Skocz do zawartości
IGNORED

jakie bananki do cordiala?


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

kupiłem sobie cordiala CLS 440. wszystko fajnie tylko te kable są dość grube :) na razie podłączyłem je "gołe" do ampa i kolumn, kurde co się namęczyłem to moje :(( planuję te kable zostawić już na "stałe" (zastąpiłem nimi sonic linka 75) i zastanawiam się, czy nie zakończyć ich bananami. pytanie czy każdy banan będzie pasował, jeśli od strony ampa w jeden zacisk wchodzą w sumie dwa kabelki (biwiring)? pytania trywialne, ale w tym temacie jestem lajkonikiem :)

aha amplituner to yamaha 430 (podobno trzeba coś tam wydłubać, żeby banany weszły?), kolumny b&w 603 + central cc6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak grają?

Ja konfekcjonowałem te kable prostymi banankami i każdy z przewodów oddzielnie. Były przystosowane do zakręcania, ale wyrzuciłem śrubkę i przylutowałem końce. Te bananki mają dodatkową "dziurkę" więc można do jednego podpiąć drugi, nie ma wtedy konieczności wpychania dwóch grubych kabli do jednego bananka. Pamiętaj o koszulkach termokurczliwych na miejsca lutowania.

A poza tym znajdziesz i inne końcówki, o tanich z Wolumenu pisał w jednym z ostatnich postów andrea29. Wydaje mi się, że te zmieszczą i dwa kable 4mm2.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm po 2 dniach ciężko mi jeszcze walnąć opinię, ale na pierwszy rzut ucha zrobiło się więcej basu, który nie jest już tak rozlazły, jak wcześniej. minusów żadnych na razie nie słyszę. w sumie jestem bardzo zadowolony, gdyby nie to, że podłączenie 3 głośników zajęło mi ze 3 godziny :-)

co do bananków, to najbardziej interesowało by mnie coś do kupienia drogą wysyłkową, bo jestem z Gdyni, a tu raczej bida jeśli chodzi o wybór. zresztą cordiala też kupowałem wysyłkowo, bo w 3mieście nikt tym nie handluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak. Znakomite banany do dużych średnic przewodów - nawet do 4/5mm kupisz na Wolumenie w sobotę lub niedzielę. Mają po dwie śrubki dokręcające na banan, pozłacane wtyki - nie żałowali złota i na oko są nie do odróżnienia od AQ. Tyle, że tutaj obudowy wtyków są metalowe - aluminiowe z pozłącana tuleją z gwintem. Swoją drogą - majstersztyk za ...8zł/na dzień dobry. Warto... targować się, bo w Łodzi to ponoć za 4zł można kupić ! /Żałuję, że nie kupiłem ich więcej, płaciłem 6zł/szt./

Aha ! Nadają się znakomicie zwłaszcza do grubych przewodów, gorzej do cienkich, no i jak zmienisz kiedys kable - nie musisz się z nimi rozstawać - nie wartop !!! W Audioklanie za prawie identyczne zapłacisz 30zł/szt ;-)

Pozdrawiam serdecznie Kolegów ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy Wolumen jest otwarty tylko w sobotę i niedzielę? Wkrótce będę przejeżdżał przez Wawę ale nie wiem, w jaki dzień tygodnia. Gdzie to w ogóle znaleźć i jak na samym Wolumenie znaleźć te bananki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Owszem, najlepiej w godzinach 10.00 (moze nawet wczesniej) - 12.00. Potem niektorzy sprzedawcy zaczynaja sie zwijac. W dni powszednie sprzedaje sie tam warzywa, o ile wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no można na wagę, może jakiś konkretny rabat - o ile się nie pomyliłem w obliczeniach, to ja potrzebuję 18 bananków - 6 do amplitunera i 12 do kolumn (3 kolumny w biwire)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

W Wa-wie zamierzam być w najbliższą niedzielę, ale powrót dopiero 25. VIII. do Polski.

 

Oczywiście, że wybieram sie na Wolumen :-))).

Wtyki BFA sprzedawali z samochodu niemal. Nie była to stała budka, ale zaimprowizowany stragan.

Są boskie :-)))

To ile chceta tych BFA ?

Kupowałem po 6zł/szt,, bo się mężnie targowałem.

Gdybym podszedł dobrze gościa i kupował więcej to może i po 4zł/szt. by się dało szarpnąć ? (Chciał po 8zł/szt.)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek: banany BFA są jakby trochę grubsze i do np. zaciskania ich jak widełek to trochę szkoda. Nie wiem, czy wejdą do gniazd amplitunera.

Coś więcej na ich temat możecie poczytać w którymś z tegorocznych n-rów AV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

BFA w 4 mm standardowa dziure nie wleza, chyba ze moze na straszna sile. Wymagaja gniazda BFA, ktore ma troche wieksza srednice, i sterczacy szpindel na srodku. Zaprojektowano je wlasnie po to, aby wyeliminowac zwykle banany, ale nie wyszlo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, nie panikuj ! Sprawdź, czy BFA wlezą w dziurki od kolumn. U mnie wlazły (mam Tabletki). I nie mam tu żadnych bolców, o których napisał jozwa. Warto sprawdzić, bo BFA są wygodne i zapewniają doskonały kontakt (dla tego je wybrałem).

 

Od drugiej strony kabla możesz dać zwykłe banany lub widełki (nie wiem, jak to u Twego klocka jest - musisz sam ocenić).

 

Poza tym wydaje mi sie, że do większości kolumn BFA wlezą i nie powinno być problemu. (Ta zwinięta blaszka jest b. sprężynująca. Wtyk ścięto ukośnie (łatwiej wsuwać), a rozcięcie blaszki jest dość szerokie - tak, że pozwala na dość mocne zmniejszenie średnicy bolca, bez szkody dla jego urody :-))) O!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Owszem, bolce sa w gniazdach BFA. Dlatego wtyk jest pusty w srodku. Ale jesli to sprezynujaca zwinieta blaszka, to faktycznie nie powinno byc klopotow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie można zamieszczać fotki, to sfotografuję specjalnie te wtyki, żebyście sie trochę poślinili ;-)

Jest co, uważam. Zezwalam robić z tego tapety ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>andrea

Dopiero teraz załapałem, ze ty jesteś z Olsztyna, ale jeśli nie sprawiło by Ci to problemu to chętnie jestem skłonny zapłacić nawet po 8zł za stukę.

Jak już napisałem wyżej interesuje mnie 8 sztuk.

Jesli będziesz tek uprzejmy, i zechcesz mi pomóc to na odpowiedź z dalszymi informacjami czekam na [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.