Skocz do zawartości
IGNORED

DZIWNA ZAMIANA

norwidos

Rekomendowane odpowiedzi

Więc chodzi o to że mam takie kolumny Tannoy M2 (wiśnia):

Ukryta Zawartość

Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

Ukryta Zawartość

a marzą mi się w takim kolorze (buk):

Ukryta Zawartość

Ukryta Zawartość

Ukryta Zawartość

więc może jest jakiś forumowicz który akurat ma bukowe i chciałby "odmiany":))) albo zwyczajnie mu wsio ryba jaki ma kolor albo zwyczajnie przyjmie dopłatę( bardziej prawdopodobne:((((

Tak czy inaczej pytanie jest dziwaczne( wiem dobrze) a do tego pachnie komercyjną niepoprawnością( szkoda że w dziale ogłoszenia nie można zdjęć wklejać:(((

POZDRAWIAM

P.S. Jestem z Wawy ( okolic)

Ukryta Zawartość

zgadzam się z przedmówcą. Nie przechodźmy od słów do czynów:)

Norwidos, jesteś pewien że jasne są ładniejsze? Bukowe okleiny faktycznie kojarzą się trochę z tanimi sklepami meblowymi, i z tego co zauważyłem, wystawiane na allegro końcówki zapasów kolumn są często właśnie w buku - bo nikt ich w sklepie nie chciał:))

Ukryta Zawartość

Swego czasu oglądałem jedne i drugie i bukowe prezentowały się niczym kolumienki z kompleciku mini. Dajmy na to... LG. Wiśnia wygląda jak normalna kolumna - ani pięknie (chociaż lepiej niż cała czarna) ani brzydko.

No, ale to tylko mój punkt widzenia.

Ukryta Zawartość

kazik:

> fuj meble z ikea

Proponuję o gustach nie dyskutować, bo to do niczego nie doprowadzi. Jedni lubią Ikeę, inni Ludwika XV. I tyle.

spilner

> Bukowe okleiny faktycznie kojarzą się trochę z tanimi sklepami meblowymi, i z tego co zauważyłem,

> wystawiane na allegro końcówki zapasów kolumn są często właśnie w buku - bo nikt ich

> w sklepie nie chciał:))

Hihihi... Żebyś Ty wiedział, co ja robiłem, gdzie dzwoniłem i gdzie mailowałem, żeby dostać Studio 20 w jasnej okleinie... ;-)

Ukryta Zawartość

A mnie się podobują te jasne przynajmniej na zdjęciu ale sam mam również czarno-wiśniaste. Mało tego właśnie oklejam swoje samoróbki fornirem bukowym bo jest całkiem ładny, łatwy w obróbce, pasuje do mieszkania i jest śmiesznie tani. Następne zrobię może z jakąś bardziej ekstrawagancą okleiną ale póki co podoba mi się.

Propozycja dla autora wątku -zrób sobie nowe obudowy -jakby co będziesz mógł przełożyć głośniki z powrotem -żaden problem. Zbuduj je sobię na te same wymiary wewnętrzne tylko z MDFu 19mm, oklej bukiem (10zł za płat 3,40x32cm) na klej Moment marki Henkel lub TimeBond polecany tu na forum a wszystko będzie git. Operacja wykonalna nawet w ciasnej kuchni w blokowisku. Serio. Jedyna trudność to podfrezowanie pod głośnik wysokotonowy o nieokrągłym kształcie.

Ukryta Zawartość

Przepraszm powinno być 10zł za płat 340x32cm...

No i dodam tylko, że jedyne niebezpieczeństwo jest takie, że jak już poważnie będziesz myślał o zrobieniu obudowy to zacznie Ci kiełkować myśł że może by jednak, skoro już budujesz skrzynki, włożyć do nich jakieś inne lepsze głośniki, zwrotnicę...

Ukryta Zawartość

Żeby uciąć tą dziwaczną dyskusję o gustach (de gustibus non disputandum est) uspokoję Was że nie posiadam w pomieszczeniu w którym będą używane prawie żadnych mebli bo jest to pokój wyłącznie do odsłuchu i seansów KD. Jedyne meble to łóżko-granatowo-białe oraz szafka pod TV koloru czarnego-fuj! Można jeszcze wziąć pod uwagę ustroje akustyczne i roletę w kolorze jasno granatowym lub ciemno niebieskim jak kto woli:) Sęk w tym że mam ochotę mieć wszystkie kolumny w jednym kolorze bo jestem dosyć uparty:( a do tego mam już zestaw właśnie w tym kolorze tylko brakuje mi frontów więc chyba łatwiej kupić fronty niż resztę zamienić a zwłaszcza że reszta jest prawie nowiutka i straciłbym sporo je sprzedając. Przykro mi że nie będę miał wg Was ładnego zestawu ale mam inny gust i kropka. Chętnie pośledzę Wasze wywody ale jak na razie najcenniejsza porada była Rotora jednak chciałbym darować sobie ręczny wyrób kolumn tak popularnych a na dodatek tak tanich że asz szkoda pracy. Co innego jakieś Sonus Fabery kopiować ale Tannoy Mercury? Wątpię abym potrafił wykonać je ładniej niż fabryka:(

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

Oooo snajper

To jednak udalo ci sie kupic w jasnej okleinie :D a juz myslalem ze nie znajdziesz :)

Odezwij sie na gg 3292808 albo mailem resolv[at]o2.pl jak bedziesz mial chwile chetnie pogadam z toba bo sam sie nad tymi 20stkami zastananawiam.

Ukryta Zawartość

->norwids

Jeszcze nie tak dawno temu widzialem w moim miescie nowe M3 lub M4 w takiej jasnej okleinie(prawie biale) jezeli jestes zainteresowany to moge sprawdzic czy jeszcze stoja. Kosztowaly cos ponad 700 zl za sztuke.

Ukryta Zawartość

"Sęk w tym że mam ochotę mieć wszystkie kolumny w jednym kolorze"

No to czarna farba w sprayu, taśma malarska, trochę gazet, bierzesz tamte pozostałe kolumny i psiiiiiiiiik! :) Ale to też trochę roboty.

Ukryta Zawartość

cena 700zł za sztukę nawet jak za M4 to sporo ale dzięki za chęci. Używane M4 można dostać czasem za 800zł para a M3 650 więc poluję na SH albo kupię innej firmy. W Jankach koło Wawy mają M3 za 600zł sztuka i jak dla mnie za drogo bo te kolumny tam stoją kilka lat:)))) Pomysł artysty malarza traktuję jako niewyrafinowany żart:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

No coz cena taka byla i juz. Sam gdy rozgladalem sie za kolumnami bralem je przez chwile pod uwage, ale wlasnie ze wzgledu na cene a w szczegolnosci na ten jasny kolor, mnie nie odpowiadaly. Akurat w moim przypadku ten kolor wybitnie mi nie lezy. Ostatecznie zakupilem Tannoy Revolution R2 za lepsze pieniadze i wg mnie w lepszym kolorze. Lepiej sie komponuja z pozostalymi sprzetami i jak mi sie wydaje lepiej tez graja.

Zycze powodzenie w poszukiwaniach, ja na razie na jakis czas mam spokoj, a zreszta wakacje juz blisko.

Ukryta Zawartość

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.