Skocz do zawartości
IGNORED

CD ~ 10 kzl #2


Gość BlueMax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Przeczytałem cały wątek pt. "CD ~ 10 kzl" i niestety nie znalazłem w nim odpowiedzi na aktualne dla mnie teraz pytanie :

Jakie CD za 11 kzł wybrać ? Wchodzą w grę 3 CD : nowe Resolution Audio Opus 21 lub CEC 51XZ/DX 71 Mk. II (Jerzyk) lub Accuphase DP-65V (SH). Opinię Harviego i paru innych osób nt. Accu znam, choć w sumie ogranicza się ona do stwierdzenia, że gra super :) Opusa mam teraz w domu - gra bardzo dobrze, wnosi ten analogowy pierwiastek do mojego systemu (NAD S100/S200-Totem Hawk), którego potrzebuję. Wiem, że Elberoth chwali ten CD. Co do CEC-a, to właśnie sprzedaję TL 51Z Mk. II, kombinacji z przetwornikiem 71 jeszcze nie znam (słuchałem tylko DAC-a 51, IMHO nic specjalnego).

Aha, wybrałem takie CD, ponieważ koniecznie potrzebuję odtwarzacza z reg. wyjściem XLR, żeby wejść wprost na końcówkę, z pominięciem pre, które w moim przypadku psuje dźwięk.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/
Udostępnij na innych stronach

Jesli chdzi o pierwiastek muzczny to Accu jak najbardziej. Nie sluchalem RA (a chcialem), Elb ma bardzo dobre zdanie o AA capitole i zdaje mi sie ze te 3 CD warto przesluchac no moze jeszcze patrzac z perspektywy, jak dasz rade, to meridian G08 i EC ale pod warunkiem, ze kupisz w cenie sporo ponizej 10 kzl.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-485324
Udostępnij na innych stronach

na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) są ceny Lektora IV od 3800 euro do 4300 euro.Jeżeli cena do ~10 kPLN to chyba second hand.Zresztą nigdy nie przekonywał mnie top loader bez pokrywki :O)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-485484
Udostępnij na innych stronach

>Harvi

Nie miałem podstawek SA na dłuższy czas, ale miałem możliwość ich sprawdzenia (Model 4). Jeden odsłuch z Thiel PCS, drugi z Epos ES-14. Z Eposami bardziej pasowały mi "lekkie" (bo jednak wysypane) podstawki firmowe z "otwartą" półką, co wynika prawdopodobnie z charakteru konstrukcji tych monitorów i oferowania przez producenta dedykowanych podstawek. Odsłuch PCS generalnie mnie nie powalił na kolana, więc trudno mówić tutaj o ocenie podstawek. Ale wiem ile wnoszą w prawidłowej aplikacji. Miałem możliwość posłuchania u siebie w domu ProAc Studio100 postawionych na standach Eposa (przykrytych granitową płytą) oraz tych samych kolum z tym samym wzmacniaczem na podstawkach StandArt. Różnica był ewidentna na korzyść SA. Poprawa dotyczyła "stabilności" obrazu dźwiękowego, jego rozdzielczości, wypełnienia i kontroli rytmu. Bardzo solidna robota. Więcej może opowiedzieć jozwa maryn, który był właścicielem tego zestawu :)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-485501
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś zarówno stolik SA STO, jak i podstawki SA typ F (taka lapsza kopia Target R2) i obie rzeczy moge polecić z czystym sumieniem. Gdybym kupował teraz podstawkowce, to były by to pierwsze podstawki, które bym sprawdził.

 

Co do Eposów to mamy podobne spostrzeżenia - zarówno ES14 jak i mniejsze ES11 najlepiej pracują na firmowych podstawkach typu open-frame.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-485625
Udostępnij na innych stronach

O Boże, to te nieszczęsne Eposy jeszcze pokutują ? Słuchałem ich pierwszych dwu modeli jakie wyprodukowali, to było zdaje się pod koniec l. 90-tych (numerów już nie pamiętam), z polecanymi wzmacniaczami Sugdena i Naima (S. pożyczony, N. mój). Katastrofa ! Mowy nie było o hi-fi. Było to dla mnie doświadczenie traumatyczne, jednoznacznie egzemplifikujące trudną do przełknięcia prawdę, że w czasopismach audio mozna uprawiać megahucpę (te kolumny były bożyszczami czytanych wówczas przeze mnie brytyjskich WHF i Audiophile) a hipnoza zbiorowa przekreśla to co słyszą uszy.

