Skocz do zawartości
IGNORED

jak naprawic gramofon


re14sato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnimi czasy znalazlem u babci na strychu gramofon i chcialbym sprawic aby zadzialal niestety nie wiem jak sie do tego zabrac moze jakos pomozecie przesylam kilka fotek tego cuda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9257-100002681 1170275672_thumb.jpg

post-9257-100002682 1170275670_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakieś specyficzne poczucie humoru...jeśli myslisz o tym poważnie to naprawa chyba na zasadzie starych samochodów, czyli znajomy ślusarz i toczymy... ale chyba też wydasz tyle samo co na tenże samochód...gołym okiem widać, ze sporo cześci tam brakuje...

A niech to.. jak zobaczyłem to zdjęcie to zrobiłem taka minę : 8>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś próbowałem taki naprawić ... hm - dałem sobie spokój, dorobienie każdej części jeśli nie potrafić tego zrobić sam to majątek !!! taniej jest kupić "nowy" działający!!!

 

Ja mojego wyczyściłełem - porawiłem okleinę, położyłem lakier ładniutki i wygląda z zewnątrz jak nowy, ale .... nie działa ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do porzednika. Jeśli jesteś pasjonatem majsterkowania, to może to ma jakiś sens. Jeśli nie - to lepiej potraktować jak bibelot. Taki "duży" bibelot ;-) Doczyścić, odnowić skrzynke - i podziwiać.

 

A jak chcesz rozkoszować się dzwiękiem patefonu - to kup po prostu nowy. Bez żadnego cudzysłowu. Parokroćwidziałem takie patefony nawet na Allegro, importowane z Indii. Robione na wzór historycznych. Jak na walory wizualne - o dźwiękowych nie jestem w stanie sie wypowiedzieć - prezentowały się nieźle i nie były chyba wcale takie drogie. Do tego było łatwiej o igły do nich ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

A jesli bym chcial ten patefon przerobic na gramofon tzn zachowac sama skrzynie i wrzucic do niej normalny gramofon. Pytam gdyż taki "mebel" bardzo pasowalby wystrojowo do mojego pokoju. Co nie znaczy ze chodzi o sam wyglad bo walory jakosciowe sa tak samo wazne czekam na propozycje.

Z gory dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomierz wymiary, i szukaj jakiegos fajnego gramofoniku, wybebesz go z opakowania i wsadz. Ja bym w nim widzial jakies Lenco, ladnie by sie prezentowalo, i dosyc latwo by sie przelozylo samo "body". Model L75 ma obudowe przymocowana do samego gramofonu za pomoca 4 drewnianych klockow. Ale mysle ze z innymi modelami tez by latwo poszlo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie masz wprawy a tylko chcesz się pobawić, kup jakiegoś ADAMA itp na Allegro i postaraj się przełożyć - jest to możliwe do zrobienia ale dokładność wskazana !!! Przełożyłem z 10 lat temu bernarda w drewno z podstawką z marmuru ot taki eksperyment i nie byłem w stanie ustawić obrotów - niby było ok ale nie do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki a powiedzcie mi iel np takie Lenco mzoe kosztowac bo nie ukrywam ze za duzo niestety nie moge na ten gramofon przeznaczyc mysle ze prog to 250 zlotych niestety nie znalazlem Lenco prosze doradzcie co kupic czekam na wasze propozycje gdyz jest to moj poczatek z gramofonami i winylami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poczatek to sprobuj z polskimi gramofonami. Na ich temat znajdziesz duzo na tym forum a i wiele tez nie wydasz za nie. Inna sprawa wkladki oraz ramiona.

 

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

Calkiem fajne znalezisko wynalazles na tym strychu. Ilez to jeszcze takich "skarbow" czeka na odkrycie na tych strychach czy piwnicach? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego było obok...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - przyjrzałem się i pudło jest w dobrym jesli nie bardzo dobrym stanie - najlepiej umyc pronto - clasic(do drewna) - wypróbowałem na starych meblach - nawet stare musze kupy (za przeproszeniem) rozpuszcza i myje nie naruszajac oryginalnej bejcy. Najlepiej jakbyś znalazł podobny gdzieś i policzył cześci... warto je na nowo pochromować - koszt wbrew pozorom nie jest duży, złożyć i traktować to jak przedmiot ozdobę, według mnie jeśli włożysz tam jakis gramofon to i tak nie będzie efektu - oryginalne części mają jednak swój wyraz a jesli chcesz gramofon do grania to na Allegro jest pełno takich do 250 zł. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to slipmata moze swiadczyc o poczatkujacym DJ'u od takiego uzytkownika bym nie kupil tego modelu, bo jakis specjalny do skreczowania to czemu nie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki a co myslsiz o tym drugim i wogole prosze was o jakies konkretne propozycje i podjalem decyzje o tym aby patefon odrestaurowac z zewnatrz a kupic gramofon do posluchania i prosze o konkretne przyklady bardoz bym byl wam wdzieczny pozdrawiam re14sato

