Skocz do zawartości
IGNORED

STRUSS Q - duże zniekształcenia


Seband

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Q - na niektórych dźwiękach fortepianu pojawiają się harczące, brzęczące zniekształcenia (np Rebecca Pidgeon "Raven" utwór 3, Chesky Records). Próbowałem różnych kabli i jest tak samo. Czy może mieć na to wpływ fakt, że poprzedni właściciel mieszał coś z pętlą ujemnego sprzężenia zwrotnego? Jest kilka nagrań, których nie da się słuchać. Im lepsza realizacja tym jest gorzej.

Po wymianie wzmacniacza na inny problem znika - może Q nie lubi się z moimi Phonarami P30s?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki sam problem (oczywiście inny wzmacniacz, CD i kolumny), przyczyną okazał się "zimny lut" na zasilaniu płyty głównej wzmacniacza, sprawdź pod lupą wszystkie "lutunki", jest wielce prawdopodobne, że powód jest ten sam. "Mój" zimny lut był wyjątkowo perfidnie zakamuflowany, ale udało się go zlokalizować, problem przestał istnieć, jak "ręką odjął".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa,skoro to wzmacniacz to może oddaj go po prostu do naprawy,a swoja droga ktos tu już pisal ze jest to wzmacniacz którego po zakupie trzeba kilka miesiecy upgrejdowac żeby można było sluchac,jak takie rzeczy czytam to zachodze w glowe co zmusza ludzi do kupienia takiego erzacu,może czasami byloby prosciej kupic porzadny wzmacniacz i na pare lat mieć z glowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Chyba rozwiązałem problem: 4 rezytory 39k noszące ślady lutowania zbocznikowałem takimi samymi 39 k, czyli wypadkowa rezytancja wyniosła 19,5k. Problem zniekształceń mam z głowy. Wzmacniacz gra trochę ciszej (pewnie wzmocnienie spadło o 3 dB) ale czysto. Poeksperymentuję jeszcze z innymi rezystorami. Ciekawe jaką wartość miały te rezystory fabrycznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seband, nie obraź się, ale jeśli próbowałeś pozbyć się zniekształceń (harczenia) przez zmianę okablowania to radzę nie eksperymentować. Oddaj to komuś kto zna się na elektronice.

Pozdrawiam i życzę dobrego dźwięku ze "Strusia" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obniżyłeś wzmocnienie we wzmacniaczu to powinieneś uzyskać bardziej liniowy charakter brzmienia.Z drugiej strony zbytnie obniżenie wzmocnienia może spowodować zbyt małe wysterowanie wzmacniacza, a czasami nawet po takim zabiegu układ może się wzbudzić.Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności: głębsze ujemne sprzężenie zwrotne zaowocowało spadkiem wzmocnienia napięciowego. Maksymalna moc wyjściowa jest taka sama - po prostu trzeba trochę bardziej przekręcać w prawo potencjometr głośności. Ma to dodatkową zaletę - zastosowany potencjometr (niestety nie Alps) ma duże niezrównoważenie na początku. Przy kolumnach o wysokiej efektywności przy bardzo cichym słuchaniu lewy kanał był cichszy. Teraz muszę przekręcać gałkę poza obszar niezrównoważenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Seband

 

O niezrównoważeniu potencjometru: miałem to samo, i to z Alpsem, co to narzekasz, że takiego nie masz ;)

Wzmacniacz o spooorej mocy i "efektywne" kolumny - co za tym szło, słuchając w nocy używałem ustawień bardzo bliskich zera, a tu niebieski Alps zrównoważony nie był. W serwisie dowiedziałem się, że to nic nadzwyczajnego, ale wymiana (gwarancja) pomogła. Miałem już kombinować z tłumieniem na interkonekcie, dzięki Arkowi / Garminowi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowo sterowane wzmocnienie daje bardzo dobre zrównoważenie i duży komfort, zwłaszcza przy cichym słuchaniu. Może da się coś takiego zrobić w ramach tuningu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda-mam coś takiego w Rotelu RSP 1066 i w połączeniu z niebieskim Alpsem-zrównoważenie jest praktycznie idealne. Nie wiem jednak czy cyfrowe sterowanie głośnoscią nie ma jednak jakiś wad ujemnie wpływających na jakość dźwieku. Niezłe zrównoważenie mam też w Pianocrafcie i miałem w Marantzu PM 8000. B. słabo pod tym względem wypadały Technics SU A 800 i 1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku należy ustalić "balans głośności" :) mianowicie to, że wzmacniacz nie "ryczy" od minimalnego przesunięcia gałki potencjometru w prawo, oraz nie zaczyna grać dopiero gdy gałka dawno przekroczyła godzinę 12.Taki odpowiednio balans spowoduje, że praktycznie przestanie istnieć problem niezrównoważenia kanałów.Co do potencjometrów cyfrowych, to jestem zwolennikiem starych poczciwych potencjometrów.

Widzę w tym wszystkim następującą konkluzję, że analog powinien być traktowany analogowo.Chociaż wiem, że "digitale" też potrafią zagrać.POZDROWIENIA:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.