Skocz do zawartości
IGNORED

dystrybucja UK


Szczepan_27803
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Droga Braci!

A co myślicie o kolumnach z "dystrybucji UK"?

Mierzę się z myślą o wymianie moich kolumn (CA Aeromax 6 - świetne granie, ale jak wracam od znajomego, który ma MA Silver 300 6g to brakuje mi tej przejrzystości i rozciągnięcia w brzmieniu), w związku z czym krążę po ogłoszeniach na różnych portalach za jakimiś używkami. I co jakiś czas widzę kolumny nowe, nierozpakowane, w oryginalnych pudłach, w cenie połowy nowych, ale z dopiskiem (nawet nie małym druczkiem) - "przywiezione z UK". Co się wiąże z brakiem gwarancji u nas - to jest dla mnie zrozumiałe. Ale z drugiej strony - jeśli używki, po okresie gwarancyjnym, danego modelu są powystawiane drożej niż te z UK - co o tym myśleć...?

 

Pozdrawiam

 

Szczepan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon na szparagi chyba wkrótce się zaczyna

Na temat tego co myśleć to tylko absurdy kojarzę 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK jest taka specyfia rynku, że nowy model wchodzi z dwukrotnie zawyżoną ceną, później cena spada do normalnej, a gdy wchodzi model jeszcze nowszy, to starego nikt nie chce i cena spada o połowę albo jeszcze niżej. Może to właśnie z takich wyprzedaży?

Ot taki przykład; na ceneo minimum 13.000, u Ryśka niecałe 5000

https://www.richersounds.com/catalog/product/view/id/528364/s/roksan-caspian-m2-cd-refurbished-black/category/1847/

 

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, może faktycznie tak jest. Pytanie - czy "bać" się takich sprzętów? Wiadomo, że pasowałoby sprawdzić/odsłuchać przez finalizacją transakcji, ale jakoś wewnętrzny głos mówi mi "bądź ostrożny".

Dzięki, Panowie, będę sobie monitorował temat.

 

Szczepan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szymon1977 napisał:

W UK jest taka specyfia rynku, że nowy model wchodzi z dwukrotnie zawyżoną ceną, później cena spada do normalnej, a gdy wchodzi model jeszcze nowszy, to starego nikt nie chce i cena spada o połowę albo jeszcze niżej. Może to właśnie z takich wyprzedaży?

Ot taki przykład; na ceneo minimum 13.000, u Ryśka niecałe 5000

https://www.richersounds.com/catalog/product/view/id/528364/s/roksan-caspian-m2-cd-refurbished-black/category/1847/

 

Po pierwsze klient indywidualny u Ryśka nie kupi, po drugie wyraźnie jest napisane refurbished.

Godzinę temu, Szczepan_27803 napisał:

Rozumiem, może faktycznie tak jest. Pytanie - czy "bać" się takich sprzętów? Wiadomo, że pasowałoby sprawdzić/odsłuchać przez finalizacją transakcji, ale jakoś wewnętrzny głos mówi mi "bądź ostrożny".

Dzięki, Panowie, będę sobie monitorował temat.

 

Szczepan

Ja kupiłem tak kolumny Tannoya. Jeśli nowe to co to za ryzyko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, rafa said:

A czego konkretnie?

Oczami duszy mej widzę, jak pudła z kolumnami tłuką się na pace po drodze z Wysp, przez całą Europę, aż do nas. Wiem, że to skrajny i mało prawdopodobny scenariusz, ale takie kolumny to dość precyzyjny "instrument" i mam obawy, że podczas takiej podruży coś się tam może skrzywić, przeciążyć, rozszczelnić, itp.

Być może jestem naiwny i nie zakładam złej woli sprzedającego, który ma np. kilka par kolumn przywiezionych w ten sposób z UK, ale potrafię sobie wyobrazić różnice w transporcie prywatnym a oficjalnym kanałem lokalnej dystrybucji (palety, itp.). 

I być może wyolbrzymiam wymyślony problem - stąd pytanie moje do szerszego grona - czy jest się czego bać przed wydaniem w ten sposób oszczędności (zakładając cały czas, że nówka z UK jest tańsza lub porównywalna z używką na miejscu).

 

Szczepan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Szczepan_27803 napisał:

I być może wyolbrzymiam wymyślony problem

Mysle ze tak i to grubo.

Moj kolega kiedys przeprowadzal sie na kilka lat do Malezji i wyslal tam caly sprzet audio. Potem z nim wracal rownierz wysylajac kurierem. Odleglosc nie ma znaczenia jak cos jest dobrze spakowane. Wiele z tych sprzetow jedzie do europy z chin a to tez daleko 😉
Jak cos zle jest spakowane to sie moze uszkodzic wysylajac z Wawy do Lodzi

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szczepan_27803 napisał:

Oczami duszy mej widzę, jak pudła z kolumnami tłuką się na pace po drodze z Wysp, przez całą Europę, aż do nas. Wiem, że to skrajny i mało prawdopodobny scenariusz, ale takie kolumny to dość precyzyjny "instrument" i mam obawy, że podczas takiej podruży coś się tam może skrzywić, przeciążyć, rozszczelnić, itp.

 

To znaczy, że jak byś kupił w polskiej dystrybucji, to rzeczone kolumny przez cała Europę podróżowały na skrzydłach aniołów? Czy może też odbyły całą transportową i kurierską drogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie sądzę. Ale zakładam, że dystrybutor, z racji "powagi instytucji" ma procedury dotyczące transportu sprzętu. A jeśli ktoś prywatnie ściąga kolumny czy elektronikę z UK może - ale nie musi - mieć mniej ogarnięty system zabezpieczania/ubezpieczania przewożonego towaru.

To są formalnie prywatne, nieobjęte żadną gwarancją sprzęty - a na forum na prawo i lewo przestrzegają przed szeroko rozumianymi "handlarzami". Stąd pytanie - czy macie jakieś doświadczenia?, na ile bezpieczny jest to zakup?, czy mając taką ofertę - skusilibyście się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.