Skocz do zawartości
IGNORED

Podlogowki vs podstawkowce + sub vs podlogowe + sub


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem zalozyc ten temat poniewaz dyskusja w innym watku musiala zostac zakonczona na zyczenie zalozyciela tamtego tematu a wydaje mi sie ze jest o czym rozmawiac i wiekszosc nie tylko poczatkujacych podczas kompletowania sprzetu zadaje sobie to pytanie.

Istnieja teorie ze do malego pomieszczenia male kolumny, ze do duzego duze, ze do duzego lepiej male kolumny + sub a najlepiej duze kolumny i sub do tego. Do tego dochodzi odleglosc sluchacza od zestawow glosnikowych a takze ich ustawienia wzgledem scian.

Z mojego doswiadczenia wynika ze im wieksze kolumny tym lepiej pomimo tego ze dystans jaki moge zachowac pomiedzy nimi a sciana za nimi wynosi okolo 35cm, ale wiadomo ze kazdy ma inne preferencje i inne doswiadczenia.

Bedziemy mogli w tym temacie wymienic sie doswiadczeniami dotyczacymi przewagi jednego z trzech tytulowych przypadkow nad pozostalymi a takze pozyskac od bardziej doswiadczonych uzytkownikow  niezbedna wiedze na temat podzialu pasma pomiedzy subem a kolumnami i jakiego sprzetu do tego celu najlepiej uzywac w przypadku kolumn pasywnych.

Sam jakis czas temu przeszedlem z podstawkowcow na podstawkowce + sub a nastepnie poszedlem w kolumny podlogowe. 

Jednak nawet teraz, posiadajac dosc duze kolumny podlogowe na dwoch osmio calowych glosnikach basowych na kazda z strone wiem ze ze wzgledu na trudne akustycznie pomieszczenie moglbym uzyskac jeszcze lepsze efekty w zakresie niskich czestotliwosci dodajac do zestawu dwa aktywne suby. Problem w tym ze wiekszosc duzych kolumn podlogowych schodzi dosc nisko a duza czesc subwooferow dostepnych na rynku nie da odciac sie tak nisko. 

Druga sprawa jest to ze moze lepiej bylo by zrobic podzial przy 80 lub 100Hz, ale wtedy uzywajac konwencjonalnych wzmacniaczy stereo nie bardzo mamy opcje odciecia od kolumn pasma ponizej tych 100Hz.

Czy rozwiazaniem w takiej sytuacji moze byc amplituner kina domowego lub urzadzenia z rynku pro (jezeli tak to jakie, konkretne przyklady)? A moze sa jeszcze inne rozwiazania?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BlueDot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • BlueDot zmienił(a) tytuł na Podlogowki vs podstawkowce + sub vs podlogowe + sub

Druga sprawa jest to ze moze lepiej bylo by zrobic podzial przy 80 lub 100Hz, ale wtedy uzywajac konwencjonalnych wzmacniaczy stereo nie bardzo mamy opcje odciecia od kolumn pasma ponizej tych 100Hz.
Czy rozwiazaniem w takiej sytuacji moze byc amplituner kina domowego lub urzadzenia z rynku pro (jezeli tak to jakie, konkretne przyklady)? A moze sa jeszcze inne rozwiazania?



Popatrz na miniDSP SHD Power

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, BlueDot napisał:

Postanowilem zalozyc ten temat poniewaz dyskusja w innym watku musiala zostac zakonczona na zyczenie zalozyciela

No i w sumie fajnie, tylko że temat ogólny nt suba w stereo istnieje i jest odwieszony u góry działu. Oczekujesz porady czy rozważania ogólnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szymon1977 napisał:

No i w sumie fajnie, tylko że temat ogólny nt suba w stereo istnieje i jest odwieszony u góry działu. Oczekujesz porady czy rozważania ogólnego?