Nieporozumienie dźwiękowe, skandal pod względem technicznym, no po prostu dno. Rzadko zdarzają się na rynku produkty ąz tak ewidentnie spartolone. Bywają gorsze, lepsze, przereklamowane i niedocenione ale Eposy to zadziwiający wprost ewenement !

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-485648
Udostępnij na innych stronach

->dudivan,

Chcesz tanio kupis ES-14 czy co? Akurat te Eposy trochę znam i całkowicie nie podzielam Twojego zdania. U Papamka grały z klasą, w mojej ocenie to ten sam poziom co Studio 100 Proac-a, tylko nieco odmienny charakter brzmienia - bardziej energetyczne, proacki więcej stonowane.

Przyznam się, że ja również przed odsłuchem Eposów nie wierzyłem, że potrafią tak dobrze grać, no ale grały z nie byle jaką elektroniką (to nie poziom sugdena i naima).

->Harvi

Stolik SA Sto to dobra rzecz w swojej cenie, mam i tak oceniam a w kwestii podstawek to miałem standy (solidnie zrobione) na wzór SA model 4, tylko, że to nie to samo :-)). Standy SA potrafią 'grać' różnie w zależności od zastosowanego wypełnienia, nie mówiąc już o tym, że są robione idealnie pod wymiar zamówienia.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-485669
Udostępnij na innych stronach

Profil, 28 Lut 2006, 12:32

 

>->dudivan,

>Chcesz tanio kupis ES-14 czy co?

 

W życiu ! Nie tknąłbym ich nawet długim kijem,

 

>Akurat te Eposy trochę znam i całkowicie nie podzielam Twojego

>zdania. U Papamka grały z klasą, w mojej ocenie to ten sam poziom co Studio 100 Proac-a

 

To już jest zwyczajnie obraza dla ProAc. Aż mnie zatkało :(

 

>, tylko nieco

>odmienny charakter brzmienia - bardziej energetyczne, proacki więcej stonowane.

>Przyznam się, że ja również przed odsłuchem Eposów nie wierzyłem, że potrafią tak dobrze grać, no

>ale grały z nie byle jaką elektroniką (to nie poziom sugdena i naima).

 

Wiesz na czym polega ich charakter brzmienia ? Na połączeniu osławionego Altusa z wysokimi Thielami. Jarmarcza krzykliwość maskująca przełom niskich i średnich tonów, które stają się kompletnie nieczytelne w połączeniu ze zmuleniem leniwca, który dodatkowo obżarł się jakichś sfermentowanych owoców albo grzybów. Są dowodem na to, że ten sam rezultat - brak mozliwości wysterowania czymkolwiek (prawie) mozna osiągnąć wstawiając przed głośnikami 40 elementów w zwrotnicy i nie stosując zwrotnicy wcale (kondensator to nie zwrotnica), przy czym Thiele leniwcami są, a jakże ale nie sposób im odmówić tego, że dobrze grają - jak im dostarczyć woltów i amperów, głodomorom, to grają ! Sugden i Naim nie mają tu nic do rzeczy, bo kolumny tak utytułowane, powinny wykazać swoją klasę nawet podłączone do mojego Grundiga Satelita nastawionego na 3.5 MHz SSB. Zresztą, takie wzmacniacze były chyba polecane do Eposów, o , przypomniałem sobie jeszcze jedno polecane połączenia - Micromega, Expsoure, Epos. To ta sama klasa cenowa, więc nie ma co się podpierać potrzebowywaniem wysokiej klasy wzmacniacza. Jedyna pozytywna cecha to stereofonia ale jest to stereofonia sztuczna jak szwabska czekolada, zęby bolą na sam widok, nota bene czy to nie od Eposów zaczął się religijny kult "przestrzenności i stereofonii", który swą kulminację znalazł w wyrobach czekoladopodobnych firmy Audio-Physik i który psuje współczesne hi-fi, które nie wie co to jest ton ?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-485691
Udostępnij na innych stronach

Hieno, Tesle wylądowały jakiś czas temu w sypialni, dobrze spełniły swa rolę, tak jak czołg T-34-75 pod Kurskiem ale ich czas minął. Od paru dni mam stare kląkry Altec 755A i zajmuję się glównie rżnięciem MDF-u do nich niż słuchaniem :)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-485705
Udostępnij na innych stronach

nota bene czy to nie od Eposów zaczął się religijny

>kult "przestrzenności i stereofonii", który swą kulminację znalazł w wyrobach czekoladopodobnych

>firmy Audio-Physik i który psuje współczesne hi-fi, które nie wie co to jest ton ?

