Skocz do zawartości
IGNORED

Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, pmcomp napisał:

O gustach sie nie dyskutuje.

Dla mnie są zarąbiste. To skoro juz to ustalilismy to moze warto ocenić samemu ich wlasciwosci soniczne ?

 

Niestety, nawet gdyby grały zarąbiście, to bym ich do domu nie kupił, tak samo jak bym się nie ożenił z brzydką babą, choć by była wspaniała w sztuce miłosnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze lepiej z miss podworka, ktora bedzie ci przyprawiać rogi z kazdym kolega z piaskownicy?

😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Podglowki sa troche wysokie i masywne, wiec izoluja cie troche od dookolnych odbic.


A gdzie tam, ja nie mam metr czterdzieści

Wspomniany Frasier Crane dla przykładu.

695e1c8cccbb1d4d2b47473ded4c4236.jpg6f504cdd928e6786829e645288a887b4.jpg



Tworzy odbicie lub pochłania przy samym uchu, lub jedno i drugie.


Ale ja nie mam uszu w klatce piersiowej.
Siedzi się dosyć nisko, dla większości zestawów głośnikowych zbyt nisko.


To przy projektowaniu moich, musieli mieć akurat ten fotel


Dodatkowo wstaje się z niego jak z leżaka plażowego, ale ten fotel występuje w kilku rozmiarach, więc może mnie trafił się za duży i dlatego tak w niego wpadałem.


Konkretnie, raptem w dwóch.

461bbd5c6f234f3d891be0232b6ea5a1.jpg8da3dbbcfdc8247f62af29c26383482d.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



w eu nie opłaca się przetwarzać skóry, więc się ją wyrzuca w 90%


Jprdl wręcz nie do wiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, romeksz napisał:


 

 


A gdzie tam, ja nie mam metr czterdzieści

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wspomniany Frasier Crane dla przykładu.

695e1c8cccbb1d4d2b47473ded4c4236.jpg6f504cdd928e6786829e645288a887b4.jpg

 


 

 


Ale ja nie mam uszu w klatce piersiowej.

To przy projektowaniu moich, musieli mieć akurat ten fotel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )



Konkretnie, raptem w dwóch.

461bbd5c6f234f3d891be0232b6ea5a1.jpg8da3dbbcfdc8247f62af29c26383482d.jpg

 

O kurna widzisz. Ja zawsze myślałem że to zagłówek. Ładnie żeś Fraziera wygooglował :D GG Gz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BS Node 2i lps, RME Adi-2, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Śmiechu warte. Właśnie fachofcy od wszystkiego sprzętu się też obanżyli przy okazji tego fotela. Dyskusja i oceny od razu poleciały, chociaż żaden z nich fotela nie ma, nie siedział w nim, ale już go olał i wyśmiał. Obnażyła się po raz kolejny wasza indolencja, niewiedza także o sprzętach, o których dysktujecie i oceniacie, a widzicie czasem tylko na obrazku. Ja ten fotel mam i korzystam oczywiście i do słuchania muzyki i oglądani tv, a czytając wasze mądrości, tylko pod nosem się usmiechałem. Dobre. Wyśmiejcie teraz jakiś następny sprzęt hi end. Propnuję klipschhorny ak 6 na początek. Bardzo mnie to interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pantagruel napisał:

Śmiechu warte. Właśnie fachofcy od wszystkiego sprzętu się też obanżyli przy okazji tego fotela. Dyskusja i oceny od razu poleciały, chociaż żaden z nich fotela nie ma, nie siedział w nim, ale już go olał i wyśmiał. Obnażyła się po raz kolejny wasza indolencja, niewiedza także o sprzętach, o których dysktujecie i oceniacie, a widzicie czasem tylko na obrazku. Ja ten fotel mam i korzystam oczywiście i do słuchania muzyki i oglądani tv, a czytając wasze mądrości, tylko pod nosem się usmiechałem. Dobre. Wyśmiejcie teraz jakiś następny sprzęt hi end. Propnuję klipschhorny ak 6 na początek. Bardzo mnie to interesuje.

