Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Acoustics Club :)


crategus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przymierzam się do zakupu CK, mam możliwość zakupienia CK 5, tylko boję się , że do 14m2 pokoju będą za duże? Są też Conway 3. Mógłby mi ktoś opisać różnice? Pewnie w tym metrażu najbardziej sprawdziły by się CK 4, ale aktualnie nie ma nic do zakupu. 

Reszta elektroniki: marantz pm17 mk2, cd17, 6170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Przymierzam się do zakupu CK, mam możliwość zakupienia CK 5, tylko boję się , że do 14m2 pokoju będą za duże? Są też Conway 3. Mógłby mi ktoś opisać różnice? Pewnie w tym metrażu najbardziej sprawdziły by się CK 4, ale aktualnie nie ma nic do zakupu. 
Reszta elektroniki: marantz pm17 mk2, cd17, 6170.

Mam w podobnym metrażu Howard S2 i jest ok. Także nie bałbym się o CK5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Dobry wieczór wszystkim miłośnikom firmy Castle.

Wprowadzę trochę zamętu zapewne swoim postem ale co tam. Jestem od wielu lat posiadaczem co najmniej 6 zestawów o których nikt tu raczej nie pisał bo ich w Polsce prawdopodobnie nie ma. Załączę zdjęcia nie żeby się chwalić ale aby może komuś podpowiedzieć że ta firma tylko stara sprzed ok 50 lat robiła cacka. Audio bawię się od ok 40 lat i myślę że w dziesiątkach jeśłi nie setkach systemów miałem okazję czegoś posłuchać i nadal moim wiodącym głośnikiem jest Castle Conway 1 z 1973 roku. Zachwycił mnie do tego stopnia, że ściągnąłem sobie z Anglii jeszcze 2 z czego jeden w wersji z gietymi nogami ( niestety kurierzy dali radę je mimo pancernej obudowy połamać zatem czekają sobie na naprawę) Ostatnimi czasy z uwagi na posiadanie małego potomka w salonie stoi coś mniej dla mnie wartościowego jakiś schel czy coś w tym stylu. Posiadam także kultowe Klipsch Heresey z dawnych lat w gabinetowym stanie i szczerze moje Conway kupione za 600 zł choć ze 30 lat temu dużo im nie ustępują pod żadnym względem. Dlaczego piszę tego posta - ano dlatego żeby kolegom przybliżyć wiedzę że Castle produkował jeszcze model Howard który mam do odnowienia , drugi może niebawem dojedzie z Anglii a chyba nikt a może tylko nieliczni wiedzą że takowy był zarówno w wersji z nogami metalowymi jak i gietymi  ( Quenn Anne- tak się nazywała ) -dziś zapewne jeden czy drugi prducent wykorzystałby ten fakt stosując chwyt marketingowy i nazywając je LIMITED EDYTION. Może i wówczas była to wersja wyższa nie wiem nie będę się wymądrzał. Uprzedam potencjalne pytania że pomimo posiadania jak nieskromnie podejrzewam może i jedynej pary w Polsce Howard MK1 jeszcze ich nie słuchałem ale to co potrafi Conway MK1 dla mnie to mistrzostwo. Opinię opieram na odłuchach czasem zabrałem je sobie w kocykach jadąc oglądać jakieś " zacne" konstrukcje za 15-20 tys którymi był zainteresowany mój kolega , Podłączaliśmy moje " brzydactwa" i zong sprzedawcy opadała kopara i pytał co to jest? . Pewnie jeśłi  ktoś szuka potęgi basu wielkiego dżwięku Tannoy Westminister ( miałem okazję słyszeć) to go nie znajdzie ale jeśli ktoś chce usłyszeć naturalny wciagający nie męczący godzinami dźwięk to go znajdzie w Castlach. Ja mam 3 pary zatem nie obawiam się że ktoś mi podkupi w Anglii bo w Polsce z tego co wiem pojawiły się raz u Jacka starego sory za starego handlarza z Legnicy i za jego namową je wziąłem za co do dziś jestem mu niezmiernie wdzięczny. Przerzuciłem przez salon zresztą posiadam do dziś wiele konstrukcji Jbl 15, 96, 100, 112, Brauny wszelkiego rodzaju Marantze ( nie wszyscy wiedzą że ta firma robiła też kolumny) siemensy Focale, zaczynałem oczywiście jakieś Sony , Yamahy itd ale Castle nigdy od pierwszego dnia nie zostały zdradzone i nigdy nie pojawiła się chwila zwątpienia że zmienią właściciela.Jeśli uda mi się dołączyć tu zdjęcia chętnie podzieję się ( choć stan Howardów jest zewnętrznie opłakany ale gdy  je zobaczyłem u Zubechora w Szczecinie - znawcy będą wiedzieli kto to jest na allegro wiedziałae, że muszę je mieć niezależnie od ceny i stanu) . To na razie tyle żeby zaszczepić nieco wiedzy miłośnikom tej jakże zacnej rzeczywiście niedocenianej marki . Teraz pozostaje mi życzyć ciekawej tłumaczonej ubogiej lektury z zagranicznych stron. 

Dla zainteresowanych służę pomocą i wiedzą którą budowałem latami własnym czasem i pieniędzmi.

obraz_2024-02-06_222305265.png

1428164481804294941.jpg

2.jpg

Conway.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.