Jump to content
IGNORED

Śmieciowe IC?

kobayashi

Recommended Posts

Nie chodzi bynajmniej o petycję w sprawie utworzenia nowej zakładki ;-)

Czy ktoś miał do czynienia z wynalazkami, jak w poniższych linkach?

Ich ewentualne zastosowanie, to zastąpienie zworek PRE-OUTPRE-IN w integrze NADa. Są śmiesznie tanie, więc nie pragnę porównania z interkonektami za kilka setek zlotych, a jedynie o wyrażenie opinii, czy w ogóle widzicie sens zabawy z takimi kabelkami, czy po prostu szkoda na nie czasu?

1.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.

Hidden Content

3.

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Ja swoją zworkę zastąpiłem klotz'em La Grange, a próbowałem dwóch cordiali mikrofonowych, jakiegoś tańszego klotza i profigolda za 30zł. La Grange spisuje się moim zdaniem u mnie najlepiej, kultura, wszystko poukładane, miłe niemęczące wysokie tony i zwarte sprężyste niskie tony. Oczywiscie to wszystko to zaleta całego składu a nie tylko tego IC.

Hidden Content

kobayashi-> Te kable z pierwszego linku maja chyba najgorze na swiecie wtyki. Kiedys mialem kabel z takimi wtykami byly tak kipskie ze nawet w magnetofonie sie nie sprawdzily, ale o dziwo kiedys przelutowalem wtyki na takie nie wygladajace ladnie i kosztujace pewnie 2 grosze bylo o niebo lepiej. Winie za to te lsniace wtyki.

Swoja droga to czy potrzbujesz normalny kabel na to zworke czy mozesz tylko zewszec "plus" ? Jesli tylko plus to zamiast pewnie niklowanej zworki wlozylbym gruby drut midziany i zobaczyl czy jest jakas roznica.

Hidden Content

Kabelek z pierwszego linku to włoski Bespeco 4 czy 6 zł metr , dostępny w sklepach

muzycznych. Podrzuciłem kiedyś ten temat na zakładkę DIY i proszę

znalazł się producent interkonektów w dodadku Hi-Endowych.

Gra bardzo przejrzyscie i dynamicznie , główna wada to brak ogłady , ale w sumie bardzo fajny.

Hidden Content

Dzięki for all.

Parsec>

Myślę, że jeśli już zastępować zworki, to czymś ekranowanym, stąd widzę sens dla jakiegoś IC.

_Cypis_>

Zainteresowałeś mnie tym Klotzem La Grange. Chyba nie jest specjalnie drogi (to, zdaje się, jakiś kabelek mikrofonowy)?

Jakieś typy na wtyki? (Cobym nie trafił na jakieś, jak pisze Parsec, najgorsze na świecie ;-)

Hidden Content

Aha, trafiłem na taką prodakszyn na tych Klotzach:

Hidden Content

Będzie? (Teraz już pod kątem samych wtyków i ceny całości)

Hidden Content

Hidden Content

Ja kupiłem cały kabelek u tego człowieka

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie jest to żaden mój znajomy :-) wtyki chyba mogłyby być lepsze.

Hidden Content

Hidden Content

bo one sa posrebrzane a to jeszcze lepiej:P

Kablowe sceptyk ze mnie, ale napisz prosze co sie zmienilo po zmianie z profigolda(mam takiego) na diy.

Profigold jest za duzy na gniazda PC, za lekko "wchodzi".

Hidden Content

Z profigoldem był bałagan, rózne instrumenty się zlewały, wysokie tony zbyt ostre. La grange to wszystko łagodzi, ukulturalnia, poprawia rodzielczość, no i "basik" jest zwięzły i sprężysty.

Hidden Content

"Ich ewentualne zastosowanie, to zastąpienie zworek PRE-OUTPRE-IN w integrze NADa. Są śmiesznie

>tanie, więc nie pragnę porównania z interkonektami za kilka setek zlotych, a jedynie o wyrażenie

>opinii, czy w ogóle widzicie sens zabawy z takimi kabelkami, czy po prostu szkoda na nie czasu?"

