Skocz do zawartości
IGNORED

Kable zasilające - jakość wtyków


Krzysiek Gda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się ostatnio w temacie zasilających i zauważyłem, że często w kablach nawet teoretycznie wysokiej jakości stosowane są wtyki marnej jakości (do kabla za 800 zł wtyki po kilkanaście zł - obrazek). Druga kwestia to zasłanianie wtyków termokurczliwymi zapewne po to, żeby ukryć co jest pod spodem.

Czy zatem wpływ wtyków jest rzeczywiście tak duży, jak to się często czyta czy może to tylko kosmetyka a wiodącą rolę w "kształtowaniu" dźwięku odgrywa przewód? Jeszcze jedno, przy założeniu, że wtyki mają znaczenie (pewnie mają) - który wtyk jest ważniejszy, ten do ściany czy do urządzenia (za kablem)? Teoretycznie (w sensie ja tak do tego podchodzę) ten do urządzenia, ponieważ sam kabel dokonuje pewnie jakiejś filtracji (stąd różne "granie" kabli"; ja akurat słyszę różnice między kablami zasilającymi, podobnie jak głośnikowe i IC) i jemu może być obojętne jaki prąd do niego dochodzi. Natomiast już po dokonaniu tej filtracji ważne jest, żeby wtyk znajdujący się za kablem, niczego nie popsuł. Co o tym sądzicie?

 

Kabel znanej marki:

big_chordco-clearway-power-euro-72-1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek Gda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzysiek Gda napisał:

Czy zatem wpływ wtyków jest rzeczywiście tak duży, jak to się często czyta czy może to tylko kosmetyka a wiodącą rolę w "kształtowaniu" dźwięku odgrywa przewód?

Wiodącą rolę w "kształtowaniu" dźwięku odgrywają kolumny, wzmacniacz, źródło i akustyka - reszta to "kosmetyka", czyli coś pomiędzy baśnią a legendą. Sam się zastanów czy może mieć duży wpływ wtyk kabla, który razem tym wtykiem ma wpływ tak mały, że większość w ogóle go nie usłyszy (odpuszczę sobie rozważanie czy ten wpływ w ogóle istnieje).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krzysiek Gda napisał:

Co o tym sądzicie?

 

Kabel znanej marki:

Mi się podoba. Taki niezbyt gruby ... łatwo można ułożyć tak by nie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu. Myślę, że do większości zastosowań hifi jest w zupełności wystarczający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysiek Gda napisał:

zauważyłem, że często w kablach nawet teoretycznie wysokiej jakości stosowane są wtyki marnej jakości

ponieważ takie wtyczki w zupełności wystarczają do podłączenia urządzeń elektrycznych. W wielu przypadkach wtyczki są dokładnie takie same (ten sam producent) ale potrafią kosztować różnie 😉 

2 godziny temu, Krzysiek Gda napisał:

ponieważ sam kabel dokonuje pewnie jakiejś filtracji (stąd różne "granie" kabli"

nie sądzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysiek Gda napisał:

ważne jest, żeby wtyk znajdujący się za kablem, niczego nie popsuł

jeżeli wtyk "psuje" to znaczy że jest popsuty

wtyk ma realizować swoją podstawową funkcję to znaczy pewnie łączyć elementy. szczególnie ważne (ze względów bezpieczeństwa) dla wtyków wysokoprądowych. warto też zrobić przegląd gniazd naściennych.

robiąc porządki ostatnio kupiłem trochę niedrogich kabli zasilających, nie dla "walorów" dźwiękowych. a nawet takie ładne gniazdo schuko schneidera,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wtyk i gniazdo są dobrej jakości możemy sprawdzić banalnie prosto.

Podłączamy testowane gniazdo ze stykiem kablem do grzejnika 2KW na 3 godziny, po 3 godzinach wyciągamy wtyczkę z gniazda i jak bolce wtyczki są zimne to znaczy że gniazdo i wtyczka są zrobione z materiałów dobrej jakości. Jeśli jest letnie lub ciepłe to nie nadaje się do audio a poziom High End na pewno to nie jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krzysiek Gda napisał:

Rozglądam się ostatnio w temacie zasilających i zauważyłem, że często w kablach nawet teoretycznie wysokiej jakości stosowane są wtyki marnej jakości (do kabla za 800 zł wtyki po kilkanaście zł - obrazek). Druga kwestia to zasłanianie wtyków termokurczliwymi zapewne po to, żeby ukryć co jest pod spodem.

