Jump to content
IGNORED

CAYIN A88T a wybór kolumn !


italus

Recommended Posts

Jak w temacie wyżej , zwracam się z prośbą do Was o propozycje kolumn do Cayina A88T , od jakiegoś czasu stałem sie posiadaczem powyższego wzmaka a teraz nadchodzi powoli czas na dobór kolumn odpowiadających wzmacniaczowi a przede wszystkim moim upodobaniom , stąd moje zapytanie do osób majacych tego wzmaka lub osób które miały z nim kontakt i możliwość odsłuchu - CO WY POLECACIE Z ZESTAWÓW GŁOŚNIKOWYCH ?? Z CZYM A88T ZAGRA DOBRZE ?? WASZYM ZDANIEM ?? Docelowe pomieszczenie w którym to bedzie grało w przyszłości to 25 m , chwilowo metraż około 16 m , także zakładałbym zakup raczej zestawów podłogowych ( mogą być używane z wyższej półki ) elektronika towarzysząca oraz muzyka której słucham w O MNIE ! Zakładany budżet to wstępnie kwota 5000 Pln

Link to comment
Share on other sites

Ururam, to nie jest zwykła lampa. Jak na lampę zachowuje się bardzo nietypowo. Ma dużą wydajność prądową, i nie lubi się z kolumnami wysokoefektywnymi, a rozwija skrzydła gdy jest mocno obciążony prądożernymi, niskoefektywnymi i trudnymi do wysterowania kolumnami, z którymi wiele tranzystorów ma problemy. Zatem przestrzegam przed wkładaniem go do jednego worka z typowymi lampowcami, zwłaszcza że jego dźwięk wcale nie jest "lampowo" ocieplony.

Link to comment
Share on other sites

Italus, rozważ second handy Kelly KT2 lub KT3 (95 dB/W, 4 ohm) - grają ładnie z lampami (co prawda nie słuchałem z KT-88 ale z KT-90 grały b. dobrze), przypuszczam że nie kosztują więcej niż 2000 zł

D.

 

PS: moje KT2 nie na sprzedaż ;-)

Link to comment
Share on other sites

McGyver wszechwiedzący?Słuchałeś z tym wzmakiem AP czy KT?Czy tylko teoretycznie Ci nie pasują i z góry wiesz,że nie zagrają?Jest wiele zestawień,które teoretycznie nie mogą ze soba zagrać,a potem okazuja się synergią.Więc jesli nie słuchałeś daj koledze posłuchać niech sobie sam oceni.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Link to comment
Share on other sites

Męczyłem ten wzmacniacz z bardzo wieloma kolumnami. Znam go na wylot. jak dotąd ŻADNE kolumny wysokoefektywne (o efektywności powyżej 89dB) się nie sprawdziły. Wbrew pozorom robił się totalny muł bagienny. Natomiast z trudnymi do wysterowania potworami o efektywności poniżej 87dB zawsze pokazywał się z najlepszej strony. Z kolumnami o przeciętnej efektywności też grał dobrze (jeżeli kolumny były dobre).

Chyba z przesłuchania kilkudziesięciu par kolumn można wysnuć jakieś wnioski ogólniejszej natury, nie?

Zresztą po cholerę ja się wypowiadam? Człowiek pisze z własnego praktycznego doświadczenia, stara się podpowiedzieć, a i tak go zjadą. Cholernie to zniechęcające. Zwłaszcza jak się widzi co niektóre porady oparte na gazecianych testach lub doświadczeniem tylko z własnym sprzętem.

Link to comment
Share on other sites

McGyver ja sie tylko grzecznie pyatm czy słuchałes tego wzmaka z Audio Physicami?Ale jak widać nie,z klockami z wyższej półki raczej nie jesteś osłuchany i dla Ciebie najlepsze jest to co Ty proponujesz,czyli DIY.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Link to comment
Share on other sites

Stefek, zejdź ze mnie i nie piernicz kocopałów. Gdzie polecałem kolumny DIY do tego wzmacniacza? No gdzie?

Podzieliłem się jedynie moimi spostrzeżeniami natury ogólnej, z jakiego rodzaju kolumnami ten wzmacniacz się zgrywa, a z jakimi nie. A Audio Physiki Virgo znam, nie podobają mi się. Nie twierdziłem nigdzie że Cayin A88T nie będzie z nimi prawidłowo współpracował, natomiast wiem, że można do niego dobrać coś lepiej BRZMIĄCEGO, bo on potrafi zagrać. I nigdzie nie napisałem, że koniecznie trzeba do niego kolumn DIY.

