Skocz do zawartości
IGNORED

Szybkie zamówienie u Petera


cyku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!!!!!!!

 

Fajnie że takie zamówienie dojdzie do skutku bo nazbierało mi się rzeczy do ściągnięcia a jakoś nie miałem silnej woli żeby się za to zabrać i sfinalizować temat do końca :

 

Potrzebuję :

 

1) Gniazda RCA do druku pojedyńcze : Part #PCB2F/A - PCB Mount Connector ze strony :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - 1 sztuka - $16

 

2) Gniazdo RCA do druku podwójne : Part #PCB2F/AX2 - PCB Mount Connector ( ta sama strona ) - 1 sztuka - $ 16

 

3) Kondensator Solen 47uF/250V - 2 szt

4) Kondensator Solen 0.1uF/ 630V - 4 szt

5) Rezystor Holco 1/2W 221Ohm - 6 szt

6) Rezystor Holco 1/2W 825Ohm - 2 szt

7) Rezystor Holco 1/2W 10KOhm - 4 szt

8) Rezystor Holco 1/2W 1MOhm - 2 szt

9) Rezystor Holco 1W 47.5KOhm - 2 szt

10) Rezystor Holco 1W 220KOhm - 3 szt

11) Rezystor Caddock MP930 3KOhm - 2 szt

12) MUR 860 - 4 szt

13) Potrzebuję 2mb przewodu srebrnego o przekroju 0.5 mm w rozsądnej cenie.

 

Peter wybacz że nie pisałem cen ponieważ nie wszystkie części są w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Z tego co widziałem to chyba wszystko jest u Percy-iego ale niechcę ci sugerować dostawcy . Może masz innego lub coś masz już w domu .

Proszę cię o skalkulowanie ceny jaką poprzez Cyku ( dzięki za wysiłek !!!! ) mam uiścić za części + te wszystkie dodatkowe manipulacyjne .

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów a w szczególności Petera , Cyku , Lucasd , Veterana .

 

Kajo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter---->

 

Po przeczytaniu wpisow Petera znowu waham sie co kupic:)

 

Peter prosze rozwiej moje wątpliwosci.

 

Nie wiem dokładnie jakie kondensatory kupić. W premium kit Peter proponujesz 10uf Panasonic FC. Pomyslalem, ze jak wymienie je na BG o tej samej wartości nastąpi poprawa brzmienia.

Jak sie jednak okazało w swoim Gainclone używasz 100uf BG. Dlaczego wartość większa niż Panasonica? Czy róznica brzmienie jest znaczna i przekłada sie na różnice w kosztach? Czy róznica jakości w brzmieniu miedzy BG 10uf a BG 100uf jest uzasadniona w cenowej róznicy (4,25$-12$)? Co proponujesz?

 

Cyku---->

 

Mam nadzieje, ze zamównie i deklaracje na stronach forum sa równowazne wysłaniu informacji na maila.

Ja swoje zamownienie już całkowicie pewne jesli chodzi o elementy i tak wyślę na maila!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze sie raczej koncentrowac jedynie na produktach oferowanych przez partsonnexion i percy. Z Vampire nie chce raczej zamawiac, gdyz to komplikuje powanie sprawe, nie wiem ile wyniesie shipping i dodatkowe clo.

 

Kajo, podlicz ceny wg partsconnexion i dodaj 15%. Jesli tego nie ma u nich, sprawdz w katalogu Percy i dodaj 10%. Jesli tylko Ty bedziesz zamawual od Percy, dodaj nastepne $10 za transport.

 

Oba miejsca oferuje srebrny drut. Musisz wybrac ktory, ceny i opis podane. Osobiscie czesto uzywam drut DHLabs (chyba $4/foot).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie wiem dokładnie jakie kondensatory kupić. W premium kit Peter proponujesz 10uf Panasonic FC. Pomyslalem, ze jak wymienie je na BG o tej samej wartości nastąpi poprawa brzmienia.

Jak sie jednak okazało w swoim Gainclone używasz 100uf BG. Dlaczego wartość większa niż Panasonica? Czy róznica brzmienie jest znaczna i przekłada sie na różnice w kosztach? Czy róznica jakości w brzmieniu miedzy BG 10uf a BG 100uf jest uzasadniona w cenowej róznicy (4,25$-12$)? Co proponujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter

Ma sens wlutowywanie bezposrednio interkonektu na plytke DAC?