Fajny fotelik, ale nie zaliczyłbym go do systemu hiend, podniecanie się tym meblem uważam za równie dziwne, jak peany nt lodówki, czy pralki. Jest wiele ładnych mebli na rynku. Ja tam wolę mój w stylu barokowym, dla mnie jest ładniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pantagruel napisał:

Śmiechu warte. Właśnie fachofcy od wszystkiego sprzętu się też obanżyli przy okazji tego fotela. Dyskusja i oceny od razu poleciały, chociaż żaden z nich fotela nie ma, nie siedział w nim, ale już go olał i wyśmiał. Obnażyła się po raz kolejny wasza indolencja, niewiedza także o sprzętach, o których dysktujecie i oceniacie, a widzicie czasem tylko na obrazku. Ja ten fotel mam i korzystam oczywiście i do słuchania muzyki i oglądani tv, a czytając wasze mądrości, tylko pod nosem się usmiechałem. Dobre. Wyśmiejcie teraz jakiś następny sprzęt hi end. Propnuję klipschhorny ak 6 na początek. Bardzo mnie to interesuje.

Nie popuść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BS Node 2i lps, RME Adi-2, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
32 minuty temu, J4Z napisał:

Nie popuść.

Śmieję się z niektórych kolegów i tyle. Nie szukam zwady i dalszego bicia piany, bo też ci koledzy wiedzą wszystko. Uważam wręcz, że wszystkie powyższe wypowiedzi powinny być usnięte przez admin z wątku, bo nie na temat.

Edytowane przez pantagruel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, J4Z napisał:

powyzywać lubisz xD

Nikogo nie zwyzywałem - wskaż cyctat. Obnażyłem wasz sposób działania: nie wiem, nie widzialem, nie słuchałem, ale na wszelki wypadek zgnoję to i obśmieję. Więc nie brnij, bo w drugie kolano sobie strzelisz. Ja nie wypowiadam się, szczególnie udzielając rad, o sprzętach, których nie słuchałem. I tyle i aż tyle. Problem w tym, ze wielu to ma to w nosie. Najczęściej to nic nie może grać lepiej niż ich domowe, 40-letnie hi-fi. 

Jak napisałem to śmiecenie wątku, więc już więcej z tej sprawie nic nie napiszę, spodzieając się dalszych, manipulowanych odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pantagruel napisał:

fachofcy

Wskazałem cytat.

13 minut temu, pantagruel napisał:

wasz

Z dużej litery proszę.

14 minut temu, pantagruel napisał:

Ja nie wypowiadam się, szczególnie udzielając rad, o sprzętach, których nie słuchałem.

Ja z reguły też, aczkolwiek zdarza mi się napisać co myślę o czymś czego nie słuchałem, ale wtedy to zaznaczam. 

Ja pisałem tylko i wyłącznie o fotelu, więc kto to jest ten "wasz"? Bo ponosi Cię coraz bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BS Node 2i lps, RME Adi-2, UR Unico, Harbeth 7ES-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

Fajny fotelik, ale nie zaliczyłbym go do systemu hiend, podniecanie się tym meblem uważam za równie dziwne, jak peany nt lodówki, czy pralki. Jest wiele ładnych mebli na rynku. Ja tam wolę mój w stylu barokowym, dla mnie jest ładniejszy.

Twoje kolumny nie są w stylu barokowym 🙂 .

 

1 godzinę temu, pantagruel napisał:

Nikogo nie zwyzywałem - wskaż cyctat. Obnażyłem wasz sposób działania: nie wiem, nie widzialem, nie słuchałem, ale na wszelki wypadek zgnoję to i obśmieję. Więc nie brnij, bo w drugie kolano sobie strzelisz. Ja nie wypowiadam się, szczególnie udzielając rad, o sprzętach, których nie słuchałem. I tyle i aż tyle. Problem w tym, ze wielu to ma to w nosie. Najczęściej to nic nie może grać lepiej niż ich domowe, 40-letnie hi-fi. 

Jak napisałem to śmiecenie wątku, więc już więcej z tej sprawie nic nie napiszę, spodzieając się dalszych, manipulowanych odpowiedzi. Pozdrawiam.