Tam jest na temat suba a ja tutaj chcialem pogadac o trzech roznych zestawieniach a takze o wadach i zaletach kazdego z nich.

Mozemy tez pogadac o odleglksci sluchacza od kolumn i czy wielkosc kolumn ma w tym przypadku znaczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawy temat.

Ja mam podłogówki i nie raz zastanawiam się nad kupnem subwoofera, żeby uzyskać mocniejszy bas. Niekoniecznie niższy, ale taki żeby jego natężenie było większe. Coś jak regulator basu, czy loudness.

Loudness można wykorzystać przy cichym słuchaniu i do tego jest chyba stworzony, dlatego podałem to tylko jako przykład. Z regulatorów barwy tonów nie korzystam. 
Czytałem, że do podłogówek się nie da, bo w innym zakresie sub, czy też kolumna pracuje.

Drugie przeciw to „zdefiniuj bas”. Trudno było mi zrozumieć o co chodzi tym, którzy takie pytania zadają. Śledząc więc wątki o subie w systemach stereo z kolumnami podłogowymi, dostawałem kręćka. Jedni wykorzystują i sobie chwalą. Inni wykluczają. Jeszcze inni zadają dziwne pytania.

Chodzi zwyczajnie o bas silniejszy. Taki, żeby mógł odtworzyć np. takie Clint Mansell - Requiem For A Dream, jeden z moich ulubionych, w wersji do zwiastuna „Władca Pierścieni”. 
Nie oglądałam filmu, ani nie słuchałem na kolumnach, które potrafią sobą radzić z basem. Konkretnym bassem. 

Moje podłogówki z jednym 18 cm, gdzie bas zalicza -3dB w granicach 40Hz pewnie już nie odtworzą tego utworu tak jak ten utwór tego wymaga.
Co więc z tym subwooferem pod podłogówki. Nie da się, bo inne zakresy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szymon1977 napisał:

Oczekujesz porady czy rozważania ogólnego?

Raczej rozwazania ogolnego z ktorego bedzie mozna wyciagnac jakies wnioski. Wydaje mi sie ze wazniejsza sprawa od tego jaki model suba kupic, bardziej wartosciowa informacja bedzie jak prawidlowo go zvrac z kolumnami, jakiego sprzetu do tego uzyc i czy warto kupowac monitory jezeli lepsze efekty uzyskamy laczac duze podlogowki z dwoma subami.

2 minuty temu, brrumm napisał:

więc z tym subwooferem pod podłogówki. Nie da się, bo inne zakresy?

Wlasnie problem w tym ze zakresy te same, bo o ile podstawkowce w naturalny sposob przestaja grac przy powidzmy 50Hz to latwiej je zgrac z subem ktory mozna przy tej czestotliwosci odciac. Natomiast przy podlogowkach pasmo czesto siega 30Hz co powoduje ze sub kturego nie da sie odciac tak nisko bedzie sie nakladal na pasmo przenoszone przez kolumny i w efekcie bedzie powodowac buczenie, zbyt duze podbicie w tym zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, brrumm napisał:

Ta wersja.

 

 

No z subem jest zdecydowanie lepiej ale tylko wtedy gdy uzyje amplitunera kina domowego do podzialu pasma. Z subem na moim zestawie stereo jest gorzej niz bez bo mi sub wchodzi na to co potrafia zagrac kolumny.

47 minut temu, xajas napisał:

 

 


Popatrz na miniDSP SHD Power

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ciekawa propozycja. Musze o nim poczytac i moze czas pozegnac sie z Yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, xajas napisał:

 

 


Popatrz na miniDSP SHD Power

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

A moze jest urzadzenie ktore pozwoli zatrzymac obecny wzmacniacz, czyli cos co pozwoli podzielic pasmo miedzy zrodlem a wzmacniaczem? Po co mam wydawac na wzmacniacz jezeli juz jeden posiadam a na dodatek bardzo go lubie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:

A co jest zrodlem i czy to zrodlo ma regulacje glosnosci?