 

I sie powtorze dla upewnienia trafo do niego najlepiej 2x8V (powiedzmy 50VA)?

 

 

Kajo

Idz do watku Sonus Oliwa

wez numer i zadzwon

ja zamowilem srebrne druty 0.4mm, maja dojsc gdzies za tydzien do mnie (teraz ma chyba 0.6 i 0.3)

dodam tanio aha mozesz wziasc bez izolacji lub w teflonie

 

I widze ze w koncu kupujesz czesci do wzm. sluch

 

Choc inne rezystorki wzieles jak widze :)- Holco, ja kupowalem Vishay/Dale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!!!!!!!!

 

Nie powiem że właśnie na nich mi zależy . Kiedyś w wątku o no-oversampling dac pisałeś :

 

Elberoth>Jakie gniazda są przewidziane ? Chasis mount czy PCM mount ? Jak PBC mount to pod jaki typ była robiona płytka ?

 

Peter Daniel>Z tego co mi wiadomo, jest to typ PC-2V z tego linku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ktorego odpowiednik jest takze dostepny w Polsce. Audio Note uzywa podobnych w swoich DACach.

 

I właśnie nie mogę ich zlokalizować w Polsce . Może masz namiary ???

 

Co do cen reszty to przeliczę wg Percyaudio dodając 10% i te $10 za transport .

 

Pozdrawiam

 

Kajo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze raz ja

 

olek - no problem

 

kajo - tez pozdrawiam , 13 pozycji, he z moze jednak zrezygnuje....zartuje

 

wszyscy - nie pytac ile bedzie wynosily koszty ogolne bo ja tego nie wiem a srednio co 70 minut otrzymuje nowe zamowienie i nie bede liczyl za kazdym razem i podawal. W SRODE KAZDY ZAMAWIAJACY OTRZYMA INFORMACJE LUB NA JAKIMS WWW WSYTAWIE CALKOWITE ROZLICZENIE DO WGLADU ( prosze mi nie mowic ze mam nie uzywac CapsLocka)

 

wszyscy - dwa wpisy wyzej Petera uwazam za obowiazujacy, zamawiamy to co Peter oferuje (kity, płytki, proponowane poty) oraz czesci z pcX. Percy tylko wtedy jak sie zbierze conajmnie 3 zamawiajacych, ale musza miec te osoby swiadomosc o zwiekszeniu kosztow o ktorych pisal Peter (US-Canada)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wiesz ze to jest ten interconnekt przy ktorym zostaniesz ( i nie zamierzasz wiecej eksperymentowac) to ma sens wlutowanie go na stale, w zaleznosci od systemu roznica moze byc jedynie lekko subtelna.

 

Wszystkie Holco oferowane obecnie przez PC, to nowa produkcja, maja one magnetyczne lead outs i podobno nie brzmia tak samo jak kiedys, sam nie porownywalem. Dale, mimo ze nie klasyfikowane jako audiophile, graja calkiem niezle i nagminnie uzywane w sprzecie Levinsona i Krela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Percy tez nie m wszystkich Holco w stocku, brakujace wartosci zastepuje przez czerwone PMA, nie mam pojecia to jest, podobno dobry substitute, ale nie probowalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!!!!!!!!!!

 

No właśnie chcę je wlutować do płytki > zamocować do obudowy > wszystko skręcić i upajać się muzyką . Dlatego jest to dla mnie najlepsza alternatywa .

Co do reszty zamówienia może się okazać że nie wypali ( jak pisze Cyku ),a to dla mnie kanał > Peter jak uważasz jakie rezystory bym musiał zamówić ( oczywiście nie takie za $5 za szt lub więcej bo bym zbankrutował przy tej ilości ) aby poruszać się w obrębie partsconnexion . Części potrzebne do budowy lampowego wzmaka słuchawkowego wg Bryana z forum ( na E88CC i 6N13H ) .

 

Pozdrawiam

 

Kajo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie co do jakości ??? . Może miałeś je w ręce to wiesz czy akceptowalne czy badziewie ??? . Cena kusząca . Te to widać że solidne i konkretne .

 

Może Veteran się odezwie w tej sprawie ???

 

Kajo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na nie zwróciłem uwagę ale jak pisał Cyku bez trzech chętnych na zamówienie w Percy-iego - nie ma o czym mówić .

