Skocz do zawartości
IGNORED

Kable zasilające - jakość wtyków


Krzysiek Gda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bum1234, może nawet cie zaskoczę, ale jestem w tej dyskusji gdzieś pośrodku. Nie mam doświadczeń, by je tu opisać i bronić fanów wtyków, też zastanawiam się czy rzeczywiście aż tyle wnoszą, ale daleki jestem od hejtowania. Po prostu znam swoje miejsce w szeregu, być może mój system jest zbyt mało wrażliwy czy po prostu zbyt tani, by odczuć takie zmiany w torze. Niemniej jednak z ciekawością sobie czytam, bo jak każdy mam swoje plany i marzenia i gdy te grube zrealizuję wejdę na etap dopieszczania czyli np porządne wtyki.
I nie zgodzę się, że niektórzy potrzebują kawęnaławizmu, wręcz odwrotnie, bo podobnie jak ja raczej nie masz na tym polu doświadczeń, więc taki głos jest kału wart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze kable zasilające i wtyki to elementy do ostatecznego oszlifowania systemu, który już nam odpowiada. Nikt nie twierdzi, że mają wpływ na dźwięk w takim samym stopniu jak kolumny czy wzmacniacz. I ja również uważam, że kable jakościowo powinny być dopasowane do całego systemu. Bez sensu jest kupować droższy kabel od wzmacniacza. Trzeba mieć przy tym wszystkim zdrowy rozsądek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Nie mam doświadczeń, by je tu opisać i bronić fanów wtyków, też zastanawiam się czy rzeczywiście aż tyle wnoszą

Czasem wystarczy pomyśleć: nie może dużo wnosić fragment czegoś, co w całości wnosi tak malo, że większość nie usłyszy (o ile wnosi cokolwiek).

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Szymon, sorry ale z tą "kulturą" to tak trochę niesmacznie zabrzmiało, żeby nie powiedzieć Himalaje hipokryzji

Wprost przeciwnie - nie oczekuję od innych czegoś innego, niż sam bym zrobił: nie oczekuję od innych, że przemilczą swoje zdanie, zduszą śmiech, a w ogóle to pójdą sobie i zamkną się w pokoju obok, bo tu ja jestem. 

2 godziny temu, Wito76 napisał:

podobnie jak ja raczej nie masz na tym polu doświadczeń, więc taki głos jest kału wart.

Nie musisz doświadczać, jeśli rozumiesz jaki będzie efekt, a stwierdzeniem, że czyjś głos jest wart "KAŁU" pokazałeś, że chamów należy uczyć kultury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia. Założyciel wątku posiłkował się tym oto zdjęciem. Jest na nim Chord za ponad 700zł (w przypadku 1m). Nie chcę niczego przesadzać, ale te wtyki na oko są ogólnodostępne w sprzedaży po około 30zł/kpl.(biały wygląda identycznie jak budowlany hermetyk, czarnego są dziesiątki na allegro w różnych cenach, ale głównie po kilka zł). Jeśli kupię go, rozbiorę i wtyki okażą się najzwyklejsze(dla porównania rozbiorę innej marki identycznie wyglądające, bo mam ich od groma), to; zwracam się do fanów - oddacie mi te 7 stów, zabierzecie go w cholerę i zamkniecie buźki na zawsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zanim urośnie "las rąk" chętnych do takiej próby wrzucę na szybko porównanie z pierwszym z brzegu wtykiem budowlanym(ten akurat za 6,98zł brutto), który od strony wizualnej spokojnie może konkurować z Chordem. Jak wiadomo w głębokiej Azji zrobią w tej samej cenie wtyk w białej gumie. Co dla nich za różnica... Zanim się zdecydujecie, to chcę nadmienić, że nawet Chordowi nie chciało się za bardzo zmienić kształtu obudowy, by choć trochę odbiegała od standardu tanich dobrych gumowych wtyczek. I owszem - na robotach zdarzało mi się widzieć również przedłużacze z takimi wtykami o przeróżnych kolorach(niebieski, biały jak ten, pomarańczowy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
59 minut temu, Czlowiek97 napisał:

Nie chcę niczego przesadzać, ale te wtyki na oko są ogólnodostępne w sprzedaży po około 30zł/kpl

Bo to są zwykłe wtyki budowlane. Z technicznego punktu widzenia ok sam miałem kiedyś takie na jednym kablu ale gdy na to patrzyłem to mi się odechciewało słuchać muzyki lubię gdy coś fajnie wygląda.

