Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo DX7211 czy warto kupić ?


Holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO jeszcze lepiej upolować , nawet używane, 7711. Jeżeli ma to być również do przyszłego tunningu, to trudno znaleźć bardziej solidną maszynę, konstrukcja absolutnie nie do zajechania, biegunowo odległa od plastikowej tandety o bardziej audiofilskich nazwach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "nowymi" rzeczami na Allegro to byłbym ostrożny...

Tu mam gwarantowaną nówkę. Może uda mi się jescze urwać z 5 dyszek.

O DX7211 czytałem trochę opinii na Audioreview. Zazwyczaj były bardzo pozytywne.

Nawet test w "Magazynie HiFi" był przychylny.

A konstrukcja jest full metal, nie plastik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego DX 7511 z allegro kupiłem ja. Cena tylko początkowo wynosiła 500zł, faktycznie zapłaciłem 455zł za nieużywany egzemplaż. Później widziałem przynajmniej jeden używany egzemplaż, który poszedł za 500zł. Tu na forum powiedziano mi, że cena jaką zapłaciłem za swój klocek jest śmieszna ale ja nie wiem, nie znam się, nie orientuje się to mój pierwszy cd i jestem z niego zadowolony. Wygląda przepięknie, jest solidnie zbudowany i ma przebrzydłego pilota. DX 7711 to model wyżej od mojego cd, o jego brzmieniu możesz poczytać w opiniach. Na allegro jest teraz taki za 750zł (wcześniej były chyba 2 po 1000zł albo w granicach 1000zł ale raczej za tyle nie poszły). W DX 7711 bodajże siedzi laser sanyo (?) czyli w razie uszkodzenie chyba się wykosztujesz (jeśli się mylę proszę o korektę) natomiast w DX 7511 jest zamontowany poczciwy KSS 213 taniutki i łatwo dostępny. Co by Ci tu jescze powiedzieć ... aha mój znajomy ma 7211 w idealnym stanie zewnętrznym, kolor srebrny za 300zł. Moim zdaniem cena jest za wysoka bo za tyle to co niektórzy trafili używane DX 7511. Aha jego 7211 podobno zaczęło troszkę wolniej wczytywać płyty, nie wiem czy to laser, czy przeczyścić wystarczy, w tym modelu siedzi chyba też KSS 213.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończę wątek - kupiłem tego 7211 w sklepie.

Dałem 450zł, wiem że przepłaciłem, ale przynajmniej mam nówkę.

Oczywiście od razu zobaczyłem co siedzi w środku.

Nie najgorzej, i jest pole do tuningu.

Wykorzystam miejsce po pseudo-wzmaku słuchawkowym i zamontuję tam mojego Holdegrona.

Oczywiście z oddzielnym zasilaniem.

Po pierwszych odsłuchach dźwięk całkiem przyjemny (jak dla mnie).

 

Dzięki wszystkim za porady.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.