Bo czesto gesto to 40-o letnie domowe hi-fi jak piszesz kladzie na łopatki dzisiejszy „niedomowy?” hi-end.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

Twoje kolumny nie są w stylu barokowym 🙂 .

 

Bo czesto gesto to 40-o letnie domowe hi-fi jak piszesz kladzie na łopatki dzisiejszy „niedomowy?” hi-end.

 

zgadzam się z obydwoma stwierdzeniami, kolumny w stylu barokowym mi się nie podobają, bo bym miał Sonus Faber zamiast Audio Physic, ale meble barokowe już tak, dlatego mam niebarokowe kolumny i barokowe meble 🙂

No i najważniejsze,  ja się moim fotelem nie podniecam, a AP Avanti III nie są tak brzydkie, jak te JBL ze zdjęć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, pmcomp napisał:

Bo czesto gesto to 40-o letnie domowe hi-fi jak piszesz kladzie na łopatki dzisiejszy „niedomowy?” hi-end.

Nie często i o ile zęba czasu na nim nie ma 

Syrenka kładzie Lamborghini Urus😜

 

ot powielane celowo przez handlarzy vintage stereotypy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ASURA napisał:

Nie często i o ile zęba czasu na nim nie ma 

Syrenka kładzie Lamborghini Urus😜

 

ot powielane celowo przez handlarzy vintage stereotypy!

nie jestem handlarzem, a stwierdziłem nausznie, że kładzie, zaczynałem od współczesnych klocków, teraz nie mam już nić, co by było wyprodukowane po 2000 roku 🙂 Nie mówię, że trzeba od razu sięgać w czasy patefonu i płyt szelakowych, ale dla mnie złota era audio minęła jak na razie bezpowrotnie i dziś trzeba płacić za to co było w 1999 roku w standardzie ekstra kasę, czyli wg mnie słono przepłacać.

No i nie porównujemy syrenki do urusa, bo to jak porównanie walkmana aiwa z kiosku do studera lub revoxa. Chciałbym przypomnieć że w czasach syrenki na zachodzie produkowano piękne grand tourismo, w USA najbardziej niezapomniane ponny cars i masę supersamochodów spod znaku Ferrari itp, dziś te modele supersamochodów są droższe od najnowszego Lambo i dużo bardziej nobliwe i niedostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, baksiu napisał:

nie jestem handlarzem, a stwierdziłem nausznie, że kładzie, zaczynałem od współczesnych klocków, teraz nie mam już nić, co by było wyprodukowane po 2000 roku 🙂 Nie mówię, że trzeba od razu sięgać w czasy patefonu i płyt szelakowych, ale dla mnie złota era audio minęła jak na razie bezpowrotnie i dziś trzeba płacić za to co było w 1999 roku w standardzie ekstra kasę, czyli wg mnie słono przepłacać.

No i nie porównujemy syrenki do urusa, bo to jak porównanie walkmana aiwa z kiosku do studera lub revoxa. Chciałbym przypomnieć że w czasach syrenki na zachodzie produkowano piękne grand tourismo, w USA najbardziej niezapomniane ponny cars i masę supersamochodów spod znaku Ferrari itp, dziś te modele supersamochodów są droższe od najnowszego Lambo i dużo bardziej nobliwe i niedostępne.

Mam wrażenie że piszesz o dobrym stereo a nie o High Endzie a to nie jest ta zakładka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Mam wrażenie że piszesz o dobrym stereo a nie o High Endzie a to nie jest ta zakładka

No jeśli theta VIII, krell md-10 I classe cam-350 to nie hiend, to ja już nie wiem... poluję jeszcze na monobloki omega, ale te z najlepszych czasów firmy classe, tylko te w pl trochę za wysoko wysoko wycenione... jak byś gdzieś widział w okolicy 30kzł, to daj cynę😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, baksiu napisał:

Jak dla mnie jedne z ładniejszych kolumn podłogowych ever, a to jak grają mimo smukłego wygladu to jest dla wielu szok, ale oczywiście o gustach się nie rozmawia. Drogie nie są, fakt, chodzą w PL po 15kzł, można na głośniki wydać sporo więcej, tylko nie czuję takiej potrzeby, nic mi lepiej nie zabrzmiało...

