Skocz do zawartości
IGNORED

czy jest mi po coś potrzebny streamer?


Miłosz1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, spokojnie napisał:

Dla jednego to frustracja a dla drugiego frajda z poprawiania brzmienia swojego audio. Przyjemność ze słuchania muzyki może być większa lub mniejsza.

To też prawda ale pytanie było o przekaz i tor wyłącznie cyfrowy. Tu według mnie nie ma nic do cudowania to tylko matematyka. Nie mam zamiaru nikomu psuć frajdy z choroby audiofilizmu sam na nią cierpiałem. Kilka razy dzienne bieganie z miarką i ustawianie kolumn zabawa z akustyką itd itp... teraz problemu nie mam bo warunki mi na to nie pozwalają 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2024 o 19:16, Miłosz1 napisał:

Nadal nie rozumiem skąd miałyby się brać różnice pomiędzy TV podłączonym do wzmacniacza optykiem a streamerem podłączonym do wzmacniacza optykiem.

W obu przypadkach oba urządzenia (TV i streamer) "nic nie robią", tylko przesyłają informacje z serwerów do wzmacniacza. Nic nie tworzą, nic nie przetwarzają, nic nie kompresują czy dodają. Przesył danych optykiem jest taki sam.

Skąd mają brać się różnice w dźwięku? W którym momencie dźwięk degradowany jest w TV, skoro jakość gorsza? Albo inaczej - czy podczas tego przesyłu streamer ulepsza jakoś te dane? Jakiekolwiek sekcje audio w obu urządzeniach przy przesyle nie powinny chyba w ogóle nic robić, być nieaktywne?

Wybaczcie moją ewentualną herezję i upierdliwość ale mam dość proste postrzeganie rzeczywistości i nie gmatwam jej sobie niepotrzebnie. A tu taki dualizm... 🙂

Jeżeli mogę się odnieść: streamer to nie jest tylko "pusty przesył", każdy streamer ma oprogramowanie, które odpowiednio obrabia, dekoduje podane pliki (kodeki), czyli jednak przetwarza. Do tego dochodzi aspekt komponentów i dalej podania przesyłu na wyjściu optycznym, USB czy coax, gdzie różne streamery mają jeszcze filtrowania. Dochodzi do tego cała sprawa takich zagadnień jak jitter, błędy bitowe, jakość sieci IP (tak, niestety niektóre pakiety danych "gubią" się tzw. packet gap), inne różne, bufory etc.. Dlatego streamer streamerowi nierówny, TV chyba specjalnie pod tym kątem tworzone nie jest i po prostu ma być dźwięk i tyle. Streamer nawet podstawowy konstruowany pod audio powinien być lepszy od tego wbudowanego w TV. Coś jak gramofon z przedwzmacniaczem wbudowanym vs gramofon bez przedwzmacniacza podłączony pod dobrej jakości sprzęt zewnętrzny. Tak bym to widział na mój prosty rozum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bonheart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze dodam, że temat przerabiałem od strony praktycznej. Tzn używałem TV jako streamera przez jakiś czas. Dźwięk był znakomitej jakości i nie byłem w stanie za bardzo odróżnić go od streamerów które używałem później. Czy to PC po USB czy iphone, czy specjalizowane streamery tańsze i droższe (choć raczej z dolnego zakresu cen). 

Nie robiłem dokładnych porównań, być może gdybym podłączał urządzenia na przemian na tych samych utworach jedno po drugim to coś tam bym słyszał. Nie zmienia to jednak faktu, że każde z tych źródeł zapewniało znakomitą jakość dźwięku, a największe znaczenie miał podłączony DAC, a nie rodzaj streamera.

Jedyna zaleta oddzielnego streamera to była wygoda użytkowania.

 

No ale oczywiście telewizory są różne, to że mój był ok, nie znaczy, że każdy będzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez K8v8M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MusicManiacX napisał:

Sprowadziłem rzecz zerojedynkową na ziemię

Popełniłeś błąd, bo zazwyczaj TV będzie sygnał 44/16 poddawać konwersji na 48/16

-----

8 godzin temu, spokojnie napisał:

Dla jednego to frustracja a dla drugiego frajda z poprawiania brzmienia swojego audio. Przyjemność ze słuchania muzyki może być większa lub mniejsza.

Nie wchodząc w szczegóły muszę się z Tobą zgodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz1

Podobnie jak kolega (i inni użytkownicy) używam TV jako odtwarzacza sieciowego bo nie znam obiektywnych przesłanek aby tego nie robić, biorąc pod uwagę że nie mam słuchu absolutnego. Mam za to inne pytanie. Jaki tani (< 1k) wzmacniacz z wejściem optycznym koleżanki i koledzy rekomendują, aby go podłączyć do telewizora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dobrodzieju napisał:

@Miłosz1

Podobnie jak kolega (i inni użytkownicy) używam TV jako odtwarzacza sieciowego bo nie znam obiektywnych przesłanek aby tego nie robić, biorąc pod uwagę że nie mam słuchu absolutnego. Mam za to inne pytanie. Jaki tani (< 1k) wzmacniacz z wejściem optycznym koleżanki i koledzy rekomendują, aby go podłączyć do telewizora?

Wzmacniacz stereo? 

Nie wolisz AVR? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ajothe napisał:

Wzmacniacz stereo? 

Nie wolisz AVR? 

Tak, wzmacniacz stereo. Amplituner mógłby być (mam na strychu Radmora ale chyba się nie nada :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy dany sygnał nam się podoba czy nie to jest inna sprawa Ale jak słusznie zauważył tutaj Szymon wiele telewizorów dokonuje konwersji sygnału i mocno wpływa na dźwięk. 

Jeżeli zatem ktoś nie był w stanie odróżnić jakości dźwięku między telewizorem a nazwijmy to pełnoprawnym streamerem no to któryś element systemu nie pozwala rozwinąć skrzydeł. 

Zgodzę się także z kwestią oprogramowania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.