Skocz do zawartości
IGNORED

POMOCY - kolumny do pokoju 12m2


mario

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie pozbywam Totem Mite i wydaje mi sie ze do Twojego pokoju i Twojego zestawu beda OKI. Jak jestes z Wawy to moge Ci je dac do odsluchu

Moj tel 601 98 28 06

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszukać głośników NHT model: super zero lub super one. Za niezbyt wygórowaną cenę dostaniesz genialny minimonitor z obłędnym stereo i innymi bonusami. Konstrukcje te znakomicie spisują się w małych pokojach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario -> ja wczoraj sluchalem AE 1 i co wiecej bede je mial przez weekend w domu - ale bede testowal w pomieszczeniu ok 26 mkw. W Audioforte rzucily mnie na kolana a tam salka ma chyba ok. 20 mkw(?). Nie wiem czy w 12mkw nie beda "zabijać" ale dzwiek jest absolutnie najlepszym jaki do tej pory slyszałem (a grały z Creekiem 4330).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4k to oczywiście z dugiej ręki - w audioforte na rejtana w wawie. ale moim zdaniem warto, jak ktoś nie stawia na super mocny bas. ale przestrzeń rewelacyjna:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides - dlatego wlasnie mnie powalily na kolana i dlatego je biore dzis do domciu :) - po weekendzie bede wiedzial czy dadza sobie rade w moim pokoju - jesli tak to ich juz nie odwioze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal - słuchałem na nich właśnie gitarzysty Ralpha Townera - każde szarpnięcie struny, frażolety wybrzmiewały jakbym miał ucho przy samym pudle rezonansowym gitary - po prostu świetnie. słuchałem ich z dwoma wzmakami - z wickiem (chyba 233) i z jolidą 302 - i z lampą po prostu zagrało wyśmienicie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za porady, efekt który do tej pory uzyskiwałem z różnymi monitorami nie był zniewalający - zawsze środek był przyklejony do tyłu brakowało oddechu, np.jak perkusja gra w tyle to wrażenie było takie że wokal siedzi na perkusji, nie ma oddechu perkusji, a osobno wokalu, może mój mały pokoik daje w kość, jest mały!!!! w sumie to dokładnie jakieś 14,5m 2,ale odejmując sofę, meblościankę, szafkę ikwiatki to na pewno jakies 11m2, zrobiłem taki bajer co może też mieć znaczenie, a mianowicie: wykleiłem sufit i tylną ścianę tego pokoju korkiem ekologicznym o gr. 3mm,a całość razem z sufitem oklejona tapetą rufaza najgrubsza. Na tylnej ścianie wisi obraz 80cmx100 wypełniony w środku specjalną wtą tłumiącą do kolumn, obraz ten wisi nad moją głową jakieś 20cm, a ja siedzę przy samej scianie. Moje ucho jest na wysokości 102cm od ziemi - to przez wysoką sofę. Co dalej . . . ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poważnie to do niewielkiego w sumie pomieszczenia monitory powinny byc lepsze - ktoś polecił Ci nawet BW cdm 7nt - przecież to by mogło spowodować straszny hałas w twoim domu - jeżeli lubisz BW to chyba lepiej będzie posłuchać Nautilusów 805 (za jakieś 6,5k powinienieś je sprowadzić przez kogoś z allegro lub 8k w sklepie). z basem problemu napewno nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poważnie to do niewielkiego w sumie pomieszczenia monitory powinny byc lepsze - ktoś polecił Ci nawet BW cdm 7nt - przecież to by mogło spowodować straszny hałas w twoim domu - jeżeli lubisz BW to chyba lepiej będzie posłuchać Nautilusów 805 (za jakieś 6,5k powinienieś je sprowadzić przez kogoś z allegro lub 8k w sklepie). z basem problemu napewno nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory - podwójnie poszło.

jeszcze jeżeli nie jesteś zadowolony z przestrzenności to posłuchaj czegoś tańszego ale moim zdaniem rewelacyjnego - proac tabletek 2000 - napewno nie będzie efektu przyklejenia. a jeżeli masz więcej kaski i możesz głosniki trochę przyblizyć do sibie to jakies monitory bliskiego pola - typu bbc - herbety lub spendory (jeśli masz kaskę!).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc o przybliżeniu głośników myślałem o herbetach czy spendorach. tabletki niech sobie stoją tam gdzie stały (ale pewnie też 50-80 cm od tylnej ściany).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tabletki stoją w 8m 15cm od sican bocznych i 90 od tylnych i jest super (bo lepiej być nie może :) ) ale tylko dlatego że to 50 a nie 2000. Gdy postawiłem w 16m (po 90 cm od tylnej i 75 od bocznych było zamało basu ale t2000 mają chyba znacznie więcej basu od t50

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth Compact 7 to super kolumny. Mój kolega testował je w 12m2 i było ponoć OK. Ale to bardzo wymagające pudełka, słyszałem że potrafiły spalić wzamaki typu Myth. Harbethy nie są mistrzami, jesli chodzi o kontrolę basu. Wymagają wydajnego prądowo piecyka o niezbyt jaskrawej barwie. Absolutne minimum to Exsposure, najlepiej z drugą końcówką, z Vincenetem też powinno być OK. Fajnie grają też ze wzmakiem SAT. Należy wystrzegać się ocieplonych wzmaków w stylu Pliniusa. Kolumny są też bardzo wrażliwe na jakość źródła, 3000-4000 to moim zdaniem minimum. Nie ma lekko - tradycja BBC do czegoś zobowiązuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hienka tez ma Tablettki i tez wypowiada sie o nich cieplo:)

Jesli masz Mario troszke czasu to wpadnij do Radomia ze swoim Creekiem.

Posluchamy, a moze nawet bede niedlugo je sprzedawal:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.