Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

No i kolejne forumowe spotkanie za nami. Zaczne od podziekowan: po 1 dla rocha - organizatora calego zamieszania po 2 dla Koobala za transport ale i dla calej zalogi "wesolego autobusu" tzn dla felixa josefa i boba budowniczego za wspaniala atmosfere.

Spotkanie bylo poswiecone kabelkom ale tak naprawde przerodzilo sie w towarzyska impreze. Dolaczyl nowy kolega jerry224 z Cieszyna ktorego bardzo serdecznie pozdrawiam. System rocha sklada sie (co zapewne wszyscy wiedza) ze specjalnie przygotowanego komputera jako zrodla monoblokow Audiomatus pracujacych w klasie D i kolumn Yamaha NS 690. Pawel bardzo lubi przezroczystosc i na nia stawial tworzac swoja konfiguracje. Ten system z pewnoscia taki jest. Ale wg mnie zestawienie gra takze sucho i malo muzykalnie. Brakuje mu nieco zaokraglenia. Duzym problemem jest na pewno pokoj ale tutaj wiele udalo sie poprawic. Generalnie bylo znacznie lepiej niz na wszystkich poprzednich odsluchach. Pojawily sie zaczatki basu i sceny. Komputerowe zrodlo nie wytrzymalo niestety konkurencji dwoch odtwarzaczy: rewelacyjnego Audio Note CD 3 i mojego modyfikowanego Pioneera PD 9300. Oba cdeki porownywalismy juz wielokrotnie na roznych odsluchach i za kazdym razem wskazanie bylo na Audio Note czemu trudno sie dziwic. To zrodlo jako nowe kosztowalo 16kzl. W moim prywatnym odczuciu jak zwykle przepasci nie bylo. Pioneer jest bardziej zrownowazony w calym pasmie Audio Note czaruje na srednicy. Wg gagacka CD 3 brzmi lepiej od Audio Aero Capitole - ciekaw jestem odsluchu porownawczego. No i kulminacyjny punkt programu: kabelki. Byly takie za 2zl byly tez sporo drozsze jak Tara Labs The One. Nie byl to moj system wiec moge powiedziec na co zwrocilem najwieksza uwage: Belkin Synapse i Tara Labs The One. Oba w swojej klasie zagraly znakomicie. Mysle ze w ferworze rozmow towarzyskich ten punkt programu zostal nieco zlekcewazony:) Powtorzymy to mam nadzieje. Ponizej pare fotek.

post-1457-100005490 1207433804_thumb.jpg

post-1457-100005491 1207433804_thumb.jpg

post-1457-100005492 1207433804_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

No i na koniec kabelki i mala zagadka dla czytelnikow tego watku. Kogo przedstawia zdjecie na dole? W konkursie nie moga brac udzialu uczestnicy odsluchu oraz sam zainteresowany ktoremu nie wiedziec dlaczego zalezy na anonimowosci:) A no i przepraszam za jakosc zdjec: bylo tak fajnie ze nie chcialo mi sie ruszac tylka z fotela:)

post-1457-100005488 1207434018_thumb.jpg

post-1457-100005489 1207434018_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto porównać Audio Note CD3 do np. Naima CDX lub Sonic Frontiers (z podobnego okresu produkcji i w zbliżonej cenie), a okaże się co to znaczy, że odtwarzacz nie gra cyfrowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka notka

 

ślepe testy porównawcze z prawdziwego zdarzenia należy zrobić w późniejszym terminie - mimo, iż te nie były ślepe różnice były tak subtelne (nawet kriogeniczny kabelek nie oziębiał ;)), że dalej podtrzymuję, iż kable mają najgorszy współczynnik "przyrost jakości / cena"

 

odnośnie CD Pionner vs Audio Note vs komputer + Lynx

- Pionner - miał najwięcej basu, góra trochę szorstkawa

- AN - czarował średnicą jednak pewne braki na górze

- Lynx - najwięcej detali, dźwięk jednak trochę techniczny

 

niemniej każdy zestaw był dobry - co kto lubi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za spotkanie. Było miło i przyjemnie :))

 

Po raz pierwszy spotkałem system tak mocno cyfrowy - komputer jako źródło, wzmocnienie w klasie D.

