Skocz do zawartości
IGNORED

Co to jest brzmienie naturalne?


galothron

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz Jozwa. wymiękłeś przy prostym pytaniu. I jak się czujesz? Taki z Ciebie przeciwnik? Ale nie przejmuj się, wystarczy podchwytliwe pytanie i naprawdę sporo mądrali-audiofilów wymięka.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc galothron - z twoich watkow czuje taka oto mysl: realizatorzy dzwieku to niedouczone jelopy. no moze. ale dzisiaj na inauguracji warszawskiej jesieni nagrania pilnowal sobie sam kompozytor (Cornelis de bondt) razem z drugim realizatorem. mieli partuture, etc. sadzisz ze ktos wie lepiej co i jak ma byc zapisane niz autor muzyki? moze nie wszyscy realizatorzy sie nie znaja.

galothron wogole masz tendencje do generalizowania - pamietam jak na hifi.pl napisales ze klienci sklepow to jelopy i sie swietnie bawiles jak wciskales im kit...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizator to z zasady kreator.

Jak mamy dyskutowac o brzmieniu naturalnym to ja proponuję sie zastanowić nad czymś takim:

Czy jest jakaś technika mikrofonowa, która daje możliwość zarejestrowania w miarę naturalny przestrzeni, bez uciekania się do magicznych sztuczek realizatora.??????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Parmenides. Niestety kiepsko "czujesz". Nie powiedziałem tego, że realizatorzy dzwięku to jełopy. To Twój pomysł na przylepienie mi jakieś łaty.

A co do forum hi-fi, to zrób to samo co poleciłem Szakalowi w punkcie 2.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do galothron - ok, w takim razie zle Cie odczytalem, przepraszam. pozdrowienia.

a jeszcze jedno pytanie - realizujesz juz plyty czy jeszcze konczysz ten kurs?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak pisales, ze chcesz skonstruowac jakies kolumny - moze masz juz prototyp i mozna ich posluchac? z tego co pamietam to lubiles phonary - mnie tez sie podobaly wiec moze masz juz cos swojego?

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek

całkiem dobre ( czasami doskonałe) efekty soniczne wychodzą przy stosowaniu najprostrzych technik mikrofonowych. Jak sam robiłem próby z omikrofonowaniem, to najskuteczniejsze techniki(oczywiście nie w każdym wypadku) to X/Y(ORTF), Blumlein i XY/AB.

Te techniki mogą dać doskonałe rezultaty pod warunkiem, że akustyka pomieszczenia w kórej realizowane jest nagranie jest znakomita i pasuje do gatunku/koncepcji danej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to jeszcze ja, jarzabek, bo wczoraj nie mowilem bo bylem chory, mam zwolnienie... lubu dubu..":

wracajac do tematu watku to brzmienie naturalne to brzmienie bez wzmocnienia elektrycznego. obojetnie czy sala jes dobra czy slaba - jezeli gra orkiestra to gra naturalnie. jezeli pieje kogut to pieje naturalnie, jezeli jedzie tramwaj to wydaje jak najbardziej naturalne dxwieki. a jak to nagrasz to bedzie kopia naturalnego dzwieku. nasladownictwo. lepsze lub gorsze (w zaleznosci od techniki nagrania, zeralizowania i warunkow odtwarzania tego nagrania).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Parmenides

Nie wiem skąd wziąłeś te Phonary... Nigdy o nich nie wspominałem, dziwne.

Co do realizacji dzwięku, to tego człowiek uczy się przez całe życie. Kurs jest tylko wskazówką. Cała reszta to inwencja i kreacja.

Kolumny już dawno skończyłem. Można ich posłuchać (sorry, posłuchać muzyki rzecz jasna...)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedys o takiej technice nagraniowej, przy której wykorzystywano sztuczną głowę (pewnie do nagrań orkiestry) ale nie pamietam jakie były rezulataty tego przedsiewzięcia,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.