Jednak tu pojawia się spory problem bo wiele wtyków "audiofilskich"  pomimo wyglądu jest słabej jakości lub są wręcz niebezpieczne. Nie będę pisał, że dotyczy to tych chińskich bo wszystkie są chińskie. Spotkałem się z tym, że z czasem przestają łączyć z gniazdem a nawet znam przypadki porażenia prądem. Wiele też jest założonych przez domorosłych elektryków audiofili niepoprawnie - tym częściej im bardziej wymyślny jest kabel. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szymon1977 napisał:
10 godzin temu, Wito76 napisał:

Nie mam doświadczeń, by je tu opisać i bronić fanów wtyków, też zastanawiam się czy rzeczywiście aż tyle wnoszą

Czasem wystarczy pomyśleć: nie może dużo wnosić fragment czegoś, co w całości wnosi tak malo, że większość nie usłyszy (o ile wnosi cokolwiek).

To, że większość nie usłyszy może wynikać z tego, że nie che usłyszeć lub nie umie słuchać. Kable słychać ewidentnie, zasilające też. Pożyczyłem jakiś czas temu zwykłą Suprę i dźwięk (w porównaniu do zwykłego, "czarnego" - 3x0.75mm) stał się bardzo nijaki, wyczyszczony, bez emocji z przesunięciem w kierunku takiego bułowatego basu. Pożyczyłem Suprę Silver i wszystko poszło w odwrotnym kierunku - dźwięk żywy, rozdzielczy ale też z odpowiednim dociążeniem, taki mocno podrasowany w stosunku do "czarnego". Trzeba być naprawdę głuchym, żeby tego nie usłyszeć, ewentualnie mieć kiepski sprzęt.

20 godzin temu, muda44 napisał:

Na pytanie jaka wtyczka i gdzie jest ważniejsza nikt nie odpowie bo to zależy od zbyt wielu czynników.

Za bardzo chyba komplikujesz temat a odpowiedź wydaje się bardzo prosta. Bierzesz tego powiedzmy Oyaide GPX z wysokiej jakości wtyczkami, jakimiś również Oyaide a następnie wymieniasz raz jedną, raz drugą (od ściany / od urządzenia) na "badziewie" jak z tego Audioquesta i obserwujesz gdzie ci bardziej kaszani dźwięk. Jakie tu jeszcze czynniki wchodzą w grę? Oczywiście przy ząłożeniu, że masz dobrej jakości, dopracowany (jak sam pisałeś o swoim; odpowiednie gniazdka w ścianie itp.) system?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
22 minuty temu, Krzysiek Gda napisał:

, że większość nie usłyszy może wynikać z tego, że nie che usłyszeć lub nie umie słuchać. Kable słychać ewidentnie, zasilające też.

To jest zależne od systemu nie osoby (pomijam tych którzy rzeczywiście mają znaczne ubytki w słuchu). Dodatkowo przy porównaniach dochodzi efekt "lupy" czyli małe zmiany wydają nam się bardzo duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Seyv napisał:

Bo to są zwykłe wtyki budowlane. Z technicznego punktu widzenia ok sam miałem kiedyś takie na jednym kablu ale gdy na to patrzyłem to mi się odechciewało słuchać muzyki lubię gdy coś fajnie wygląda.

Ja też. Irytuje mnie kurz na wzmacniaczu, gdy jest to nie chce mi się słuchać. A gdy kurz zetrę, moje małe hifi przenosi mnie winny Świat. Ale żeby bez kurzu dźwięk się poprawiał innym nie wmawiam.

Ps

Kable też mam ładne.

29 minut temu, Krzysiek Gda napisał:

To, że większość nie usłyszy może wynikać z tego, że nie che usłyszeć lub nie umie słuchać

Różnicę pomiędzy Tannoy R3 a B&W 606 usłyszysz choćbyś nie chciał - pomiędzy kablami wielu nie usłyszało choć chcieli. Wiesz dlaczego? Bo pierwsza jest ogromna a druga jest minimalna*, to jest fakt nad którym nie przeskoczysz. Demonizując wpływ gadżetów wprowadzasz innych w błąd, a oni czytają i zamiast zmienić na lepsze audio, kręcą się w kółko próbując dokonać cudu ze starym.