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że tego, co chcesz zrobić będziesz sie po prostu wstydził. Nie rób tego! Urok takich sprzętów polega przecież w gruncie rzeczy nie na skrzynce ale właśnie na częściach mechanicznych. Na tym ramieniu, które się zachowało. Na zardzewiałej sprężynie w środku. Na tubie, której nie ma i może nawet nie było (czasem w tej roli występowała skrzynka). Wiesz co - odwiedź muzeum Techniki w Warszawie. Stoją tam prawie zaraz przy wejściu takie patefony. Odrestaurowane. Przypatrz się im uważnie. I jak się w końcu zawstydzisz - po prostu sprzedaj. Nawet na Allegro. Dużo - nie dużo ale coś dostaniesz. Trafi w lepsze ręce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam - nie słuchaj Rafała - ja bym nie sprzedał... jak nie masz ciśnienia na gotówkę i serca do odnowy to lepiej zawinać i położyc tam gdzie leżał... - kiedyś możesz żałować, że sprzedałeś. Nie rozumiem dlaczego Twoje ręce są "złe" i ma trafić w "lepsze" ? Sam fakt, że zwróciłeś na niego uwagę o czymś świadczy. Skrzynkę odśwież, mechanizm przetrzyj papierem a potem nałóż chrom - grosze, i masz fajny mebelek do pokoju. Wizyta w muzeum Ci się przyda - może to jakoś skręcisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla ciebie wyjscie, jak lubisz cos ladnego miec w pokoju, to polecam zamowic blok jakiegos pieknego kamienia, np czarnego granitu, wysokosci 15-20 cm, wypolerowany na polysk, pod to wysokie potezne kolce, moga byc srebrnego koloru lub mosiezne a na sama gore jakis gramofon z lat 70 w drewnopodobnej obudowie. Widok IMHO super, kazdy sie pyta po co to stoi, koledzy beda probowali podniesc plytke, ja mam 10cm i wazy jakies 40kg. A utylitarne w 100% bo i ladny mebel powstal i muzy posluchasz. Kol. Rafal ma racje, tez sobie to poukladalem, nie wiadomo jak z poziomowaniem tej szafki orginalnej, czy drewno nie jest wypaczone, gramofony te wspolczesne lubia płaskie wolne od drgan powierzchnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re14sato

 

polski gramofon sobie odpuść zdecydowanie,to nie są dobre sprzety,chyba że masz polskiego wzmaka i potrzebujesz do kompletu.Osobiście brałbym cos z tych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pierwszy to widać jakaś licencja albo kooperacja z Technicsem,firma nieznana ale wygląda solidnie i cena dobra

drugi to solidna niemiecka robota tym razem w kooperacji albo licencji JVC,dobra wkładka

trzeci Sony ,też podobnie jak drugi z nową igłą

 

te sprzęty wyglądają na takie co można od razu z nich korzystać i będą przyjazne w obsłudze.Ważne jest także żeby gramofon poprostu się podobał ale tutaj nie doradze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wypowiedzi postanowilem odnowic ten patefonik i postawic jako ozdobe a co do gramofonu to zglupialem jedni sa za polskimi a drudzy za produkcjami spoza polskiej granicy ale jako patriota wybiore raczej polska produkcje adama jakiegos ale nie wiem jeszcze jakiego jesli moglibyscie mi przyblizyc dzwiek jaki z siebie potrafia wydobyc to bylbym wdzieczny

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz za dużo kasy weź ADAMA, a jkby coś się stało zawsze gdzieś części znajdziesz a i wkładkę do niego przyzwoitą dopasujesz ...

