Skocz do zawartości
IGNORED

prosze o pomoc !!! jedno krótkie pytanie


Gość Photosmart

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Photosmart

(Konto usunięte)

mam krótkie pytanie dotyczące paneli akustycznych - pianek, gabek dostepnych na rynku w "przyzwoitych cenach "

Biorąc pod uwage te same grubości płyt 6cm - które są lepsze - piramidki czy wydmuszki - jedne jak i drugie robione dokładnie z tego samego, gąbczastego materiału.

czy to nie ma absolutnie żadnego znaczenia ?

piradmiki jak wiadomo mają ostre ścianki, te drugie - zaokrąglone

nie mam pojęcia co wybrać ?

serdecznie dziękuję z góry za odpowiedź

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Photosmart, Pan wybierze tańsze!!!!!!, ja Panu bardzo dobrze radze, a i tak sie Pan szanowny jeszcze targuje i to mocno. Czy z kantami ta gąbka czy bez, a co to za różnica???? co ma się pochłomąć to sie pochłonie, co ma się odbić, to sie odbije, a co ma wisieć, nie utonie, to ja Panu mówię stary Apfelbaum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>photosmart

Zignoruj proszę rady mosze. Mamy następnego oszołoma i trolla.

Co do kształtu to proponuję piramidki , ponieważ mają większe pole odbicia i lepiej rozpraszają dźwięk ( jest więcej powierzchni odbijających .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze nie!!!

z puknktu widzenia akustyki piramidki rospraszaja gorzej niz zaoblone ksztalty

generalnie im ksztalt mniej plaski tym lepiej

jakkolwiek roznica zwykle jest minimalna i kup tansze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Photosmart

(Konto usunięte)

dzięki za porady :)

przyznam szczerze, że łatwiej mi jest zdobyć w chwili obecnej wydmuszki - ale jeśli faktycznie róznica jest duża, to będę musiał postarac się bardziej i zdobyć piramidki. Zamierzam kupić dwie płyty 1,2 m x 2 m - sam juz nie wiem co wybrać?

hmmmm.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie chwile zastanowic to mazna by wymyslic taka zlosliwa sytuacje ze gabka z regularnych piramidka dzialalaby jak siatka dyfrakcyjna i

wzmacniala pewna czestotliwosc bo rozmiary miedzy piramidkami sa porownywalne z dlugosciami fal

cos jak siatka dyfrakcyjna

chodzi mi odzwieki odbite od piramidek za sluchaczem np pol metra - widze szanse w kazdym razie ze konkretna czestotliwosc sie wzmocni troszke

a jak masz oble a nie pieramidki w zasadzie nie ma takiej mozliwosci (brak plaskich powierzchni)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może teraz ja .

Z punktu widzenia teorii , w materiałach pochłaniających nie jest tak istotny kształt, co powierzchnia. A w piramidzie ta powierzchnia jest większa.

Przeliczając sobie objętościowo - kosztowy stosunek materiału przy powierzchni piramidy w stosunku do innych, ów stosunek wypada lepiej na rzecz piramidy.

Ps. w dobrych materiałach tłumiących bardziej istotny jest współczynnik pochłaniania niż pole które rozprasza i odbija sygnał.

Uff myślę, że osiągnęliśmy konsensus .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda ale .... 1.stosunek powierzchni dla oblych moze byc wyzszy niz dla piramidek!!! zalezy jak porownasz albo zaoblasz piramidke albo na piramidce rozpinasz wieksza powierzchnie obla

2. ksztalt powierzchni jest bardzo wazny przy rozmianach porownywalnych z dlugosciami fal (nie powienien byc plaski)

3. pochalnianie tak ale 6 cm to dla wielu fal za cienka warstwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie fadeover ! dlaczego Pan mi dokucza??? Pan chce mnie ośmieszyć???? Panie fedeover ja mocno ale to bardzo mocno protestuje!!!!

Pan mnie sie wstydzi ???? Panie fadeover????

