Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge CXN100 już dostępny w Q21!


Q21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cambridge CXN100 już dostępny w salonie Q21!

cambridge_audio_cxn100_01.thumb.jpg.812889f1235b3adce1c87df74b2ae993.jpg

Cambridge Audio, brytyjski producent sprzętu audio z tradycją, zaprezentował następcę uwielbianego przez wielu użytkowników odtwarzacza sieciowego CXN V2, czyli Cambridge Audio CXN100! Natychmiastowo zmieni on klasyczny zestaw stereo w system o świetlanej przyszłości dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu, które na bieżąco jest aktualizowane. 

Zmiany na zawsze

Cambridge CXN100 posiada nowy, duży i kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości, idealny do wyświetlania okładek albumów. Producent zmienił regulację głośności, by była ona wygodniejsza i przyjemniejsza. Jakość dźwięku została ulepszona dzięki nowego przetwornikowi C/A ESS ES9028Q2M Sabre i modułowi StreamMagic czwartej generacji. Przeprojektowane, profesjonalnie dostrojone i uproszczone obwody zapewniają czystszą ścieżkę sygnału.  

Gotowy na rewolucję?

Wygoda muzyki przesyłanej strumieniowo była kiedyś ograniczana przez jej jakość. Tak już nie jest — dzięki lepszym kodekom, szybkim łączom i produktom takim jak CXN100. Został on zaprojektowany tak, aby zapewnić łatwy dostęp do formatu cyfrowego, ale z bezkompromisową doskonałością dźwięku, która wynika z ponad 55 lat projektowania sprzętu hi-fi i ponad dekady doskonalenia naszej platformy StreamMagic. 

Co tylko chcesz

Cambridge Audio CXN100 obsługuje bezpłatne i subskrypcyjne usługi strumieniowania w wysokiej rozdzielczości, takie jak radio internetowe, Spotify Connect, Tidal Connect z MQA, Qobuz i Deezer, zapewniając najlepszą dostępną jakość dźwięku. Dzięki wbudowanym Apple Airplay2 i Chromecast można uzyskać dostęp do Apple Music, Amazon Music, BBC Sounds i innych. CXN100 ma również certyfikat Roon Ready, która umożliwia przeglądanie muzyki cyfrowej w jednym miejscu.  

Cała historia

Obwody CXN100 zostały całkowicie przeprojektowane, aby wykorzystać 32-bitowe możliwości przetwornika cyfrowo-analogowego ESS ES9028Q2M SABRE32. Producent był w stanie uprościć ścieżkę sygnału audio i dostroić wydajność starannie dobranych komponentów, aby upewnić się, że nic nie stoi pomiędzy słuchaczem a nagraniem. Rezultat? Ciepło, głębia i niuanse rzadko kojarzone z cyfrowym dźwiękiem.

cambridge_audio_cxn100_02.thumb.jpg.73b5ec112cd043fd65315580215c04e9.jpg

StreamMagic

Jeśli przetwornik cyfrowo-analogowy jest sercem CXN100, to najnowszy moduł StreamMagic Gen 4 jest jego mózgiem. Jest on odpowiedzialny za platformę streamingową i aplikację, które były doskonalone przez brytyjskiego producenta przez ponad dekadę. Odpowiada on za płynne i stabilne odtwarzanie muzyki z dowolnego źródła cyfrowego. 

Sterowanie. Czystość i prostota

Gładkie pokrętło głośności i duży kolorowy wyświetlacz przenoszą doświadczenie odtwarzania muzyki z CXN100 na wyższy poziom. Aplikacja StreamMagic to pilot zdalnego sterowania, który umożliwia intuicyjne sterowanie podłączonymi źródłami — tworzenie list odtwarzania, programowanie ustawień wstępnych lub przeglądanie albumów z wygodnej pozycji odsłuchowej. CXN100 współpracuje również z fizycznym pilotem zdalnego sterowania dostarczanym z komponentami CXC i CXA. 

cambridge_audio_cxn100_03.thumb.jpg.a38d6efc491205e50c3a586bda3247cd.jpg

Zaprojektowany dla życia

Dzięki eleganckim, minimalistycznym liniom, wykonanym z aluminium i stali, CXN100 został zaprojektowany, by przetrwać wiele lat. Zarówno w kwestii fizycznej, jak i po prostu ponadczasowego designu. Tworzenie trwałych produktów to tylko jeden ze sposobów, w jaki możemy zminimalizować nasz wpływ na planetę i zmaksymalizować przyjemność słuchania. W końcu świetny dźwięk nie powinien wymagać poświęcenia Ziemi. 