W tym kierunku systemy zapewne będą ewoluować, bardzo wygodne jest zgromadzenie całego zbioru na jednym nośniku. Przechowywanie płyt CD i nimi zarządzanie jest uciążliwe.

 

Następny etap to dostęp do całej muzyki przez internet, za opłatą, najlepiej zryczałtowaną.

Wiele bym dał za taką możliwość zamiast - słuchać, kupować, gromadzić / szukać w sieci, ściągać, wypalać, opisywać, gromadzić / pożyczać, kopiować, opisywać, gromadzić.

 

>Będę także wdzięczny za wszelkie opinie

 

Zauważyłem, że najsilniejsze uderzenie głębokiego basu jest odczuwalne w punkcie pomiędzy kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche spostrzeżeń z wczorajszych odsłuchów:

1. kabelki - nie był to ślepy test ale kabli było dużo i można było sobie jasno wyrobić zdanie, ja jak josef jestem przekonany że kable mają najmniejszy wpływ na dźwięk i jest to przysłowiowa kropka nad "i" w każdym system i na pewno daleki jestem od tego aby mówić ze jak zmienię kabel to mi się na tyle wygładzi , podbije - lub WYRAŹNIE zmieni dźwięk systemu. Na pewno poczuję natomiast utratę kasy w portfelu. Stosunek przyrostu jakości do ilości wydanej kasy jest po prostu niekorzystny i tyle. Oczywiście wpływ na dźwięk jest bezsprzeczny!

 

2. dźwięk u Rocha jest na pewno nie dla wszystkich cały tor cyfrowy, bardzo analityczny z bardzo mocno zarysowaną górą i wyższą średnicą. Bas punktowy schodzący nisko ale jak zauważyliśmy przy gęstych w bas nagraniach NS'y mają problem z nim - a może to nie one a pomieszczenie wygasza bas i robi się go za mało (dziwne zjawisko - nie potrafię tego póki co zrozumieć). Co do źródeł - to karta grała najostrzej ze wszystkich co podkreślała reszta systemy dla mnie nie do zniesienia. Trochę lepiej było z Pionnerem disco a Audio Note - to jak to on po prostu grał muzykę.

 

Specjalne podziękowania dla Kuby, który dal nam koncert - solo gitarowe - było super i jak tak dalej pójdzie i nie straci zapału będzie z niego kiedyś wielki gitarzysta (w końcu ma na moje oko jakieś 14 lat).

 

Podziękowania również dla gospodarza za miłą atmosferę i lokal odsłuchowy - ROCHU jak zwykle było super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Tobie i gospodarzowi w imieniu swoim i Kuby za miłe słowa, mam łezki w oczach:) Oko Ciebie nie zawiodło, chłopak ma 13 lat. A tak przy okazji, to moim skromnym zdaniem live jest bardzo dobrym prysznicem na rozpalone głowy galopujących w stronę ułudy hig-endu:)

Serdecznie pozdrawiam całą załogę "G" wraz z gospodarzem który zwykle stworzył wspaniałą atmosferę. Drogi gospodarzu, muszę zauważyć że z każdym spotkaniem muzyka u Ciebie jest coraz ciekawsza pod każdym względem! Specjalne pozdrowienia dla jerry224 któremu chciało się przemierzyć taką trasę aby dołączyć do ekipy. Pozdrawiam stąd także szczególnie gorąco discomaniaca71 którego bardzo lubię mimo wyrażnych początków jego tetryczenia. Ale ja wiem że los nie wybiera, dlatego tutaj macham łapką wyjątkowo serdecznie! :)))))

