Jump to content
IGNORED

Klub podróżnika

emesze2

Recommended Posts

Gruzja!!! Byłem tam pięciokrotnie, pierwszy raz jako nastolatek w 1973 r. To fantastyczny kraj, który powoli wychodzi z kryzysu po wojnie domowej w 1992 roku i późniejszych rządach Szewardnadze. Gościnność Gruzinów zapiera dech w piersiach. Najlepiej korzystać z prywatnych kwater, bo hotele są albo strasznie drogie (amerykańskie sieciowe - plastik za 300 USD / dobę), albo post-radzieckie. Namiary w necie, koszty bardzo rozsądne - ok. 10 dol. za dzień. Rewelacyjna kuchnia i wina. Przyroda też niczego sobie - od ciepłego morza po Kaukaz (bywa tam jednak niebezpiecznie - bliskość Czeczenii).

Bezpieczeństwa nie należy ignorować, ale przesadzać też nie. W zeszłym roku byłem na Krymie. Wszyscy mnie straszyli, że Ukraina, że napadają, kradną, biją, nie lubią Polaków, a przyznam, że przez całe 2 tygodnie włóczenia się po czasem bardzo dziwnych miejscach nie przydarzyło się mi nic nieprzyjemnego i niebezpiecznego. Ważne jest żeby poznać miejsce, do którego się jedzie (lektura, wywiad z osobami, które już były). Może uniknąłbym choćby takiej przygody, jaką miałem w Wenezueli, gdzie idąc przez dżunglę oddaliłem się trochę od grupy i przewodnika (50-70m) i natrafiłem na dwóch Indian z maczetami (1,5m - nie maczety, a Indianie), którzy najpierw cośtam do mnie mówili, potem pokrzykiwali, a potem zaczęli gonić z zamiarem porąbania na kawałki. W porę pojawił się przewodnik-indianin i zażegnał niebezpieczeństwo:)))

• 3 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.