Skocz do zawartości
IGNORED

kable raz jeszcze przeciwnicy zwolennic


djedryk

Rekomendowane odpowiedzi

>A w mikrofonie tez masz pewnie opampa pracujacego niesymetrycznie...

>Tak na marginesie - to rzeczywiscie swiat poszedl doprzodu i juz sa mikrofony bezprzewodowe i setek

>metrow kabli mikrofonowych sie prawie niestosuje .

 

Nie wiem czy wiesz ale mikrofon sensu stricte jest urządzeniem pracującym niesymetrycznie, choć sygnał dostarcza symetryczny. Ale to tak na marginesie.

Bo jeśli chodzi o mikrofon bezprzewodowy to słyszę różnicę w porównaniu z mikrofonem na kablu. Głuchy by usłyszał. I dlatego - uwierz mi - jednak się stosuje te setki metrów kabli. Z mojej strony przykład z życia, z Twojej strony po prostu kolejne pudło. Koincydencja czy coś więcej?

 

>Ale chyba zgodzisz sie, ze nie tylko twojim marantzem swiat zyje.

 

Nie żyje. Ja się tylko pytam o przykłady urządzeń o 'dziwnych' impedancjach wyjściowych i wejściowych. Po prostu nie chce mi się przedzierać przez tony danych technicznych, bo tam, gdzie zaglądałem, nie znalazłem niczego podejrzanego.

 

>Ale prosze - jak masz lepsze wytlumaczenie dla czego roznice brzmienia przy wymianie interkonektu

>moga wystepowac, to chetnie przeczytam.

 

Takie różnice po prostu nie występują. Nie jesteś ich w stanie zweryfikować w sposób obiektywny. Kropka.

 

>Jak na razie ciagle mielisz w kolko tylko belkot o tym jak

>cie rozsmiesza moja naiwnosc i robienie ludziom wody z mozgu- o i ze moje przykldy sa nie

>najsczesliwsze i za wszytkymi cytatami kryja sie tylko idioci i spece od marketingu.

 

Przykłady są nietrafione, to fakt. I to nie tylko moje zdanie.

 

>Wiec moze jednak Harry Potter, kosmiczne materialy i efekt naskorkowosci powoduja te roznice? To jak

>dziala twoj 100metrowy kabel mikrofonowy?

 

Harrego Pottera nie czytam, z kosmicznych materiałów ma zdarty teflon z patelni ( z której miał ponoć nie schodzić), efekt naskórkowości nie ma znaczenia dla transmisji audio w paśmie akustycznym. A mój kabel 100m ma się nadzwyczaj dobrze, jest to Klotz MC 2000 i wszystkim go polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

">>A w mikrofonie tez masz pewnie opampa pracujacego niesymetrycznie...>Bo jeśli chodzi o mikrofon bezprzewodowy to słyszę różnicę w porównaniu z mikrofonem na kablu.

>Głuchy by usłyszał. I dlatego - uwierz mi - jednak się stosuje te setki metrów kabli. Z mojej strony

>przykład z życia, z Twojej strony po prostu kolejne pudło. Koincydencja czy coś więcej?"

 

To tylko kolejny przyklad tylko twojej impertinencji. Ciagle niewiesz nawet co to prad.

 

">Takie różnice po prostu nie występują. Nie jesteś ich w stanie zweryfikować w sposób obiektywny.

>Kropka."

 

W swojim zaparciu szukasz tylko i wylacznie przeciw za jakakolwiek cene i unika ci przy tym podstawa calosci.

Dla twojej informacji - to ja jestem na tym forum znany jako jeden z najbardziej radykalnych antykablarzy. Uparcie tlumacze, ze ich wplyw jest mocno przesadzany i ewentualne roznice w brzmieniu wystepuja tylko i wylacznie w niekorzystnych situacjach - jak niedostosowanie impedancji, mala pradowa wydolnosc CD i duza pojemnosc kabla.

A ty sie ciagle upierasz, ze ja czegos bronie, bo ty masz 50 Ohmow.

 

">Przykłady są nietrafione, to fakt. I to nie tylko moje zdanie."

Cos takiego - kogo jescze? Kogos z twojego ogrodka?

 

">Harrego Pottera nie czytam, z kosmicznych materiałów ma zdarty teflon z patelni ( z której miał

>ponoć nie schodzić), efekt naskórkowości nie ma znaczenia dla transmisji audio w paśmie akustycznym.