Czy zatem wpływ wtyków jest rzeczywiście tak duży, jak to się często czyta czy może to tylko kosmetyka a wiodącą rolę w "kształtowaniu" dźwięku odgrywa przewód? Jeszcze jedno, przy założeniu, że wtyki mają znaczenie (pewnie mają) - który wtyk jest ważniejszy, ten do ściany czy do urządzenia (za kablem)? Teoretycznie (w sensie ja tak do tego podchodzę) ten do urządzenia, ponieważ sam kabel dokonuje pewnie jakiejś filtracji (stąd różne "granie" kabli"; ja akurat słyszę różnice między kablami zasilającymi, podobnie jak głośnikowe i IC) i jemu może być obojętne jaki prąd do niego dochodzi. Natomiast już po dokonaniu tej filtracji ważne jest, żeby wtyk znajdujący się za kablem, niczego nie popsuł. Co o tym sądzicie?

 

Kabel znanej marki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo dobrą odpowiedzią na Twoje pytanie jest Kabel Oyaide GPX V2. Wersja na czerwonych zwykłych i rodowanych białych wtyczkach. Dwa takie same kable tylko inne wtyczki a inny wpływ na brzmienie.

Dobre wtyczki które pozytywnie wpływają na brzmienie są drogie więc i całościowo kabel w konfekcji wychodzi drogo. Taniej może wyjść jak firma sama produkuje wtyczki jak np Ricable, Wireworld, Cardas itp

Na pytanie jaka wtyczka i gdzie jest ważniejsza nikt nie odpowie bo to zależy od zbyt wielu czynników. Dodam jedynie że u mnie gniazdko w ścianie Furutech SWSG ( teraz mam NCF ) to były najmniejsze pieniądze na tak wyraźną poprawę brzmienia systemu od lat.

Im lepszy system tym takie coś ma większe znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, muda44 napisał:

Dodam jedynie że u mnie gniazdko w ścianie Furutech SWSG ( teraz mam NCF ) to były najmniejsze pieniądze na tak wyraźną poprawę brzmienia systemu od lat.

A gdyby tak w ogóle pominąć gniazdko w ścianie? Skoro gniazdko jest w stanie coś zmienić w postrzeganiu dźwięku i co gorsza wpływa na zachowanie sprzętu hi-fi to należałoby się pozbyć tego elementu.
Należy więc wyrwać gniazdko ze ściany, od sprzętu hi-fi uciąć wtyczkę - teraz kabel w ścianie za pomocą kostki elektrycznej łączymy z kablem od sprzętu hi-fi.
Tym sposobem takie badziewie jak wtyczka i gniazdko zostają pominięte w torze i mamy super duper połączenie naszego sprzętu z kablem w ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Podłączamy testowane gniazdo ze stykiem kablem do grzejnika 2KW na 3 godziny

A to na tym polega "wygrzewanie" kabla? 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, yayacek napisał:

A gdyby tak w ogóle pominąć gniazdko w ścianie? Skoro gniazdko jest w stanie coś zmienić w postrzeganiu dźwięku i co gorsza wpływa na zachowanie sprzętu hi-fi to należałoby się pozbyć tego elementu.
Należy więc wyrwać gniazdko ze ściany, od sprzętu hi-fi uciąć wtyczkę - teraz kabel w ścianie za pomocą kostki elektrycznej łączymy z kablem od sprzętu hi-fi.
Tym sposobem takie badziewie jak wtyczka i gniazdko zostają pominięte w torze i mamy super duper połączenie naszego sprzętu z kablem w ścianie.

Nie próbowałem ale znam wiele osób które pociągnęły do audio kabel wprost ze skrzynki i osobnego zabezpieczenia wychodząc z nim ze ściany i wpinając wprost w listwę.

 

Ja zaś polecam żeby zamiast drogiej listwy i kabla do niej wywiercić w ścianie obok siebie tyle otworów pod głębokie puszki ile potrzebujemy gniazd. Wstawić puszki,  gniazda SWS-G ( do najważniejszych urządzeń ) połączyć między sobą drutem Neotecha w teflonie a do pierwszego gniazdka podpiąć kabel " ze ściany ".

Te mniej ważne gniazda dać na końcu zwykłe, np Schneider seria Sedna podwójne.

Zaoszczędzone pieniądze dołożyć do jak najlepszych sieciówek zaczynając od źródeł cyfrowych bo te wg mnie są na to najbardziej wrażliwe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, yayacek napisał:

A gdyby tak w ogóle pominąć gniazdko w ścianie? Skoro gniazdko jest w stanie coś zmienić w postrzeganiu dźwięku i co gorsza wpływa na zachowanie sprzętu hi-fi to należałoby się pozbyć tego elementu.
Należy więc wyrwać gniazdko ze ściany, od sprzętu hi-fi uciąć wtyczkę - teraz kabel w ścianie za pomocą kostki elektrycznej łączymy z kablem od sprzętu hi-fi.
Tym sposobem takie badziewie jak wtyczka i gniazdko zostają pominięte w torze i mamy super duper połączenie naszego sprzętu z kablem w ścianie.

