Skocz do zawartości
IGNORED

Avance Omega 503 jaki kabel głośnikowy ?


rogus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zinteresowanych, mam mały problem. Mój system składa się z wzmaka Creek 4330 MkII, Cambridge Audio D500SE oraz kabli inter. Black Rhodium Harmony i głośnikowy Black Rhodium AST 75. Dźwięk jaki mam teraz jest całkiem przyjemny, no właśnie. Chciałbym poprawić przede wszystkim szczegółowość i zarys dalszych planów (poważka). Jaki kabel głośnikowy wybrać. Myślałem o Audioquest Type 6+, bądź Granite. Co o tym sądzicie. Czy warto zapłacić za Granite. Czy usłyszę różnicę na tym systemie. Jestem otwarty na inne propozycje. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dołożyć trzeba mieć, ja nie mam bo jeszcze ten sprzęt spłacam (Raty!!!). A na razie popróbuję z kabelkami bo mam wrażenie, że na podstawowym AST 75 system dopiero się rozgrzewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Fajne masz klocki.

Ja spróbowałbym tego, co sam napisałeś.

Stawiam na AQ 6+, drugiego AQ - nie znam :-( Nie wiem ile kosztuje.

Nie przeginaj z cenami kabli. Sporo zaoszczędzisz na łączówkach, jeśli kupisz je na Wolumenie. Na razie możesz pomęczyć się trochę bez nich.

 

Twój sygnałowy to ten za ok.300zł ?

 

Zobacz jeszcze może sygnałowy Copperhead. Kosztował coś ok.200zł i jest to przyjazny, dobry kabelek. Z II ręki - jeszcze taniej - warto !

You will see the difference !

albo wiesz co, kup 1 m AQ Copperheada ze szpuli. na wolumenie kup 4 wtyki metalowe CINCH po 3zł/szti polutuj sobie sam. Wyniesie Cię to śmiesznie tanio. Ja tak ostatnio zrobiłem. Przewód AQc jest cieniutki - te tanie wtyki pasują idealnie. Przemyśl. Ostatecznie zostań przy sygnałowym, jaki masz. PAMIĘTAJ, że polecam Ci sprawdzoną przeze mnie kombinację kabli.

 

Może jeszcze wypróbować ten, co Ci doradziła hienka.

"75" możesz podarować komuś w prezencie (Piano Crafty, itp.)

 

Kierunek patrzenia masz dobry ;-)

Owocnych odsłuchów i daj znać, co wybrałeś i dlaczego, ok ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z AST 200, tylko 30 zł za metr.

Podobnie miałem AST 75 i Avance i po dosłuchu kilku kabli z dolnej

półki ten kabel mi najbardziej odpowiadał.

Pojawiły się dalsze plany, dziwęk stał się bardziej szczegółowy

i dynamiczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrry Mike, ALE DŁUGO GRAŁEM NA AST 200 i kabelek techniczny za 5 zł/m ze sklepu muzycznego moz esie z nim równać bez kompleksów. Ok. moinimalnie lesza jest góra. ale- popatrz na cenę.

AST 200 nie ma basu. A raczej jeśli jest coś na kształt tego to rozlazłe i monotonne, do niczego nie podobne. Szkoda kasy i uszu na słaby kabelek.

To już ZDECYDOWANIE lepiej kupić Cordiala bez dwoch zdań.

 

Ja to już przerabiałem i wiem, że 6+ będzie tu najlepszy lub ew. jakiś droższy.

To kwestia, ile się chce przeznaczyć. Wiem też, że wprowadzać na symboliczną poprawę i pozbywać się tego, co można usłyszeć - nie ma sensu. To już lepiej pograć na drucie od lampki i poczekać na przypływ kasy i kupić z sensem.

Takie ograniczenie finansowe do 30zł/m za kabel nie ma sensu, bo tak, jak napisałem.

Szkoda mi też ograniczać możliwości takiego fajnego zestawu klocków, a Pytający wie, czego chce, dlatego nie zaniżajmy poprzeczki.

AQ to dobry wybór. Naprawdę Amerykanie z AQ dobrze wiedzą, o co chodzi w tym, co robią. I to słychać bez problemu.

