Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o typ: gło�ny sprzęt za 2000 zł.


Tarik

Rekomendowane odpowiedzi

Tarik>

 

"Za to mrbudziol się nie popisał. Odtwórczo, nic nie wnosząc (jak poprzednik) i bez polotu. W dodatku statsujesz. Może następnym razem..."

 

jesli Cię uraziłem tym co napisałem to szczerze przepraszam;)

ale tyle jest informacji chocby na tym forum że powinieneś zrozumiec że więcej watów to wcale nie znaczy głosniej...!!!

wybacz bo teraz znów nie chciałbym Cie urazić ale taki sposób myślenia nakazuje mi Cię kojarzyć z kilkunastolatkiem który chce zaimponowac kolegom ile to watów "targają" jego kolumny...

nie tędy droga...!!!;)

co z tego że kupię kolumny 300W chcąć mieć GŁOŚNO a ktoś bardziej obeznany w sprzecie postawi obok nich kolumny 100W które "zjedzą" moje 300...!!!

nieprawdą jest że im większy głośnik basowy tym głośniejszy i tym niższy emituje bas...!!!

 

sam nie jestem jakimś znakomitym znawca sprzętu i nie uważam sie za takowego ale juz nieraz miałem okazję się o tym o czym piszę... więc moja rada jest taka abyś najpierw posłuchał tego co Ci ę interesuje zanim zdecydujesz się na zakum...;))) jest to podstawowa rada którą dostaje tutaj kazdy kto szuka dla siebie sprzetu, bo to ma grac dla Twojego ucha a nie dla innych;)

Tobie sie ma podobac;)

ale naprawdę radzę posłuchać wypowiedzi userów a nie upierać się przy "mitach"...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos Reloopa jeszcze, dorzuce swoje 3 grosze.

Na moich Tannoyach mx-1 (2x70W RMS) glosno na 12m2 robi sie na godzinie 9, godzina 10 trzeba juz sie przekrzykiwac, dalej raczej nie sprawdzalem, normalnie slucham maksymalnie na godzinie 8.

A wzmacniacz gra bardzo przyjemnie, porownujac do Kenwooda KAF-3030R, ktorego mialem kiedys dzwiek jest bardziej barwny, dynamiczny, z wiekszym wykopem. Jest wiecej gory, co tannoyom wychodzi akurat na dobre

 

Za 750 zlotych mozesz miec nowke z gwarancja (netmusic.pl)

 

Reloop zdaje sie dowiedzial, ze aluminium kosztuje troche mniej niz zloto i przednia scianka wykonana jest ze szczotkowanego aluminium. Aluminiowe sa tez wszystkie pokretla. Szpeca troche 3 chamskie srubki na wierzchu obudowy, zaraz przy froncie, tak jakby konstruktor przypomnial sobie o nich dzien na wieczor przed oddaniem projektu

 

Troche gowniane sz gniazda glosnikowe, w Kenwoodzie byly lepsze

 

Ogolnie sprzet sprawia bardzo solide wrazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że z tymi 1000W to nie tak, ale jako kto kto nie zna sprzętu audio z autopsji, mogłem się sugerować tylko tym co napisał producent.

 

Niestety nie bardzo wyobrażam sobie możliwoć odsłuchu - będę polować na " okazje "...

 

Proszę podajcie mi konkretne modele od Kody dla tego Reloopa.

 

Zarówno wzmacniacz jak i kolumny kupię takie jakie znajdę najtańsze - zapewne używane (mam tylko 2 tys.), więc skoro wzmak w sklepach jest za 700 zł, a ja mogę mieć " używkę ", to kolumny proszę mi zaproponować odpowiednio lepsze (bo używane). Boże, ale wyjaniłem!

W każdym razie nie wiem po ile chodzi ten Reloop z drugiej ręki, ale to co zostanie przeznacze na nie-nowe kolumny Kody. Pytanie tylko: na jakie mi wystarczy?

 

P.S. Czy kupujšc używany ww. sprzęt zwracać na co szczególnš uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Tarnowie.

 

Całe moje doświadczenie odsłuchowe w stereo sprowadza się w zasadzie do zestawu Diora 2x80W w którym, jako dziecko, spaliłem oba głośniki wysokotonowe słuchając Guns 'n' Roses. Kurde, już wtedy lubiłem głośno!

Ponadto kuzyn miał Technicsa + Altusy (sic!) quatro po 40W.

Przyznać muszę, że gdy to sobie przypominam, to dawało radę a szczyt to przecież nie był.

No to tyle, nie licząc kin domowych i mini-wież...

 

Rzeczywiście, moc chyba trudno jest ująć w prosty schemat kilku cyferek z dopiskiem RMS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"...czy 2x120W od Reloopa jest głośniejsze niż (prymitywne) kino 1000W RMS?"

 