Ale kostka - rzecz jasna - musi być specjalna do audio. Skręcona na zwykłą ocynowaną śrubkę też marnie wygląda.

I NAJWAŻNIEJSZE! 

SYGNAŁ AUDIO ZANIM STANIE SIĘ FALĄ AKUSTYCZNĄ, JEST SYGNAŁEM ELEKTRYCZNYM, ZATEM PRZEDE WSZYSTKIM GNIAZDKA I KABLE, DOPIERO PÓŹNIEJ MOŻNA MYŚLEĆ O DOBORZE I EWENTUALNYM ZAKUPIE AKCESORIÓW TYPU WZMACNIACZ ALBO KOLUMNY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

Podłączamy testowane gniazdo ze stykiem kablem do grzejnika 2KW na 3 godziny

taa 

47 minut temu, muda44 napisał:

Im lepszy system tym takie coś ma większe znaczenie.

Im lepszy a jednak gorszy skoro zmiana kabla zasilającego lub jakiegokolwiek innego jest wyraźniej słyszalna niż w tańszym zestawie...

Jakiekolwiek zmiany w brzmieniu przyniesie przesunięcie kolumny o kilka cm. A skoro zmiana kabla zasilającego przynosi takie korzyści to rozumiem, że producenci celowo degradują dźwięk w swoich urządzeniach dołączając "zwykły" czarny kabel 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, GhostR1 napisał:

A skoro zmiana kabla zasilającego przynosi takie korzyści to rozumiem, że producenci celowo degradują dźwięk w swoich urządzeniach dołączając "zwykły" czarny kabel 🤔

I ta wypowiedź powinna wyczerpać temat. W końcu nawet "hi-endowe" wzmacniacze dostają w komplecie zwykły przewód 3x0,75mm2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, marek666 napisał:

A to na tym polega "wygrzewanie" kabla? 😀

Na tym co piszesz polega troling

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, GhostR1 napisał:

Im lepszy a jednak gorszy skoro zmiana kabla zasilającego lub jakiegokolwiek innego jest wyraźniej słyszalna niż w tańszym zestawie...

Jakiekolwiek zmiany w brzmieniu przyniesie przesunięcie kolumny o kilka cm. A skoro zmiana kabla zasilającego przynosi takie korzyści to rozumiem, że producenci celowo degradują dźwięk w swoich urządzeniach dołączając "zwykły" czarny kabel 🤔

Zatem koniecznie napisz do Accuphase, Esoterica, Gryphona i podobnych że tam siedzą barany i się nie znają albo nie czytają tego forum  🙂

3 minuty temu, Czlowiek97 napisał:

I ta wypowiedź powinna wyczerpać temat. W końcu nawet "hi-endowe" wzmacniacze dostają w komplecie zwykły przewód 3x0,75mm2.

Gdybyś miał jakiekolwiek praktyczne doświadczenia w temacie do byś tego nie napisał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co? Wiem jak działa rynek. Jest popyt jest podaż...do tego marketing w postaci bajecznych opisów i mamy magię.

Czy któryś z producentów napisał, że lepiej zmienić kabel zasilający bo ten co dają jest kiepski? Zastanów się co piszesz.

Współpracuję z wieloma dystrybutorami i wiem jak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, muda44 napisał:

Gdybyś miał jakiekolwiek praktyczne doświadczenia w temacie do byś tego nie napisał.

No pewnie że tak. Jeśli ktoś się nie zgadza z gościem "muda44", to znaczy że nie ma doświadczenia i prawdopodobnie nigdy nie słyszał niczego lepszego poza Diorą z Altusami. Już są setki identycznych wypowiedzi na tym forum pochodzących od ciebie.

Twoja racja jest najtwojsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek666 napisał:

A to na tym polega "wygrzewanie" kabla? 😀

Możesz jeszcze podłączyć piekarnik 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, GhostR1 napisał:

Pytanie tylko po co?

Tu każdy niech sam sobie odpowie. Z kablami do audio bawię się od 1992r a jeszcze z 10 lat temu śmiałem się pod nosem czytając o kablach zasilających i tak było do czasu aż zacząłem wpinać te coraz lepsze. Teraz wiem że mają znaczenie i ile potrafią pozytywnie zmienić. 

Zostaje pytanie czy uprzeć się i powiedzieć NIE czy z tego skorzystać.  

27 minut temu, GhostR1 napisał:

Czy któryś z producentów napisał, że lepiej zmienić kabel zasilający bo ten co dają jest kiepski? Zastanów się co piszesz.