 

 

Toczna !

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-485708
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to jest wątek o Eposach czy o CD do 10 kzł ? :-)

Widzę, że założony po raz drugi niewiele pomoże.

 

Wracając do tematu.

A co sądzicie o Cary Audio 308 T - 9,7 kzł ? Słuchałem to Cd i było całkiem nieźle, ale trudno mi wyrokować bo z niczym nie zdążyłem porównać i do tego kolumny były ograniczeniem ( Sonic Argenta ?) - za wolne i ograniczony bas ( ale akurat harbethy sie sprzedały).

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-485729
Udostępnij na innych stronach

->dudivan,

Nie mam zamiaru się kłócić, to tylko moja prywatna opinia, niemniej Twoje słowa i tylko słowa nie są ani na milimetr przeciwwagą w stosunku do tego co słyszałem. Zresztą nie tylko ja słyszałem te monitory w papamkowej amplifikacji ale innych wpisów raczej nie oczekuj, bo pozostałe osoby nie wdają się w puste polemiki. Na koniec, Proac to nie święta krowa i 'ryczy' inaczej niż Epos. :-))

->BlueMax,

Przepraszam za zaśmiecanie wątku, czasami trudno mi się powstrzymać czytając IMO wielce niezasłużoną recenzję?.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-485825
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Witam

Dzięki za odpowiedzi, ale czy naprawdę nikt nie słuchał 3 odtwarzaczy, które wymieniłem na wstępie i nie podejmuje się skrobnąć na ten temat paru zdań ? Jestem pewien, że choćby Elberoth zna doskonale te urządzenia.

Jeśli chodzi o Eposy to dość kontrowersyjne kolumny, osobiście nie przepadam, ale... :) Standów też nie używam, ponieważ mam 30 m i słucham na podłogówkach :)

Co do CD, to Ancient Audio - to jest myśl ! A raczej byłaby, bo z tego co widzę nie posiada wyjść XLR :( Z mojej rozmowy z napotkanym Marynem Józwą wynika, że odtwarzacz ten jest zbalansowany, jeno zbrakło miejsca na tylnej ściance na XLR. Chyba że coś pochrzaniłem, co nie jest wykluczone. W każdym razie odtwarzacz piękny i Józwa potwierdził mi, że gra b. dobrze, jednak odpada z przyczyn technicznych. Chociaż, chociaż - niekoniecznie. Przyszło mi do głowy rozwiązanie, którego nie brałem pod uwagę. Moja końcówka mocy ma jedno wejście RCA i jedno XLR. Preamp ma również wyjścia RCA i XLR. Potrzebuję też preampu, żeby podłączyć inne źródła poza CD. Ale przecież mogę podłączyć do końcówki preamp przez XLR, a CD przez RCA. Więc tak naprawdę potrzebuję źródła z regulowanym wyjściem, niekoniecznie XLR. Czy AA Lektor 4 ma regulowane RCA ??

 

>Arku, czy słuchałeś Opusa, CEC-a i Accu i zdecydowanie twierdzisz, że AA gra lepiej ? Co na to reszta ? Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-486196
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Już doczytałem, regulowane RCA jest w opcji :

 

"A variable volume control can be ordered as option, also analogue inputs. A new Lektor can work as splendid vacuum tube preamplifier. Because analogue stage has high range of variable ( 100 dB), high maximum gain ( 14 dB max) and high maximum output (10 Vpp) , Lektor IV can easy drive directly any power amplifier."

 

Tylko ciekawe, ile to wszystko kosztuje ? Pamiętam, że Józwa wspominał coś o cenie ok. 11 kzł właśnie. Te ceny ok. 4 tys. euro, to są sugerowane ceny w Europie, może u nas jest taniej. Obawiam się za to, że opcja regulowanych wyjść może słono kosztować...

