Skocz do zawartości
IGNORED

Program do katalogowania płyt Audio


noxnox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ściągnąłem Music Collector, włożyłem pierwszą z brzegu płytę, jaką była akurat czwórka Led Zeppelin i zaraz konsternacja. Program uparł się, żeby nazwać ją... Houses Of The Holy, chociaż spis tracków pokazuje poprawnie. Próbowałem to zmienić, ale nie mogę. Czy ktoś ma podobnie, a jeśli tak to czy jest rozwiązanie problemu? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal996,

dziwne, u mnie nawet jak ściągnie inną nazwę płyty, co się nagminnie zdarza przy edycjach specjalnych i winylach, gdzie są 'extrasy dopisane do tytułu płyty, to mogę tytuł spokojnie prze edytować tak żeby było dobrze tak jak ja chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal996,

dziwne, u mnie nawet jak ściągnie inną nazwę płyty, co się nagminnie zdarza przy edycjach specjalnych i winylach, gdzie są 'extrasy dopisane do tytułu płyty, to mogę tytuł spokojnie prze edytować tak żeby było dobrze tak jak ja chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś źle robię...

Tak to wygląda, jak na obrazku. Udało się zmienić, że na dole wyświetla tytuł IV, ale w rozwijalnym menu z lewej mam najpierw Led Zeppelin - IV, pod którym jest Houses Of The Holy, a pod tym dopiero spis tracków. W żaden sposób nie mogę tego wyedytować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mc jest - moge to powiedziec po kilku miesiacach obcowania z nim - gownianym programem, ale lepszego nie znam. alternatywa jest iTunes, lecz to program o charakterze totalitarnym. bez sensu. mc jest edytowalny tylko do pewnego stopnia, trzeba obeznania, ciagle sprawia niespodzianki (nawet wyszukiwarka, ktora zmienia algorytm), najwieksze efekty przynosi, kiedy wykorzystuje sie wszystkie opcje serczowania. mile jest to, ze mozna go recznie zmusic do wszystkiego. prawie. wielkim plusem jest obsluga klienta oraz apdejty zupelnie bezproblemowe i do pewnego stopnia darmowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iTunesa nie ćwiczyłem, być może jeszcze go sprawdzę - dzięki parme za podpowiedź.

 

badałem głównie forumowych faworytów - Music Collectora i CATraxxa - i zdecyduję się prawdopodobnie jednak na CATraxxa ze względu na większą konfigurowalność - pozwala praktycznie przedefiniować strukturę bazy danych wg własnych potrzeb, a o to mi właśnie chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal996,

jest OK, bajer polega na tym, że można mieć niezależne opisy poszczególnych płyt w albumie różne od samego albumu. PO prostu kliknij w lewym panelu na tej płycie, na której masz zły opis i wybierz opcję EDIT - tam możesz przeedytować tytuł konkretnego krążka. Taki bajer przydaje się przy wielopłytowych edycjach albo z extrasami DVD, gdzie można sobie dodatkowo oznaczyć która płyta jest płytą główną a która jest extrasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Faktycznie, udało mi się wyedytować ten tytuł, chociaż za pierwszym razem nie wpadłem na to, jak to zrobić.

 

To o czym mówisz to rzeczywiście dość dobre rozwiązanie, zobaczę jak się sprzwdzi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.