Jump to content
IGNORED

NAD C 320BEE + 521BEE + głośniki AA

Wojtek_G

Recommended Posts

Witam wszystkich,

jako nowy uzytkownik, po wielodniowym wertowaniu forum zdecydowałem się na założenie tego wątku. Od Maja usiłuję dobrać satysfakcjonujący mnie zestaw budżetowy do 5 tyś. zł. Jeżeli chodzi o elektronikę, to wybór padł na NAD C 320BEE + NAD C 521BE. Zestaw ma grać w nieregularnym, pięciokątnym pokoju o powierzchni 17,8 m2 i wysokości 3,55 m (kubatura 45 m3). Pokój jest otwarty (nie ma drzwi) na przedpokój i również otwartą kuchnię. Preferencje muzyczne w moim opisie. Uznałem, że do tej kubatury mogę wstawić głośniki wolnostojące. Generalnie wybór jest duży, ale w Olsztynie, gdzie mieszkam, nie jest tak różowo. W kręgu mojego zainteresowania są następujące głośniki : Wharfedale 9.5 , AE Evo3, Mission m34i, Avance 503, 509 a nawet 670AV (jeżeli by mnie zauroczyły) oraz produkty Audio Academy (Phoebe, Mimas II).

Zachęcony dobrymi opiniami (oraz promocyjnymi cenami) szukam kontaktu z audiofilami z Olsztyna lub okolic, którzy są w posiadaniu produktów AA : Phoebe lub Mimasów II. Kontaktowałem sie z AA w sprawie tych głośników - niestety nigdzie w pobliżu Olsztyna nie można ich usłyszeć. W odpowiedzi dostałem informację, że ostatnio ktoś piszacy na forum zakupił Mimas II.

Jednocześnie proszę o podzielenie się uwagami dotyczacymi w/w głośników (lub innych, waszym zdaniem godnych uwagi). Wiem że nic nie zastąpi odsłuchów, ale wszelkie uwagi beda mile widziane.

Dotychczas odsłuchiwałem jedynie Diamondy 9.5 (krótko) i Mission, niestety większe m35i. Diamondy wyjete wprost z kartonu brzmiały trochę tekturowo - wygrzewają się i będę je ponownie odsłuchiwał. Jeżeli chodzi o m35i, to zagrały dynamicznie i przestrzennie, ale ze zbyt dużym basem (a grały na 28 m2). Czy charakter brzmienia można odnieść do mniejszych m34i?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam!

Mialem okazje posluchac elektroniki o jakiej wspominasz z AA Phoebe (v.1) i takze mojego wzmacniacza - Arcam Alpha 5 + NAD C521 - z tymi kolumnami. Dzwiek byl zankomity w obu tych przypadkach, otwarty, nie skompresowany, mnostwo szczegolow, przestrzen i stereofonia. Do pomieszczenia do 20 m2 kolumienki sprawia sie znakomicie. Poza tym wszyscy rekomenduja zestaw NADa + AA jako w pelni synergiczny!

Tak ze polecam, ale najlepiej by bylo gdybys sam posluchal i ocenil. A - na allegro Audio Academy rozpoczelo sprzedaz bezposrednia - mozna kupic kolumny w naprawde doprej cenie!

Pozdrawiam

Hidden Content

> Wojtek G.

Możesz tez rozpatrzyć zakup:

A) NAD wzmacniacz + CD + kolumny Acoustic Energy (lub inne trimex-a www.trimex.com.pl) - na całość

dostajesz 20% rabatu, przykładowo: NAD C 320BEE + NAD C 521BE + AE Evo 1 = 3.5 tys. zł (zostaje 1.5 tys. na standy, kable i płyty).

B) zestawu Cambrdige Audio Azur (wzmacniacz + CD) z 15% rabatem w promocji Elektrycznejk pomaranczy (www.elpom.pl) - np. seria 640 kosztuje ok. 3.5 tys. zł (nie pamiętam dokładnej kwoty) i zostaje 1.5 tys. na kolumny.