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-486206
Udostępnij na innych stronach

To było tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-486309
Udostępnij na innych stronach

BlueMax:

 

Nie wiem, jak skonstruowana jest końcówka, ale na stałe nie podłączałbym niczego do obu wejść na raz. O dzielonym CEC-u mam bardzo dobre zdanie, choć istnieją końcówki, których nie pociągnie (słuchałem kiedyś połączenia z jakimś Cary'm na 300B - lipa; piękna barwa, owszem, ale zero dynamiki). Lektora IV nie słuchałem - słuchałem za to LG, i mnie po prostu powalił. Jeśli LIV ma w sobie choćby część tej magii... :)))

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-486310
Udostępnij na innych stronach

BlueMax -->

obejrzałem Twój aktualny stan posiadania :)

a może zamiast wymieniać CEC zrezygnuj z tego dzielonego NAD .... moim zdaniem to właśnie on jest odpowiedzialny za wszelkiego rodzaju problemy :)

masz Totem Hawk jak znalazł pasuje odsłuchać Monn'a :) ... to synergiczne zestawienie :)

 

ale to tylko moja sugestia :) ... zrobisz oczywiście jak uważasz :)

 

zdezintegrowany_3PO

 

ps. larson3 zestawił Lectora z Totemami ... może on się wypowie :)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-486316
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Przyjrzyj się Cairn CD FOG 2.0 lub FOG 3.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie jestem pewny tylko czy ten CD na regulację na wyjściu, ale o ile dobrze pamiętam ma.

 

Tylko nie kupuj bez dokładnego obejrzenia urządzenia. Swojego czasu czytałem opinię pewnego anglika, który był zachwycony tym CD, zresztą nie tylko on, jednak tamtem gość narzekał np. na to że gniazda RCA miały zbyt małą średnicę i konieczna była ich wymiana w serwisie. Poza tym te zabawki mają bardzo wysokie notowania.

 

pozdrawiam

yamen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-486321
Udostępnij na innych stronach

No to sie wypowiem.

Oczywiscie jako posiadacz bede chwalil :)

Generalnie wydaje mi sie, ze wszystkie Lektory reprezentuja taka sama szkole dzwieku. Oczywiscie LG to "top of the top" ale u mnie w systemie Lektor III sprawil mi nieliche pozytywne zaskoczenie. W dodatku okazalo sie ze mozna sporo zdzialac wymieniajac mu Lampke na wyjsciu. Wywalilem JJ ktora byla w srodku i wstawilem starego NOSa i zmiana byla niesamowita. Lektor zagral z duzo wiekrza klasa, dynamika i przestrznia. Natomiast co do charakteru dzwieku... Ja mam dosc neutralny, szczegolowy i dynamiczny wzmacniacz. Dodal on zycia do odtwarzacza ktory ma lampowy charakter dziwieku no i przestrzenne male skrzyneczki grajace wielkim dzwiekiem. Razem stanowi to dla mnie skonczony zestaw. Lektor jest u nas malo popularny ale do bardzo dobre zrodlo no i ladne :)

Radze wyslac maila do Waszczyszyna. Mial niedawno do sprzedania Lektora IV ex demo za rozsade pieniadze. Radze sie pospieszyc bo to okazja. O ile pamietam to chyba wersja z regulacja.

Na odsluchach w KAIM dla mnie najlepiej zagral Lektor z przetwornikiem CECa. To bylo to!

Pozdrawiam

Larson

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-486328
Udostępnij na innych stronach

>Na odsluchach w KAIM dla mnie najlepiej zagral Lektor z przetwornikiem CECa. To bylo to!

 

Z odsluchów Lektora IV prowadzonych przez długi czas w klubie KAiM moge stwierdzic, że Lektor to znakomity napęd. Dodawanie róznych daców na ogół poprawia całokształt wydobywanych dźwieków, zachowując tę charakterystyczną dla Lektora gładkość i wybrzmienia. Świetnie wypadł z dac CECa oraz NOS daciem P. Daniela.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-486335
Udostępnij na innych stronach

Lektor IV lubi grać przede wszystkim kolorowo i gładko. To była pierwsza powalająca różnica jaką da się zauważyć. Po przejściu na Meridiana dźwięk wręcz wydaje się płaski i matowy. Lektor nie jest może neutralny, ale pal licho z neutralnością kiedy odtwarzacz raczy nas muzyką która wciąga słuchacza i zachęca do zmiany kolejnej płyty z pytaniem: ciekawe co innego na tej płycie usłyszę... Lektor wybacza też wiele niedoskonałości realizacyjnych płyt, ponieważ wyciąga z muzyki to co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-486470
Udostępnij na innych stronach

genki -->

czytając Twój opis o mnie ... to chyba miast dobrego zasilania powinieneś w świetle swojego ostatniego wpisu wpisać że brakuje Ci Lektora w Twoim systemie :)

 

zdezintegrwoany_3PO

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/24786-cd-~-10-kzl-2/#findComment-486477
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.