Peter co do tych gniazd RCA to prosił bym cię o jakieś fotki tych chińczyków lub sprawdzenie ich pod względem jakościowym > Chyba że zrobisz wyjątek i zamówisz te ze strony vampire . Uważam że te są na tyle solidne że temat gniazd do dac-a bedę miał z głowy a ty męczącego forumowicza .

 

Pozdrawiam

 

Kajo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajo ->

 

rozumie Twoje potrzeby, ale ty zrozum moje, a no brzmia tak jak tytul tego watku "Szybkie zamówienie u Petera". Sciaganie czegokolwiek od Percyego lub z Vampire to dodatkowy czas bo Peter po dostaniu naszych pieniedzy dopiero wysle zamowienie do Stanów. Przypomne, Peter mieszka niedaleko pcX wiec czesci stamtad ma "od reki", na reszte czeka.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

">10u Panasoniki sa przewidziane do montazu na plytce mostkow, kiedy na plytce wzmaka sa kondensatory

>1500u (lub 1000u BG) i obie plytki sa polaczone dluzszymi przewodami. Dla lekkiej poprawy dzwieku,

>mozna Panasoniki (10U) zastapic przez BG N4.7

>

>To co ja obecnie robie, to niezupelnie to samo, bo zastepuje duze kondensatory na plytce wzmaka

>(1500 lub 1000u) przez 100u BG N (10u Panasoniki sie tu nie nadaja) a duze kondensatory umieszczam

>przy mostkach. W tej sytuacji 10u sa w ogole nie uzywane."

 

 

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, dlatego napisze jak ja to widze.

 

Przy Lm-ach stosujesz zamiast kondensatora 1500uf Panasonic FC (tak jak jest w premium kit) kondensator 100uF BG N. W miejsce 10uf Panasonic FC (patrzac na kit premium i jego schemat) ładujesz te kondensatory jakie według schematu są przy LM-ach (w moim wypadku przy mostkach powienienem umiescić 1500uF Panasonic FC).

 

Czy jeśli zastosuje Twoj sposób (duze kond.-mostek male kond-LM), to otrzymam lepszy dzwięk jak przy normalnym połaczeniu? Czy moze zalecasz połaczenie zgodne z kitem premium?

Napisz po prostu co jest lepsze i zamyka sie temat- wtedy juz wiem co kupic:)

 

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Cyku - nie chodziło mi o to aby blokować całe zamówienie. Chodzi o to aby transfer gotówki poszedł z twoim zamówieniem a za częściami i przesyłką od Petera bym poczekał , oczywiście jeżeli dobrodusznie zgodzi się Peter . Peter wysyłał już do mnie te nieszczęsne Caddocki do dac-a więc droga jest przetarta .

 

Pozdrawiam

 

Kajo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

powoli bede dopisywal, ci ktorzy juz zamowili mailem prosze o cierpliwosc do jutra rana, napewno sie "pojawicie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Przy Lm-ach stosujesz zamiast kondensatora 1500uf Panasonic FC (tak jak jest w premium kit) kondensator 100uF BG N. W miejsce 10uf Panasonic FC (patrzac na kit premium i jego schemat) ładujesz te kondensatory jakie według schematu są przy LM-ach (w moim wypadku przy mostkach powienienem umiescić 1500uF Panasonic FC).

 

Czy jeśli zastosuje Twoj sposób (duze kond.-mostek male kond-LM), to otrzymam lepszy dzwięk jak przy normalnym połaczeniu? Czy moze zalecasz połaczenie zgodne z kitem premium?

Napisz po prostu co jest lepsze i zamyka sie temat- wtedy juz wiem co kupic:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra- zostaje przy normalnej wersji. Panasonic FC 1500uf przy LM-ach, a jakie przy mostkach?

Wybor:

-10uf Panasonic FC

-10uf BG N

- inne wartości

 

Bardzo proszę o Twoją pomoc w wyborze Peter majac na uwadze koszty:)

 

Mam nadzieje, ze to ostatnie moje pytanie dotyczace kondensatorów:).. bo to juz jest meczace nie tylko Ciebie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poprawione wg maili

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepijace czesci sa tax free:

 

Caddocks MK132 22k i 220R

Riken 1k5 i 680R

 

Black Gate N type 4.7u, 10u, 47u, 100/50 1000/25NX i 1000/50 STD

 

 

Wszystkie inne czesci z Partsconnexion podlegaja 15% VAT (ktore niestety musze placic kupujac od nich)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.