Skocz do zawartości
IGNORED

Heavens Gate-ktoś słuchał?


muju

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie...

Jak widać z wcześniejszych wpisów i jak zrozumiałem z rozmowy telefoniczej broyem, to nie każdy system przyjmie te kable.

Prawdopodobnie też będę mógł je ocenić w moim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie odsyłam komplet Ultra SIlence (xlr 1MT plus sieciówka) koledze bazunia (baza, dzięki!). Kable dostałem nowe, także przez pierwsze dwa dni grały sobie, a muzom. Dalej przystąpiłem do testów w układzie Baltlab-Ikemi oraz modyfikowany lampowiec chiński-Ikemi, Spendory i Dynaudio 82. Jak system słuchawkowy korzystałem ze Staxów z lampowym wzmacniaczem na xlr-ach.

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, szczególnie po wpięciu sieciówki - dźwięk jest bardzo szczegółowy, dokładny i jednocześnie muzykalny, a to już dużo, bardzo dużo. Bardzo zyskują skraje pasma, poza tym bardzo fajnie słucha się cicho - jest znakomita mikrodynamika. Niezbyt dokładny Ikemi dostał kopa i grał jakby pod dwóch Red Bullach. Nigdy nie słyszałem, aby grał tak wcześniej z sieciówkami 'popularnymi' typu Neel, Helion i inne DIY. To kolejny dowód na to, że ten odtwarzacz jest czuły na kable, sieciowe też.

W zestawie lampowym wyciśnięty został rzeczywiście 'muzyczny plankton' (jak pisał ktoś wcześniej) i grała muzyka. W zasadzie można powiedzieć, że kabel idealny, ale...

- po pierwsze, podobnie jak Velum, jest to fatalnie zrobiony przewód: sztywny, dość brzydki, niechlujnie wykonany - być może jest to ten sam garaż?

- po drugie, i to w moim systemie okazało się gorsze, średnica jest wypchnięta i na dłuższą metę trochę męcząca. Szczególnie słychać to po wpięciu łączówki i sieciówki pod Staxy, a tutaj dźwięk podany jest jak na dłoni - po prostu dłuższe słuchanie męczy. Nie jest to krojenie mózgownicy na miarę najlepszych Siltechów i tym podobnych żylet, ale wrażenie jest niekorzystne. Muzykalność ginie, a pojawia się niepotrzebny chaos. Słuchałem wczoraj do 3 rano i być może dlatego dość dobrze pamiętam ten dźwięk - nie uśpił mnie ;-)

- po trzecie - cena jest absurdalna, nie waham się powiedzieć, że chora. Ale skoro cały hi-end opiera się na wartości totalnie sufitowej, to może i HG nie jest tak znów drogi. W końcu skoro są chętni, aby tyle płacić, to czemu nie? Chętnie otworzę podobny biznes :-)

Na pewno w niektórych zestawieniach są to doskonałe lub nawet idealne kable, dlatego wszystkie uwagi negatywne dotyczą subtelności. W każdym razie kable, podobnie jak Velum, grają o dziwo bardzo dobrze.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):) Jeślichodzio jakość wszystkich "super kabli", to nie dziwny jest żart ich twórców (cena, sposób i jakosc konfekcji) :):):):) .... jednak zadziwiające jest ile z nich słychac :):). Są zdania, że aż za duzo! :):) Że zamiast muzyki, klimatu słychac tę masę .... na srednicy:):), która nie pozwala sie skupić na samej muzyce. Jednak fortepian wypada wybornie. Szkoda, ze tylko on... :):)

 

Broda-> wkrótce z USA będę miał nowe bramy niebios. Wpierw sygnałowe i zasilające:):) Czyściótkie sreberko:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak dla próby razem z kolegą wziołem jego interkonekt z najwyższej półki i dwie sieciówki wszystko Heavens gate i podpiołem to do lampki w SE i sonnettera Beyrona. Brzmienie jakie uzyskałem z tych kabelków poprostu nie podobało mi się.Dźwięk siadł,dół zrobił się odrobinę rozmyty i brakowało oddechu, cięzar instrumentów był poprostu za lekki co przy głośniejszym słuchaniu jeszcze bardziej denerwowało.Ogólna dynamika też starciła na tempie.Góra pasma bardzo ładna, ale od średnicy w dół pasma już nie było tak dobrze.Postanowiłem zmienić interkonekt na mojego audio-nota i zostawić siewciówki H.G. Ogólnie troche się poprawiło.Brzmienie nabrało tempa i większej otawrtości-lecz nadal uważałem że jest za lekko i brak odpowiedniego ciężaru i co za tym idzie lepiej kontrolowany, konturowy bas.Powrócilismy do starego okablowania i okazało się,że w takim zestawieniu całość brzmienia jest najlepsza dla danego sprzętu.

Także pomimo takiego okablowania j/w nie zawsze to musi zagrać w danym sprzecie.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audiofil

A czy tak właśnie, jak to opisałeś, przypadkiem nie gra ten SET?