Obie strony www są beznadziejne. Nie ma na nich informacjach o promocjach czego nie rozumiem. Na elpom.pl nie ma nawet informacji o serii AZUR ! Podaję je jednak ze względu na adresy do dealerów tam zamieszczone.

P.S. Jak widać to forum jest najlepsze w sieci (watek 1124) : )

Hidden Content

mieczyslawz,

Elektronika Nada już stoi w domu, więc oferta Azura jest nieaktualna. Promocja Trimexu jest mi znana - niestety nie mam szansy odsluchania czegokolwiek z oferty JMLab lub AE. Dlatego zdecydowałem sie kupić najpierw elektronikę (w niezłej cenie) ze sklepu, z gwarancją itp. Głośniki dobiorę po odsłuchach. Jeżeli chodzi o AE EVO 1 lub 3, to obawiam się trochę piankowych zawieszeń tych głośników. Miałem przykre doświadczenia z leciwymi już głośnikami Tonsilu - po latach rozsypały się w proch. Bardzo chciałbym skonfrontować wyroby AA z Mission m34i (niestety słuchałem jedynie wiekszych m35i). Po odsłuchach m35i myślę, że m34i to może być dobry wybór. Niezłe recenzje w prasie, dość dobre na forum. Mission'y mogę mieć w cenie katalogowej -15% - chyba nie najgorzej. Cenowo w tym zakresie z oferty AA mógłbym mieć nawet Hyperiona II (w aktualnej promocji).

Dlatego jeszcze raz proszę - audiofile z Olsztyna i okolic słuchający głośników AA (od Dione po Hyperiony) - odezwijcie się (kontakt w o mnie)!

Hidden Content

>Wojtek_G

Wszystko jasne - sformułowanie: wybór padł na było mylące.

Swojego czasu Audio-Video (zaraz na mnie nakrzyczą) bardzo polecało ww. zestaw NAD-a z AA Phoebe (wersja I).

A z odsłuchem kolumn AA - nie mylić ze znanym klubem ; ) - jest problem. Tak na przykład wrocławski dealer (combit) nie ma w ofercie kolumn "bo się nie sprzedają".

P.S. Jeśli można wiedzieć to za ile się udało kupić oba NAD-y i u którego dealera (chyba że z Allegro).

Hidden Content

>mieczyslawz,

za w/w zestaw zapłaciłem 2500 zł - zważywszy że na allegro najniższa znana mi cena za komplet to 2450 zł + koszty wysyłki i ubezpieczenia to chyba nieźle. Dodatkowo (fakt że może trochę w ciemno i może przedwcześnie - zobaczymy) do kompletu kupiłem interkonektor Kimber PBJ Ultraplate 0,5 m za 250 zł (cena katalogowa 369 zł). Mam nadzieje że nie był to zły wybór.

Hidden Content

mieczyslawz,

zdziwisz się nieco - AJAX Suwałki ;-) Generalnie dystrybutor Sony - sporo wysokiej klasy sprzętu stereo i kina domowego w dobrych cenach (sklep zaprzyjaźniony).

Hidden Content

>Wojtek_G

Zdziwiłem się : ).

No ale jeśli to sklep zaprzyjaźniony z Tobą to wiadomo że cena zupełnie inna (coś mi się ten 15% rabat za duży wydawał).

Zresztą gdzie Suwałki a gdzie dolnośląskie : ).

Hidden Content

mieczyslawz,

tam kupiłem elektronikę, będąc trochę przy okazji (przejazdem). Nigdy nie twierdziłem że tam kupię Mission'y ;-)

Zresztą w Olsztynie ten zestaw Nad'a stoi w Corabie za niewiele większe pieniądze. Patrząc na to jakie ceny na allegro dają fizycznie istniejące sklepy (np. Luzak Tychy) lub w necie Meloman itp. twierdzę, że budżetowego Nad'a (i nie tylko) można dziś kupić w niezłych cenach. Chyba wszystkim (a w szczególności w Pn-Wsch. Polsce) doskwiera wszechobecność najczęściej kiepskiego (za porównywalne pieniądze) kina domowego i zubożenie społeczeństwa. Stąd każdy walczy o przetrwanie jak może. Ubocznym efektem jest pustynia stereo w mojej i nie tylko okolicy (vide wątki o sklepach ze sprzętem stereo i narzekania mieszkańców dużych aglomeracji).

