Skocz do zawartości
IGNORED

Korektory barwy w McIntoshu


gutten

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje jak działają w/w i co tam w ogóle robią? Przecież mówi się, że sygnał, który musi przejść przez korektory zawsze coś traci? Poza Makiem chyba żadna hi-endowa firma nie stosuje korektorów i to aż w takiej ilości. Ciekawe jest to, że Mak nie ma nawet prztyczka "direct", który w budżetowych ampach wydatnie skraca drogę sygnału. Więc może zaaplikowano jakieś inne rozwiązanie, które nie wpływa negatywnie na brzmienie? Pytałem o to w Klubie Hi-Fi, ale nie potrafili mi wytłumaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Korektory to sa korektory. A sa tam zainstalowane, bo Mak to jest Mak... Nie ugryziesz tego chyba z zadnej strony. Sa firmy, ktore bierzesz z calym niejako inwentarzem, i juz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Józwa

Moje pytanie nie miało podtekstu ideologicznego ani też nie było prowokacyjne ("patrzcie ludzie, chcą ponad 20kzł za wzmak, a tu korektory!") Nie. Po prostu odzywa sie czasem we mnie mały Duduś, któremu nie wystarcza spojrzeć na zegar, żeby przekonać się która godzina. On musi wszystko rozkręcić i sprawdzić organoleptycznie. A że nieopatrznie wybrałem sie na odsłuch Maka bez śrubokręta, to teraz nurtuje mnie pytanie natury czysto technicznej: jak poprowadzona jest ścieżka sygnałowa w 6900?

 

PS. Osobiście nie mam nic przeciwko korektorom w Maku. Nie dość, że srebrne, to jeszcze fajnie się kręcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektory stosuje chyba jeszcze Accuphase.

Poza tym gdzieś czytałem, że założyciel McIntosha był przeciwnikiem kabli "audiofilskich", twierdził, że wystarczą "porządne" przewody z miedzi beztlenowej... Muszę tego poszukać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany link i cytat:

Realizing that wire resistance was the critical factor in speaker wire, Gordon Gow, President of McIntosh Laboratory, used a speaker cable demonstration to show there was no listening difference between these wires and plain line cord.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie mam pojecia jak to jest zrobione, wydaje mi sie ze w jakims tescie ktos tak wspominal, ze stosuje sie tam jakies zaawansowane rozwiazania, ale jestem pewien ze nic z kosmosu. Nie, mialem na mysli ze Maki po prostu takie sa. Jak stary Makintosz w latach 50-tych kombinowal, tak mniej wiecej robia do dzis, bo maja taka tradycje, i maja klientow ktorzy to uznaja. Miesci sie to w amerykanskim podejsciu do sprzetu audio, ktory (poza nielicznymi wyjatkami) jest znacznie latwiejszy funkcjonalnie od europejskiego. Petla magnetofonowa, regulacja balansu, kupa wejsc i wyjsc, pilot, te rzeczy MUSZA byc. U Maka miesci sie w tym rowniez regulacja barwy. Faktycznie, japonski firmy hiendowe glownego nurtu robia podobnie, jak np. lampowa integra Luxmana z regulatorami barwy, a jakze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to proszę mnie przestać naciskać w kwestii McIntosha, bo ostatnio mam jazdę na lampy - te wprawdzie korektorów barwy nie posiadają, ale też kosztują, nie powiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutten-

 

 

Jedyna lampa co "pockoczyc" moze do Mcintosh 6900 to JADIS DA-60. Jak dla mnie to jeden z najlepszych wzmacniaczy zintegrowanych lampowowych moze i nawet najlepszy. Cena niewiem jaka dokladnie w Polsce ale powinna byc taka sama jak 6900 poniwaz ten sam koszt dla distributora. Nie ma obaw ze nie bedzie prowadzil tego czy tamtego...WSZYSTKO bedzie ciagnal.

Ja kiedys dawno temu prowadzilem DA-60 z Avalon Eclipse (oficjalnie 86db) ale chyba wrzeczywistosci nawet mniej z rezultatem spelniajacym wszystkie moje oczekiwania. Eclipse sa bardzo glodne na sile.

 

McIntosh bedzie mial lepsza kontrole dolnych czestotliwosci i bedzie szybszy, natomiast JADIS bedzie troszeczke powolniejszy i bardziej muzykalny.JADIS wypadnie lepiej na klasyce i jazz, Mac na pop & rock.