Mam CD i Wiim Pro. W CD regulacji niema, Wiim posiada, ale wolal bym jej nie uzywac. Czesciej slucham CD wiec mozemy uznac ze zrodlo regulacji glosnosci nie posiada. Wzmacniacz to Yamaha A-S1100 z mozliwoscia wejscia na koncowke mocy, jezeli to w czyms pomoze.

Chyba ze puszcze sygnal z CD do Wiima po optyku bo jest taka opcja i wtedy mial bym tez regulacje glosnosci dla CD, jednak Wiim ma duzo slabszy DAC.

 

No temat nie jest prosty bo jak puszcze odfiltrowany dzwiek ze zrodla do Yamahy a sub bedzie podlaczony do jej wyjscia z przedwzmacniacza to sub nie zagra tego co powinien grac bo tego tam nie bedzie.

W gre wchodzi cos w rodzaju przedwzmacniacza z mozliwoscia podzialu pasma i sterowaniem glosnoscia, najlepiej z pilota. Niestety nie znam takiego urzadzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, BlueDot napisał:

Yamaha A-S1100

są wyjścia pre out, sub bym podłączył pod te wyjścia. Są też wyjścia podwójne głośnikowe i tutaj chyba też można by było podłączyć sub. Sam się zastanawiam nad podobnym rozwiązanie, kolumny podstawkowe plus sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, brrumm napisał:

Moje podłogówki z jednym 18 cm, gdzie bas zalicza -3dB w granicach 40Hz pewnie już nie odtworzą tego utworu tak jak ten utwór tego wymaga.
Co więc z tym subwooferem pod podłogówki. Nie da się, bo inne zakresy?

Spokojnie można dodać subwoofer, najlepiej np. taki z pasmem od 20Hz, jedynie kwestia zestrojenia z całością, ale to już chyba nie raz było przerabiane w wątku "Jaki SUBWOOFER do stereo - temat zbiorczy". Zresztą w instrukcjach też pisze jak zestroić. Tylko nie kupować suba do kina domowego, bez żadnych regulacji - producenci tych rozwiązań zakładają, że konfiguracja następuje z poziomu amplitunera AV, a w stereo zupełnie nie o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BlueDot napisał:

Tam jest na temat suba a ja tutaj chcialem pogadac o trzech roznych zestawieniach a takze o wadach i zaletach kazdego z nich.

Moim zdanie tematyka zdubuje się z tym podklejonym, ale niech będzie.

Dużo już zostało powiedziane i nie ma sensu tego powtarzać. Podzielę się za to swoimi spostrzeżeniami:

1. Wiele instalacji hi-end to zespoły wielodrożne, a każda zasilana własną końcówką mocy. Gdy patrzę na najlepszych, to oddzielny wzmacniacz dla osobnej sekcji basowej nie budzi moich obaw, a uważam za krok we właściwym kierunku.

2. Synchronizacja sub-a z kolumnami: z jednej strony jest zaletą, bo możemy spróbować trafić w swój gust i akustykę - z drugiej wadą, bo jeśli nie wiemy jak to zrobić, to raczej się nie uda i zagra źle.

3. Rozważanie teoretyczne są trochę bez sensu, bo w praktyce ograniczeniu jesteśmy czynnikami zewnętrznymi czy chociażby budżetem. Posłużę się low-end owym przykładem, bo jest mi on bliski w praktyce:

Powiedzmy, że ktoś posiada zwyczajny wzmacniacz, 2x50-70W. Wziął na odsłuchy BW607 (midwoofer 135mm), cena GBP600. Brzmienie mu odpowiada, ale brakuje basu. Kilka opcji upgradu:

- podłogowe BW603 za GBP2000: posiadają wszystkie zalety, o których pisałeś, ale dopłata jest ogromna. Dla kontroli basu wypadałoby jeszcze dołożyć na mocniejszy wzmacniacz,

- monitorki BW606 (165mm) GBP750: dopłata niewielka, zysk także, ale jest,

- monitorki BW607+subwoofer BW608 GBP1000: dopłata umiarkowana, zysk kolosalny, a w cenie dostajemy końcówka mocy do napędzenia sekcji niskotonowej,

- a za cenę porównywalną z podłogowymi BW603, może kupić o klasę lepsze monitory BW706+subwooferBW608.

