Jump to content
IGNORED

Celestrion F30 vs AA Mimas II

m4c

Recommended Posts

Witam,

kolejne dywagacje na temat wyzszosci swiat... Nosze sie z zamiaram zmiany aktualnych kolumn. Gorna kwota, to 1700 zl. Wzmacniacz z jakimi zagraja to wyglaskany Radmor A-5512, ktorego cenie, szanuje i nie planuje jak na razie zmiany. Oprocz Paradigmow 3 v4, glownymi konkurentami rozgrywki sa Audio Academy Mimas II oraz Celestion F30. Cena obu modeli jest porownywalna, recenzje rowniez... Jak wybrnac z tematu? Dzwiek to aspekt nadrzedny oczywiscie, ale znaczenie rowniez ma ich budowa i zastosowane przetworniki, o czym na razie wiem niewiele. Nie odsluchiwalem i nie widzialem na zywo tych modeli, poczekam az opadnie szal przedswiateczny, jednak juz teraz temat ten nie spedza mi snu z powiek.

Moge prosic o Wasze wszelkie sugestie i pomoc? Z gory bardzo dziekuje

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wnioskując po opisie też uważam, że mission by Ci odpowiadały, chociaż nie mogę nic na razie powiedzieć o Mimasach bo ich nie słuchałem. Celestion to chyba nie dla Ciebie...

Hidden Content

Solidnie okreslonej podstawy basowej (tzw. punktowej, tu pomaga rowniez Radmor), ktora w skali mikro moze nawet dominowac nad reszta przekazu (glownie muzyka rockowa, stad moje zainteresowanie Paradigmami, chociaz ze wzgledu na cene w wersji monitor), dynamiki, dobrze zaznaczonej srednicy i zdecydowanie nieostrych, ale wyraznych wysokich tonow (chodzi o perkusje, nie o sybilanty). To glowne zalozenia.

Taka barwe lubie. Taka tez, choc moze w nienajlepszym wydaniu uzyskalem ze swoich DIY kolumn. Nie ukrywam jednak, ze mimo swoich upodoban i ich zachowaniu szukam tez czegos nowego,a na pewno swiezego. Moze nawet trudno mi to skonkretyzowac: otwartosc, stereofonia, czytelnosc, zrodla pozorne i wiele wiele innych?... Poki co, pokoj odsluchowy ma jakies 18m2 i w przyszlosci mysle, ze mniejszy nie bedzie.

Wazna jest rowniez filozofia wykonania. W tym pulapie cenowym na naturalny fornir nie ma co liczyc, ale mimo to, z tego co wiem, modele AA wypadaja w tej konkurencji calkiem przyzwoicie.

Chcialbym tez sie dowiedziec z jakich glosników sa budowane kolumny. Moze dysponuje ktos numerem HIFIiM, w ktorym byly testowane Celestiony? W zamian sluze skanami numerow z lat 97-99.

Hidden Content

Ostatni wpis byl w odpowiedzi na pytanie Icemana. W odpowiedzi na pozostale... Tannoy z serii fusion odpadaja - recenzji najlepszych nie znam, nie jeden watek byl poruszany na ten temat i wiem, ile wersji Tannoy'i przerabial McGiyver. Do tego przepraszam, ale pachna mi niestety marketem. Bardzo zalezy rowniez, na solidnej budowie - wszystko oczywiscie w zalozonym budzecie i wbrew pozorom - zdaje sobie z tego sprawe wierzac, ze uda mi sie uzyskac zamierzony cel:)

Hidden Content

Ja mam obecnie na stanie Mission 701 - duże monitory o silnym basie. Jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne to przewyższają M2. Dla mnie Tannoy brzmi bardzo dobrze. Mission to moje trzecie z kolei kolumny i zacząłem dochodzić do przekonania, że żadne z nich nie były złe - są tylko różne gusta.

Moim zdaniem Mission spełni twoje oczekiwania - te kolumny lubią grać mocną i głośną muzykę, lubią dać czadu. Ja słuchałem na nich Metaliki i brzmi świetnie. Wydaje mi się, że bardzo dobrze zagrają z Denonem i w tym celu sam na jakiegoś Denona poluję. Rewelacyjnie brzmią też przy pełnej orkiestrze, ładnie się prezentuje ten wielki bęben.

Moje poprzednie kolumny Gale 3020 miały niesamowitą górę i środek (jak na swoją cenę). Lubiły grać spokojne, sentymentalne kawałki, rewelacyjnie grały po cichu. Oczywiście potrafiły też dać czadu, ale to nie było ich przeznaczenie.

Hidden Content

>cyjanopan

jeśli chodzi o gabarytowy to duże monitory sie sprawdzą super w takim pomieszczeniu. A jeśli chodzi o cenowy, to nie wiem czy jest sens przepłacać, skoro można osiągnąć pożądany efekt za mniejsze pieniądze.

Hidden Content

jeszcze jedno - polecając mission nie ograniczam się do tego jednego modelu który mam ja - polecam ogólnie to brzmienie oferowane przez tą firmę - czyli także i większe gabaryty i wyższą cenę :-)

Hidden Content

> Iceman

Massion... Tak, poniekąd zastanawiałem się również i nad nimi, jednak na razie sza! Paradigm, Celestion i Mimas II - to glowni faworyci - to troche smieszne, wiem, ale marka rowniez ma znaczenie i wybralem akurat te! Chociaz kto wie, w salonie moze dojde do nowych wnioskow:)

Ale ale, te trzy kropki po "radmorze", ze niby co mialy oznaczac, hę?;)

Hidden Content

Powiem Ci tyle, że odsłuchy w sklepie jakoś do mnie zupełnie nie przemawiają. Jeśli chce sie czlowiek czegoś dowiedzieć o brzmieniu kolumn to nie ma innej możliwości jak postarać sie wypożyczyć je do domu.

