Skocz do zawartości
IGNORED

Aleph5 - końcowe uwagi - proszę o pomoc


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

jar1.

ale Maciek pisze ye samo trafo mu gra,i to niezle.

Wydaje sie ze jednak jest z tym transformatorem cos nietak.

Toroidy wysokiej mocy zawsze troche buczą ale nie tak jak on pisze-chyba ze trochu koloryzuje.

Ina sprawa ze elektronika tez moze jest nienajlepiej usytuowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przewodow ekranowanych, to ja w pierwszym aleph 5 mocno przecholowalem z ekranowaniem ,wynikiem czego byly liczne pętle masy co oczywiscie wylo jak cholera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no buczy samo trafo ! słychać to wyraźnie wieczorem z daleka ;)

 

to nie takie proste trafo teraz wymienić hehe... ;))) na cały dzień roboty ;) no w toroidach powiedzieli mi że wymienią...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jak poślę im toroida to przyślą mi nowe... na ich koszt.. ;).. ale jeszcze pokombinuję bo jak mam kabel uziemiający w preampie gdzie jest podobne trafo tylko mniejsze to brumienie jest mniejsze !!! te żółte kabelki z traf się poprzez uziemieni łączą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trafo jest w metalowej obudowie, sztywno usadowienonej na podłodze, to może być słyszalne, szczegolnie wieczorem. Cudow nie ma, trafo zawsze drga. Trudno tak na odległość mieć jednoznaczną opinię czy słychać za duzo bo trafo jest kiepskiej jakości, czy też jego sposób zamocowania.

Dlatego najlepiej wyjąć trafo i posłuchac go osobno.. pod obciążeniem. 800W to juz spore trafo;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... transformatory dużej mocy powiadacie ....

 

Maciek, a na czym Ty go zamontowaleś? Chodzi mi o golną płytę Alepha, bo zabij ale nie potrafie se przypomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no innego nie mam, jedynie może Jurek1 by użyczył al ewiem co to znaczy wymontować je z alepha ;) jak wszystko polutowane i poskręcane... jeszcze podziałam ze swoim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, decyzja o zmianie kondensatorów 220u w A5 zapadła, doczytałem się w serwisówce że na nóżkach Emiter Kolekrot MPSA18 a u mnie ZTX'ach jest 4-5V, jest to na schemacie napisane i narysowane... czyli spokojnie mogę dać na filtrowaniu napięcia ZTX'a Elnę Silmic 470u/35V natomiast chciałbym ten kond zbocznikować BG-N 10u albo 4,7u, w CD takie zabiegi na zasilaniu się sprawdziły, wiem że to nie cd ale tu również może to zadziałać...

 

moje pierwsze pytanie pytanie jest następujące, czy może te BG-N nie można by wlutować na nóżki emiter-kolektor ZTX'a, tak jest wlutowany 47n SCR, na chcemacie widać że jakby na nóżki.. ten duży kondensator, w moim przypadku teraz FC 220u jest odzielony rezystorem 1.5k.. czy bocznikowanie BG-N też powinno być oddzielone tym rezystorem?

 

drugie pytanie to mam takie: koło tego ztxa jest drugi kondensator 220u i on jest w torze i moduluje prąd podawany przez źródło (tak napisał foksik), czy mogę wymienić wsadzone tam teraz FC na Elnę Silmic ale na 16V?

 

trzecie pytanie: w torze ujemnej połóki jest też 220u i mam FC, czy mogę również wlutować Elnę Silmic 220u/16V?

 

poniżej, nie serwisówka ale bardziej czytelny schemat ;)

 

Pozdr

Matt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Aleph5 będąc u Magazyniera zaostał tknięty jego lutownicą ... ;) Mag pokusił się o wlutowanie Rubiconów ZL 330u/100 w miejsce 220u Panasoników... w jednym kanale wlutował mi 2szt a w drugim jedną hehe, bo miejsca nie było i ciężko się tam było dostać... czyli nie po równo kanały miałem... oddał mi i powiedział .."Posłuchaj sobie" i mrugnął oczkiem...

 

czym prędziej wróciłem do domu, szał podłączania kabli itp itd.. włączam..

 

...CDN ;)

 

PS.Powiem tylko tyle, że zmiana potężna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj 3h spędziełm by dolutować tego jednego ZL i pokusiłem się o wlutowanie 220u Silmików zamiast FC w torze ujemnej połówki...

 

CDN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pomyslow. jakby kto przyslal do mnie gotowego to bym poeksperymentowal z ukladem. Np. mozna .......... przysle kto? wroci z df duzym i dodatkowym wiatrakiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz, a co byś zmienił w tym układzie? co dodał, może weź skopiuj schemat i dorysuj, zmaż coś, pozmieniaj i opublikuj w tym wątku poprawioną A5

 

Pozdr

Matt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienil bym pasre wej na bipolarna a juz szczegolnie zrodlo stalop. odniej. elementy r wydaja sie zbyt duze jak na pojemnosci wejsciowe tych fetow. i pogmeral bym przy tym boostrapie na 18. ten uklad z tym c i r mi nie lezy. Na wejscie to chyba potrzeba cos podobnego do bd139/140 lub troche mniejsze. Moze cos w stylu b649 i komp.

Irytujace sa te 200om w bramkach. Co ciekawe na tej ilosci tranzystorow mozna juz zbudowac damfaka o niebo lepszych parametrach. Schematologika sie klania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz, 13 Sty 2006, 16:00

 

Tak się nie da. Nie zrobisz dwustopniowej końcówki mocy na bipolarach. Sterowane prądowo tranzystory nie wydoją;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienil bym jeszcze system tych rezystancji bo moze zdazyc sie tak ze tylko jeden z fetow gornego zestawu lub ew. w dolnym pracuje a inne zaczynaja gdy ten sie nagrzeje. Byc moze powinno sie dac rezystory idace do mpsa18 trzy a nie jeden a to po to aby miec info na bazie 18 z kazdego z fetow bo te tranzystory dbaja nie tylko o prad spoczynkowy ale sa w swoich petlach nfb a maja tylko info z jedengo feta.

Para wejsciowa chyba ma zbyt duze pasmo przenoszenia i dlatego trzeba kompensowac tym 10p i 680p lepeij chyba dac uklad z cewka w emiterach tak jak w tym ruskim schemacie napewno trzeba pasmo wejsciowych ograniczyc. To pozwoli wywalic te kondensatory i poprawic odpowiedz na impulsy. Malo tych pojemnosci od bramek to jeszcze takie duze dowalili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz, gdzie Ty masz tam bootstrap, ta konstrukcja to SE, górne tranzystory to źródła prądowe o regulowanej wydajności, zero znajomości elektroniki, ale gieniuś samorodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.