A może z dźwiękiem jest tak?

Równy kabel + tłustywzmak = tłusty dźwięk

Chudy kabel + tłusty wzmak = równy dźwięk

:):):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jest.

Moje klocki tj wzmak i cd grają raczej ciepło,muzykalnie-przy czym wzmak ma bardzo dobry bas, większość moich znajomych poprostu nie może uwierzyć że lampka w SE może tak zabrzmieć na basie. Kolumny są bardzo przezroczyste monitory studyjne.Sieciówki dodaja odrobinę ciężaru, z odziwo bardzo dobrą że tak powiem rytmiką tj.bas jest bardziej namacalny, konturowy i do tego wybrzmiewa w świetnym tempie.Przy innych sieciówkach poprostu można było się załamać brzmienie płaskie, krótkie,dzwięk tępawy,ne mówie o sieciówkach H.G.Interkonekt audio-note okreslił bym go jako bardzo muzykalny nasączony mnóstwem szczegułów-napewno jaśniejszy niż H.G.I na koniec pozostaje kimber 4tc, który również jest bardzo przezroczysty i raczej chłodny z bardzo dobrym konturowym basem.Jak widać okablowanie jest różne, ale musiałem dość długo się nagimnastykowac aby całość mogła zabrzmieć.Moje SE w konkurencji z innymi wzmakami SE gra poteżnej,o wiele wiekszymi instrumentami i wzmak swoim brzmieniem bardzo przyciaga uwagę ,że nie myśli się o przewijaniu płyty do następnego utworu.

Nie mówię,że okablowanie H.G jest złe czy też jakieś inne lipne.Słyszałem te kable w różnej konfiguracji i wiem jak potrafia zabrzmieć w danym zestawie.Piszę tylko o moich spostzreżeniach jak wypadły te druty na miom sprzęcie. Byc może jutro posłucham tych kabli wraz z cyfrom na dzielonym parasoundzie oraz kolumny rehdeko z moją lampą na kablach głośnikowych DM reson.Posłuchamy zobaczymy i byc może coś naskrobię.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyraźnie pokazane zostało,że nie wystarczy podłączyć wyśmienite okablowanie do gotowego zestawu i oczekiwać,że może byc tylko lepiej, gdyz podpięte zostały dużo bardziej droższe kable.Nie wątpię ,ze kable te maja swoja klasę.Ale nie zawsze muszą podpasować do zestawu-czego akurat miałem sposób doświadczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem właścicielowi IC HG.

Pierwsze wrażenie było ewidentnie złe: cykało na górze, średnica straciła magiczny klimat, a basu zrobiło się za mało (!). IC był prawie nowy, jeszcze nie do końca wygrzany. Po kilkunastu godzinach grania wypełniła się dziura w dolnej części pasma, ale charakter góry nie zmienił się w istotny sposób. Nie chciałem już więcej go słuchać.

W moim systemie wolę Fadela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki Fadel, kolego Broda, zależy jaki. Ten Papamkowy nie muli ;-)

 

Co do VDH zgadzam się - muli jak cholera ;-)

 

Pzdr fanatyków słuchania kabli!

 

hehe!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broy - Mulą wszystkie (dla mnie mulą i posiadaja GUMOWY dzwięk ) , nawet Reference One , przekonałem się o tym , chociaż szczerze powiem , że posiadam w tej chwili głośnikowego Stream podpiętego w kinie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam i mam nadzieję że koledzy się nie obrażą za odświeżanie starych kotletów....

Właśnie słucham sobie sieciówki Heavens Gate i nie mogę uwierzyć w to co słyszę.Prawdę mówiąc byłem sceptykiem jeśli chodzi o sieciówki do czasu aż nie wpiąłem Veluma.Teraz testuję HG i powiem tak:

- po wpięciu do wzmaka nie było specjalnie różnicy i za ładnie ( w stosunku do moich sieciówek DIY).

- po wpięciu 2 x HG do wzmaka i cd było niesamowicie przestrzennie ale ostro, jasno i męcząco

- po wpięciu tylko do Meridiana olśnienie.Wszystko się zmieniło.Pojawiła się większa przestrzeń,szczegółowość,powietrze itd.Nie jestem już sceptykiem.Niniejszym chciałbym odświeżyć wątek i zapytać szanownych kolegów co sądzą o sieciówkach Bram Niebios i innych sieciówkach.Wiem jedno.Stałem się wyznawcą i wiem że teraz tylko sieciówką mogę coś poprawić.Proszę o wpisy.Jedzie do mnie Neel Gold coś tam.Liczę na Furutecha.Co jeszcze spróbować?Jeszcze dodam że z jednym HG na cd jest bas,średnica i wysokie.Przestrzeń na hektary.Nie wiem jak będzie po kilku następnych dniach.To się okaże.

Pozdrawiam

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.