Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsza, budżetowa lampa do Sonus Faber Toy.


arturo_waw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór 🙂

Koledzy, podjąłem decyzję że chcę zbudować drugi tor audio, do słuchania winyli i pomysł mam taki, żeby był to tor w pełni analogowy 🙂 

Gramofon już jest - vintage Toshiba z wkładką Ortofpn 2M Blue, monitory również - Sonus Faber Toy, a więc brakuje tylko lampowego wzmacniacza. Oba sprzęty mam już od dawna, wiem co potrafią z tranzystorem i nie chcę ich zmieniać, a tylko połączyć lampą. Ale z nią nie mam żadnego doświadczenia, bo dotychczas używałem tylko wzmacniaczy tranzystorowych (i taki mam aktualnie w podstawowym zestawie). Wiem tylko z teorii, że do wyboru mam konstrukcje SE oraz PP i na tym moja wiedza się kończy.

Stąd pytanie do Was, o rekomendację czym warto się zainteresować. Jest tego na rynku sporo i nie do końca wiem, do jakich konstrukcji/zawęzić poszukiwania. Wiem już, że w moim budżecie można znaleźć jakiegoś podstawowego Cayina, sporo modeli chińskiego Yaqina, kilka propozycji polskich manufaktur oraz konstrukcje DIY. No i nie wiem, który kierunek obrać.  Poniżej moje wstępne oczekiwania/założenia.

Must have:

- lampy na zewnątrz (aspekt wizualny jest dla mnie b. ważny a tylko te konstrukcję mi się podobają 😉),

- możliwie prosta konstrukcja nie wymagająca specjalnych skilli (z elektroniki jestem laikiem),

- moc wystarczający do napędzenia 87 db monitorów Sonus Faber,

- budżet: 4 000 zł  i rynek wtórny oczywiście (to będzie mój drugi zestaw, nie chcę inwestować więcej, szczególnie na początku).

- prawdziwie "lampowe", cieplutkie brzmienie 🙂 

Nice to have:

- ciekawy design,

- w miarę świeża konstrukcja,

- względnie rzadko spotykany (lubię rzeczy unikatowe, nietuzinkowe),

- polski producent (wspieram 🙂).

 

Pokój 18m2, akustycznie całkiem nieźle zaadoptowany.

Mój podstawowy zestaw opiera się o podłogówki z potężnym basem, więc tutaj tego nie szukam (zresztą te Sonusy i tak nie miałaby z czego go wykrzesać).

W ogóle mi się nie śpieszy, więc mogę polować na ciekawe okazje. Na tym etapie preampem gramofonowym nie chcę się zajmować, kupię go w 2 kolejności (a w międzyczasie podepnę przez kombajn Mytka, który ma sekcję phono).

 

Podpowiecie coś? 

Pozdr!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturo_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie i założeniach to myślę że jakiś push pull na el34

możesz polować na sinus audio, dobrze zrobione sprzęty, sam mam

moze haiku? Odradzam fezza

czasem sie trafi cos ładnego diy, najważniejsze są transformatory wyjściowe, w tym budżecie ogonowski, 4pietro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 
To kilka pytań.

1. Czemu nie SE? Kwestia budżetu?

2. Masz złe doświadczenia z Fezzem? Mi się wydawało że dobre klocki robią.

3. Czy DIY jest potem ewentualnie odsprzedawalne? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, arturo_waw napisał:

Dzięki! 
To kilka pytań.

1. Czemu nie SE? Kwestia budżetu?

2. Masz złe doświadczenia z Fezzem? Mi się wydawało że dobre klocki robią.

3. Czy DIY jest potem ewentualnie odsprzedawalne? 

moim zdaniem małe monitory to nie są głośniki do lampy se, pewnie zdarzają się wyjątki ale ja bym w to nie szedl

mam el34 w se, w trybie triodowym to daje jakieś 6 watów? może 8

mialem silver lune od fezza, wg mnie można lepiej wydać pieniądze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
49 minut temu, arturo_waw napisał:

Czemu nie SE? Kwestia budżetu?

SE to w większości przypadków kilka watów. Do cichego słuchania z kolumnami 88 dB pewnie da radę ale tak naprawdę dobrze napędzają kolumny 92 dB w wzwyż.

50 minut temu, arturo_waw napisał:

Czy DIY jest potem ewentualnie odsprzedawalne?

Jeśli jest ładnie zrobiony, dobrze gra i pieniądze są rozsądne to tak. Najgorzej gdy jest to DIY z oszczędności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preamp gramofonowy a szczególnie lampowy robi "robotę", ale jak chcesz najpierw zapoznać się z lampowym brzmieniem, bogatym w "sybilanty", to tylko SE. Natomiast PP jest do umpa-umpa i dla tych co idą w moc (głośno słuchają).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ampman napisał:

Preamp gramofonowy a szczególnie lampowy robi "robotę", ale jak chcesz najpierw zapoznać się z lampowym brzmieniem, bogatym w "sybilanty", to tylko SE. Natomiast PP jest do umpa-umpa i dla tych co idą w moc (głośno słuchają).

... dobrze zaprojektowany wzmacniacz SET, zbudowany z dobrej jakości komponentów ze szczególnym uwzględnieniem TG czegoś 😁nie wysyła sybilantów w głośniki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.