Jump to content
IGNORED

Eivind Aarset

zildjian

Recommended Posts

Mam Kochana dla GOWI:

www.Gigant.pl/html/produkt.asp?p=nrpdyblducbdsnoovjpa||ac=28

plus płyty z jego udziałem dla ECM:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

solowych nie mam, ECM-y tak.

Pzdr

Hidden Content

Ewidentnie poszukujący, typowe granie barwą, raczej gitarzysta Rypdalo-podobny (emocje, chłód, stylistyka itp.). Sprawdź nagranie GOWI i ew. ECM-y. Muzyk także aktywny na scenie nu-jazzowej, gdzie pozwala sobie na daleko idące wycieczki w tymże nu-jazzowym kierunku (cokolwiek więcej znaczy to określenie...), co niesie niestety pewne uproszczenia formalne. Z ECM-ów pamiętam go choćby z płyt Molvaera.

Pzdr

Aarset idzie jeszcze bardziej w stronę folku niż Garbarek. Więcej tam przaśnej, norweskiej ludowości pomieszanej z akustycznym jazzem. Jest zdecydowanie mniej mroczny niż Rypdal, ale trudno ich porównywać bo Terje lubi się bawić elektronicznym brzmieniem, a Aarset jest raczej "unplugged" (przynajmniej na tych płytach, które mam). Poza tym to świetny basista. Radzę jednak posłuchać przed zakupem.

Pzdr.

Electronic Noire - mam ten album.

Aarset to gitarzysta Molvaera i raczej doszukiwalbym sie podobienst w tym kierunku. Muzyka utrzymana w podobnym klimacie, troche bardziej mroczna i spokojniejsza momentami, elekktronika nie jest taka drapiezna u Aarseta. Bardzo dobry album.

pozdr,

s.

Hidden Content

Hidden Content

zildjian>

1. Płyty Aarseta są dostępne w Polsce. Pod swoim nazwiskiem wydał 3 (o ile się nie mylę), wszystkie na Jazzland. Są to:

- Electronique Noire

- Light Extracts

- Connected

Wszystkie zaliczyć można do nu jazzu;-) Mroczne, statyczne brzmienia, to chyba najłatwiejszy wyróżnik. Spośród tych 3 płyt, mi najbardziej do gustu przypadła Electronique Noire, bo jest najbardziej urozmaicona, zaś najmniej Light Extracts bo najbardziej jednolicie-mroczna;-) Nadto, to "etatowy" - jak ktoś powiedział - gitarzysta Molvaera, przynajmniej od Khmera do Er.

2. Z Rypdalem raczej nie widzę związku, no chyba, że ten, iż obaj grają na gitarach. Muzyka EA to jakby elektryczny NPM pozbawiony jego trąbki.

Czy warto kupić, niestety musisz sobie odpowiedzieć sam. Na pewno warto posłuchać.

• 2 weeks later...

Broy

"Sprawdź nagranie GOWI "

Jak zwykle w ciemno od Gigi: Jacek Kochan - New expensvie head. A przy okazji jeszcze jeden Kochan ale już bez Arsteda - Alberta.

Ostatnio płyty zamawiane bez uprzedniego odsłuchu trafiają na półkę "prezenty".Ciekawe czy znów tak będzie.

Alberta całkiem przyjemna,bez większych uniesień.Ciekawsze numery to kompozycje nie-Kochana. Nie rozumiem dlaczego lider-perkusista nakazuje chyba wywalić jego blachy na 1-szy plan.

Druga płyta wylądowała na półce "gifty" w oczekiwaniu na jakiegoś/jakąś nu-industrial-jazz fana/fankę.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.