Ale odbiegłem trochę od tematu wątku - jakieś nowe uwagi w w/w temacie?

Hidden Content

>Wojtek_G

Mam podobny zestaw NAD'a i do tego od kilku dni AA Phoebe II. I od kilku dni jestem bardzo zadowolony. Warto rozważyć zakup kolumn Audio Academy do zestawu NAD'a, tym bardziej w obecnych okazyjnych cenach. Pozdrawiam (chyba ponownie?)

Hidden Content

gregk,

to prawda - pierwotnie odświeżyłem stary wątek 224. Zniechęcony brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi stwierdziłem, że to chyba był zły pomysł i założyłem ten wątek. Widzę jednak, że na przyszłość muszę uzbroić się w cierpliwość ;-).

Dziękuję wszystkim za głosy i czekam na więcej ...

Mam cichą nadzieję, że jednak ominie mnie wycieczka do Warszawy i skontaktuje się ze mną szczęśliwy posiadacz produktów Audio Academy ( z Olsztyna lub okolic)

pozdrawiam

Hidden Content

Dziekuję za dotychczasowe wypowiedzi i proszę o więcej ;-)

Czy naprawdę nikt z Warmii i Mazur nie miał styczności z Mission m34 lub Audio Academy Phoebe, Mimas lub Hyperion?

Hidden Content

Moi rodzice mają Avance 509 (w Olsztynie). Sąsiad ma też godne uwagi ESA Profi, ale to już 69.000zł ;-)

Hidden Content

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Elberoth,

ESA Profi mówisz... Hmm... Trochę przekraczają mój zakres cenowy ;-) Rodzice mają Avance 509, a brat Mission m34? Z jaką elektroniką to gra i w jak dużych pomieszczeniach? Czy te głośniki nie będą zbyt duże do mojego pokoju - 17,8 m2?

P.S.

Dzięki za kontakt na priv, wysłałem pocztę na aktualny adres.

Hidden Content

509 - Marantz CD63KI + PM66KI

M34 - kino Yamahy

Hidden Content

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

witam

a ja zapraszam na odsłuch w/w nad-a 320bee + cd521bee z kolumnami avance dana 503,509, jbl cała seria nortridge ,acoustic energy evo 1 i evo 3 z jmlab-em 705,706 ,714 ,716 a takze magnat ,koda,tannoy,elac,jamo

paradigm

i inne posłuchac nic nie kosztuje.............:-)

zapraszam na strone www.planus.pl

Hidden Content

kmicic202,

dziękuję za zaproszenie. Musiałbym chyba wziąć tydzień urlopu aby to wszystko przesłuchać ;-) Poza tym i tak byłaby to wycieczka do Warszawy... Moim problemem jest nietypowe pomieszczenie odsłuchowe - pięciokąt z otworem (zamiast drzwi) ziejącym na przedpokój. Za wszelką cenę chcę docelowe kolumny odsłuchać u siebie zanim wtopię kasę w jakiekolwiek kolumny - nawet gdybym miał je wozić z Warszawy (i z powrotem). Będę w miarę możliwości odsłuchiwał to co mam w zasięgu a potem zobaczymy. W duchu liczę, że może produkty Audio Academy zawitają także do Olsztyna... (pewnie niezbyt realne ale od czego są marzenia)

Hidden Content

• 2 weeks later...

Cześć Wojtek.

Rok temu miałem podobny problem. Miałem pięć patoli i chciałem kupić sobie coś w miarę przyzwoitego (czyt. budżetowego). Mój wybór padł również na NAD-a. Porównywałem go z H/K (670+750), Cambridge Audio Azur (540,640) i jakąś Yamahą (nie pamiętam modelu). Jednak najbardziej przekonała mnie prezentacja dźwięku made in NAD.

