Skocz do zawartości
IGNORED

Czy istnieje taki dźwięk ?


Gość BlueMax

Rekomendowane odpowiedzi

all-Quad albo dobieranie synergicznych kabli (bez niczyjej urazy bo piszę ironii)

w pewnym momencie wybrać musi każdy sam :)

bo finansowo wejście w MIT-y oznacza prędzej czy później na drodze sprzętofilskiej doskonałości nie mniejsze wydatki niż system all-Quad

 

pozdrawiam,

graaf

ps.

"the Great Way is very level but people greatly delight in tortuous paths"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: cles, 5 Wrz 2005, 19:33

 

>Pamiętaj na raz niczego nie stworzysz. System wymaga czasu i dopieszczania. Pewne rzeczy

>wychodzą dopiero po jakimś czasie, nawet miesiącach.

 

to jest właśnie typowo sprzętofilski punkt widzenia - można Drogi Clesie na raz i od razu - system all-Quad, po prostu

z tym że to jest inne podejście i inna przyjemność - nie sprzętofilska z dopieszczania sprzętu tylko audiofilska z kolekcjonowania nagrań i słuchania muzyki :)

 

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue Max,

 

jestem z pod Wrocławia.

Jak będziesz gdzieś słuchałtych Vienn posłuchaj ich teżz lampą. Będziez miałod razu porównanie do swojego NAD`a. Wydaje mi się, że CD mógłby zostać ale kolumny + wzmacniacz przyjdzie ci wymienić by uzyskaćto co chcesz.

Nie mam doświadczenia z dzielonymi konstrukcjami. Słucham integr. Na niskich poziomach cenowych sprzęd budżetowy i klasa średnia (że tak to ujmę) raczej z tranzystora nie uzyskasz tej namacalności jaką dają szklane bańki. Niestety lampa to bedzie kompromis masz niesamowitą średnicę kosztem basu, który nie będzie idealny, z górą bywa różnie.

Z napędzeniem kolumn nie będzie tak źle, Vieny mają chyba 90db impedancja 6ohm. Mocarty bez problemu napędził Abraxas na El34 (taka integra ukraińska? za nie całe 3kzł).

Integry Delty Studio (np Kt 88, teraz jest też jakaś nowa) też nieźle sobie radzą z napędzaniem kolumn. Myślę, że nie będzie tak źle.

Musisz po prostu posluchać , najlepiej w bezpośrednim porónaniu by miećpojęcie co daje bańka a co tranzystor i już będziesz wiedział który dźwięk jest twoim.

 

Poleciłbym też swoje aktualne kolumny tj. S&L Pretorian, ale one podobnop kochają prąd, nie mam na razie dośwoiadczeń z napędzaniem ich lampami. Producent radzi raczej silny tranzystor, chocbywają i wydajne lampy (ale nie w zakresie cenowym na jaki mnie stać :) ). Jeśłi ma więc byćciepło musiałby to być odpowiednio ocieplony sytem, tylko to i tak będzie co innego w porównaniu z lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tutaj, że Quad też umożliwia zabawę z kablami (czy łączyć CD-ka ze wzmacniaczem Quad-Linkiem czy interkonektem, co do głośników) - ale szybko okazuje się, żejest to system mało wrażliwy na takie zmiany. Dobry interkonekt z OCC (np. Real Cable CAOCC90 ~350zł) plus solidne głośnikowce (np XLO PRO 600 ~700zł) okazują się wysraczające. ;-) Sieciówki - w zupełności wystarczy zwykły gruby ekranowany kabel, np. Vincenta. Tylko z ceną sprzętu kłopot. Jak się chce mieć bas w pokoju powyżej 20m to trzeba zainwestować w ESL-e 989, w mniejszych wystarczą 988. Przy orientacyjnych cenach:

CD-P 1400E

99-power 800E (wystarczy dla 988)

909 1400E

988 5800E

989 7800E

 

System do małego pokoju to około 34.000, a do dużego 44.500 (uwzględniając kable). Kupa (fuj!) kasy.