-----

* - czy w ogóle jakaś nie będę oceniać, bo nie o tym wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ale istotne zmiany robią się dużymi, na bezrybiu i rak ryba znany problem z progresem w High Endzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, muda44 napisał:

Chętnie powymieniam doświadczenia praktyczne

Wrażenia uszne to nie jest doświadczenie. Co najwyżej doświadczanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seyv napisał:

To jest zależne od systemu nie osoby (pomijam tych którzy rzeczywiście mają znaczne ubytki w słuchu). Dodatkowo przy porównaniach dochodzi efekt "lupy" czyli małe zmiany wydają nam się bardzo duże.

Oczywiście, że jakość sprzętu to podstawa (napisałem to w poprzednim wpisie) ale ludzie też mają różną mentalność, również ci z normalnym słuchem - jedni przywiązują uwagę do "szczegółów", inni mają to w dupie i twierdzą, że druty nie grają.

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Bo pierwsza jest ogromna a druga jest minimalna*, to jest fakt nad którym nie przeskoczysz.

Nic nie demonizuję i nie muszę nic przeskakiwać - słyszałem na własne uszy dwie Supry i różnica nie była minimalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Krzysiek Gda napisał:

ludzie też mają różną mentalność, również ci z normalnym słuchem - jedni przywiązują uwagę do "szczegółów", inni mają to w dupie i twierdzą, że druty nie grają.

Ale cokolwiek ktokolwiek by subiektywnie nie pisał, to różnica obiektywnie nie może być większa niż minimalna - przyjmijcie to w końcu na klatę.

1 godzinę temu, ASURA napisał:

Małe ale istotne zmiany robią się dużymi, na bezrybiu i rak ryba znany problem z progresem w High Endzie

Niedostatki jakościowe basu monitorków, wynikające z niedoboru najniższych częstotliwości, uzupełnia się subwooferem (ewentualnie wymianą na podłogówki), ale zamiast nie uzupełniać wcale, lepiej uzupełnić wtykami od sieciówki... eee...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

Małe ale istotne zmiany robią się dużymi, na bezrybiu i rak ryba znany problem z progresem w High Endzie

Hajend to zupełnie inna para kaloszy. Tam dźwięk wydaje się nie odgrywać najważniejszej roli, co stwierdziłem po doświadczeniach zdobytych np. na Audio Show, gdzie systemy za nie wiadomo jakie pieniądze grały co najwyżej poprawnie, choć wyglądały imponująco. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Krzysiek Gda napisał:

Hajend to zupełnie inna para kaloszy. Tam dźwięk wydaje się nie odgrywać najważniejszej roli, co stwierdziłem po doświadczeniach zdobytych np. na Audio Show, gdzie systemy za nie wiadomo jakie pieniądze grały co najwyżej poprawnie, choć wyglądały imponująco. 

Widać nie dobrali wtyku do sieciówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon1977 napisał:

Ale cokolwiek ktokolwiek by subiektywnie nie pisał, to różnica obiektywnie nie może być większa niż minimalna - przyjmijcie to w końcu na klatę.

Niedostatki jakościowe basu wynikające z niedoboru najniższych częstotliwości uzupełnia się subwooferem, ale zamiast nie uzupełniać wcale, lepiej uzupełnić wtykami od sieciówki... eee...

Ale ja nie mam "niedostatku jakościowego wynikające z niedoboru najniższych częstotliwości". Ja twierdzę, że owy bas można sobie modelować drutami, każdymi drutami (we wzmaku nie mam pokręteł od barwy). Np odnośnie IC to jak sobie np. wrzucam winylowy rip to zapinam IC dający więcej swobody i przestrzeni, żeby ożywić dźwięk. Jak z kolei coś z XRCD to drut, który mi nieco charakterystykę przesunie w dół, dociąży brzmienie. Nie jest to oczywiście reguła, bo rip, w zależności od sprzętu (wkładka / ADC itd.) może zagrać różnie ale zazwyczaj jest tak jak opisałem wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Czlowiek97 napisał:

No pewnie że tak. Jeśli ktoś się nie zgadza z gościem "muda44", to znaczy że nie ma doświadczenia i prawdopodobnie nigdy nie słyszał niczego lepszego poza Diorą z Altusami

Raczej tak jest. Gdybys mial w miare ogarniety system zrozumialbys o czym pisze muda44. 