Co do kolumn, których zakup rozważasz, to:

1. może Cię zdziwię, ale od Mission m34, bardziej podobały mi się m33,

2. AE Evo3, z pewnością kolumny nieprzeciętne, jednak jak dla mnie trochę bezduszne,

3. Avance 503- nie przekonały mnie, ponadto w nowych, przy mnie wyjętych z kartonów, odklejała się okleina,

4. AA Mimas II- niezłe, choć w moich 16,5 m kw. nie brzmiały najlepiej,

5. AA Phoebe II- posiadam. Brzmienie takie jakiego szukałem; ciepłe, relaksacyjne, pozwalające cieszyć się

każdym dźwiękiem odsłuchiwanej muzyki.

Życzę Ci satysfakcji z dobrego skonfigurowania zestawu. (Nie zapomnij o przyzwoitym okablowaniu).

Grzegorz

Hidden Content

greg_04,

o kablach nie zapominam. W tej chwili interkonekt to Kimber PBJ Ultraplate, a jako głośnikowe prawdopodobnie będą stare ale jare Kimber 4PR, chyba że znajdę coś lepszego, ale dostępnego do odsłuchów w Olsztynie.

ad 3. Mówiąc Avance 503 miałem na myśli Dana 503. To co opisałeś dotyczyło Dany czy Omegi? Odsłuchiwałem Danę 503 i w porównaniu do Wharfedale Diamond 9.5 prawie wszystko było lepsze - przestrzeń, dynamika, lokalizacja źródeł. Jedynym mankamentem był bas - wzbudzający się, lekko dudniący mimo ustawienia ok. 1 m od czoła głośnika do ściany tylnej. Generalnie nie miałem uwag do stolarki (za te pieniądze) - może kolce mogłyby być solidniejsze.

ad. 4 i 5. Z produktów Audio Academy bedę odsłuchiwał Hyperiony III - wersja 8Ohm na Vifa/Seas. Czekam z niecierpliwością na odsłuchy licząc, że to będzie to. Niestety w tej chwili nie mam możliwości odsłuchów innych głośników tej firmy.

Hidden Content

• 1 month later...

mieczyslawz, 25 Sie 2005, 19:08

>Ktoś słuchał NAD 320BEE + 521 BEE + Hyperion III?

Słuchałem i cały czas słucham - nie mogę się oderwać ;-). Z głośników w zakresie cenowym do 2200zł które miałem możliwość odsłuchać (a były to Wharfedale Diamond 9.5, Avance Dana 503, Hyperiony III i nieco droższa Mission m35i) te zagrały zdecydowanie najlepiej i ............. zostały. Przejżyj też wątek

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z odsłuchów tych Hyperionów w Olsztynie (opinia mlodego2). W tej chwili kompletowanie pierwszego, budżetowego zestawu uważam za zakończone (kompletny zestaw w "o mnie"). Dodam, że założony budżet przekroczyłem o ok. 15 zł, a w założeniach nie było listwy sieciowej !.

Hidden Content

Hidden Content

• 1 year later...

Witam!

Zwracam się z prośbą o pomoc.

Kupiłem okazyjnie na ebay'u w Wielkiej Brytanii gdzie też obecnie przebywam kolumny Acoustic Energy Aegis EVO 3. W maju wracam do Polski i zastanawiam się nad doborem wzmacniacza do tych kolumn. W wielu miejscach znalazłem że NAD 320BEE jest dobrym rozwiązaniem (szczególnie uwzględniając moje preferencje - głównie muzyka rockowa). Ponieważ jestem w Anglii jeszcze do maja a kolumny już są w drodze do Polski to nie mam jak odsluchać zestawu osobiście. Jeżeli mialby być to NAD to chciałbym go kupić w Anglii gdyż widziałem go tu dużo taniej niż w Polsce. Wiem że będzie to trochę zakup w ciemno ale myśle że ogólnie cena całego zestawu jest warta ryzyka.

Druga z opcji to pozostanie na wzmacniaczu, którym obecnie dysponuje czyli Cambridge Audio Atac3 i podpięcie go do wspomnianych kolumn.

Dziękuje za wszelkie opinie.....

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.