Jump to content
IGNORED

jakie bananki do cordiala?


krzysiek

Recommended Posts

witam,

kupiłem sobie cordiala CLS 440. wszystko fajnie tylko te kable są dość grube :) na razie podłączyłem je "gołe" do ampa i kolumn, kurde co się namęczyłem to moje :(( planuję te kable zostawić już na "stałe" (zastąpiłem nimi sonic linka 75) i zastanawiam się, czy nie zakończyć ich bananami. pytanie czy każdy banan będzie pasował, jeśli od strony ampa w jeden zacisk wchodzą w sumie dwa kabelki (biwiring)? pytania trywialne, ale w tym temacie jestem lajkonikiem :)

aha amplituner to yamaha 430 (podobno trzeba coś tam wydłubać, żeby banany weszły?), kolumny b&w 603 + central cc6.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Link to comment
Share on other sites

No i jak grają?

Ja konfekcjonowałem te kable prostymi banankami i każdy z przewodów oddzielnie. Były przystosowane do zakręcania, ale wyrzuciłem śrubkę i przylutowałem końce. Te bananki mają dodatkową "dziurkę" więc można do jednego podpiąć drugi, nie ma wtedy konieczności wpychania dwóch grubych kabli do jednego bananka. Pamiętaj o koszulkach termokurczliwych na miejsca lutowania.

A poza tym znajdziesz i inne końcówki, o tanich z Wolumenu pisał w jednym z ostatnich postów andrea29. Wydaje mi się, że te zmieszczą i dwa kable 4mm2.

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

hm po 2 dniach ciężko mi jeszcze walnąć opinię, ale na pierwszy rzut ucha zrobiło się więcej basu, który nie jest już tak rozlazły, jak wcześniej. minusów żadnych na razie nie słyszę. w sumie jestem bardzo zadowolony, gdyby nie to, że podłączenie 3 głośników zajęło mi ze 3 godziny :-)

co do bananków, to najbardziej interesowało by mnie coś do kupienia drogą wysyłkową, bo jestem z Gdyni, a tu raczej bida jeśli chodzi o wybór. zresztą cordiala też kupowałem wysyłkowo, bo w 3mieście nikt tym nie handluje.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Link to comment
Share on other sites

O tak. Znakomite banany do dużych średnic przewodów - nawet do 4/5mm kupisz na Wolumenie w sobotę lub niedzielę. Mają po dwie śrubki dokręcające na banan, pozłacane wtyki - nie żałowali złota i na oko są nie do odróżnienia od AQ. Tyle, że tutaj obudowy wtyków są metalowe - aluminiowe z pozłącana tuleją z gwintem. Swoją drogą - majstersztyk za ...8zł/na dzień dobry. Warto... targować się, bo w Łodzi to ponoć za 4zł można kupić ! /Żałuję, że nie kupiłem ich więcej, płaciłem 6zł/szt./

Aha ! Nadają się znakomicie zwłaszcza do grubych przewodów, gorzej do cienkich, no i jak zmienisz kiedys kable - nie musisz się z nimi rozstawać - nie wartop !!! W Audioklanie za prawie identyczne zapłacisz 30zł/szt ;-)

Pozdrawiam serdecznie Kolegów ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest andrea29 -> krzysiek

(Konto usunięte)

Poproś o przysługę któregoś z kolegów z Wa-wy...

/Ja bym tak zrobił./

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hej !

W Wa-wie zamierzam być w najbliższą niedzielę, ale powrót dopiero 25. VIII. do Polski.

 

Oczywiście, że wybieram sie na Wolumen :-))).

Wtyki BFA sprzedawali z samochodu niemal. Nie była to stała budka, ale zaimprowizowany stragan.

Są boskie :-)))

To ile chceta tych BFA ?

Kupowałem po 6zł/szt,, bo się mężnie targowałem.

Gdybym podszedł dobrze gościa i kupował więcej to może i po 4zł/szt. by się dało szarpnąć ? (Chciał po 8zł/szt.)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Krzysiek, nie panikuj ! Sprawdź, czy BFA wlezą w dziurki od kolumn. U mnie wlazły (mam Tabletki). I nie mam tu żadnych bolców, o których napisał jozwa. Warto sprawdzić, bo BFA są wygodne i zapewniają doskonały kontakt (dla tego je wybrałem).

 

Od drugiej strony kabla możesz dać zwykłe banany lub widełki (nie wiem, jak to u Twego klocka jest - musisz sam ocenić).

 

Poza tym wydaje mi sie, że do większości kolumn BFA wlezą i nie powinno być problemu. (Ta zwinięta blaszka jest b. sprężynująca. Wtyk ścięto ukośnie (łatwiej wsuwać), a rozcięcie blaszki jest dość szerokie - tak, że pozwala na dość mocne zmniejszenie średnicy bolca, bez szkody dla jego urody :-))) O!

Link to comment
Share on other sites

>>andrea

Dopiero teraz załapałem, ze ty jesteś z Olsztyna, ale jeśli nie sprawiło by Ci to problemu to chętnie jestem skłonny zapłacić nawet po 8zł za stukę.

Jak już napisałem wyżej interesuje mnie 8 sztuk.

Jesli będziesz tek uprzejmy, i zechcesz mi pomóc to na odpowiedź z dalszymi informacjami czekam na jedynak.g@hoga.pl

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.