W dniu 1.03.2024 o 09:13, szymon1977 napisał:

Wiodącą rolę w "kształtowaniu" dźwięku odgrywają kolumny, wzmacniacz, źródło i akustyka

Zgodze sie, ale moze przesun akustyke wyzej co? 

W dniu 1.03.2024 o 09:13, szymon1977 napisał:

reszta to "kosmetyka", czyli coś pomiędzy baśnią a legendą

Nie pisz takich glupot bo internet nie wybacza i nie zapomina. 

W dniu 1.03.2024 o 09:52, GhostR1 napisał:

nie sądzę

a powinienes. 

22 godziny temu, muda44 napisał:

Zatem koniecznie napisz do Accuphase, Esoterica, Gryphona i podobnych że tam siedzą barany i się nie znają albo nie czytają tego forum

Mam wrazenie ze ci ostatni, mlodzi forumowicze, sa nie tylko roszczeniowy wzgledem pracodawcy, ale tez pozjadali wszystkie rozumy. A doswidczenia maja wiecej niz my razem wzieci ehhhh... 

21 godzin temu, Czlowiek97 napisał:

Jesteś idealnym przykładem jak z audiovoodoo zrobić biznes

Przeciez muda doradzal wielokrotnie w przypadku kabli nie majac z tego zlotowki. Czlowieku mlody poczytaj wiecej a zrozumiesz. moze...

2 godziny temu, Krzysiek Gda napisał:

Trzeba być naprawdę głuchym, żeby tego nie usłyszeć, ewentualnie mieć kiepski sprzęt

My to wiemy, oni nie. 

Ja bym dodal jeszcze jedna kwestie. 

Osobiscie zauwazylem ze wraz z dopracowaniem akustyki pomieszczenia, slychac jeszcze wiecej przy zmianie, zasilaczy kabli itp.

19 minut temu, Krzysiek Gda napisał:

doświadczeniach zdobytych np. na Audio Show, gdzie systemy za nie wiadomo jakie pieniądze grały co najwyżej poprawnie, choć wyglądały imponująco.

Hmm.

Tam malo co gra. Albo inaczej, w malo ktorym pomieszczeniu sprzet gra poprawnie. Nie masz pojecia jak to moze zagrac w poprawionym akustycznie pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dość sensownie tłumaczył inżynier elektronik (aczkolwiek muszę zweryfikować to co mówił) o wpływie kabli zasilających na dźwięk wynika, że wpływ kabli w dobrze ogarnietych czyli poprawnie skonstruowanych sprzętach nie będzie słyszalny. Jest to odpowiedź dlaczego produkowane masowo sprzęty (w większości poprawnie zaprojektowane i zbudowane) nie reagują na zmianę kabli. Niestety sprzęty audiofilskie podobno mają z tym problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przmor napisał:

Niestety sprzęty audiofilskie podobno mają z tym problem.

Z tego wynika, że audiofilskie sprzęty nie są poprawnie zaprojektowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, być może są "zbyt czułe", za bardzo "wyśrubowane". Z tego co mówił ten pan wynikało, że kabel zasilający wzmacniacza nie wpływa na pracę wzmacniacza a urządzeń towarzyszących jak zewnętrzny DAC. Jako kablosceptyk jestem w stanie tą teorię przyjąć do dalszych rozważań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Mikelas76 napisał:

Raczej tak jest. Gdybys mial w miare ogarniety system zrozumialbys o czym pisze muda44. 

O znalazł się muda44 w przebraniu Mikelas76. A jak nie, to znajdź sobie inne forum na wsadzanie mu palca w d**ę.

42 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Raczej tak jest. Gdybys mial w miare ogarniety system zrozumialbys o czym pisze muda44.

