Skocz do zawartości
IGNORED

Sluchawki + wzmacniacz (ew+plus DAC) wyzszej klasy ( wczesniej LCD2 +schiit mjolnir+ gungnir) do 10k zl


zakuman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Pisze do Was z prosba o doradzenie kupna zestawu - sluchawki + wzmacniacz + ew DAC jak potrzeba. Wczesniej uzywalem Rapture AMP + audio technica W1000x (do 3k) potem LCD2 audeze + Schiit mjolnir + Schiit gungnir (10-11k). Obecnie bede sie rozgladal za podobej klasy sprzetem

 

Slucham rocka, elektronicznej i czasem bardzo roznych. Milo jakby sie dalo to trzymac na glowie dluzszy okres czasu - chce sluchac podczas pracy. Budzet bez szalenstw ale jak warto to dam wiecej - wstepnie pewnie do 8-10K zl ( jak sie uda taniej z dawnym performancem to chetnie)

z gory bardzo dziekuje za wszelka pomoc! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co chciałbyś zmienić względem brzmienia Audeze i Schiita?

Audeze to brzmienie raczej gęste i ciemniejsze, więc jakbyś chciał pozostać w podobnym stylu, to warto sprawdzić np. Meze 109 Pro lub Liric i do tego iFi Neo iDSD 2, może Denon AH-D7200, gdzie moim zdaniem fajniej pasuje już coś jak Topping DX7 Pro+. Ogółem opcji się trochę znajdzie, w razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy 🙂

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2024 o 13:04, zakuman napisał:

Czesc!

Pisze do Was z prosba o doradzenie kupna zestawu - sluchawki + wzmacniacz + ew DAC jak potrzeba. Wczesniej uzywalem Rapture AMP + audio technica W1000x (do 3k) potem LCD2 audeze + Schiit mjolnir + Schiit gungnir (10-11k). Obecnie bede sie rozgladal za podobej klasy sprzetem

 

Slucham rocka, elektronicznej i czasem bardzo roznych. Milo jakby sie dalo to trzymac na glowie dluzszy okres czasu - chce sluchac podczas pracy. Budzet bez szalenstw ale jak warto to dam wiecej - wstepnie pewnie do 8-10K zl ( jak sie uda taniej z dawnym performancem to chetnie)

z gory bardzo dziekuje za wszelka pomoc! 

Witaj,

jeśli dalej Audeze, to sprawdziłbym połączenie z Pathosem Converto i Coplandem DAC215. Audeze LCD-2 Classic lub LCD-2 Caribean Rosewood. Przy "drewnianych dwójkach jednak budżet trzeba zwiększyć trochę ok 12 tys)ale to już na prawdę gra 😉

Sam długo słuchałem na takim zestawie:

https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/copland-dac-215.html

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audeze-lcd-2-caribbean-rosewood.html

Albo ciut szerzej i jaśniej grający zestaw: https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-zestawy/dac-215-lcd-x-promo.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2024 o 13:04, zakuman napisał:

Budzet bez szalenstw ale jak warto to dam wiecej - wstepnie pewnie do 8-10K zl

Osobiście uważam, że tyle pieniędzy na coś tak prostego jak słuchaweczki i wzmacniaczyk do nich to jednak szaleństwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Misio38 napisał:

Osobiście uważam, że tyle pieniędzy na coś tak prostego jak słuchaweczki i wzmacniaczyk do nich to jednak szaleństwo.

a ja napiszę inaczej (jako użytkownik zestawu słuchawkowego; mieszkam w bloku i nie mogę sobie pozwolić już na klasyczne stereo). Na słuchawkach można słuchać muzyki w świetnej jakości, mało tego, nie ma problemów z akustyką i taniej to wszystko wychodzi 😉

Uważam, że poziom grania takiego np zestawu Copland DAC215 + Audeze LCD-2 to przy klasycznym zestawie pewnie z połowa ceny albo i mniej, jaką trzeba wydać na podobnej klasy dźwięk klasycznego zestawu stereo opartego o kolumny głośnikowe. 