A który maja doradzić? Dociążonego Cardasa czy wyszczuplającego Nordosta ? Skąd maja wiedzieć z czym ten wzmacniacz będzie połączony itd, itp. Tutaj bardziej dystrybutor, sklepy mogą doradzić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sir.jax napisał:

Możesz jeszcze podłączyć piekarnik 😁

Mi kiedyś się udało wygrzać na raz 25m przedłużacza budowlanego, bo nie odwinąłem z bębna. Wówczas "wywaliło" termik. Czy to znaczy, że od tamtej chwili przewód nadaje się na 'kable audio'? 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Czlowiek97 napisał:

No pewnie że tak. Jeśli ktoś się nie zgadza z gościem "muda44", to znaczy że nie ma doświadczenia i prawdopodobnie nigdy nie słyszał niczego lepszego poza Diorą z Altusami. Już są setki identycznych wypowiedzi na tym forum pochodzących od ciebie.

Twoja racja jest najtwojsza.

Chętnie powymieniam doświadczenia praktyczne a co do tego co miałem wbij w grafikę google mój nick i popatrz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, muda44 napisał:

Z kablami do audio bawię się od 1992r a jeszcze z 10 lat temu śmiałem się pod nosem czytając o kablach zasilających i tak było do czasu aż zacząłem wpinać te coraz lepsze.

Czyli jak rozumiem te 22 lata(1992-2014) zabawy, to 22 lata stracone błądząc po bezkresnych ścieżkach audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Czlowiek97 napisał:

Czyli jak rozumiem te 22 lata(1992-2014) zabawy, to 22 lata stracone błądząc po bezkresnych ścieżkach audio?

Niestety tego też nie rozumiesz i na tym zakończmy dyskusję.

 

Miłego weekendu Panowie  🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, muda44 napisał:

Chętnie powymieniam doświadczenia praktyczne a co do tego co miałem wbij w grafikę google mój nick i popatrz...

No o mało nie wypadła mi szczęka. Cóż za zacna osobistość! Od dzisiaj mówię "Sz. P. muda44" Branża - robisz kasę na audio, zatem nie możesz inaczej bełkotać, bo nie sra się w swoje gniazdo. Jesteś idealnym przykładem jak z audiovoodoo zrobić biznes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, muda44 napisał:

Tu każdy niech sam sobie odpowie. Z kablami do audio bawię się od 1992r a jeszcze z 10 lat temu śmiałem się pod nosem czytając o kablach zasilających i tak było do czasu aż zacząłem wpinać te coraz lepsze. Teraz wiem że mają znaczenie i ile potrafią pozytywnie zmienić. 

Zostaje pytanie czy uprzeć się i powiedzieć NIE czy z tego skorzystać.  

dlaczego od razu stwierdzasz, że nie testowałem? Nie oceniaj po okładce...

 

5 minut temu, muda44 napisał:

A który maja doradzić? Dociążonego Cardasa czy wyszczuplającego Nordosta ? Skąd maja wiedzieć z czym ten wzmacniacz będzie połączony itd, itp. Tutaj bardziej dystrybutor, sklepy mogą doradzić.

a gdzie jest napisane, że Cardas jest dociążony? przecież to tylko opinie użytkowników i nic poza tym.

Właśnie po to producenci mają do dyspozycji sklepy czy dystrybutorów, i bynajmniej nie chodzi o doradztwo a zarobek. Nie znam sklepu, który będzie na upartego handlował sprzętem na którym nie zarabia. I jak zapewne dobrze wiesz właśnie na sprzęcie hi endowym marże są największe...więc sam sobie odpowiedz.

Mam wielu ludzi w otoczeniu, których sprzęt kosztuje tyle co wypasiony samochód i nie słyszą różnicy...Tzn, że się nie znają? Są tacy, którzy od wielu lat zajmują się np. elektrotechniką i posiadają tytuły, ich zdanie też podważysz? Tutaj mamy do czynienia konfrontację nauki z czymś co trudno wytłumaczyć. No ale stwierdzenie: "słyszę bo słyszę" albo "masz za słaby system" jest potężniejsze niż jakiekolwiek badania naukowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wtyk i gniazdo są dobrej jakości możemy sprawdzić banalnie prosto.

Podłączamy testowane gniazdo ze stykiem kablem do grzejnika 2KW na 3 godziny, po 3 godzinach wyciągamy wtyczkę z gniazda i jak bolce wtyczki są zimne to znaczy że gniazdo i wtyczka są zrobione z materiałów dobrej jakości. Jeśli jest letnie lub ciepłe to nie nadaje się do audio a poziom High End na pewno to nie jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tutaj przecież konkretów.

Dlaczego 3 godziny a nie 2.50? Ciepło to jaka temperatura? Letnie to jaka? Nie, że się czepiam ale skoro jest już podpowiedź to niech będzie przynajmniej konkretna a nie wyssana z palca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, GhostR1 napisał:

Nie no to wyjaśnia wszystko...Będąc klientem na bank by mnie to przekonało 😉 

 

Co by nie kupować do High Endu kabli z grzejącymi się pod obciążeniem wtykami a nawet dla własnego bezpieczeństwa i domu

 Na bank👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.