W mojej "karierze" AST 200 był najgorszym kabelkiem z jakim się zetknąłem. Szkoda życia.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym posłuchał z DNM Reson , sam mam AQ CV 4 ale podłączywszy kiedyś DNM dostrzegłem podobny charakter brzmienia a cena prawie dwa razy niższa

co do AST 200 potwierdzam spostrzeżenia andrea ten kabel trochę oszukuje na pierwsze ucho , że tak powiem daje bardzo pozytywny efekt ale później już jest gorzej , nie liczyłbym , że kabel ten poprawi ci scenę , doda głębię do tego zestawu dałbym Resona , później myślałbym o zmianie interkonektu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość shark_77

(Konto usunięte)

Odnośnie kabelka AST200 też nie polecam, jest on przereklamowany, w moim systemie (również Creek 4330 mk II, Tannoy M2) zupełnie się nie sprawdził, przede wszystkim jak w/w wpisano ma kiepski bas, zupełnie jakis płytki i mało kontrolowany, ogranicza też detaliczność i eteryczność góry oraz w pewien sposób przestrzenność. Może w innych systemach AST spisuje sie lepiej. Obecnie posiadam kabelek IQ (nie wiem jaki model bo na kabelku nie ma oznaczeń) zakupiony z drugiej ręki od znajomego audiofila, który wymieniał kabelki na lepsze i jestem z niego zadowolony (nie ogranicza on dźwięku jak AST200). Ten sposób zakupu dobrego kabelka polecam. Podsumuwujac: nie kupuj AST200, kup coś z w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz potwierdza się, że każdy powinien posłuchać

i dobrać elementy do swoich wymagań. Porównywałem DNM Reson z AST 200

i pierwszy z nich miał lepszy bas (zgadzam się z kolegami) był

bardziej szczegółowy, ale w stosunku do AST 200 suchy i pozbawiał

instrumenty barw i muzykalności. Słucham głównie klasyki w małych składach

i do tej muzyki AST mi bardziej odpowiadał. Bez odsłchów lepiej nie kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mege poprzec przzedmowcow

uzywam sonic linka i nie wymieniam go tylko z braku czasu na rozgladniecie sie za czyms lepszym

pieniadze wyrzucone w bloto a jamo za 7 zlotych za metr gra czysciej

wogole cynowanie kabla to jest porazka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogus: to jeszcze raz ja - andrea29 - zboczuch kabelkowy ;-)

Trzymaj się AQ- dobrze na tym wyjdziesz.

Mogę powiedzieć dużo więcej - ale nie ma na to miejsca tutaj.

Do zobaczenia 13. IX. w Wa-wie, o ile będziesz.

* * *

Jestem mile zaskoczony wypowiedziami po mojej o AST 200. Bo jest, jaki jest. Daj se spokój z tymi Black Rhodium.

"andrea29 - nie kłamie".

Hej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże co za bzdury tu niektórzy piszą to..

Po pierwsze jak czytam że AST nie ma basu to od razu śmiać i śmiać mi się chce :)

Ma bas, tylko jest to bas miękki (brytyjski jeśli można tak go nazwać) i jest to bas plastyczny, ogólnie dźwięk z AST można przyrównać do bański mydlanej która rośnie ale nie pęka.

 

Andrea29 to fajnie że kabel za 5 zł ze sklepu elektronicznego ma podobny dźwięk do AST....zostawiam to bez komentarza i powodzenia..

 

shark_77 jest prawdą że bas AST200 jest lekko poluzowany ale co do sceny to się mylisz

 

Marcin T. - bez komentarza

 

Mike, AST200 jeśli chodzi o barwy to nie słyszałem w tej cenie kabla bardziej barwnego od AST200, coś Ci się pomyliło, detaliczność ma na 4.

 

Podsumowując AST 200 jest dla bardziej wymagających klientów niż Wy

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nadmienie że naturalnie kabel trzeba dobrać do systemu, shark_77 i fakt chyba nie na miejscu jest AST200 do Creek 4330 mk II, Tannoy M2, już kaloryferów w domu wtedy nie potrzeba ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba: niech rogus to oceni.

Nie zamierzam się kłócic o gusta, ani o prawde obiektywną.

