Jump to content
IGNORED

Jakie kond. wymienić - obcięcie wysokich

Alex2

Recommended Posts

Cześć,

Mam prośbę do osób, które stroiły filtry i zmieniały wartości niektórych pojemności w okolicach wzmacniaczy operacyjnych w odtwarzaczach Marantz CD67, CD6000, itp. Posiadam CD67Mk2 i gra zbyt za jasno, chciałbym trochę zmniejszyć jego nieco ostre brzmienie.

Które kondensatory (C608, C606, może inne) należy wymienić na większe lub mniejsze pojemności ? Jakie ew. wartości będą stosowne.

Serdecznie dziękuję za każdą poradę.

Alex2

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

"Looking at the analog Filter in Pspice, I noticed that the Filter has slight "bump" in the upper treble. While this is small, I had a look around how to change this, as I felt that CD-Player was too bright anyway. Replacing C607 and C608 with a slightly larger value unit will help. I used 150pF (again 1% Philips), but up to 220pF seem workable. Try out various values for Your desired result. With 150pF the -3db Point of the Filter is changed to about 30kHz from 40kHz in the original Version. "

cytat ze strony:

Hidden Content

Prawdopodobnie pomoże, ale ja osobiście nie sprawdzałem

Hidden Content

Dzięki, słyszałem też, że dużo daje zmiana wartości C606, który jest szeregowo z cewką.

Słuchałem CD (ma podstawki) na LM6172, faktycznie przepiękne brzmienie ale właśnie on wnosił za dużo wysokich w stosunku do innych wolniejszych opampów. Było tak z każdym szybszym typu AD825, AD826, AD8620. Świetnie wypadł OPA2107 ale trochę krzyczy średnicą lecz zero śmieci w wysokich i świetna kontrola basu i odseparowane instrumenty itp. (ogólnie bardziej mi się podobał niż OPA627). W miarę dobrze zagrały OPA2227, OPA2604, OPA2134, OPA2132, OP275.

o znalazłem:

Hidden Content

Hidden Content

z tego co widzę to należy usunąc szeregowe opory w zasilaniu +/- 12V i wszędzie maksymalnie zwiekszyc

pojemność elektrolitow w zasilaniu,za diodami na wyjściu stabilizatorów (chyba sa 7812/7912) i te kolo scalaków,jezeli basy zaczna dominować należy zblokowac wszystkie elektrolity kondensatorami MKT 1u

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.