Jump to content
IGNORED

Jaki LCD 32 cale? Locoloco


R2rt

Recommended Posts

Witam.

 

Mam prośbę o pomoc przy wyborze telewizora gdyż….

 

Ale może najpierw konkrety a później rozterki.

 

A więc LCD 32 cale

Odległość oglądania 2.5 do 3.0 metra.

Wykorzystanie: 80% - TV (źródło dekoder PHILIPS’a Polsat cyfrowy) 20% - DVD (póki co podstawowy model SONY bez progresive scan ale to może ulec zmianie), śladowo magnetowid Panasonic’a

 

Cena około 5 kzł (raczej do lub niewiele ponad)

 

Wymagane przystosowanie do odbioru HDTV. Tak obserwuję, że telewizor kupuje się tak na około 10 lat i więcej. W takim przedziale czasowym na pewno pojawi się to medium w Polsce. Nawet więc gdyby to miałby być drugi czy trzeci odbiornik byłoby miło gdyby potrafił taki sygnał wyświetlić, nawet jeśli cokolwiek ułomnie. Inaczej pewnie stanie się całkowicie bezużyteczny. No chyba, że padnie…..

 

A teraz rozterki.

 

Tak zasadniczo po lekturze forum i własnych obserwacjach skłaniam się do wyboru pomiędzy SHARP LC3250E a SAMSUNG’iem LC 32RB51. Alternatywa to SAMSUNG LE32R31S którego w ogóle nie znam, tylko cena jest w okolicach.

 

Ostatnio Byłem w Saturnie i dzikim trafem udało mi się porównać te dwa odbiorniki, bo stały obok siebie. Niestety sygnał był kiepawy. Pojawiało się echo konturów i tak w ogóle był deko rozmyty. No ale na szczęście taki sam dla dwóch porównywanych telewizorów.

Najpierw ustawiłem parametry obrazu w sposób najbardziej zbliżony dla obu TV i…. porównywałem. SHARP (wbrew nazwie) wcale nie był ostry tylko taki jakiś hmm... zwykły jak CRT, za to SAMSUNG ostry jak brzytwa. Ale co z tego przy takim sygnale. Wyświetlał w zasadzie kolorowe plamy w jednopłaszczyznowym wymiarze, przy czym te plamy były prawie jednorodne. Słowem zero jakiejkolwiek głębi. SHARP różnicował kolory i nadawał głębię obrazowi. Ale był sporo mniej ostry. Generalnie lepiej oceniłem SHARP’a podobnie jak gościu, który się przyłączył. Takie same wrażenia były z bardzo bliska (do 1m) jak i z dalszej odległości (około 3m).

 

I pewnie bym się nie wahał ale tego samego dnia poszedłem do kumpla, który ma tego SAMSUNGA. Źródło DVD SAMSUNG 950 (przez HDMI) TV z dekodera PHILIPSA’a Cyfra +. Na spokojnie i przy piwku wrażenia były deko inne. Obraz z DVD – bardzo dobry. Popróbowałem upscalera. Najlepiej było na 720P. 1080i lekko migał. Extra wyrazistość i klarowność obrazu. No i pojawiła się może nie za duża ale zawsze jakaś tam głębia obrazu. Kolory OK. Z Cyfry obraz też był bardzo dobry. Duże znaczenie miała jakość obrazu generowana przez poszczególne stacje. Z polskich TVN + niemieckie OK. Słabo TVP 1 i 2.

 

No i w końcu nie wiem co tu wybrać. Jak przy dobrym sygnale świeciłby SHARP? Tak się zastanawiam co do tej PAL’owskiej matrycy? Skoro jest taka super to czemu w nowszych labo lepszych modelach ta firma używa matryc o większej rozdzielczości 1366x768 czyli takiej jak SAMSUNG? Czyżby patent przestał działać? Czy też większa rozdzielczość przekłada się na lepszą jakość tak przy DVD jak i przy telewizji?

 

Wiem, że kontakt organoleptyczny jest the best ale to ma być prezent więc pokaz nie wchodzi w grę.

 

A tak na marginesie. Widziałem w Saturnie dwa duże TV Panasonic’a i SHARP’a. Tak z 50 cali. Źródłem był blue ray chyba? No i sharp był nieporównywalnie lepszy. Obraz był po prostu piękny.

 

Locoloco (oraz wszystkich zaznajomionych z tematyką) proszę o pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam

przy 32 cale full hd - jeszcze nie robia

Samsung R 51 - Sharp P 50 - w Twojej klasie cenowej tylko te dwa modele są warte zachodu.

Obydwa ok. 5300 zł Samsung lepiej sprawuje się we współpracy z komputerem, Sharp lepiej działa w Pal.

Zależy od celu wykorzystania.

pozdrawiam

kiki

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.