4. I jeszcze sprawa, o której mało kto mówiąc o subie wspomina, otóż akustyka. Jak uwzględnisz w moim salonie rozmieszczenie drzwi, okien, kominka to okaże się, że w praktyce jest jedno miejsce na sofę, jedno na telewizor i jedno na bazę stereo. Każde podłogówki postawione w tym jednym jedynym możliwym miejscu dudniły i buczały. Może to zrobić wrażenia na chcących w domu urządzić dyskotekę, ale słuchanie tak intensywnej muzyki jak death/black metal w praktyce uniemożliwia. A subwoofer umieszczony pomiędzy kolumnami gra basem niskim, mocnym i szybkim, trzy cechy, które do tej pory wzajemnie się wykluczały. NIe odnajdę tego teraz, ale kiedyś czytałem stronę projektanta instalacji hiend, który twierdził, że możliwość innego umiejscowienia sekcji basowej niż reszta pasma jest z punktu widzenia akusytki zaletą.

Summa summarum zakup sub-a uważam za mój największy krok w stronę dobrego brzmienia. Z tego co zauważyłem, to większość negujących nie mało nigdy z subem w stereo do czynienia, a swoje przekonania opierają o doświadczenia z plastikowymi systemami KD z hipermaketu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szymon1977 napisał:

1. Wiele instalacji hi-end to zespoły wielodrożne, a każda zasilana własną końcówką mocy. Gdy patrzę na najlepszych, to oddzielny wzmacniacz dla osobnej sekcji basowej nie budzi moich obaw, a uważam za krok we właściwym kierunku.

Bardzo słuszna obserwacja. Profesjonaliści już to dawno odkryli, patrz nagłośnienia koncertowe czy nawet studyjne.

 

16 minut temu, szymon1977 napisał:

Summa summarum zakup sub-a uważam za mój największy krok w stronę dobrego brzmienia. Z tego co zauważyłem, to większość negujących nie mało nigdy z subem w stereo do czynienia, a swoje przekonania opierają o doświadczenia z plastikowymi systemami KD z hipermaketu.

Dokładnie zgadzam się w 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, essewissa napisał:

są wyjścia pre out, sub bym podłączył pod te wyjścia. Są też wyjścia podwójne głośnikowe i tutaj chyba też można by było podłączyć sub. Sam się zastanawiam nad podobnym rozwiązanie, kolumny podstawkowe plus sub.

Chodzi o to jak zrobic zeby z terminali glosnikowych wychodzilo pasmo od 100Hz w gore i tylko takie a sub zeby gral dla przykladu od 20 do 100Hz. To ze moge podlaczyc suba do Yamahy to wiem.

36 minut temu, paww napisał:

Spokojnie można dodać subwoofer, najlepiej np. taki z pasmem od 20Hz, jedynie kwestia zestrojenia z całością, ale to już chyba nie raz było przerabiane w wątku "Jaki SUBWOOFER do stereo - temat zbiorczy". Zresztą w instrukcjach też pisze jak zestroić. Tylko nie kupować suba do kina domowego, bez żadnych regulacji - producenci tych rozwiązań zakładają, że konfiguracja następuje z poziomu amplitunera AV, a w stereo zupełnie nie o to chodzi.

Ale ja chce odciac pasmo od 20 do 100Hz z kolumn i przekierowac je na suba.

34 minuty temu, szymon1977 napisał:

Każde podłogówki postawione w tym jednym jedynym możliwym miejscu dudniły i buczały.