19 godzin temu, pmcomp napisał:

Taki duży a nic mu lepiej nie zabrzmiało.

Gdzies ty sie uchował … w kapuście?

😉

@baksiu polski zazdrośnik, który jak widzi, że inni mają lepiej i więcej od niego, to go zazdrość zżera. I prawi, że bee, mimo, iż w porównaniu do nich ma dużo gorzej. Przy czym, w porównaniu do najlepszych z nich, ma tyle co nic, i bezczelnie ich komentuje, gdyż zazdrość go maksymalnie zżera. Im lepiej od niego mają, tym bardziej go zazdrość zżera, bo w porównaniu do nich ma tyle co nic tzn. g...o.

To coś jakby @baksiu jechał niemieckim trabantem, wrzeszcząc/wykrzykując (przez opuszczoną szybę) do wszystkich dookoła którzy jadą lepszymi pojazdami, że to u niego najładniejszy i najlepsze osiągi haha ha.

W dniu 24.02.2024 o 17:36, Niepokorny napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 24.02.2024 o 18:22, baksiu napisał:

Dla mnie kapa, synonim nijakości. Meble i sprzęt upchnięte pod ścianami, pretensjonalne tandetne ozdobniki, popularna czarna farba tablicowa, głupi wentylator i nudny dywan z frędzlami.

W dniu 25.02.2024 o 00:07, pmcomp napisał:

Grubo pojechałeś ...

Pokaż swoje pomieszczenie i ... oczekuj podobnych komentarzy 😉 .

19 godzin temu, baksiu napisał:

o gustach się nie rozmawia.

W dniu 7.01.2024 o 19:40, baksiu napisał:

U mnie jest nudno, jakieś dywany, kominek, meble barokowe, żyrandole, nie ma jak zrobić zdjęcia, bo głośniki stoją zbyt blisko fotela, tak lubię, zdjęcia gdzieś na forum już były, nic ciekawego...

W dniu 26.02.2024 o 14:16, xajas napisał:

A czy na dywanie nie mozna swobodnie odsuwac?
Co robia ci, ktorzy maja wykladziny?

W dniu 26.02.2024 o 15:36, baksiu napisał:

Jeśli chcesz zrównoważyć pasmo głośników w zakresie basu podpierając nimi ścianę, tzn że jest z nimi źle i jedynie pudrujesz syfa...

W dniu 26.02.2024 o 20:34, J4Z napisał:

Chodzi Ci o kolumny z małym dołem i leczeniem tego dostawianiem do ściany? No to nie, nie o to nam chodzi.

W dniu 26.02.2024 o 20:26, xajas napisał:


Moje zestawy waza ponad 85kG i jakos sobie z ta jedna noga na dywanie poradzilem.


BTW.

Mam nawet dwa (grube!) dywany, jeden na drugim

IMG_4266.thumb.jpg.27f45bdc7fbbb3caabe067430d656917.jpg


A to z tymi za krotkimi poglosami z powodu wykladziny to juz absolutny bezsens emoji6.png 

W dniu 26.02.2024 o 20:34, J4Z napisał:

Fakt, z tymi wykładzinami i pogłosem poniosło. 

W dniu 29.02.2024 o 15:41, Sovereign napisał:

143859pvmqk6n6n3k63lxl.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

143900ncau3uqgvvzdlgug.jpg143901gzm6oqr1qdmho1oo.png

W dniu 29.02.2024 o 16:07, pantagruel napisał:

ale pokoju to nic nie widać

W dniu 1.03.2024 o 12:16, xajas napisał:
W dniu 29.02.2024 o 16:07, pantagruel napisał:
No jest zdjęcie ołtarza bogatego, ale pokoju to nic nie widać, a to, co widać, sugeruje nieomal komorę odsłuchową, a nie piekny pokój. 