Rany, kiedy co niektórzy forumowicze nauczą się czytać ze zrozumieniem? Niestety na razie jest spora grupa takich, co z upodobaniem wyczytują między wierszami to, co im wygodne.

Link to comment
Share on other sites

McGyver trochę się motasz,w pierwszym wpisie napisałeś,że Virgo odpada,natomiast w ostatnim piszesz,że nigdzie nie mówiłeś,że Virgo się nie nadają.To raz,dwa:gadasz,gadasz,a nie zaproponowałeś żadnych kolumn,a trzeba koledze troche pomóc.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Link to comment
Share on other sites

Stefek, nadal nie czytasz ze zrozumieniem. Virgo odradzam (również w ostatnim wpisie) bo mi się nie podobają, a nie dlatego że nie będą współpracować. Współpracować będą prawidłowo, ale chodzi przecież o to jak gra, a nie czy z technicznego punktu widzenia współpracuje poprawnie. Robisz wszystko żeby się przyczepić.

Link to comment
Share on other sites

Każdy tu doradza kolumny , które ma. Poza Darkiem i McGyverem nikt nie ma lampy/czyt, "o mnie"/ ale doradza kolumny do lampy.

Darek doradza kolumny, które grają z Amplifonem zapominając że Cayin KT88 to zupełnie inny wzmak z innym charakterem i brzmieniem.

 

italus

Wpisz w wyszukiwarke /szukaj o mnie/ "Cayin" i znajdz osoby, które go mają. Jest parę osób na forum. Zobacz z czym to u nich gra-może być pomocne, a potem bierz tego wzmaka pod pachę, zasuwaj do salonu z głośnikami i słuchaj tak długo aż coś dobierzesz. To Ty będziesz słuchał i nikt inny za Ciebie wyboru nie dokona.

Przeszedłem podobną drogę szukając lampusa do kolumn. Na samo wspomnienie o dzwiganiu kolumn i wzmaków zaraz ręce mnie bolą :-))

Radzę poważnie potraktować rady McGyvera bo doskonale zna Cayina KT88 i wie z czym zagra a z czym będzie pulpa.

Link to comment
Share on other sites

Sonus Faber Amati lub Cremona...

 

... sorry, za wielkie do 16 metrów. Kurde, do 5000zł ciężko doradzić jakieś kolumny nie-DIY które pozwolą Cayinowi grać, pokażą w pełni jego możliwości. A jeszcze mają się nadawać do 16 metrów...

Można spróbować Dali Grand Diva, ale przestrzegam przed Dali Evidence 470, bo w nich te same woofery są zaaplikowane inaczej, i będzie to mulić.

ProAc Studio 100 można spróbować, ale może być trochę za sucho. Pozostałe z serii studio odpadają.

Generalnie Cayin potrzebuje kolumn o bogatej prezentacji barw na średnicy, i w żadnym wypadku nie rozjaśnionych.

Kolumny często polecane do lampy takie jak np. Triangle czy większość JM-Labów należałoby raczej wykluczyć.

W 16 metrach z Cayinem sprawdzą się też doskonale moje Minas Anor.

Link to comment
Share on other sites

Kilkakrotnie pisałem, że A88T nie jest typową lampą. Zarówno pod względem wydajności prądowej, jak i brzmienia. Zatem wnioski natury ogólnej wysnute na podstawie odsłuchu innej lampy są w tym wypadku bezużyteczne. Zalecam daleko idącą ostrożność w doborze kolumn i uważne odsłuchy przed zakupem. Kupowanie w ciemno z Allegro to zły pomysł.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli rzeczywiście, jak twierdzi McGyver, nie jest to typowa lampa i pod względem brzmienia i wydajności, a przy tym lubisz przede wszystkim muzykalnośc kolumn to odezwij sie do Argosa. Ich Bety są co prawda droższe niż 5k, ale sam piszesz, ze to wstępny budżet, a mogę się założyc, że jak posłuchasz... Ja jestem zadowolony niezmiernie. Odsłuch nie zaszkodzi, a Argos jest b. elastyczny. Acha, problemem może byc wielkośc pomieszczenia. Nie wiem, jak bedą grac na 25m2. To w sumie duże monitory z dużym dzwiękiem.

Link to comment
Share on other sites

stefek

żyje , żyje ale ostatnio czasu jakoś brakuje , nie znaczy to że wątek popadł już w zapomnienie , dlatego też czekam na nowe propozycje i sugestie z waszej strony co do wyboru kolumn oraz Waszych opinie na których będe zapewne sie opierał przy wyborze tych docelowych kolumn - pozdrawiam i jeśli można to oczekuje na kolejne wpisy z Waszej strony

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.