A jaki to jest sprzęt w miarę ogarnięty? Jaki musi być, by usłyszeć wszystko to o czym tu mowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:
1 godzinę temu, Krzysiek Gda napisał:

ludzie też mają różną mentalność, również ci z normalnym słuchem - jedni przywiązują uwagę do "szczegółów", inni mają to w dupie i twierdzą, że druty nie grają.

Ale cokolwiek ktokolwiek by subiektywnie nie pisał, to różnica obiektywnie nie może być większa niż minimalna - przyjmijcie to w końcu na klatę

Możesz podać definicję tego "obiektywnie"?, bo odnoszę wrażenie, że swoje subiektywne odczucia próbujesz tu kreować na obiektywne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, szymon1977 napisał:
46 minut temu, Krzysiek Gda napisał:

ludzie też mają różną mentalność, również ci z normalnym słuchem - jedni przywiązują uwagę do "szczegółów", inni mają to w dupie i twierdzą, że druty nie grają.

Ale cokolwiek ktokolwiek by subiektywnie nie pisał, to różnica obiektywnie nie może być większa niż minimalna - przyjmijcie to w końcu na klatę.

Może być większa.

Kilka miesięcy temu wypiąłem listwę z systemu. Zasilała wzmacniacz. Listwa to Shunyata Hydra model 2 ,a kabel do niej to Diamondback. Muliła mi dźwięk bardzo wyraźnie. Wtedy byłem pewien, że to wina listwy. Wpiąłem wzmak bezpośrednio do gniazda w ścianie i czystość, klarowność, dynamika dźwięku poprawiły się bardzo wyraźnie , a nie minimalnie.

Jakieś dwa miesiące temu przyjrzałem się wtyczce od kabla Diamondback. Okazało się, że oba bolce są zaśniedziałe do tego stopnia ,iż nie mogłem tego wyczyścić żadnym "kontaktem" do czyszczenia styków. Użyłem papieru ściernego. Jak widać na załączonym obrazku pomogło tylko częściowo. Dałem już se spokój z tą wtyczką. Kupiłem wtyczkę Furutech FI-E 38 (R). Założyłem do kabla Diamonback i zaś podłączyłem wzmacniacz do listwy Shunyaty. Czystość i dynamika dźwięku pozostała na takim poziomie jak przy wzmacniaczu wpiętym bezpośrednio w ścianę. Różnica brzmieniowa między oboma wtyczkami,zaśniedziałą marki "hi-fi tuning", a rodowanym Furutechiem jest na pewno nie mała. Jest bardzo wyraźna jak chodzi o klarowność i dynamikę dźwięku. W jednym przypadku "koc", a w drugim jego brak. Czy wobec tego wtyczka Furutecha coś od siebie dodała ? Nie , niczego nie dodała tylko nie zabrała czy też nie zablokowała jakkolwiek to nazwać. Przewody, wtyczki zasilające, głośnikowe czy inne itp. niczego od siebie nie dodają, a tylko mogą blokować czy jak to sobie każdy będzie nazywać. 

Pytanie tylko dlaczego niektórzy ludzie nie słyszą tych różnic , a nie czy różnice słychać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20240107_134610.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Raczej tak jest. Gdybys mial w miare ogarniety system zrozumialbys o czym pisze muda44. 

Zgodze sie, ale moze przesun akustyke wyzej co? 

Nie pisz takich glupot bo internet nie wybacza i nie zapomina. 

a powinienes. 

Mam wrazenie ze ci ostatni, mlodzi forumowicze, sa nie tylko roszczeniowy wzgledem pracodawcy, ale tez pozjadali wszystkie rozumy. A doswidczenia maja wiecej niz my razem wzieci ehhhh... 

Przeciez muda doradzal wielokrotnie w przypadku kabli nie majac z tego zlotowki. Czlowieku mlody poczytaj wiecej a zrozumiesz. moze...

My to wiemy, oni nie. 

Ja bym dodal jeszcze jedna kwestie. 

Osobiscie zauwazylem ze wraz z dopracowaniem akustyki pomieszczenia, slychac jeszcze wiecej przy zmianie, zasilaczy kabli itp.

Hmm.

