Jump to content
IGNORED

Do znawców marantza

jacbl

Recommended Posts

Mam możliwość (o ile już nie został sprzedany) kupić marantza PM80 mkII za ok. 600 zł. Do napędzenia są kolumny na vifa M18WH + D25AG w pomieszczeniu ok. 19 m2. Słucham dość różnej muzyki (rock, pop, lżejszy metal, muzyka elektroniczna, jazz tylko czasami a klasyka wręcz sporadycznie) i dlatego poszukuje wzmacniacza dość uniwersalnego. Czy ten "klocek" spełni moje oczekiwania i czy jest wart kwoty, jaką podałem. Dodam, że nie jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o jakość dźwięku ale jeśli może grać dobrze to czemu nie.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Ta cena wydaje mi sie dziwnie okazyjna - 800 - 900zl - tyle zwykle kosztuje PM 80. Ja swojego PM 75 (model wyzej) kupilem takze okazyjnie i gra super. Pozdrawiam.

discomaniac71

W temacie o PM84 i PM75 piszesz ze marantz jest bardziej stworzony do klasyki i jazzu zas denon ma taki rockowy wykop i takie wlasnie brzmienie bardziej mi odpowiada. Czy w takim razie to co pisales o PM75 ma odniesienie do PM80 i lepiej abym sie rozgladal za denonem PMA x60 lub x80?

Hidden Content

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Jesli lubisz jasny dzwiek z nisko schodzacym basem i brzydko mowiac detale lecace na pysk to zdecydowanie Denon jednak na pewno nie z serii 80 ale 60. Polecam PMA 1560. Marantz jest zupelnie inny i chwala mu za to. Bas potrafi zejsc nizej detali jest nawet wiecej calosc ma mnostwo smaczkow i jak napisal Adam nawet nie wiesz kiedy zadudni zagrzmi i zahuczy - potrafi bardzo zaskakiwac. Sposob prezentacji jest bardziej subtelny i milszy dla (mojego) ucha. Do Denona juz nie powroce. To co napisalem dotyczy Marantza PM 75 a ten gra zdecydowanie lepiej od PM 80 - nawet jesli PM 80 wlasnie pracuje w klasie A.

Znawca Marantza oczywiscie nie jestem (sluchalem jedynie PM75), ale... moim zdaniem w systemach mocno budzetowych bardziej sprawdza sie Denon - lepiej napedza, wydobywa z taniego sprzetu wszystko, co mozliwe. Zakladajac jednak juz lepsze zestawy glosnikowe "szala zwyciestwa" przechyla sie w strone PM75 - pojawia sie po prostu dzwiek z wieksza "klasa".

Pozdrawiam,

Lete

Hidden Content

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Bo Denon ma latwiejszy sposob prezentacji - zeby wydobyc esencje z Marantza potrzebny jest troszke lepszy system. Co do kompatybilnosci z muzyka pozostaje nadal przy swoim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.