Wracając do sprzętu, to w zasadzie wszystko bardzo precyzyjnie ujął Koobal, ja miałbym tylko zastrzeżenia do oceny josefa co do braków na górze odsłuchiwanego AN. Oceniany system kompterowy rysował muzykę ostro i szczegółowo, nagłe przejście na Audio Note mogło dawać na początku takie odczucie, dłuższy odsłuch pokazywał jednak że wszystkie szczegóły były, nie były tylko tak mocno wyeksponowane. Mnie osobiście taki typ prezentacji bardziej odpowiada, niemniej sam posiadam oprócz klasycznego systemu także komputerowy którego zalet nie sposób przecenić.

Co do zabawy z kabelkami (wyraźnie podkreślam słowo "zabawa"), krótkie porównanie różnych typów kabelków potwierdziło z jak potężną masą durnot wypisywanych na forum musi zmierzyć się początkujący audiofil, często płacący bezsensownie wysokie frycowe aby wyrobić swoją własną opinię i nabrać do tych spraw dystansu.

Miło było i za szybko się skończyło... Gospodarzu, bis prosimy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ja takze darze Cie sympatia gagacku choc lekki z Ciebie choleryk i zlosliwiec:) Ale nieszkodliwy przeciez:)

Co do opinii z odsluchu wydaje mi sie ze role wiodaca graja tutaj gusta. Audio Note CD 3 to fenomenalne urzadzenie ktore pokazalo klasie w wielu systemach i sam namawialem Koobala zeby wzial je ze soba. Tym niemniej w systemie rocha mnie osobiscie bardziej podobal sie moj Pioneer czym zapewne naraze sie wielu z Was ale wlasnie dlatego nalezy do mnie a nie do kogo innego. Poprzez swoj wyrownany charakter byl zdecydowanie bardziej muzykalny i lekko zaokraglony przy czym o muleniu nie bylo mowy. Na kablu Furukawy (czy jakos tak)zagral tak jak opisal go josef. Trzeba jednak pamietac ze jednoczesnie AN mial podlaczona Tare Labs The One. Po zmianie kabla szorstkosc i przestery na gorze zniknely. Takie granie jest sprzeczne z filofia Pioneera serii Reference. Audio Note to urzadzenie ktore z natury przeznaczone jest do wzmacniaczy lampowych stad charakter prezentacji srednicy. Dlatego jest ona taka bogata w wybrzmienia i dlatego AN moze w niektorych systemach grac jasno a wrecz ostro. W moim domowym systemie Pioneer gra z bardzo jasnym wrecz chirurgicznym wzmacniaczem i jasnymi kolumnami. Calosc brzmi przezroczyscie ale takze muzykalnie. Tak ma zostac. Na obecnym etapie nie zastanawiam sie nawet nad dalszym tuningiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Kurcze, zachodze w głowę jak to jest z tym wyostrzeniem góry w moim Lynxie.

To co grało w sobote to był Foobar z Asio, 44.1/16, bez upsamplingu, bez jakichkolwiek plug-inów. Win XP.

Pliki to flac i wav.

 

Niedawno mierzyłem Right Markiem mojego Lynxa i wykres charakterystki na sygnale niezbalansowanym był bardzo podobny jak na wykresie który zamieszczam poniżej, czyli prosto jak deska.

(źródło: http://audio.rightmark.org/test/lynx-two-b-1644.html)

 

Może musze szukac jakiejś wtyczki fo Foobara aby dodać do sygnału jakieś harmoniczne?

 

 

Na marginesie, ciekawostka. Ta sama karta na Windows Vista daje dzwięk dużo bardziej ciemny.

post-48-100005395 1207508710_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także debiutant. Toksyczne towarzystwo, wyszedłem zarażony. Mimo to dziękuję Koobalowi za bezp latna protekcję i Rochowi za szeroko rozwarte podwoje. Pozdrawiam audiorytety. B.B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kurcze, zachodze w głowę jak to jest z tym wyostrzeniem góry w moim Lynxie.