Ale gdybys mial mozliwosc odciecia tych podlogowek od dolnych czestotliwosci przy 100Hz i przekierowal je na suba a najlepiej na dwa to zagralo by to lepiej niz male monitorki z subem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kombinujecie troche „jak kon pod gore“.

Sa takie urzadzenia, ktore rozwiazuja ten problem, i to genialne -> miniDSP Flex

Aktywna zwrotnica z wszystkimi mozliwymi wejsciami, regulacja glosnosci, odbiornikiem BT itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_1350.thumb.png.d05607f7ff7cc471a0341e898c23e572.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, szymon1977 napisał:

Moim zdanie tematyka zdubuje się z tym podklejonym, ale niech będzie.

Dużo już zostało powiedziane i nie ma sensu tego powtarzać. Podzielę się za to swoimi spostrzeżeniami:

1. Wiele instalacji hi-end to zespoły wielodrożne, a każda zasilana własną końcówką mocy. Gdy patrzę na najlepszych, to oddzielny wzmacniacz dla osobnej sekcji basowej nie budzi moich obaw, a uważam za krok we właściwym kierunku.

2. Synchronizacja sub-a z kolumnami: z jednej strony jest zaletą, bo możemy spróbować trafić w swój gust i akustykę - z drugiej wadą, bo jeśli nie wiemy jak to zrobić, to raczej się nie uda i zagra źle.

3. Rozważanie teoretyczne są trochę bez sensu, bo w praktyce ograniczeniu jesteśmy czynnikami zewnętrznymi czy chociażby budżetem. Posłużę się low-end owym przykładem, bo jest mi on bliski w praktyce:

Powiedzmy, że ktoś posiada zwyczajny wzmacniacz, 2x50-70W. Wziął na odsłuchy BW607 (midwoofer 135mm), cena GBP600. Brzmienie mu odpowiada, ale brakuje basu. Kilka opcji upgradu:

- podłogowe BW603 za GBP2000: posiadają wszystkie zalety, o których pisałeś, ale dopłata jest ogromna. Dla kontroli basu wypadałoby jeszcze dołożyć na mocniejszy wzmacniacz,

- monitorki BW606 (165mm) GBP750: dopłata niewielka, zysk także, ale jest,

- monitorki BW607+subwoofer BW608 GBP1000: dopłata umiarkowana, zysk kolosalny, a w cenie dostajemy końcówka mocy do napędzenia sekcji niskotonowej,

- a za cenę porównywalną z podłogowymi BW603, może kupić o klasę lepsze monitory BW706+subwooferBW608.

4. I jeszcze sprawa, o której mało kto mówiąc o subie wspomina, otóż akustyka. Jak uwzględnisz w moim salonie rozmieszczenie drzwi, okien, kominka to okaże się, że w praktyce jest jedno miejsce na sofę, jedno na telewizor i jedno na bazę stereo. Każde podłogówki postawione w tym jednym jedynym możliwym miejscu dudniły i buczały. Może to zrobić wrażenia na chcących w domu urządzić dyskotekę, ale słuchanie tak intensywnej muzyki jak death/black metal w praktyce uniemożliwia. A subwoofer umieszczony pomiędzy kolumnami gra basem niskim, mocnym i szybkim, trzy cechy, które do tej pory wzajemnie się wykluczały. NIe odnajdę tego teraz, ale kiedyś czytałem stronę projektanta instalacji hiend, który twierdził, że możliwość innego umiejscowienia sekcji basowej niż reszta pasma jest z punktu widzenia akusytki zaletą.

Summa summarum zakup sub-a uważam za mój największy krok w stronę dobrego brzmienia. Z tego co zauważyłem, to większość negujących nie mało nigdy z subem w stereo do czynienia, a swoje przekonania opierają o doświadczenia z plastikowymi systemami KD z hipermaketu.