Wole ta komore odsluchowa niz twoj piekny pokojemoji6.png

W dniu 1.03.2024 o 12:16, xajas napisał:
W dniu 1.03.2024 o 11:43, baksiu napisał:
wiata na 2 auta bez pozwolenia do 40m2 zaadaptowana ad hoc na magazyn ze sprzętem ;)


Wychodzi ta „polska“ natura, z zazdrosci to jeden drugiego by w lyzce wody utopilemoji16.png

Pomieszczenie odsłuchowe z Towerami, ważącymi blisko 1000 kg/para. Leciutkie Audio Physic Avanti III @baksiu bierze pod pachy i wraca z nimi, do swojego polskiego magazynu z gratami.

Gdyż tam w pomieszczeniu odsłuchowym, Avanti III co najwyżej pod ścianę i wylot. Ew. tymczasowo jako podstawy pod płyty, książki, kwiatek i wszystko inne co się na nich położy.

143905ryv3chc3fhvaqbxv.jpg

W dniu 1.03.2024 o 16:53, baksiu napisał:

fajnie, że może tam posłuchać muzyki, a nie tylko przechowywać niepotrzebne graty 

W dniu 1.03.2024 o 11:43, baksiu napisał:

wiata na 2 auta bez pozwolenia do 40m2 zaadaptowana ad hoc na magazyn ze sprzętem ;), sądząc po spadzie dachu, to kraj w ciepłej strefie klimatycznej...

W dniu 1.03.2024 o 15:14, ASURA napisał:

Jak byś przeczytał link to byś wiedział że to jest pomieszczenie po byłej hali produkcyjnej  właściciela który przeszedł na emeryturę

Dokładnie - pomieszczenie odsłuchowe.

W którym nawet takie drobiazgi jak gniazda ścienne, są lepsze niż u @baksiu.

143903q9kudj1jbd90uukd.jpg

----------

Baksiu, pantagruel i branżowy quatross, monitorki sobie na regale ustawią w tym poniższym pokoiku w ich stylu i mają swój amatorski piękny pokoik - tak jak lubią. To ich styl.

Projekt-pokoju-chlopca-mroomy-616-4.jpg

W dniu 29.11.2023 o 17:52, Niepokorny napisał:

rodzimego pasjonata audio

EDFD49F6-5988-4A32-9ECC-BA0F654B8449.jpeg

Zamiast SUVa na szczudłach 😄

Plus Okno na Świat

W dniu 30.11.2023 o 13:07, ASURA napisał:

Teraz tylko podpiąć kable i można mniej oglądać a więcej słuchać 😉

W dniu 29.11.2023 o 18:53, baksiu napisał:

Widok za oknem kojarzy mi się z Katastrofą Smoleńską, ale ja jakiś dziwny jestem 😛

W dniu 22.11.2023 o 16:56, Niepokorny napisał:

Albo akustyka za tysiące albo Widok za miliony..😁 

44B32AAE-9E6C-47DA-A214-F5B8581219D2.jpeg

W dniu 22.11.2023 o 18:48, baksiu napisał:

Właśnie mi uświadomiłeś, że widok mi jest zbędny, gdyż słucham po ciemku, z zamkniętymi oczami, rolety i zasłony zamknięte, swieczka zapalona, żeby się w drodze do lodówki o głośniki nie zabić. Reasumując: albo widoki i muzyczka jako tło, albo muzyka.

W dniu 23.11.2023 o 07:33, Niepokorny napisał:

Bo nie masz Szans na takie widoki, więc tak sobie tłumaczysz ciesząc się z tego ci nasz. Gdybyś miał możliwości jak na zdjęciu to napewno byś wykorzystał (bo głupio by nie skorzystać) a wówczas pisałbyś inaczej. Proste i logiczne.

W dniu 23.11.2023 o 09:37, baksiu napisał:

kulą w płot, mam i nie korzystam

W dniu 23.11.2023 o 10:11, Niepokorny napisał:

Piękne widoki najmniej mają z konsumpcjonizmem wspólnego za to są zdrowym pokarmem zmysłów. Faktycznie „kulą w płot”

W dniu 23.11.2023 o 10:27, xajas napisał:


…. i to o kazdej porze roku.