 

Ja tak zrobiłem - wyczyściłem go wsadziłęm wkładkę ortofona i chodzi jak na moje wymagania bardzo dobrze - jedynie co mnie w nim wkurza to plastykowy spód, który razi jak stoi wyżej - właśnie myślę jak go wymienić na coś bardziej gustownego.

 

chyba że masz więcej kasy to wtedy zupełnie inna dyskusja - jest cała lista kandydatów ...

 

Co do używanych "markowych" gramofonów - nigdy nie wiesz co kupujesz a zwłaszcza przy tych starszych potem ciężko domowym sposobem dokonać ew. napraw jeżeli nie jesteś elektronikiem i hobbystą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, kupiłem z allegro 6 gramofonów i wszystkie działały, chyba ze ktoś napisał ze maja jakas usterke. Raz nawet sprzedawca opisal ze nie gra, a tylko wkladka byla zle podlaczona. Polskie grajki teraz zaczely sie sporo cenic, nie wiem czy adekwatnie do jakosci i bezawaryjnosci. Z racji tego ze jestem Dualofilem, to polecam cos ze stajni Duala, własnie kupilem za 70 zl 601, miałem juz jeden taki sam model ale dalem koledze, po smarowaniu, czyszczeniu, ew wymianie paska, bo to pierwszy z seri paskowcow, jego starszy brat 701 byl pierwszym DD w histori firmy, grajek taki posluzy jeszcze lata. Trzeba tylko uwazac, by sprzedawane egzempalrze mialy podstawki do mocowania igly, czesc ta jest trodno dostepna i o montazu wkladki mozemy pomarzyc sobie. Dlatego np. 741Q z allegro jest dla mnie malo warty, bo nie mam tej czesci w swych zbiorach, pozatym jest dla mnie brzydki, najladniejszy obok 701 jest 731Q, a reszta to plastiki. To tyle ode mnie. Z polskich to jako dziecko miałem Bernarda, ale malo z tego okresu pamietam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem zielony w te klocki - zaufałem jednemu z forumowiczów i kupiłem Adama (wczesniej miałem GS 461) . Na Allegro patrzyłem aby sprzedawał właściciel ( "eksponat z domu...), Najlepiej sprawdzać osobiście. Też nie jestem za tym aby wszystkich traktować jak potencjalnych złodzieji chociaż raz zdarzyło się , ze kupiłem starą szafę w "bardzo dobrym" stanie... - sufit do połowy przerżnięty wyżynarką (jakby ktoś mebel szykował juz na ognisko...), biała od pleśni tylna ściana i ślady po wyjmowanych gwoździach... - ot, pakamerska szafa. Na szczęście skończyło się polubownie. Trzba uważać i ...nikt nie podejmie decyzji za Ciebie. Jeśli idzie przesyłką to warto zaznaczyć, że jeśli towar będzie uszkodzony po przesyłce - zwracasz (choć wielu zastrzega sobie, ze nie biorą za przesyłkę odpowiedzialności)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że nie jest to tematem postu, ale tydzień temu dostałem wyczekany i wyszukany wzmacniacz denona - paczka doszła pocztex'em (z zewnątrz stan nienaruszony) natomiast w środku masakra - pęknięta główna płyta na odcinku 20 cm, poprzesówane i wgniecione do obudowy potencjometry - miałem łzy w oczach jak go rozpakowywałem - i kto teraz jest winien poczta czy sprzedający włożył złom ?????

 

Pocztex mówi, że przesyłka była nie naruszana - faktycznie subiektywnie wyglądała z zewnątrz OK - allegrowicz wydawał się uczciwy (zero negatywów, dobry opis i real fotka) rozmawiałem z nim po fakcie - przykro mu i tyle .... hmm 500 stówek poszło w kanał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nikx

 

O rany , współczuje, oczywiście sprzedawca mógł być nieuczciwy ale moim zdaniem to poczta - wystarczy, że raz spadła im paczka...pudło nie musiało się zniszczyć. Ale kanał...szkoda, że przesyłka nieubezpieczona, istnieje takze podobno taka opcja - ostrożnie - być może zrobili Ci to w ramach reklamy tejże opcji...no cóż - Poczta Polska...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wpisy na 99% kupuje adam tylko teraz szukam jakieis kuszacej oferty i troche pieniedzy pozdrawiam bo ostatnio sie zczyscilem troszke muzyczki kupilem pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.