Skocz do zawartości
IGNORED

JMLab Chorus 710


dooomin

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co rozumiesz pod pojęciem czy dadzą radę. Zagrać zagrają, ale niskich tonów nie uświadczysz - one mają ich bardzo malutko w pokojach poniżej 20 m2, w 25 sobie nie wyobrażam.

Tannoy m3 nie znam, ale słuchałem m2 i długo bym się zastanawiał. Skoku jakościowego nie zrobisz, ale to zupełnie różne szkoły brzmienia, więc zależy co lubisz. Będzie jaśniej, detaliczniej, szybciej i dużo bardziej wymagająco co do elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik - pamiętasz moje wątpliwości dotyczące basu generowanego przez te głośniki? JMLab w 710-tkach montuje nie najlepsze przewody łączące zwrotnicę z głośnikami. Wymieniłem te kabelki i minimalnie zwiększyłem wytłumienie kolumn. Jestem w szoku... Basu zdecydowanie przybyło, jest bardziej zróżnicowany, brzmienie nabrało ciała. Jest naprawdę fajnie... W kwestii jasności i detaliczności mam takie samo zdanie. Czasami jest nawet za ostro, ale to na pewno także wina mojego biednego Technicsa i kiepskiego źródła. Ech, kiedy wreszcie kupię coś ciekawszego…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja raczej średnio wierzę w kolosalne efekty powodowane przez zmianę kabelków, a tu właśnie kolosalne są potrzebne. Ale może... A może to wytłumienie pomogło, ale znowu po co kupować kolumnę żeby od razu przerabiać. Takie jest brzmienie tych głośników z założenia. Do 25m2 absolutnie nie! Chyba że się tak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Dla zainteresowanych, zkrotce nowa seria Chorus, tym razem o oznaczeniu V

 

Przy okazji, Focal JM Lab potwierdza, ze kolumny beda produkowane caly czas we Francji, daleki Wschod nie wchodzi w gre. Tylko przyklasnac.

 

>>>

While outsourcing had become a key economic strategy for the majority of manufacturers, we chose on the contrary to heavily invest in our manufacturing process in order to achieve an exceptional sound quality while at the same time remaining competitive. It is the only possible way in this path of permanent innovation: development and manufacturing of loudspeakers “Made in France”, design by cabinet-makers, mastery of quality, total autonomy in the design and development of our products. This strategy has been key to the success of the preceding Chorus lines. This third generation known as Chorus 800 V will go even further in this strategy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A oto seria Chorus po upgradzie (826). Wizualnie imponujace. Oznaczenie "V".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.