Zdrowszy pokarm niz widok na kupe metalowych skrzynek z wyswietlaczami

emoji106.pngIMG_0661.thumb.jpg.9555afab3967c7459d45f5a9452f5501.jpg

W dniu 17.11.2023 o 14:25, iro III napisał:
W dniu 17.11.2023 o 14:22, baksiu napisał:

dźwięk z małych głośniczków w dużej sali nie będzie miał odpowiedniego pierdolnięcia, ale słuchać się oczywiście będzie dało... niezależnie co nt napiszemy.

Z małych głośniczków nigdy nie dostaniemy pierdolnięcia.

W dniu 17.11.2023 o 15:01, baksiu napisał:

amen.

W dniu 17.11.2023 o 15:13, iro III napisał:

Jak zabrzmi np. taki Enter Sandmen Metaliki bez pierdolnięcia zaraz na początku?

Tu nie chodzi o permanentne napieprzanie a o odpowiednie oddanie określonych akcentów, nawet w warunkach domowych, o live nikt nie wspominał.

W dniu 17.11.2023 o 16:03, baksiu napisał:

dodam jeszcze Budgie Bredfan i Turned to Stone, bez zróżnicowania dynamicznego te kawałki stają się bez sensu. Mają fragmenty melancholijne, które ucieszą @Chicago, i te dynamiczne, które ucieszą mnie. Na odpowiednim sprzęcie obydwa fragmenty podane w pełnej skali i z subtelnymi niuansami ucieszą większość zgromadzonych, w tym ww 🙂

PS: Ja bym się tam na dobry dźwięk live we własnym salonie nie obraził

W dniu 22.11.2023 o 18:48, baksiu napisał:

widok mi jest zbędny, gdyż słucham po ciemku, z zamkniętymi oczami, rolety i zasłony zamknięte, swieczka zapalona, żeby się w drodze do lodówki o głośniki nie zabić.

W dniu 18.11.2023 o 19:31, baksiu napisał:

Moja definicja pierdolnięcia, to umięśniony osiłek, który dla sportu podbiega do kolesia w parku, daje mu w nos, aż mu lacie spadną i sp...ala bez śladu. Dlatego jestem zadowolony z audio physic avanti III, które potrafią z dobrym napędem dać w pysk, aż żęby się sypią, by po ułamku sekundy zamilknąć i to wszystko bez kompresji, słyszalnych zniekształceń i z zejściem, z zupełnie zimną krwią. Podstawkowce w większym pomieszczeniu tego nie zrobią, będą zdezorientowane jak dres na obcej, większej siłce. Będą próbowały ukryć zakłopotanie dźwigając zbyt wielkie ciężary i daremnie napinając wątły muskuł, a smuga cienia będzie im spływać po... drutach 😜

Avanti III (2001 r.) - i to ma być na miarę XXI wieku.

Audio-Physic-Avanti-III.jpg

Takie dizajny/projekty tworzono już w latach 90. XX wieku. Np. L7 z 1992 r.

13552118315_2779d31e6a_z.jpgpage06.jpg

-----------------

Coś dla @baksiu (nie wiedziałby za które się łapać):

Cerubiny za 8 500,00 €  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kronosy :) za $10.000,00 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Cardeas 30 Limited Jubilee Edition / Cardeas Plus 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Avantera III 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

22 godziny temu, Sovereign napisał:
W dniu 11.03.2024 o 17:07, pmcomp napisał:

4a107238233b80c435c850b28e74654c.jpg

Wreszcie jakieś porządne kolumny

Pozdro

JBL Hartsfield, Kondo Gakuon-II Mono Power Amplifiers, Audio Research Reference 10 Preamplifier, dCS Rossini APEX Player + dCS Rossini Master Clock.

21 godzin temu, baksiu napisał:

A wygląd 0...

19 godzin temu, baksiu napisał:

o gustach się nie rozmawia.

21 godzin temu, baksiu napisał:

A wygląd 0...