Zworki w NADzie - to tak naprawde mozna porownac tylko z dwoma cinchami polaczonymi bezposrednio - bez jakiegokolwiek kabla. Jakikolwiek IC, ktory zmienil by w porownaniu z nimi dzwiek - bylby IC do bani. Ja rozumiem, ze kablologia zrobila sie sportem powszechnim - jednak kazdemu musi byc jasne, ze rezystancja (i kapacytancja i induktancja) rosnie ze zmniejszaniem przekroju i wydluzaniem kabla. IM KROTSZY KABEL _ TYM MNIEJ JEGO WPLYWU NEGATYWNEGO!!! Zworky NADA sa grube, zlocone i najkrotsze - jak mozliwe. Tak naprawde - sa one lepszym przewodnikiem, jak o wiele dluzsze sciezky na plycie NADa.

Jezeli wiec podpieciem zamiast owych zworek jakiegosz kabelka zmieni sie dzwiek - to moze zmienic sie tylko na gorszy - poniewaz kabel, jako urzadzenie pasywne jakosci dodac niepotrafi - moze tylko zabierac. Chcial bym widziec kabel, ktory potrafi neutralniej przeniesc signal jak 2cm dluga zworka NADa... Ludzie niewariujcie - jezeli tuning - to jaki taki sens ma naprawde tylko zlutowanie wewnatrz urzadzenia.

Hidden Content

IvanM>

Chyba nie bardzo, bo zworki są ze strasznego badziewia, a poza tym są nieekranowane, a co za tym idzie mogą zbierać jakieś śmieci z powietrza (w sensie elektromagnetycznym - off course).

Hidden Content

">Chyba nie bardzo, bo zworki są ze strasznego badziewia, a poza tym są nieekranowane, a co za tym

>idzie mogą zbierać jakieś śmieci z powietrza (w sensie elektromagnetycznym - off course)."

I co - zbieraja? Jezli na tych 2cm naidukuje ci sie "cos z powietrza" to polecam ekranowac cala chalupe, poniewaz tego stopnia promieniowanie, moze zabic twoja potencje na amen...

Niewiem, z czego te zworky - jednak sprobuj mail do NADa - co powiedza ci na wyraz "badziewie"...

I potem sobie wyjasnijmy, ze dwa razy dluzszy kabel jak te zworky - musial by miec dwa razy mniejsza rezystancje, by zachowal parametry zworky. Jakis interkonenkt dlugosci 10cm jest 5razy dluzszy i musial by byc wiec z materialu o minimum pieciokrotnie nizszej rezystancji - by mogl byc lepszy( i to przy tej samej grubosci)! Porownaj sobie chrakterystyczna impedancje matrialow i zobaczysz, ze roznice nie sa wcale tego rzedu.

Ale dobra - jak ktos szuka, gdzie by jescze jakis kabel wepchnac - to prosze bardzo. WYdluzanie drogi signalu jescze nikomu niepomoglo - lecz jak ktos ma taka ochote, to napewno i poprawe uslyszy.

Hidden Content

Widzę, że dużą wagę przywiązujesz do rezystancji ;-) Naprawdę uważasz, że ma ona tutaj jakiekolwiek znaczenie? Nie chodzi o poziom sygnału wyjściowego (ten sobie dobiorę kręcąc gałą), tylko jego jakość. Zluzuj poślady...

Hidden Content

">Widzę, że dużą wagę przywiązujesz do rezystancji ;-) Naprawdę uważasz, że ma ona tutaj jakiekolwiek

>znaczenie? Nie chodzi o poziom sygnału wyjściowego (ten sobie dobiorę kręcąc gałą), tylko jego

>jakość. Zluzuj poślady..."

Pisalem takze o induktancji i kapacytancji. Gdybys wiecej sie zajmowal studiowaniem fyziki jak posladow, to potrafil bys zrozumiec, dla czego kabel signalowy nigdy nic niepoprawi a tylko popsuc moze i dla czego dluzszy kabel popsuje wiecej jak krotszy jak i dla czego takze rezystancja kabla ma ogromne znaczenie - choc przy tych pradach niewielkie dla poziomu. Ale jak juz mowilem - nikomu przecies niemoge zabronic czegokolwiek. Odpowiedzialem tylko na pytanie, czy w tym sens.

