Skocz do zawartości
IGNORED

Dopasowanie magnetofonu Technics do współczesnego amplitunera: Yamaha RN-803D


Ravenik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapragnąłem kupić magnetofon na który nie mogłem sobie pozwolić w dzieciństwie czyli Technics, padło teraz na model RS-BX828 akurat była dobra cena. Podłączyłem do wzmacniacza Yamaha R-N803D który wiernie mi służy od kilku lat. Jest jednak problem: słucham dużo radia internetowego i dlna - po cichu, powiedzmy -60dB. Kiedy na Yamaszce przełączam aktywne wejście na magnetofon (Line3) to muszę od razu dać głośniej o 10-15 dB (niezależnie jaka taśma - czy nagrana przeze mnie czy "gotowa"). Kręcenie za każdym razem pokrętłem głośności jest uciążliwe i poza tym nie chcę go zajechać. Próbowałem też na innym magnetofonie i jest tak samo. Czy można jakoś wyrównać poziomy głośności - może jakiś mikro wzmacniacz do magnetofonu (tylko nie mam zupełnie pojęcia jaki)? Prośba o naprowadzenie na odpowiedni hardware lub ustawienie, etc.? Może jakiś konkretny model sprzętu możliwy do kupienia?

W instrukcji Yamahy pisze:
• Input sensitivity/input impedance
PHONO (MM) ........................................................ 2.5 mV/47 kΩ
CD, etc. ................................................................. 200 mV/47 kΩ
• Maximum input signal
PHONO (MM) (1 kHz, 0.03% THD) ................................. 45 mV
CD, etc. (1 kHz, 0.5% THD)..................................................2.2 V

W manualu do magnetofonu pisze:
Output voltage and impedance:
PLAY (OUT): 400 mV /800 Ω

Niestety te dane techniczne są dla mnie prawie jak enigma.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ravenik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ravenik zmienił(a) tytuł na Dopasowanie magnetofonu Technics do współczesnego amplitunera: Yamaha RN-803D

Tak to jest i niewiele można zrobić. Najprościej byłoby stłumić o te 15dB sygnał z radia, ale ono jest w środku, więc już nie tak najprościej 😉 Wzmocnić wyjście magnetofonu można, chyba najprosciej/najtaniej jakimś tanim mikserkiem. Albo diy czyli grzeboróba w postaci dodatkowej skrzyneczki albo przeróbki magnetofonu... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ravenik

Strony 46 - 50 manuala Yamahy mówią o możliwości korekcji poziomu różnych

źródeł właśnie po to,  żeby uniknąć takich rozbieżności.

Oczywiście nie wiem, czy ta regulacja wystarczy, ale powinna pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audioburak
Dzięki za naprowadzenie, wieczorem wypróbuję. Nie zauważyłem tej funkcji w codziennym użyciu sprzętu, ale w manualu faktycznie jest to podane tak jak napisałeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ravenik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RN800 jest taka funkcja, używam i działa to dobrze. Ustawisz tak jak chcesz i będzie ok.

To są takie właśnie drobnostki, o które trudno w audiofilskich ,,wytworach z szopy''. Co nie oznacza, że wszystkie małe firmy są złe, ale pewnych rzeczy nie przeskoczą. Co do magnetofonu to jeszcze do przedwczoraj miałem AZ6 i też był stosunkowo cichy. Widać Technics tak ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.