W cestionach głośniki mają o ile dobrze pamiętam 13cm średnicy - z pewnością odtworzą każde pasmo - nawet niski bas - ale te nieskie czestotliwości nie będą mialy takiego koloru i agresji jak z większego głośnika. # cm wiecej na średnicy robi swoje.

U mnie missiony zostaną chyba na dłużej - tak sie spodobały bratu, że zabronił mi sprzedać - twierdzi, że świetnie ze swą dynamiką nadadzą sie nie tylko do muzyki ale też do oglądania filmów.

Hidden Content

W mimasach też jest 2 głośniki i oba większe - to też już różni nieco jedne od drugich.

Wydaje mi się, że Celestiony bardziej byłyby dla mnie niż dla autora wątku - ja lubie spokojną muzyke, cichą i chyba do tego byłyby lepsze to mniejsze głośniki, do ballad, smooth jazzu.

Hidden Content

> Iceman

Jesli tak bardzo lubujesz gitare i sam grasz, polecam Tobie Opeth (o ile jeszcze nie znasz?). Jak mowia - balans na granicy swiatla i mroku - od spokojnych i wrecz ledwo slyszalnych musniec o struny, z szumem deszczu w tle, po naprawde ciezkie i agresywne, ale piekne bas i perkusje! Cos wspanialego, ale to juz temat na inny watek:)

>H.Himler

Mmm, Phoebe... moje dawne marzenie!:) Te akurat mialem okazje sluchac i ogladac... Naprawde sliczne cudenka! I rownie ladnie graja. Nie porownywalem ich jednak z Mimasami, chociaz cena ich jest podobna, to cos w tym musi byc, skoro te drugie mimo ze wieksze, z (podobno) brakiem kompresji dolnych rejestrow w porownaniu z Phoebe - kosztuja prawie tyle samo. Boje sie jednak, ze moga okazac sie za delikatne w moich przyplywach emocji np. podczas sluchania Opeth:)

Reasumujac, nad modelami AA przemawia fakt, ze robi je ktos, kto naprawde wie co robi i nie jest to robota hurtowa (takie znam opinie). Celestiony - dostaly roczna nominacje HIFIiM, wiec pewnie tez cos w tym musi byc, chociaz nie posiadam McIntosh'a:) A Paradigmy? No, tutaj decyduje solidny dol, chociaz wiem, ze czasem nieco podkolorowany, ale to akurat nie ma znaczenia. Nie wiem tylko jak wyglada srednica i gora w Monitorach 3 v4...

Hidden Content

> m4c

nie słyszałem jak do tej pory, ale chętnie spróbuję - jeśli możesz mi przesłać z jeden albo dwa kawałki w mp3 dla próbki to byłbym wdzięczny... mail w "O mnie".

Hidden Content

celestiony graja cudownie, niedawno odsluchiwalem i mocno mnie zaskoczyly. niestety to byl (jezeli dobrze pamietam f38) wiekszy brat f30-stek i nie mam pojecia jak 30 beda sobie radzily z basem. wyzsze czestotliwosci byly na bardzo wysokim poziomie i mnie urzekly po kilkunastu sekundach. niestety odsluch byl na dosc dobrym sprzecie do tego w pokoju odsluchowym i nie wiem jak to bedzie sie zachowywalo przy troszke slabszym zestawieniu. aa bylo zdecydowanie slabsze w moim przekonaniu, ale: lubie basy, zestaw mial byc bardziej dopasowany do kd.

najlepiej samemu odsluchac, bo ja jechalem do sklepu z mysla ze niczego lepszego od AA to nie dostane, a o celestionach to nawet nie wiedzialem ze istnieja:>

Hidden Content

> tojaa

Czekam tylko na 'po swietach' i jade do kiegos salonu, najpredzej i najblizej z Opola we Wrocku. Nie ukrywam, ze nastawiam sie na celestiony (dokladnie chodzilo mi o model F28!). Sceptycznie podchodze do Mimasow, a Phoebe wiem na pewno, ze w pewnym momencie ich potencjalu mocy moze mi zabraknac. Zeby tak mozna bylo dwie pary kupic - jedne do duzego pokoju, drugie np. do sypialni...:):)

Hidden Content

• 2 weeks later...

>Czekam tylko na 'po swietach' i jade do kiegos salonu, najpredzej i najblizej z Opola

Jak chcesz posluchac cos ze stajni AA to zapraszam do siebie.

Jestem z Opola oczywiście!

jak cos ... jsathsi.pl

Hidden Content

> BoBer007

Cholera! Zaluje! Juz jestem szczesliwym (czekam na przesylke, wiec byc moze:) posiadaczem monitorow Phonara, w calosci zmodyfikowanych przez McGyivera. Ale kto wie, moze niedlugo znow zaczne sie rozgladac za AA. W kazdnym razie dziekuje serdecznie za zaproszenie, moze z samej ciekawosci chociaz podskocze do Ciebie po nowym roku celem porownania i przekonania sie. Jak graja wg Twojej opinii (glownie chodzi mi o gore) i na jakim wzmacniaczu grasz?

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.