Hidden Content

Ciekawe, ilu fachowców (prawdziwych fachowców, ludzi, którzy się tym zajmują zawodowo) tyle opinii. Są tacy, którzy twierdzą, że interkonekt nie może być za długi, ale jak jest za krótki to też źle. Wiem jedno wolę polegać na tym co sam słyszę i polegać na tych którzy też słyszą.

Hidden Content

Wiesz co IvanM, ja Ci te zworki chyba sprezentuję. Podłącz sobie nimi może kolumny, czy tam co zechcesz. Tylko pomierz im najpierw dokładnie kapacytancję, czy będzie pasowała, bo rozumiem że dobór kabli rozpoczynasz od rzetelnych pomiarów tejże.

I pozwól, że sam zdecyduję, co w moim zestawie zabrzmi lepiej - o czym, po sprawdzeniu, poinformować nie omieszkam, w związku z czym c.d.n.

Hidden Content

>> kobayashi

Miałbym dla Ciebie świetne rozwiązanie w cenie wtyków, myślę że sporo lepsze od IC które tu podałeś. Skontaktuj się ze mną - mail w "o mnie".

pozdr.

Piotr

Hidden Content

"kobayashi, 10 Wrz 2005, 02:51

>I pozwól, że sam zdecyduję, co w moim zestawie zabrzmi lepiej - o czym, po sprawdzeniu,

>poinformować nie omieszkam, w związku z czym c.d.n."

Usczypliwosc, proby osmieszania i obrazania... to wielokrotnie powtarzany schemat na tym i podobnych forach - wystarczy, ze tylko ma ktos inne zdanie. Napisalem, ze ci nic niemoge narzucac, nic rozkazywac i napewno nie mam takiego zamiaru - odnioslem sie do zapytania. Jest mi serdecznie obojetne, gdzie sobie jaki kabel jescze wepchniesz i zycze ci, by twoj zestaw gral supermegazajebiscie. Nic to na mojim zdaniu na ten temat niezmieni. Zworki chetnie przyjme.

@guzia

"IvanM

>IM KROTSZY KABEL _ TYM MNIEJ JEGO WPLYWU NEGATYWNEGO!!!

poczytaj o długości falowej, o długości anten vs zakresy częstotliwości"

Moge poczytac ile chce - lecz nic niezmieni to na fakcie, ze dlugosc falowa przy antenach odnosi sie do czestotliwosci na ktorej signal radiowy jest modulowany i nastepnie nadawany a nie do dlugosci falowej samego signalu (w koncu jest dla kazdej czestotliwosci inna i jako fachwiec napewno wiesz, ze dla basu bedzie w metrach a dla wysokich w mm... - wiec niewiem jak chcesz nawet w teorii dostosowac dlugosc IC)

Ale przyznaje - ze jezeli uzywasz IC w swojim systemie jako antene do odbioru radia - to jego dlugosc ma znaczenie - jednak niezadziala, jezeli niesciagniesz ekranowanie.

Chyba zrozumialesz, ze jezeli mowa o gruszkach - ty mowisz o zupie pomidorowej.

Hidden Content

IvanM>

Nie ma co się obrażać. Widzisz, chyba źle zrozumiałeś moje intencje z pierwszego postu. Ja się (upraszczając) pytałem o jakość kilku interkonektów, bo chciałbym wypróbować je w miejscu zworek, a Ty starałeś się odpowiedzieć - czy będą od zworek lepsze. To właśnie chcę ocenić sam i teoretyzowanie nie może tu pomóc, chcę bowiem "ocenić smak wina" metodą organoleptyczną (wychylając po prostu lampkę) i mierzenie jego gęstości, lepkości, zasadowości, pozostałości suchej masy, przewodności, napięcia powierzchniowego i Bóg wie czego tam jeszcze mi nie pomoże, bo nawet jeśli wielkości te mają na smak wpływ, to na pewno nie można go nimi opisać.

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.