 

Tymniemniej można zacząć od głośników z serii L, a na ESL-e odkładać. Przy cenie 22L 1300E system all-Quad do dużego pokoju (na 909-tce) będzie kosztował około 18.500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

>cles

 

No pewnie, zapraszam ! Teraz się właśnie przeprowadzam, zaraz potem przystąpię do przebudowy zestawu. Odezwę się do Ciebie na maila.

 

Dziękuję wszystkim za ciekawe uwagi, proszę o jeszcze :) Zwłaszcza co do połączenia lampowego preampa do NADa S200 - czy dowolne pre się sprawdzi (w sensie technicznym) i co do opinii nt. wymienionych kolumn. Odezwę się wieczorem, teraz muszę uciekać.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Ururamie, porównywałeś zestaw all-Naim z all-QUAD ? Jestem pewien że tak :) Jakie wnioski ?

Ps2. Graaf, zawsze kupowałem sprzęt z myślą o lepszym słuchaniu mojej ukochanej muzyki, nie dla samego kupowania sprzętu jako biżuterii. Tyle że z braku doświadczenia, póki co nie osiągnąłem sukcesu na tym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Ururam Tururam, 6 Wrz 2005, 09:33

 

>System do małego pokoju to około 34.000, a do dużego 44.500 (uwzględniając kable). Kupa (fuj!)

>kasy.

 

;) ledwie autko klasy miejskiej, jeśli ktoś kocha muzykę, to nie jest aż tak duża suma

 

ponadto jest wiele kabli droższych niż all-Quad z ESL-ami, przykładowo z jednego z cenników (bez nazw firm, bo po co) tylko głośnikowe za typowy odcinek konfekcjonowany: 26500, 31200, 42850, 45600, 47800, 53550, 59756, 68000, 69222, 77003 (sic! dealer m apoczuice humoru ;) ), 78788 (sic! sic!)

a to TYLKO kable głośnikowe, a jeszcze interkonekty analogowe np. 30600 lub 34800 (sic! sic!) i cyfrowe np. 34500 (sic! sic! sic!) , a także... oczywiscie "sieciówki" np. za 15300 (sic! sic! sic!)

 

takża na KOMpLET KABLI "wiodącej manufaktury" ;) wydamy nawet 244 088 zł ;)))

to jest ok. SZEŚĆ RAZY WIĘCĘj niż na all-quad system :))) ROTFL^2

 

...but people greatly delight in tortuos paths ;)

 

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All-Naima nie słuchałem.

Słuchałem za to naimowych komponentów w różnych systemach - i przyznam, że nie były złe. Tymniemniej one jednak nie były "drutem ze wzmocnieniem", miały w sobie "coś", pewnie nawet cos dobrego, ale lepiej, gdyby nie miały nic. Dobry system audio to taki, który udaje, że go nie ma!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta do większości systemów można podłączyc L-ki Quada. Nie są drogie (od 3500 do 6200), a "The Quads will play well withj everything, sir!" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Ururam Tururam, 6 Wrz 2005, 09:33

 

jeszcze tylko jedno ;)

 

>CD-P 1400E

>99-power 800E (wystarczy dla 988)

>909 1400E

>988 5800E

>989 7800E

 

na tym przykładzie widać jakie są normalne i uzasadnione proporcje cenowe poszczególnych elementów systemu - w przypadku systemu z 909-tką i 989-tkami proporcje procentowo są: źródło/pre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graf

>to jest właśnie typowo sprzętofilski punkt widzenia - można Drogi Clesie na raz i od razu - system all-Quad, po prostu

z tym że to jest inne podejście i inna przyjemność - nie sprzętofilska z dopieszczania sprzętu tylko audiofilska z kolekcjonowania nagrań i słuchania muzyki :)<

 

Ja miałem na myśli zestaw na Thielach

 

Blue Max

Lampowy pre może mieć kłopot jeśli impedancja wejściowa wzmacniacza będzie niska, na to musisz mieć bacznośc. Nie wiem jak ma konkretnie Twój NAD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.