17 godzin temu, baksiu napisał:

Są zwyczajnie ohydne,

Audio-Physic-Avanti-III.jpg50325-kolumny-audio-physic-avantera3-aud34748-audio_physic_cardeas_plus_fot1.jpgAudio-Physics-Kronos.jpgAudio-Physic-Cerubin.jpg

Avanti III vs. Avantera III vs. Cardeas 30 LJE vs. Kronos vs. Cerubin vs. Hartsfield (1954 rok / 70-ąt lat!)

Tyle lat minęło a ''nowsze'' nawet wizualnie są w tyle :)

post-28079-0-39088000-1489665756_thumb.jpg1879621077_JBLHartsfieldCross-Section.thumb.jpg.036f56ac3f8cf36acb42ca09a94fe674.jpg228892871_JBLHartsfieldSpeakers.WiningbidUS29200.0019bids.thumb.png.ebb40c677bd176daa284f3239b53c879.pngThe-DREAM-SET-of-Your-LIFE-Jim-Lansing-H

Niejeden człowiek nie dożywa 55-u lat, a tu 70-ąt lat i muzyka dalej gra :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny raz na tym forum słyszę, że mnie nie stać, chyba zacznę w to wierzyć i będzie mi łatwiej żyć, dzięki kol. @Sovereign za uświadomienie, w sumie to nawet lubię JBL, mam ich model Flip2, świetnie się sprawdza i nic mi lepiej nie zagrało 😉

A jeśli chodzi o ohydne głośniki, to chodziło mi o te niebieskie i całą masę podobnych szarych wklejonych hurtem w tym wątku, do tych w kształcie lady w w barze nie mam nic, fajne mebelki. Fajnie jak byś wklejał zdjęcia równej jakości co dla JBL dla ośmieszanych przez Ciebie AP, a nie w totalnie niemodnym kolorze klonu, który chodzi z tego powodu za psi pieniądz, popatrz na wykończenia w drewnie egzotycznym, lub standardowym ciemnym fornirze, wtedy może docenisz ich elegancję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, baksiu napisał:

No jeśli theta VIII, krell md-10 I classe cam-350 to nie hiend, to ja już nie wiem... poluję jeszcze na monobloki omega, ale te z najlepszych czasów firmy classe, tylko te w pl trochę za wysoko wysoko wycenione... jak byś gdzieś widział w okolicy 30kzł, to daj cynę😜

Nie wiem czy classe cam-350 to High End, nie po drodze mi dźwiękowo z tą firmą. Theta fajna była na tamte czas, DAC-e poszły jednak dźwiękowo do przodu. O kolumnach to Ci inny kolega z forum napisał. Wyskoczyłeś ponad obecne Hi Fi i należy się cieszyć mz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ASURA napisał:

 

ot powielane celowo przez handlarzy vintage stereotypy!

Czy to bylo do mnie?

Ja nie handluje sprzetem vintage, ja go kolekcjonuje, taka mala roznica.

A czy Ty czasem branza nie jesteś? Bo jak tak to handlarzyna do ciebie bardziej pasuje 😉 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2023 o 21:02, Sovereign napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 22.11.2023 o 09:01, Niepokorny napisał:

Ten sam pokój z innej perspektywy.

1BF8E72E-1834-49A4-A847-4CA8F6A8ADAE.jpeg

Cytat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyżej aktualny i większy.

Tu masz w jakimś stopniu podobne pomieszczenie, ale starsze i mniejsze.

Z Audio Physic Kronos, sprzedanymi na początku 2013 r.

5788-a1a829cf849d9ab5b087a1870aa4afeb.jp

I z Audio Physic Cerubin, sprzedanymi (na początku 2013 r. lub trochę wcześniej) wraz z aktywnym crossoverem do basu i wzmacniaczem mocy do basu.

5790-583fed9a5cdd3ae6329bd1bd388810a5.jp

5778-749f6729b0206fb9464fa76d951b5dd7.jp

Cytat

I have used them to drive the midrange and tweeter only of the Audio Physic Cerubin. The Krell MRA proved to be a nice improvement over the Mark Levinson No.33H in terms of control, micro dynamics, focus and soundstaging. The background noise also became lower so soundstaging was improved with a blacker background. The ML amps are also powerhouses, so one would not expect big improvements with a more powerful amplifier on those speakers, but the improvements were not subtle. The X1 likes big, powerful amps, so I think the Krell MRA would be a very nice match. I do however of course don't think the Krell MRA iis a great match with super sensitive horns with 110db sensitivity etc but that also applies to the other super amps mentioned.