My szanowny Panie fedeover nie może my sie miedzy sobą tak gryźć, to jest niedopuszczalne, nasi przodkowie się w grobach przewracają jak to widzą.

Panie fedeover ja Pana bardzo ale to bardzo szanuję i nie dam na Pana powiedzieć złego słowa.

No, panie fadeover????? Pan wyciągnie do mnie reke jak ja do Pana wyciągam.

Szalom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie fadeover, a tak po prawdzie czemu sie Pan tak upiera przy tych piramidkach? no po co????

Do tego celu co ten Pan potrzebuje będzie dobry i taki kształ i taki, i po co ta cała awantura o kanty?

Kupi sobie, takie czy takie, roznicy nie usłyszy, dlatego ja Pana wogóle nie rozumiem co sie Pan tak uparł przy tych piramidkach, Egipt się Panu przypomniał z przed kilku tysiecy lat czy co???? Panie fadeover dajmy już temu spokój!!!!

Szalom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosiek... z ciebie taki żyd jak z koziej dupy trąbka... idź na portal gazety do forum aktualności i podyskutuj sobie z fredziem... to w sam raz partner dla ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lolo .

Masz rację , gdyby Mosze był żydem odpowiedziałby mi też po hebrajsku.

( patrz wątek Hieny - Po spotkaniu.)

Tak więc Mosze 1:0 dla Nas, po hebrajsku mogą mówić również aryjczycy

:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie lolo, Pan mnie prześladuje!!!! A wogóle proszę szanownego Pana to pisze sie "Żyd" a nie "żyd", ja sie tego nie wstydzę że jestem Żydem proszę Pana, a Pan tu na mnie organizuje jakąś nagonkę, tak nie można proszę Pana.

Dlaqczego Pan mnie tak nie lubi, co????

No niech mi Pan powie, ja Pana bardzo proszę!!!

Szalom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patefon.

Właśnie - ustroje o jakich kształtach kupować ?

Ja zrobiłem taką symulację graficzną. Wykreśliłem kilka półkul

oraz drugi ustrój w postaci trójkątów - piramidek o kącie mniejszym niż 90 stopni.Potem wykreśliłem na jednym i drugim rysunku - falę , która pada prostopadle do linii ściany. W przypadku półkul Przy zalożeniu , że kąt padania równy jest kątowi odbicia )fala odbija się i biegnie na powrót w stronę pokoju już po pierwszym odbiciu. W przypadku piramidki - dopiero po trzecim.

Tak więc piramidki są chyba skuteczniejsze.

Myślę , że nie popełniłem żadnego błędu, jeśli tak to proszę o poprawkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Poza tym te gabki to jednak przede wszystkim tlumia. Mam wrazenie ze wlasciwsze byloby rozpatrywanie tych ksztaltow jako ewentualnego zwiekszenia powierzchni materialu tlumiacego. A poza tym z zapasie jest jeszcze jedno pytanie, ktore dotad nie padlo. Czy lepsze piramidy wieksze, czy mniejsze? Ja ze wzgledow juz wczesniej poruszonych, stawiam na nieco wieksze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piramidki ktore sa umieszczone daleko od sluchacza moga jednak odbijac dzwiek bezposrednio do sluchacza efekt maly ale teoretycznie mozliwy

moim zdanim powinny miec zaoblone czubki zreszta roznica bedzie minimalna

najlepsze ustroje to nawet moga byc z piramidek ale bardzo wysokich i waskich wtedy tych odbic moze byc dowolnie duzo i sie wytlumi

tylko po co komu komora bezechowa w domu? w studio tak ale jakosc odsluchu muzyki w domu bedzie beznadziejna

jakis poglos minimalny jest konieczny bo dzwiek brzmi sztucznie. dlatego moim zdaniem wsio adno czy tak naprade damy piramidke czy zaoblone

wazne zeby nie przegiac

przyszlo mi do glowy ze za slychaczem piramidki a za nim ale w bok juz zaoblone... i tak sie wpada w szamanstwo:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.