Tam malo co gra. Albo inaczej, w malo ktorym pomieszczeniu sprzet gra poprawnie. Nie masz pojecia jak to moze zagrac w poprawionym akustycznie pomieszczeniu.

Bez przesady, niektóre systemy i pomieszczenia były całkiem ok. 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A następną razą :) zamiast papieru użyj pasty polerskiej np Aluchrom  ładnie czyści nie rysuje ,  wtyki ''ładniejsze'' niż  z fabryki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Gdybys mial w miare ogarniety system zrozumialbys o czym pisze muda44. 

Mniej więcej rozumiem i właśnie dlatego nie dałbym grzebać w swoim małym Onkyo komuś, kto ma takie oto pojęcie o temacie:

W dniu 1.03.2024 o 10:57, muda44 napisał:

u mnie gniazdko w ścianie Furutech SWSG ( teraz mam NCF ) to były najmniejsze pieniądze na tak wyraźną poprawę brzmienia systemu od lat.

No chyba, że padłby zupełnie i bardziej spier.lić już by się nie dało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przmor napisał:

Z tego co dość sensownie tłumaczył inżynier elektronik (aczkolwiek muszę zweryfikować to co mówił) o wpływie kabli zasilających na dźwięk wynika, że wpływ kabli w dobrze ogarnietych czyli poprawnie skonstruowanych sprzętach nie będzie słyszalny. Jest to odpowiedź dlaczego produkowane masowo sprzęty (w większości poprawnie zaprojektowane i zbudowane) nie reagują na zmianę kabli. Niestety sprzęty audiofilskie podobno mają z tym problem.
 

Jak kiedyś miałem Nada c350, Dali 450 i jakiegoś SMSLa za 500 zł to rzeczywiście kabli nie słyszałem. Rozumiem, że to były poprawnie skonstruowane sprzęty a obecne, kilkukrotnie droższe, na których kable "słyszę" nie? Ciekawe...🙂 

44 minuty temu, Czlowiek97 napisał:

O znalazł się muda44 w przebraniu Mikelas76. A jak nie, to znajdź sobie inne forum na wsadzanie mu palca w d**ę.

A jaki to jest sprzęt w miarę ogarnięty? Jaki musi być, by usłyszeć wszystko to o czym tu mowa?

Przede wszystkim przejrzysty. Podobnie jak woda, żeby zobaczyć co jest głębiej 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) A skąd wiesz którego zestawu brzmienie jest właściwe? Nie wiesz. Z innej dziedziny. Weźmy model samochodu zdalnie sterowanego. Można zbudować model łatwy do jazdy, wybaczajacy drobne błędy kierowcy a można zbudować model bardzo czuły na wszelkie choćby najmniejsze ustawienia geometrii zawieszenia oraz nie wybaczający żadnych błędów kierowcy ale jeśli zbyt się przegnie to model będzie bardzo nerwowy, nie nadający się do jazdy.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Krzysiek Gda napisał:

Przede wszystkim przejrzysty. Podobnie jak woda, żeby zobaczyć co jest głębiej 🙂 

Zatem co znaczy przejrzysty? Skoro jesteś taki konkretny, to wyjaśnij wszystkim tu obecnym. Jakiś przykład? Ile musi kosztować? Może napisz ile muszą kosztować powiedzmy kolumny+wzmacniacz, żeby usłyszeć wpływ wtyczek? Może są jeszcze jakieś inne wytyczne?

1 minutę temu, przmor napisał:

Weźmy model samochodu zdalnie sterowanego. Można zbudować model łatwy do jazdy, wybaczajacy drobne błędy kierowcy a można zbudować model bardzo czuły na wszelkie choćby najmniejsze ustawienia geometrii zawieszenia oraz nie wybaczający żadnych błędów kierowcy ale jeśli zbyt się przegnie to model będzie bardzo nerwowy, nie nadający się do jazdy.

Chłopie, tutaj jest mowa o audio, a nie o Twoich zabawkach od Mikołaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rpm napisał:

Przewody, wtyczki zasilające, głośnikowe czy inne itp. niczego od siebie nie dodają, a tylko mogą blokować czy jak to sobie każdy będzie nazywać. 

Czyli jak to napisałem w pierwszym wpisie, mniej czy więcej filtrują 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.