 

Podaje Tobie w tajemnicy ze dystrybutor placi za Mcintosh 6900 $ 2250.00 plus przesylka i etc. Wiec daj jemu tez zarobic wszyscy musimy jesc.

 

Pozdrawiam i zycze dobrych zakupow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulatory barwy w McIntoshu w pozycji zero są wyłączone i sygnał nie jest przez nie prowadzony. Dlatego nie ma przełcznika "direct".

Z drugiej strony nie są to regulatory klasyczne lecz specjalne opracowane mające nie wprowadzać typowych dla regulatorów barwy zniekształceń. Tyle głosi teoria, przynajmniej w wydaniu MACa.

Problem zastosowania korekcji barwy w odsłuchu ma zupełnie to samo podłoże co dobieranie różnego brzmieniowo okablowania tyle, że różni się skalą zjawiska.

Rzeczywiście my audiofile jakoś patrzymy nieufnie na wszelkiego rodzaju korekcje ale pamiętajmy, ze korekcja powinna służyć kompensacji niedostatków akustycznych pomieszczenia. Tact ma cyfrowe urządzenie korygujące przebieg częstotliwości w zadanym pomieszczeniu i efekty ponoć są warte tej kupy forsy, którą on kosztuje.

Jak kupisz maca będziesz mógł sam "na ucho" zastosować korekcję akustyki pomieszczenia. Ale to pewnie cholernie trudne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Lacrimosa

Czy w trosce o pełny brzuch dystrybutora mam mu coś jeszcze dorzucić, żeby i na deser starczyło?

To pewnie podłe i nieludzkie z mojej strony, ale kiedy kupuję nowy sprzęt to myślę przede wszystkim o tym, żeby nie przepłacić. Myśl o głodującym dystrybutorze, który niczym dziecko z Biafry czeka na moje wsparcie jakoś do mnie nie przemawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mysle ze dopoki nie wynosisz mu klockow tylnymi drzwiami po godzinach pracy sklepu (np. okolo polnocy), to wszystko jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutten->>>

 

Niewiem ile trzeba "dorzucic" i z tym deserem to tak dokonca nie jestem przekonany no chyba ze (dobry koniak).

Jestes tam na miejscu wiec zapewne masz dobre rozeznanie ile trzeba dac zeby dla distrybutora bylo to oplacalne. Sadze, jednak ze 14k zl za nowe urzadzenie w pudelko jest fair. (nie demonstracyjne czy z magazynu) Za zyczyl bym sobie z terazniejszej produckji czyli 09/2003. Nie musialbys czekac wiecej niz 2 lub 3 tyg maja na stanie. Mcintosh czesto robi male zmiany w produckcji (na ogol na lepsze) i nie kasuje ani sie nie chwali o tym. Poprostu ulepsza nabierzaca.

 

Gutten, z drugiej strony raz sie zyje , zycie krotkie i smutne wiec korzystaj :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie nie mają po prostu kompleksów, stąd obecność regulatorów, stąd bebechy Panasonica w środku ich flagowca itp. Jeśli chodzi o mniejsze firmy, to muszą one polegać na modzie, więc jesli fama głosi że regulatory szkodzą- to szkodzą itd. Tylko najwięksi mogą swobodnie wygłaszać swoje opinie o kablach i innych pierdołach. My natomiast albo zaliczamy się do grona początkujących i ślepo wypowiadamy frazesy o cudowności kabli, szkodliwości regulatorów...., albo też stoimy nieco wyżej i mamy swoje własne zdanie. Trochę to wszystko śmieszy, ale trzeba z tym życ.

Pozdrawiam

 

PS- jesli chodzi o ścieżkę sygnałową, to jaki wpływ na jej długość mają regulatory ? gdyby oceniać klasę sprzętu w ten sposób, to za najlepsze należałoby uznać wzmaki z końcówkami hybrydowymi (jakieś Sony itp. za 1kzł), tam to dopiero mamy krótką drogę sygnału. Cała końcówka mocy zalana w kawałku plastiku. Myslę że nie tędy droga. Dla prawdziwego audiofila liczy się po prostu jakość, a reszta to bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Spoko, gutten, wydaje mi sie ze lacrimosa nie uwzglednil takich atrakcji jak polskie podatki i clo. Od razu cena wyjdzie blizsza tym dwudziestu tysiacom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.