 

W moim systemie mam do wzmacniacza zapiętego Soundblastera Audigy 2 kablem o długości 5 m.

Porównanie tego samego materiału muzycznego z karty i G08 wypada niepokojąco dobrze dla karty.

Grają podobną sygnaturą dźwięku, Audigy nieco mniej energii, szczególnie w basach.

 

Wyostrzenie dźwięku, które słyszałem w systemie kojarzy mi się z domeną cyfrową, słuchałeś innych wzmacniaczy? Od tego bym zaczął :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

jerry224, 6 Kwi 2008, 23:15>

 

>Wyostrzenie dźwięku, które słyszałem w systemie kojarzy mi się z domeną cyfrową, słuchałeś innych

>wzmacniaczy? Od tego bym zaczął :)

 

Miałem w domu jakieś 40 wzmacniaczy przez ostatnie 8 lat : )

Audiomatus zastapił u mnie Jadis Orchestra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Audiomatus zastapił u mnie Jadis Orchestra.

 

To nie wiem :)

 

>Na jakim materiale/na których nagraniach zauważyliscie ten cyfrowy nalot?

 

W moich próbkach na wszystkim, z tym, że nie zawsze czułem go bezpośrednio, czasami przejawiało się to charakterystycznym uczuciem ulgi w głowie bezpośrednio po wyłączeniu muzyki. Coś podobnego odczuwam u siebie po wyłączeniu płyty audio wypalonej z mp3. Taki brak gładkości dźwięku, w pierwszym momencie daje poczucie wyrazistości i szczegółowości.

 

Może interkonekty? Potrafią zapiaszczyć dźwięk. Są długie, chyba łączone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koobal, 6 Kwi 2008, 22:17

 

>he he he bob - to "toksyczne towarzystwo to chyba w odniesieniu do zarażenia się sprzętem ? :D

 

Naturalnie! Sciślej mówiąc poszukiwaniem muzycznego Graala. Jeszcze raz dziekuje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

jerry224, 7 Kwi 2008, 01:08

 

>>Audiomatus zastapił u mnie Jadis Orchestra.

>To nie wiem :)

 

Aby było ciekawiej, moim porzednim źródłem był gramofon Linn Sondek LP-12 z wkładką Dynavectora z wysokiej półki.

Przejscie na PC odczuwam jako postęp pod wieloma wzgledami.

 

> Taki brak gładkości dźwięku, w

>pierwszym momencie daje poczucie wyrazistości i szczegółowości.

 

Dzieki za to spostrzeżenie. Wreszcie ktoś zdefiniował problem.

Muszę to przesłuchac i przemysleć.

Chociaż z drugiej strony, naturalny dzwięk nie zawsze dla mnie jest gładki.

 

>Może interkonekty? Potrafią zapiaszczyć dźwięk. Są długie, chyba łączone?

 

Owszem sa łączone bo mają przejściówkę XLR/RCA.

Dzis spróbuje wylutować gniazda XLR i zamontować jakieś RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chyba nie chodzi o pasmo - AN też w pomiarach pewnie wyjdzie w miarę płasko (jak na lampe)

tu chodzi o coś innego - ciężko powiedzieć o co

o dziwo Vader nie dawał po uszach mimo iż nie jest nagrany specjalnie dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak obstawiał bym na wzmacniacz - wiem Rochu że lubisz Audiomatusa - ale pamiętasz spotkanie u Mahlera ? to co audiomatusy wyprawiały na płycie Manu Katche to byłem mocno zdziwiony nigdy nie słyszałem takich dźwięków z tej płyty, byłem do tego stopnia zdziwiony że po tym odsłuchałem tą płytę wielokrotnie i tylko na audiomatusie działy się takie jazdy (no i linii transmisyjnej mahlera)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.