Napisałem, ile trzeba, nie będę się powtarzać. Zresztą jesteś tu chyba jednym z nielicznych, którzy doceniają zalety AST 200. Ten kabel nie jest wart więcej jak 6zł/m.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Black Rhodium AST 75 kupiłem na przeczekanie aż uzbieram na lepszy kabel. Faktycznie muzykalny to on może i jest ale trochę wszystko zagęsza i dźwięk jest jakby zza zasłony, no chyba że mamy świetnie zrealizowaną płytę ale takich nie jest za wiele i są o wiele za drogie. Raz słuchałem Avance z Creekiem w salonie, i było lepiej sporo lepiej, ale wtedy jeszcze nie przyszło mi do głowy żeby pytać się o kable, ale pewnie najtańsze nie były. Było słychać bardzo ładny dźwięczny pogłos fortepianu, bardzo realistyczny, u mnie tego nie ma, to znaczy jest ale no właśnie jakieś to wszystko przygaszone. No i faktycznie bas tego kabla już dawno przestał mi się podobać.

Do Andrea29 - mam pytanko czy z Audioquest Type 6+ dźwięk nie będzie za ostry, chodzi mi o głoski syczące. Co to Audiquest Granite to metr kosztuje 250 zł, bardzo pochlebnie wypowiadali się o nim w HFiM. Ale czy to nie przerost formy nad treścią. Jestem gotowy wydać 1000 z ogonkiem na kabel ale muszę być przekonany w 100 % że to usłyszę.

Jeszcze raz dzięki wszytkim za rady. Czekam na jeszcze:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogus: nie szalej z cenami kabli i nie wychylaj się, ile jesteś w stanie zapłacić za dźwięk , który Ci się spodoba, bo zginiesz ;-)

 

* * *

Z 6+ sybilanty powinny niestety wypełznąć, ale niekoniecznie. Weź swoje klocki !

Takiej przestrzeni jak w 6+ tylko pozazdrościć. Gdyby nie sybilanty - to jego bym brał (!) Prawda, że nie każdy na ich punkcie jest tak mocno przewrażliwiony jak ja ;-) Weź to pod uwagę ;-)

 

Obok Andersa 12 masz też El. Pomarańczę na Żelaznej 69A i Audiosystem, na Waliców 20 jakby co.

W El. Pom. jest fajny, kumający czaczę facet - Piotr...

Chłopaki z Audioklanu i Audiosystemu - też się znają.

Moje zdanie - znasz.

Polecam Ci CV4 i masz sybilanty z bańki. Oczywiscie przedtem - sam oceń.

Creek - nie AC :-)))

Pozdrawiam.

I Pamietaj: przewód ma Cię zachwycić, żadnych ćwierćśrodków w drodze do celu. Inaczej olej wszystkie, ciułaj kasę i szukalj dalej. Lepiej - nie zawsze oznacza drożej. Drożej - to już ostateczność. Uwierz w siebie i swoje uszy. Mi nikt nie pomagał.

 

Ty jesteś jedynym słusznym sędzią dla siebie, choćbyś kupił nie to, co Ci tu polecamy.

Wierzę, że wybierzesz najlepiej. Napisz o tym, jak będzie po wszystkim. Hej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym zapomniał: weź swój interkonekt, jeśli nie chcesz go zmieniać.

Kable głośnikowe mają ogólnie - więcej do powiedzenia niż interkonekt.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Czy w Polsce sa w tej chwili dostepne kable Chorda? Tutaj w UK robia od niedawna za nie-nonsensowny hi-end - stosunkowo niedrogie (zwlaszcza glosnikowe, bo topowe interkonekty i owszem), a podobno bardzo dobrze robia. Moze warto sie zainteresowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem urządzeń firmy Chord w Polsce jest:

 

Audio System

 

02-496 Warszawa

ul. H. Brodatego 3

 

tel: (022) 662-45-99

fax: (0-22) 662-66-74

komórka: 0501 13 16 62

 

www:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

e-mail: [email protected]

---------------------------

 

ale kabli Chord`a nie znalazłem na ich stronie.

 

Osobiście nie słyszałem nigdy kabli firmy Chord

(słyszałem tylko dobre opinie o ich urządzeniach).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad Flatline Gold, ale nie wiem czy dźwięk nie będzie za suchy, szczegółowy ale suchy. Mam jeszcze małe pytanko co myślicie na temat dokupienia aktywnego subwofera do omeg, w ramach poszerzenia najniższych częstotliwości. Zastanawiałem się nad Kodą SW 1000. Tylko czy to da się podłączyć do Creeka ? No i czy ten subwofer będzie stanowić zgrany zestaw z Omegami ? Co o tym sądzicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio System jest dystrybutorem elektroniki firmy Chord Electronics Ltd (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), natomiast producentem kabli jest The Chord Company Ltd (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Nie słyszałem, żeby kable Chord były dostępne w Polsce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.