Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe do 100zł


RAF

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje kabli o jak najbardziej liniowym charakterze brzmienia, dużym detalu, raczej docieplającym niż schładzającym brzmienie:) Mile widziana dobra przestrzeń, precyzja brzmienia......hmmm, dobra na razie tyle:))

Obecne kable to Vdh CS 122.Ich brzmienie mało mnie satysfakcjonuje.Kabel gra kulturalnie jest dość detaliczny, ale głównie w zakresie wyższej średnicy.Nie schodzi zbyt nisko z basem i ogranicza dynamikę (przynajmniej u mnie).Szczerze mówiąc to spodziewałem się po nim więcej:( Moje obecne typy to AQ type 6+ oraz Kimber TC.Z góry dziękuję i Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze. Bedac gotowym zaplacic 100zl/m chcesz chyba wydac circa 500zl na te kable. Za 650 zl jest do kupienia Technics SLPS7. Bedzie 100 klas lepszy od mini wiezy. Naprawde. Kabel moze troszke zmienic brzmienie, ale niestety nie jego jakosc w tej sytuacji. To posrodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma być ciepło to raczej nie Audioquest type 6 +, u mnie zadziałał dokładnie odwrotnie, szczegółowy to on jest i to bardzo oraz przestrzenny ale nie ciepły, schładza średnicę, a bas jest super. Ale podobnie jak Hienka uważam że badziej wymierne efekty przyniesie zmiana sprzętu, trochę za drogi kabelek jak do wieży, chyba że to segmetówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> RAF

to ja tak może pod włos nieco....

a nie lepiej by było sprzedać wieżę i tonsile + dorzucić te około 400-500 pln (bo tyle kable wyniosą)? kupiłbyś za to Technicsa SL-PG 3 (jak trafisz to kosztuje ok 350-400pln - ew. second hand), a za reszte kupić mini monitorki - a kable np. cordial, po 7pln za metr...

 

w teorii to powinno zagrać niebo lepiej niż kabel wsadzony w g**** - sorry za dosadność ale naprawde pisze to szczerze, od serca... wierze, że własciwie to ocenisz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel z biura sprzedaje na Allegro naprawdę niezłe używane sprzęty z Niemiec. jeździ co tydzień. wejdź na www.allegro.pl i poszukaj użytkownika makbart77. czasami trafiają się niezłe perełki. jeśli coś ci się spodoba, to mogę przypilnować, aby sprzęt był dobry i bez żadnych usterek. za 500-600 zł można upolować cuda. popchnij żydowi mini wieżę i kup coś używanego, markowego, a zagra lepiej niż przy połączeniu mini srebrnymi taśmami Flatline

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz dopowiem...:) Kable nie będą używane bezpośrednio do wieży;) bo tam wystarczy drut od lampki nocnej.Przewody pójdą do wzmacniacza.Do wewnętrznego poprowadzenia połączeń wysokoprądowych:) Wzmacniacz to samoróbka.Jest podłączony do wyjścia rec out w wieży.Dźwięk jest wyraźnie lepszy niż ze wzmacniacza stosowanego w wieży.Co do wymiany sprzętu to będę musiał jeszcze długo poczekać.Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wracam do tego wątku mocno pobudzony odsłuchem u Electro.Mój wzmacniacz grał z kolumnami Avance Signature 3 MkII, źródłem był CD Sony 30ES grało to na kablach AQ Copperhead i głośnikowych Kimberach (nie pamiętam modelu).Na początku myślałem, że wzmacniacz polegnie podczas współpracy z tymi kolumnami. A tu miła niespodzianka. Średnica i wysokie tony były czyste i przejżyste,scena ładnie zaprezentowana, sporo szczegółów w tle. Wadą był bas, który niestety nie nadążał. Chciałbym poprosić o pomoc w doborze okablowania wewnętrznego (połączenia między zasilaczem a końcówką, oraz między końcówką a głośnikiem) do wzmacniacza.Electro polecał mi Kimbera TC, ale chciałbym wysłuchać także innych propozycji. To moja ostatnia prośba. Więcej nie będę wracał do tego wątku.POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->RAF: Patrząc na Twoje oczekiwania, to tak - jak sam mówisz: AQ 6+ będzie idealny, a jeśli wkurzą Cię akcentowane przez niego sybilanty to spróbuj tego, co sam używam: AQ CV4. Tu przestrzeń gorsza, ale na - nie boje sie napisać - wszystkich płytach z sybilantami mam św. spokój. Pisałem o tym wielokrotnie. Do 100zł/m, spróbuj jeszcze przejrzeć wszystkie pisma o audio z tego roku, bo było od jasnej anielki testów kabelków. Ostatni jest nawet w październikowym n-rze Hi-Fi i M.

Jakbyś miał problem - daj znać to ja to zrobię i podpowiem Ci na priva, co mógłbyś ew. brać jeszcze pod uwagę - na podst. recenzji redaktorówpim audio.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.