Skocz do zawartości
IGNORED

Kable zasilające - jakość wtyków


Krzysiek Gda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, (nie)przecietniak napisał:

Przedstawiłem swoje zdanie.

To czego nie zrozumiałem, sorry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

9 minut temu, bum1234 napisał:
Przyczyną oczywiście jest fakt wymiany kabla, ale czy rzeczywiście spowodowała ona wystąpienie zmian w sygnale, będących przyczyną zmiany brzmienia rejestrowanego przez mózg? 

(nie)przecietniak odpowiedział:

Jedni znają odpowiedź na to pytanie inni może nie albo mają wątpliwości. Ja znam.

bum1234 stwierdził:

Nie. Bo nie masz na to dowodów,

Mam wrażenie, że znam odpowiedź, ok? 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, bum1234 napisał:

Wrażenia, będąc czysto subiektywnymi, nie mogą być podstawą wysnuwania ogólnych wniosków.

Co więc w związku z faktem, że masz wrażenie, że nie istnieje wpływ okablowania na granie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Wito76 said:

Co więc w związku z faktem, że masz wrażenie, że nie istnieje wpływ okablowania na granie?

W tym zdaniu jest błąd logiczny. Zastanów się jaki i wróć jak będziesz znał odpowiedź na to pytanie.

15 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Mam wrażenie, że znam odpowiedź, ok? 🙂 

Albo znasz odpowiedź, albo jest nie znasz. Trzeciej możliwości nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bum1234 napisał:

Albo znasz odpowiedź, albo jest nie znasz. Trzeciej możliwości nie ma.

Znam! Pochodzi ze świata zewnętrznego wywołując reakcję psychiczną w postaci pewności znajomości odpowiedzi.

Cytat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem, moim zdaniem, wyczerpująco uzasadniając swoje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, (nie)przecietniak napisał:

Jedni znają odpowiedź na to pytanie inni może nie albo mają wątpliwości. Ja znam.

To nie są gierki. Przedstawiłem swoje zdanie.

No widzisz kolego ,przez przypadek zszedles do ich poziomu ,nie dyskutuj z nimi  ,nie wygrasz  ,oni mają wprawę  ,a zero doświadczenia .Tu chodzi o to by zaistnieć ,i to im się udaje .

Temat jest o kablach zasilających ,jakość wtyków czy któryś z wcześniej wymienionych cokolwiek napisał w temacie? Nie ,i nie napisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, (nie)przecietniak napisał:

źle - jeśli (sugestia - także niejednoznaczna) jest intencjonalna  - mająca kogoś (albo grupę) deprecjonować.

Np. - tylko głuchy by "tego" nie usłyszał. 

- masz śmieciowy sprzęt.

- nie masz "doświadczenia".

itp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tedi02 napisał:

Temat jest o kablach zasilających ,jakość wtyków czy któryś

Tak był założony, a że piszecie o innych sprawach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 godzin temu, bum1234 napisał:

Trzeba mieć jednak świadomość, że fakt słyszenia i przyczyna tego słyszenia to dwie różne rzeczy.

Psuchoakustyka jest niesamowita. Pożyczam czasem jakieś kable znajomym - są to osoby które się nie znają lub nie utrzymują ze sobą kontaktu. Nie opisując jakich zmian mogą się spodziewać proszę by po odsłuchu opisali mi swoje wrażenia słuchowe. I tu dochodzimy do tego co mnie najbardziej zaskakuje. Jeden kabel opisują w ten sam sposób a inny w inny ale również identyczny. Kolor oplotu na to wpływa? No bo chyba nie telepatia? W te stronę bym nie szedł bo to już nie pachnie audio voodoo tylko prawdziwym voodoo. 

Podobnie ludzie mają z lampami. W dziale lampy jest temat "wzmacniacza marzeń" i tam znajdują się pomiary tego wzmacniacza z różnymi lampami wyjściowymi. Różnice poza progiem słyszalności a ludzie dalej opisują różne brzmienia lamp - zapewne zbieżne. Od czego to zależy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Seyv napisał:

Od czego to zależy?

Any poszukać odpowiedzi, trzeba by szczegółowo przeanalizować sytuację by wykluczyć wszelkie możliwości sugestii. Tak czy inaczej kabel jako element bierny nie może wnieść nic do sygnału, jeśli zmiana faktycznie jest słyszalna, to świadczy ona i problemie technicznym. Oczywiście co kto lubi, ale że pogorszenie jest poprawą... nie bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Seyv said:

Jeden kabel opisują w ten sam sposób a inny w inny ale również identyczny.

Odpowiedź jest prosta - jest przeciek 😉 Cudów nie ma 🙂

2 hours ago, Seyv said:

Podobnie ludzie mają z lampami.

Tu też nie ma niczego dziwnego. rozrzut parametrów lamp jest duży, a większość tych zmian spowodowanych jest przez różnice we wzmocnieniu - pomiary ic nie wykazują, a subiektywnie wzmacniacz gra inaczej.

Układy lampowe niestety nie są projektowane tak by uniezależnić się do parametrów elementów aktywnych - są na to zbyt proste.

Oczywiście psychoakustyka też robi swoje - cudów nie ma 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
10 minut temu, bum1234 napisał:

Tu też nie ma niczego dziwnego. rozrzut parametrów lamp jest duży, a większość tych zmian spowodowanych jest przez różnice we wzmocnieniu - pomiary ic nie wykazują, a subiektywnie wzmacniacz gra inaczej.