Mi caly czas chodzi o to zeby dolozyc suba do duzych kolumn ktore juz posiadam i ktore swobodnie schodza do 30Hz, jednak bez mozliwosci odciecia pasma ponizej 100Hz w kolumnach taki setup nie ma sensu bo mi sub wjezdza na to co graja kolumny.

2 minuty temu, xajas napisał:

Panowie, kombinujecie troche „jak kon pod gore“.

Sa takie urzadzenia, ktore rozwiazuja ten problem, i to genialne -> miniDSP Flex

Aktywna zwrotnica z wszystkimi mozliwymi wejsciami, regulacja glosnosci, odbiornikiem BT itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_1350.png

Czyli do tego wpinam zrodlo, tam dziele pasmo i podlaczam do wzmacniacza. A glosnoscia suba jak bede regulowal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komu ten powyzszy flex jest za drogi, bierze miniDSP 2x4HD i dobtego pilota do regulacji glosnosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli do tego wpinam zrodlo, tam dziele pasmo i podlaczam do wzmacniacza. A glosnoscia suba jak bede regulowal?

To wielkie pokretlo teguluje glosnosc obydwu wyjasc: monitorow i suba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, BlueDot napisał:

Ale ja chce odciac pasmo od 20 do 100Hz z kolumn i przekierowac je na suba

W praktyce odcięcie od 20-60, czy nawet 20-100 będzie prawie niesłyszalne. Trudno trochę to opisać w słowach, chociaż kolega @szymon1977 w miarę dobrze to starał się przedstawić. Najlepiej byłoby wypożyczyć dobry subwoofer i zobaczyć jak to działa w praktyce i że wcale te podziały pasma dla brzmienia nie mają aż takiego istotnego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xajas napisał:

Panowie, kombinujecie troche „jak kon pod gore“.

Sa takie urzadzenia, ktore rozwiazuja ten problem, i to genialne -> miniDSP Flex

Aktywna zwrotnica z wszystkimi mozliwymi wejsciami, regulacja glosnosci, odbiornikiem BT itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_1350.png

Widze ze sa tam 2 wyjscia, ale czy da sie zrobic tak zeby jedno gralo od 20-100Hz a drugie od !00Hz do 20kHz? Jezeli tak to jest to urzadzenie ktorego szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, BlueDot napisał:

Ale ja chce odciac pasmo od 20 do 100Hz z kolumn

Kupujesz dwa kondensatory 220uF i zrobione 😉 przynajmniej na początek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:

To wielkie pokretlo teguluje glosnosc obydwu wyjasc: monitorow i suba

Czyli da sie podzielic pasmo miedzy tymi dwoma wyjsciami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widze ze sa tam 2 wyjscia, ale czy da sie zrobic tak zeby jedno gralo od 20-100Hz a drugie od !00Hz do 20kHz? Jezeli tak to jest to urzadzenie ktorego szukam.

Da sie, dokladnie po to to jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemak napisał:

Kupujesz dwa kondensatory 220uF i zrobione 😉 przynajmniej na początek.

I co z nimi zrobic? Jakis mini schemacik? Jakie sa minusy takiego rozwiazania?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, przemak napisał:

Kupujesz dwa kondensatory 220uF i zrobione 😉 przynajmniej na początek.

Czyki co: pomiędzy wzmacniacz  a kolumny wstawiam po kondensatorze i działa to jak filtr górnoprzepustowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xajas napisał:

A komu ten powyzszy flex jest za drogi, bierze miniDSP 2x4HD i dobtego pilota do regulacji glosnosci

Czy sie rozni od Flexa? Co trace?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kupujesz dwa kondensatory 220uF i zrobione  przynajmniej na początek.

Tak, ale do czego podlaczy subwoofer, tak ze jest nie obciety, ale regulowany w glosnosci?

Musi znalezc miejsce na te kondensatorki za pre-out

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xajas znalazlem cos takiego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nadaje sie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.