Oczywiście waty podawane przez producentow sprzętu do kina domowego, zwłaszcza tego najtańszego, a więc w założeniu skierowanego do "niezorientowanego tłumu", nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Inna sprawa, że jeśli producent podaje jakąś wartość mocy na kanał, to nie można tego sumować, aby uzyskać moc łączną. Z dodaniem każdego kanału moc spada, bowiem nie wyrabia się słabe zasilanie takiego klocka. Moc 120 W na kanał (jaką jak rozumiem ma Reloop w stereo), przy wysterowaniu wszystkich kanałów osiągają tylko naprawdę najlepsze wzmacniacze kina domowego, wielkie i ciężkie topowe modele Yamahy czy Denona po jakieś 10 - 15 000 pln, albo wyżej, ewentualnie Primare które ma po pięć transformatorów, czy też już jakieś kompletne hi-endowe klocki. A taki wielki zasilacz, jaki ma Reloop do obsłużenia dwóch kanałów, posiada mało który wzmacniacz kina domowego do obsłużenia kanałów siedmiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie, to pewnie sa jakies szerokopasmowe kolumny przeznaczone do wokali, klawiszy i przeszkadzajek. Nie ma potrzeby by schodzily nisko bo do niskich czestotliwosci uzywa sie oddzielnych subwooferow. Poza tym powiedz szczerze, co to moga byc za badziewia w takiej cenie i to z koncowka ? Moja rada : kup altusy 140. Naprawde spodobaja Ci sie a i zostanie Ci sporo pieniedzy na co innego. SERIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczep się od tej mocy, przecież już było mówione że to nie ma znaczenia. Pasmo też, jeżeli nie wiesz dla jakiego spadku są to wartości, a nawet jeśli tą informację uda Ci się zdobyć to i tak nic Ci to nie powie o brzmieniu kolumn, tym bardziej w tak hardcorowych warunkach jak to ma grać. Daruj sobie też ten pseudo-estradowy sprzęt, naprawdę nie ma sensu się w to pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz kilka cukierków które możesz wziąć pod uwagę :-) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - głosnik basowy 35cm, cokolwiek by to nie było to powinno być miażdżąco (zapytaj tylko czy mają zawieszenie gumowe, pianka może nie wytrzymać przy tym co chcesz zrobić)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Altus 300

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - kolumny zwane Zeuskami

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - do kompletu , Altus 200

 

A jeżeli będzie to za mało to pozostaje tylko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z 53cm basowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdz się do sklepu. Poproś o podłączenie podłogówek w cenie do 1500 złotych do jakiegoś wzmaka stereo i sprawdź czy jest wystarczająco głośno.

Co do mocy i głośności to poczytaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.

 

Naprawdę nie chcę zadawać głupich pytań... Swoją wiedzę dopiero zaczynam gromadzić (bo jestem na kupnie) a na dzień dzisiejszy wiem tylko jak lubię słuchać muzyki...

Za wszystkie rady bardzo dziękuje. Obiecuję, że już nie przestanę się dokształcać.

 

Tylko wciąż nie wiem dlaczego nie kupować np. tego co znalazłem powyżej (poprawka - oczywiście nie zależy mi na zmostkowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest sprzęt do użytku domowego. Takie coś zaczyna "prawidłowo" grać dopiero od pewnej głośności (wysokiej) i w DUŻYM pomieszczeniu (lub na zewnątrz) . Ty po pierwsze na pewno nie będziesz słuchał z głośnością do jakiej przeznaczone są te kolumny (w końcu głupi nie jesteś), po drugie w pomieszczeniu takim, że prędzej bębenki Ci pękną aniżeli usłyszysz bas, po trzecie TO NAPRAWDĘ NIE JEST SPRZĘT DO UŻYTKU DOMOWEGO choćby nie wiem co sprzedawca chciał Ci wcisnąć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to jest dla mnie argument - " Takie coś zaczyna "prawidłowo" grać dopiero od pewnej

głośności (wysokiej) ". Moja żona, na przyklad, jest rozsądniejsza i nie przesadza. Dzięki cyjanopanie.

 

Wyszło mi: Reloop + Koda. Czy te kolumny powinny mieć dokładnie 120W jak wzmacniacz, czy nieco więcej. Interesuje mnie to, kolumny nie powinny mieć nieco zapasu, jeśli przez dłuższy czas pracować będą z maksymalną mocą wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarik,

Kup może te altusy 300 używane. Potem będziesz jeździł po komisach i wypożyczał wzmacniacze i podpinał pod altusy ten wzmacniacz, który zagra najlepiej zostanie u ciebie w domu. W niektórych komisach można wypożyczać do dumu (jak dobrze zagadzasz) ---Pamiętaj że w grę wchodzą wzmacniacze do stereo bo one mają kopa, a te do kina domowego to nie polecam np. 5x100w. Testowałem taką Yamahe i pisało właśnie 5x100W(ale przy 4 ohm) kosztowała około 2000zł , kapa totalna. Powinna rozerwać te Magnaty pod które była podpięta one miały 100W mocy nominalnej. wziołem tak na 3/4 i nic ciekawego się nie działo---dono totalne. A na altus 300 (150W niminalna - muzyczna300W) Wzmacniacz do tego powinien być(tak mi sie wydaje) nie mniejszy niż 2x80W przy 8 ohmach bo jak dasz słabszy to będzie mogło charczeć (bas) jak ujmiesz basu to będzie OK, ale tobie chyba zależy na basie.

Pisałem wcześniej o teście Technics SA-EH500(2x50W) +altus200= braliśmy na maxa i nic nie charczało muza waliła głośno bas był potwornie mocny(jak wystrzał z armaty). Robiłem też test z ampli. philipsem 4x50W+altus200= jak było trochę ponad połowę to już bas zaczynał charczeć, ale jak ujeliśmy basu można było słuchać dalej. Podaję to tylko dla porównania.

Acha ja mieszkam w sosnowcu tak więc spotkanie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojego kolegi grają już pare lat (4-5 lat--sylwestry i inne imprezy poza cewką w wysokich jeszcze nic nie siadło-cewka kosztuje chyba 10zł--Technics ją przypalił). Ale nic na siłę,--- chcę ci tylko zobrazować czym trzeba sie kieroać przy dopasowywaniu głośników do wzm.,czy ampli. Nie chcę nikogo wkopywać ale może poproś o rade McGyvera(przeczytaj u nigo ,,o mnie") może poświęci 1 min na odpowiedź. ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.