Cambridge Audio CXN100 już jest dostępny do odsłuchu w salonie Q21, zapraszamy!

Szczegóły dostępne pod LINKIEM.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się usłyszeć jakieś zmiany brzmienia wedle poprzednika czy tylko na zasadzie chyyyyba coś tam zmienili ale ciężko stwierdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Sabre byl Wolfson, pewnie różnice są 

O i nawet cena wyjsciowa niezbyt wygórowana 4999 jak na nowość 

Pewnie producenci audio już odbili się od sufitu

A o następcy 851N  nic nie slychowac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez costa brava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze dołożyli MQA to teraz juz ma wsxystkie bajery i funkcjonalnie jako transport sieciowy i plikowy jest nie do pobicia wg mnie wśród popularnych streamerow

Wiadomo,  było jakieś ale,  czyli jakość dźwięku,  ale od czego są zewnętrzne DACe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez costa brava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, costa brava napisał:

Pewnie producenci audio już odbili się od sufitu

A o następcy 851N  nic nie slychowac ?

Też mam taką nadzieję,bo ceny już dawno przekroczyły granice zdrowego rozsądku

O to samo miałem zapytać jako że 851N już trochę jest na rynku,ale nie zmieniam póki co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, NickSon napisał:

Konserwatywnie dla konserwatystów chinoli oni taką "nowością" nie ubiją.

Tak taką "nowoscią" nie ubiją,mi na sprzęcie który ma tyśiąc funkcji nie zależy,ważne dla mnie jest wsparcie klocków które mają już swoje lata,a CA póki co jeszcze to robi.

Niestety ale dziś producenci działają na zasadzie "szał sezonowej mody" a po 2 latach zapomnij o wsparciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, costa brava napisał:

Jak jeszcze dołożyli MQA to teraz juz ma wsxystkie bajery i funkcjonalnie jako transport sieciowy i plikowy jest nie do pobicia wg mnie wśród popularnych streamerow

Wiadomo,  było jakieś ale,  czyli jakość dźwięku,  ale od czego są zewnętrzne DACe ?

Tidal przechodzi na flac'i. Mqa odpada.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, NickSon napisał:

wejść cyfrowych całe sztuk 1 (coax,tos). Szaleństwo!

Też tego nie rozumiem. Dlaczego producenci tak bardzo skąpią wejść cyfrowych? Czy tak ciężko zrobić maszynę z przykładowo trzema wejściami optyk + trzy wejścia coax?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się zmian w brzmieniu. Ale jakich? Tego nie wiem. Wolfsona zastąpił Sabre. Ciekawe podejście.

Nieco większy wyświetlacz ale widać że jednak świadomie uniknęli podobnego , do wyboru co w eversolo. 

Stream magic jest w nowszej wersji. To też jestem ciekaw bo ze starego byłem bardzo zadowolony. 

Jak tylko będzie w Krakowie to posłucham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2024 o 23:04, costa brava napisał:

Zycie pokazuje że jak coś dobrze funkcjonuje to muszą to koniecznie sp ...

 

Myślisz że będzie gorzej? Ja się spodziewam inaczej. Teraz producent nie pójdzie w gorszy produkt. Streamery to tak popularny produkt że wypuszczenie bubla może za dłoni kosztować.

W dniu 4.02.2024 o 11:31, WuJO napisał:

Wolę zostać przy starszej wersji 🙂

Cxn V2?

Miałem byłem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o aplikacji StreamMagic bo o tym wspomniałeś 

W aplikacjach na Androida często tak jest że są coraz gorsze, przyklad olx i Allegro 

Dajesz wyszukiwanie i on wyszukuje milion roznych produktów również innych niz zadałem mu do wyszukania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.