Skocz do zawartości
IGNORED

Aleph5 - końcowe uwagi - proszę o pomoc


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki Stmaniak ;) uch.. przepraszam jeżeli moje wywody w upojeniu alk dla kogoś były żenujące ;( zawsze mi się na gadkę zbiera ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kontynuujmy sprawę IC na wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

zaciekawił mnie ten post z diyaudio ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"hello guys outhere. I have built till now about 12pieces aleph 3/5/60/zen v4. some sounds beter some less better. I noticed that mainly sound of the depends on PS Filter caps. one day I did experiment (as have some spare parts laying without job )I builld folowing power suply for aleph 5- total capacistance 286 000uf cossisting on mixed caps. panasonic 47 000, philips 22 000, 6800, elna 4700. the sound was almost the same as with usual 170 000uf- I cant herd diference.. exept that maybe 800VA trafo get more buzzz and some flatiness and in sound mean..but then I decided to bypass al( maybe silly idea, but I have a bunch audiophilic quality caps for speakers froject ordered group buy to me and few friends from shuro.de) so I bypass every cap with audyn kpsn zinc folie, solen, audyn mkp,- all what I found. the bigest caps I bypased witth 2 film caps. bigger and litler, smal caps bypases with 33uf big(almost biger as a electrolytic 4700uf ) total I get arround 150uf film capasistance.

ALSO i PUT IN PCB 8 pieces ELNA SILMIC ARC II 50V 470UF instead 220uf.

 

turn on system( proac response 2,5 clone, aleph 5/heavily modified akai cd 69, dual cs745 turnable, kimber pbj, acr-fostex speakers cables)

 

left for 10-20 minutes, then comeback and try to listen.

I was shocked the sound become ABSOLUTELY DIFERENT.

there no mean terble become ... or bass become.. soundstage become.. everything changed totaly. thae bas was so increribly reoliution I was amazed, midrange become 0% distortion, and the hights become much more sharp and at the same time liquid soft(very hard to describe) and sounstage changed to deep but at such a resoliution that sound so fucus that sometimes looks it cames from one litle point. I was amazed, tie after time changed cd and didnt recognized my cd.. superb resoliution.acoustic fragments sound like in my room.. I hear a lot of expensive combo but his time this sound beats everything I have heard.

 

at 4 am I go to sleep hoping that there was my ears misunderstanding.. at morning wake up and try again.. the same thing..

 

I called to friend and he borow this amp to audition.( audionote cd3 cdp, triangle altus 202, audioquest cv6, mit cables,pretty expensive cables, two aleph(made by me) on biamping) afetr 20 minutes he called to me and with strange shaking voice asked what is that???????!!! he never heard anything like this.. he sayid that system so improved that he can not recognize.. after 2 days of listening he again call me and said that amp is superior. Now I have a problem to bring it to me..for listen to it again

 

Anybody with expierence can say what is that???

 

P.S. if this tiunig so good I am planning take patient and will start new line of alephwith Mr. Nelson. . I would call this line “RollAudio NelsonA5 version 3.58MK II”

 

If serious I would like to know what I have done good(wrong)."

 

czy to się nigdy nie skończy? ;)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

dałęm na Kendailach dodatkowe polipropyleny 10u SOlen.. lipa..... potem ruskie 2u i 1u.. lipa... potem coś jeszcze chyba Jantzen 2u.. hujnia.... i wróciłem do punktu wyjśćia.. dźwięk się zmieniał na gorsze ... po prostu psuło się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Kupowałem toroida 800VA w toroidach.pl wersja audio, problem jest taki że dość mocno buczy.. !! czy z zapasem na 800VA nie powinno to mieć miejsca?

 

czy porór 300W przez A5 to przy 34V to ok 10A prądu jaki cały czas daje trafo? dobrze liczę? czy przy zapasie 800VA to nie powinno mieć miejsca? jest to dośc kłopotliwe bo płytki mam nad trafen i zapierdziela brum w lewym kanale, naotmiast druga płytka jest wużej i prawie jest cisza, natomiast jeśłi przybliżyć ucho do transformatora to tak jakby wejść do rozdzielni w elektrowni ;)))

 

w P1.7 cisza jak makiem zasiał a tam mam 100VA na dwa kanały... pobór 60W ale przy 60V to 1A? poprawcie mnie jeśli wypisuję głupoty

 

Pozdr

Matt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wez mole traafo ipownaj.

Ale jak wspominalem wczesniej mialem mozliwosc konfrontacji moiego z oryginalem , i poziom mruczenia z glosnikow

byl porowntwalny.

Natomiast samo trafo u mnie nie buczy az tak jak mowisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to nie problem z uziemieniem, nie mam go w gniazdku ... jak mam uziemiony Preamp to pętl amasy jest i mniej buczy ... jak bez uziemienia to bardziej buczy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Mgazyniera również buczy, czyli raczej nie jest to wina sieci energetycznej ;)

 

napisałem do Pana z toroidów i powiedział żeby odesłać trafo i przyślą nowe, ale ... może mam coś źle podłączone po prostu że pod obciążeniem buczy...

 

Pozdr

Matt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U magazyniera jest taka sama instalacja dwuprzewodowa jak w większości starego budownictwa, nie ma więc mowy o jakimkolwiek przewodzie PE w tychże instalacjach.

>Matt

Podłaczałeś go bezpośredni do sieci pomijając listwę zasilającą ?

Dziś go tak podłącze, bo coś mnie się jeszcze tam urodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, miałem też problem z buczeniem w głośnikach . Samo trafo-toroidy wersja audio jest ciche. Sprawdzałem trafo poza obudową i trzy rodzaje zasilaczy i nic. Miałem też spiętą masę w gwiazdę. Problem załatwiłem przez wstawienie rezystorów w zasilaczu jak w F1, AlephJ i tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezystory?? jakie mają zadanie, tłumienie? ale u Jurka1 nie buczy a ma słabsze bo 600VA chyba...

 

może na dwóch mostkach by nie buczało... nie wiem, jeszcze pokombinujemy z magazynierem.. bo może się okazać że to faktycznie trafo jest wadliwe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.