Feb 22, 2013 #32 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przed remontem salonu.

5786-63de3198f327fbe056285a29a22db249.jp5789-f28d088401bf42c9de0afdfd115f0320.jp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sovereign napisał:

 

Przed remontem salonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 5789-f28d088401bf42c9de0afdfd115f0320.jp

 

Nie dziwię się, że ktoś zrobił przebudowę. FATALNY pokój i takoweż ustawienie sprzetu za kupę siana.

Na szczęście barek jest 😉 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sovereign napisał:

Wyżej aktualny i większy.

Tu masz w jakimś stopniu podobne pomieszczenie, ale starsze i mniejsze.

Z Audio Physic Kronos, sprzedanymi na początku 2013 r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I z Audio Physic Cerubin, sprzedanymi (na początku 2013 r. lub trochę wcześniej) wraz z aktywnym crossoverem do basu i wzmacniaczem mocy do basu.

5790-583fed9a5cdd3ae6329bd1bd388810a5.jp

5778-749f6729b0206fb9464fa76d951b5dd7.jp

Przed remontem salonu.

5786-63de3198f327fbe056285a29a22db249.jp5789-f28d088401bf42c9de0afdfd115f0320.jp

Kronosy byłbym w stanie przytulić, cerubiny już nieakceptowalne wizualnie, pytanie czy AP ten model wyszedł, bo z tego co wiem, to właśnie na tych najdroższych modelach się firma wyłożyła, znacznie lepiej jej szło w niższym pułapie, stąd rewelacyjne wyniki sprzedaży Tempo, Virgo i Avanti. Kronosy w klonie też wyglądają jak pół dupy zza krzaka, taki niewdzięczny fornir...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Czy to bylo do mnie?

Ja nie handluje sprzetem vintage, ja go kolekcjonuje, taka mala roznica.

A czy Ty czasem branza nie jesteś? Bo jak tak to handlarzyna do ciebie bardziej pasuje 😉 .

 

Uderz w stół…

 

Poza tym Ci nic nie dolega?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ASURA napisał:

Uderz w stół…

 

Poza tym Ci nic nie dolega?

Uderzam.

Dolega ... jak poniżej:

Nie podoba ci się, że niektóre wpisy, jak powiadasz, nakręcają biznes handlarzom starzyzną ale ... nie masz nic przeciw gdy reszta wpisów nakręca biznes branży audio?

To jak jest? Pani Dulska się kłania? Bo nie kumam ...

😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, pmcomp napisał:

Uderzam.

Dolega ... jak poniżej:

Nie podoba ci się, że niektóre wpisy, jak powiadasz, nakręcają biznes handlarzom starzyzną ale ... nie masz nic przeciw gdy reszta wpisów nakręca biznes branży audio?

To jak jest? Pani Dulska się kłania? Bo nie kumam ...

😉

Jaka kurcze Branża? odwaliło ci zupełnie….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 20:48, pmcomp napisał:

Uderzam.

Dolega ... jak poniżej:

Nie podoba ci się, że niektóre wpisy, jak powiadasz, nakręcają biznes handlarzom starzyzną ale ... nie masz nic przeciw gdy reszta wpisów nakręca biznes branży audio?

To jak jest? Pani Dulska się kłania? Bo nie kumam ...

😉

Wracając do Kronosów, to konstrukcje z aktywnym subwooferem, problematyczne w większości średnich i małych pokojów, niczym szczególnym się nie wyróżniają, zwłaszcza w cenie zakupu $65000, mają słabe opinie w literaturze i internecie, dzięki takim produktom firma audio physic się o mało nie wykopyrtnęła. Cena nie gra, a wygląd też mają średni, ta maleńka okrągła maskownica na wlk przedniej ściance wygląda co najmniej średnio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.