Zachęcam więc do zapoznania się z wynikami pomiarów jakie zaprezentował Madras we wspomnianym temacie. Sam też przeprowadzałem pomiary wzmacniacza na różnych lampach i takich różnic by uznać je za słyszalne nie było. Sam chyba też masz jakiś wzmacniacz lampowy, nie wiem jakie są Twoje wrażenia po wymianie lamp ale spróbuj pomierzyć jego parametry na różnych lampach. Jestem ciekaw czy zmienia się na tyle by można uznać je za słyszalne wg. tego co obecnie się przyjmuje za słyszalne.

15 minut temu, bum1234 napisał:

cudów nie ma

Dla mnie osobiście wpływ zakłóceń oraz  pętli mas na sprzęt audio to nie cud i osobiście nie dziwię się tym, których wiedza z elektroniki kończy się na prawie Ohma i w nim upatrują braku działania okablowania na sprzęt audio. Jednak szersze poznanie tematu nie wyklucza takiego wpływu przynajmniej na sporą część urządzeń audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seyv napisał:

Zachęcam więc do zapoznania się z wynikami pomiarów jakie zaprezentował Madras we wspomnianym temacie. Sam też przeprowadzałem pomiary wzmacniacza na różnych lampach i takich różnic by uznać je za słyszalne nie było

Tym,co jesteś wstanie samodzielnie zmierzysz, nie określił całej charakterystyki lampy a tym bardziej wzmacniacza, a tylko pewien aspekt. O potrzebie określenia dokładności pomiarów i na jej podstawie błędu wyniku, z obowiązku tylko wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Tak czy inaczej kabel jako element bierny nie może wnieść nic do sygnału

Antena do element bierny a bez niej radio nie gra. Kondensator, to też element bierny a zobacz ile ich siedzi w zwrotnicach. Nie powtarzaj sloganów, których nie rozumiesz. 

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

trzeba by szczegółowo przeanalizować sytuację by wykluczyć wszelkie możliwości sugestii.

Prawie codziennie słucham muzyki, ale  nie codziennie zmieniam kable. I gdybym codziennie pisał bloga o tym czego słucham i jak brzmi, to codziennie ktoś złośliwy móglby mi przyklejać łatkę sugestii. A co,  nie mógłby? A czym się różni taki codzienny odsłuch od tego ze zmienionym kablem? Też mam jakieś spostrzeżenia, wyczuwam różnice itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Seyv said:

Zachęcam więc do zapoznania się z wynikami pomiarów jakie zaprezentował Madras we wspomnianym temacie. Sam też przeprowadzałem pomiary wzmacniacza na różnych lampach i takich różnic by uznać je za słyszalne nie było. Sam chyba też masz jakiś wzmacniacz lampowy, nie wiem jakie są Twoje wrażenia po wymianie lamp ale spróbuj pomierzyć jego parametry na różnych lampach. Jestem ciekaw czy zmienia się na tyle by można uznać je za słyszalne wg. tego co obecnie się przyjmuje za słyszalne.

Ten wzmacniacz marzeń to wzmacniacz Reduktora Szumu?

Tal czy inaczej, wszystko da się racjonalnie wyjaśnić, tyle, że czasem jest to trudne. Nie oznacza to, że należy ulegać i poddawać się różnym teoriom, które nie mają nic wspólnego z realnym światem. 

Sztuczki prestidigitatorów są trudne do wyjaśnienia przez widzów, ale przecież nikt rozsądny w nie nie wierzy. Nie inaczej jest z kablami i innymi cudami, które co chwilę pojawiają się w audio.

Nie tylko w audio zresztą. Wszędzie tam, gdzie człowiek udaje, że jest '"przyrządem pomiarowym" jest szerokie pole do popisu dla sztukmistrzów 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Opublikowano (edytowane)
9 minut temu, bum1234 napisał:

Ten wzmacniacz marzeń to wzmacniacz Reduktora Szumu?

"Wzmacniacz marzeń" to klon Sansui AU-70 rozpowszechniony przez kanał Reduktora Szumu - chodziło mi o pomiary w tym temacie jakie zamieścił jeden z użytkowników. 

9 minut temu, bum1234 napisał:

Tal czy inaczej, wszystko da się racjonalnie wyjaśnić, tyle, że czasem jest to trudne. Nie oznacza to, że należy ulegać i poddawać się różnym teoriom, które nie mają nic wspólnego z realnym światem. 

Sztuczki prestidigitatorów są trudne do wyjaśnienia przez widzów, ale przecież nikt rozsądny w nie nie wierzy. Nie inaczej jest z kablami i innymi cudami, które co chwilę pojawiają się w audio.

Nie tylko w audio zresztą. Wszędzie tam, gdzie człowiek udaje, że jest '"przyrządem pomiarowym" jest szerokie pole do popisu dla sztukmistrzów 🙂

Całkowicie się z tą wypowiedzią zgadzam z tą różnicą, że nie wrzucałbym wszystkiego do jednego worka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, Seyv said:

Całkowicie się z tą wypowiedzią zgadzam z tą różnicą, że nie wrzucałbym wszystkiego do jednego worka.

Chociaż zapewne tak to wygląda nie jestem skory do takich uproszczeń. Są sytuacje, w których kabelki mają dla mnie wpływ na sygnał, ale to nisza - np. kabel w ramieniu gramofonowym albo kabel łączący gramofon z przedwzmacniaczem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.