Skocz do zawartości
IGNORED

NAD320 BEE + Avance Epsilon 960mk2


marti9

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takim połaczeniu ? Słucham głównie rocka z lat 70 tych i "mocnego grania". Pokój 17 m2 średnio wytłumiony. Źródło to na razie Onkyo 7211 ale w przyszłości może NAD 541i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sluchales tego polaczenia? mi osobiscie Epsilony nie przypadly do gustu choc z innym wzmakiem (Creek 50) - znacznie bardziej podobaly mi sie Dany 670 a to chyba podobny przedzial cenowy? A poza tym moze do 17mkw podstawkowce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się pytam o połączeniu Epsilonów i NADa 320 BEE. NADa nie mam i chciałbym spytać czy warto go kupić > Nic niegrzecznego w tym nie widzę ?? Opinię o Epsilonach mam wyrobioną i służe nią w każdej chwili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie za daleko sie zapedzilem w tym co napisalem

 

nam forumowiczom milo jest, jak ktos nim poprosi nas o wysilek, sam sie wysili i cos smarnie w opiniach lub w wątku.................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez proszę bardzo - ponijam moje wpisy z kilku tygodni temu o Epsilonach . MOże jeszcze raz: AVANCE EPSILON mk2 - kolumny dobre ale nie bardzo dobre. Uwaga na dośc niską skuteczność 86 dB oraz rzeczywiste 4 omy. Dźwięk w moim odczuciu dość jasny a napewno selektywny . Mimo jedenej 18 stki bas schodzi nisko. Lubią grać głośno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epsilonów 960 słuchałem ze dwa razy i do rocka i ciężkiego grania niezbyt mi one pasują – zapamietałem ich brzmienie jako ładne, kulturalne, raczej zrównoważone i neutralne, ale bez powalającej dynamiki i efektywności. W 17 metrach powinno być dobrze. NAD 320 BEE powinien dać poprawę w stosunku do amplitunera, ale może warto byłoby szarpnąć się na coś jeszcze trochę droższego, np. Thule IA60 lub IA100, co da im jeszcze więcej kopa? W końcu nowe 960 kosztowały jakieś 4,5 tys.

 

P.S. Chyba lolo ma tu coś do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mamy recesje i musiałem zejść niżej z kosztami. Poza tym w międzyczasie pojawiła się żona i jak poprzednio o kosztach. A co z używanych wzmacniaczy warto poszukać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego czego ja sluchalem (zaznaczam, ze niewielu klockow) wskazalbym na Opere Consonance (tak sie to chyba pisze) - nowa kosztuje kolo 2 tys, dla mnie grala za ostro - dlatego wybralem Creeka :) ale jesli ma byc glownie do rocka - to kto wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti - ja za 2,4kzł kupiłem NAD C350 i CD C541. Polecam Ci ten wzmacniacz - jest mocniejszy od C320 BEE i gra bardziej kulturalnie - odsłuchiwałem. Niestety nie słyszałem kolumn o których mówisz - ale jeżeli chodzi o wzmak to polecam tego NAD'A C350 - i to nie dlatego że go mam, ale dlatego że w tym przedziale cenowym to naprawdę ZACNY sprzęt.

Pozdrawiam

Miłego słuchania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety (?) zawierzyłem własnym uszom i wybrałem NAD 320BEE do moich Avance'ów. Słuchałem też:

NAD350 - wyraźnie bardziej neutralny i jakbym słuchał jazzu lub akustyki to kto wie ?

Rotel RA02 - jakoś za mało efektownie i miękko

Yamaha 396 i 496 - wyraźnie gorzej niż NAD

I kilka słów o NAD 320 BEE - wzmacniacz dobry i mocny prądowo. Żadnych problemów z Epsilonami mimo ich Scan Speaka i 86 dB. Dźwięk - efektowny i sprawia wrażenie że cały czas ma leciutki efekt loudness

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marti9 -> pomimo ogromnej wiedzy wielu ludzi z tego forum, ktorzy na pewno staraja sie dobrze doradzac, na koncu i tak to Ty decydujesz na co wydasz kase i to Ty masz byc zadowolony z brzmienia. Jesli sie udało i jestes zadowolony to gratuluje :) - bo wlasnie o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marti9 - chyba jedynym kryterium wyboru może byc własny słuch. Np. mam identyczną jak Ty opinię o Nadzie 350 jako wzmacniacza do jazzu i akustyki. Ale Rotela, o którym piszesz, zdecydowanie polecałbym do rocka- nie słyszałem w nim miękkości, za to dużo dynamiki. Czyli byłbyś niezadowolony, gdybyś mnie posłuchał. Mam Nada, ale Rotel zostawił go daleko w tyle na jednej z płyt Osbourna (wg. mnie). Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.