Jump to content
IGNORED

nowy model senn hd 650

fiki_miki

Recommended Posts

Maniacy sluchawek szykujcie kaske- Fryc wprowadza nowy topowy model.

Moze ktos zna dobrze niemiecki i nam przetlumaczy co nieco o nich z tego newsa:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tego co sie zorientowalem:

pasmo przenoszenia- 10 do 39.500 Hz --- hd 600 mialy 12.....39000 Hz.

thd - 0,05% --- hd 600 mialy 0.1%

Ciekawe co poprawili w chrakterystyce brzmienia i jaka bedzie cena.

Cena w ojczyźnie Fritza Sennhiesera to 400 Euro. W listopadzie zdaje sie maja wyjsć. W Polsce będzie pewnie 1999 zł. Ale ja tam HD-600 zmienię raczej na Staxy. STAX 4040 kosztuja tez 400 Euro. Co prawda wymagają specjalnego wzmacniacza, ale HD-600 czy 650 tez do standardowego wyjścia słuchawkowego w samograju się nie podłącza. A koszt budowy lampowego dopalacza do elektrostatów jest praktycznie taki sam jak w przypadku Sennheiserów HD-ileś_tam.

Troszeczke na ich temat bylo w jubileuszowym numerze stereoplay maj/2003 (przpiekna fotka tez) link do tego artykulu :

Hidden Content

nazywaly sie HD 650 Silver Edition - cena 400 Euro, jak graja w porownaniu z HD600 niestety nie wiem, ale moim zdaniem sa .... brzydsze, jakies takie bardziej "plastikowe" , (chyba ze to tylko na potrzeby edycji Stereoplay'a otrzymaly taki zestaw barw :)

inne ciekawe pdfy :

Hidden Content

Guest hienka niezalogowana:)

(Konto usunięte)

Maja miec podobno lepszy basik...I niech moze ten kabelek badziewiasty zmienia...

• 3 months later...

->adam gość

Słuchałem Staxów Classic (tych średnich, nie pamiętam symbolu) w komplecie z ich wzmacniaczem. Używam HD580/600 ze wzmacniaczem QAudio. Słuchałem Ergo AMT. Ergo odpadły - żadnego basu. Staxy i HD to ten sam poziom, moim zdaniem. HD - bardziej dynamiczne. Staxy - nieco więcej powietrza. Dyskwalifikującą wadą Staxów (wszystkich modeli) jest skrzypienie!! Plastikowe części obudowy słuchawek ocierają się o siebi i SKRZYPIĄ przy każdym ruchu głowy, co słychać w środku znacznie lepiej, niz muzykę. Poza tym OK, paza ceną, absolutnie z kapelusza (porównując ze słuchawkami dynamicznymi).

> inżynier

Taaa im wyższy model tym bardziej skrzypi – Omega to dopiero musi cholernie skrzypieć. No i cena ZUPEŁNIE z kapelusza - szczególnie jak porównać do flagowych elektrostatów Sennhiesera.

Rewelacyjne opinie Inżynier – zgwałciłeś mnie , ubrałem mojego Staxa, i po raz pierwszy usłyszałem to skrzypienie .... k... co ja teraz zrobię.....

->maleo

Nosisz okulary? Mnie też coś skrzypiało w HD... Okazało sę, że poduszka muszli słuchawki o zausznik okularów, szczególnie jak ruszałęm żuchwą.

Można nie jeść, gdy się słucha, ale nie udaje mi sie nie ruszać głową. Może szkła kontaktowe...

A co do smarowania: można nie myć włosów (jeśli ktoś je iągle ma) przez jakiś czas i powinno przestać.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.