Wiadomo, że na słuchawkach słucha się trochę inaczej i też kiedyś byłem negatywnie do tego nastawiony, a jak ktoś w salonie mówi, że na słuchawkach nie ma przestrzeni to zaraz mu na głowę zakładam coś od Staxa ;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a ja napiszę inaczej (jako użytkownik zestawu słuchawkowego; mieszkam w bloku i nie mogę sobie pozwolić już na klasyczne stereo). Na słuchawkach można słuchać muzyki w świetnej jakości, mało tego, nie ma problemów z akustyką i taniej to wszystko wychodzi 😉

Uważam, że poziom grania takiego np zestawu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to przy klasycznym zestawie pewnie z połowa ceny albo i mniej, jaką trzeba wydać na podobnej klasy dźwięk klasycznego zestawu stereo opartego o kolumny głośnikowe. 

Wiadomo, że na słuchawkach słucha się trochę inaczej i też kiedyś byłem negatywnie do tego nastawiony, a jak ktoś w salonie mówi, że na słuchawkach nie ma przestrzeni to zaraz mu na głowę zakładam coś od

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 😉

ten schiit mjolnir co go mialem wieki temu to byl z koncowkami XLR zbalansowany z LCD-2 ten compland nawet tego nie ma za taka cene. 

Co do audio to ja mam tez Klipsch 280f + nad c375bee ale nie lubie tak sluchac, wole sluchawki - tamten zestaw lezy lub do filmu co najwyzej

Wracajac to jest jakas masakra z audio. Przestalem sie interesowac 8 lat temu a tu nadal te same modele sie przewijaja... a jak cos wymysla nowego to pyk 20k za pare. Audeze mialy jakies lepsze ceny chwile temu, dziwne ze teraz cos podniesione. Kiedys kiedys za DAC + wzmak schiita i LCD2 w drewnie dawalem 11k

czyli mowicie, ze znow polowac na LCD2? moze chociaz nowsze troche LCD X? i jakis wzmak / dac do tego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, zakuman napisał:

ten schiit mjolnir co go mialem wieki temu to byl z koncowkami XLR zbalansowany z LCD-2 ten compland nawet tego nie ma za taka cene. 

wiem, ale nie ma co się na siłę na ten XLR nastawiać, serio

 

48 minut temu, zakuman napisał:

wole sluchawki - tamten zestaw lezy lub do filmu co najwyzej

nie dziwi mnie to 😉

 

49 minut temu, zakuman napisał:

moze chociaz nowsze troche LCD X?

ale nowsze to ma oznaczać lepsze? LCD-X to inny model zupełnie inne brzmienie. Bardziej detalicznie, szerszej, ale nie ma tej barwy już. LCD-X grają czyściej i tak bardziej studyjnie, z resztą z takim założeniem były projektowane. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a ja napiszę inaczej (jako użytkownik zestawu słuchawkowego; mieszkam w bloku i nie mogę sobie pozwolić już na klasyczne stereo). Na słuchawkach można słuchać muzyki w świetnej jakości, mało tego, nie ma problemów z akustyką i taniej to wszystko wychodzi 😉

Ja używam słuchawek, nawet chętniej niż głośników, w tej chwili Ultrasone Edition i nadal uważam, że nawet kilka tysięcy złotych za coś tak prostego jak słuchawki to obłęd. Są bardzo dobre słuchawki do niech będzie 2 koła, potem to już wchodzimy w audiomity. Sam trochę w nich tkwię więc wiem o czym pisze. I uważam, że  Abyss to bardzo słabe słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)

Zamowilem nowe Fostex th900. Tyle, ze teraz potrzebuje do tego wzmacniacza combo - najlepiej lampy - co polecacie posluchac? bede musial sie gdzies w krakowie przejechac i to posluchac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zakuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zakuman napisał:

Zamowilem nowe Fostex th900. Tyle, ze teraz potrzebuje do tego wzmacniacza combo - najlepiej lampy - co polecacie posluchac? bede musial sie gdzies w krakowie przejechac i to posluchac

Może Copland DAC 215? Tam jest lampa na pokładzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przerobiłem temat audeze lcdx jakiś czas temu na kilku wzmacniaczach. Wszystkich nie pamiętam, ale pathos -odpadł, aune -odpadł, audio gd nie pamiętam symbolu było już ok, ale nie szło ściszać do końca , na 0 i tak było słychać jakąś muzykę. Dopiero cayin iha 6 mi podpasował i to było już moim zdanie dobre granie. Jednak tor słuchawkowy okazał się nie dla mnie. Nie mogłem się jakoś przełamać żeby słuchać w domu na słuchawkach. Więc sprzedałem. Kiedyś myślałem, że tor słuchawkowy łatwiej stworzyć niż taki z kolumnami

Nic bardziej mylnego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.