>A mój kabel 100m ma się nadzwyczaj dobrze, jest to Klotz MC 2000 i wszystkim go polecam."

 

Niestac cie nawet, by zrozumiec jak cos wpisze ironicznie - bo w swojim zadebnieniu podejzrzewasz mnie o naleznosc do drugiego obozu.

Teflon na patelni nie jest nieznisczalny i nikt go niereklamuje jako nie do zdarcia. Wrecz zaleca sie uzywac tylko naczyn drewnianych. Jego celem jest zabronienie przyklejania i przypalania gotowanych potraw. Nawet tu piep...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zabrnęliśmy gdzieś w okolice Bystrej a mieliśmy wejść na Tomanową...

 

W życiu widziałem i słyszałem parę konstrukcji, które były dość dziwaczne. Miały mianowicie dziwne, niespotykane parametry i cechy: wysoką impedancję wyjściową, niską impedancję wejściową, mialy zbyt duży poziom wyjściowy, przebieg impedancji był co najmniej rozrzutny z zastanawiającym minimum,

generowały duże zniekształcenia harmoniczne (i to nieparzyste, takie podręcznikowe), potrafiły się wzbudzić na pełnym wzmocnieniu przy obciążeniu pojemnościowym (niedużym), wykres 20 kHz wyglądał jak 'Noc w Szanghaju' itp... Ich cechą wspólną oprócz - z reguły - znacznej ceny był ponoć bezkompromisowy dźwięk oraz - co też ważne - dość wąski zakres sprzętu współpracującego. Oraz oczywiście odpowiednie kable.

 

Innym przykładem z tej beczki jest kuriozum któremu na imię Van den Hul. Kabel który nie spełnia swojego zadania, a zatem nie jest tak naprawdę kablem, bo wprowadza od siebie znaczące i słyszalne - oraz mierzalne - zmiany w paśmie akustycznym. On świetnie brzmi, słodko, w niektórychy systemach nawet zbyt ciemno. Oczywiście, że tak jest, bo ma pewną rezystancję (włókno węglowe) oraz pewną pojemność, czyli zachowuje się jak zwykły filtr RC, który powoduje tłumienie wysokich częstotliwości. Równie dobrze można zapiąć taki obwód na wejście przedwzmacniacza i efekt będzie ten sam.

 

Albo osławiony już przykład z kablem bodajże Transparent Audio za zylion złotych, w którym w jego czarnej puszce znaleziono zwykły, chamski chciałoby się rzec, obwód Zobela, który osłabiał wysokie tony wraz ze wzrostem częstotliwości.

 

Przykłady można mnożyć.

 

Ujmę to raz jeszcze: Jeżeli konstrukcja i warunki są nienormalne, to urządzenie też będzie zachowywać się nienormalnie a i efekty mogą być nieobliczalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz mowic jak czlowiek. Jedyna rzecz, ktora jak na razie nieakceptujes do konca - ze tych warunkow nienormalnych spotyka sie stosunkowo czesto - z nich powstaja myty i buble. Typowka jest znany i przytaczany wpis jakiegos amerykanca tlumaczacego, ze nigdy wplywu interkonektow nieslyszal. Dopiero jak kupil lampowca - i na tym "przejzroczystym" systemie natychmiast uslyszal. A wiec lepszy system - wieksza wrazliwosc na kable.

A wiec zgadzamy sie w punkcie, ze wrazliwosc na interkonekty = niedopasowany system.

Pozytaj moze jescze raz o tym klocku od BV Audio i moze zrozumiesz, ze to nie pic na wode, ale poprostu bufor z wejsciowa impedancja 100kOhm, wejsciowa pojemnoscia 15pf - impedancja wysjciowa mniejsza jak 50 Ohm i olbrzymia pradowa rezerwa. Podlaczenie go wlasnie w situacjach niekorzystnych kombinacji impedancji daje pozytywne rezultaty i znaczaco obnizy eventualna wrazliwosc na pojemnosc interkonektu. Do tego ma sluzyc a nie jest to cacko reklamowane jako cud - w dodatku cena tego jest nisza jak cena ladnie zapakowanego interkonektu.

I powstalo to tylko i wylacznie dla tego, ze klienci pytali uparcie ciagle o zalecane kable do sprzetu - bo w puli cenowej zakupu 50% bylo przeznaczone na kablologie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.