Skocz do zawartości
IGNORED

Śliczne kasety audio


k.mik

Rekomendowane odpowiedzi

nikx, 6 Sty 2010, 23:07

 

>Tak, to seria ANFROM Technicsa z roku 1985 ...z tego co pamiętam to jest napylana próżniowo czystym

>kobaltem. Kryształy kobaltu cą ustawione prostopadle. Reklamowane były jako kasety z porównowalną

>dynamiką jak te nagrywane w dbx-ie. Technologię tą stosowali we wszystkich typach taśm: I, II, IV

>Jak by nie było dość szybko zniknęły z rynku ...

 

Tak, seria Angrom jest bardzo "tajemnicza". Produkowana była krótko mniej więcej w latach 85-87, i faktycznie podkreślano szczególną budowę warstwy magnetycznej, dzięki której, przy pomocy dbx-u (jakżeby inaczej u Technicsa?), miała dawać dynamikę podobną do CD. Ze względu na budowę warstwy magnetycznej można wszystkie trzy kasety (także typu I i II) uznać za "metalowe", więc metalowa taśma typu I byłaby zupełnym ewenementem.

W praktyce w różnych testach jednak wyniki były dość słabe. W książce Iwanickiej i Koprowskiego są wykresy wszystkich trzech - i parametry są takie sobie! Widziałem też Agroma w jakimś rankingu niemieckim - blisko końca...

 

Doszukiwałem się podobieństwa kaset Angrom do kaset JVC ME Pro, zwłaszcza, że obudowy są trochę podobne, technologia produkcji taśmy też jakby podobna do opracowanej przez JVC, a przecież JVC wówczas było własnością koncernu Matsushita i zapewne był jakiś przepływ technologii między firmami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w internecie taką stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wszystko po japońsku, chodzi chyba o naprawę magnetofonów, ale są przy okazji zdjęcia sprzętu i różnych kaset z oznaczeniem japan market. Od razu zrobiłem zakładkę, bo podobnych cudów nawet w Niemczech i Francji, nie mówiąc już o Polsce, nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS-TR373, wow - ta Stilonka to była moja pierwsza kaseta jaką kupiłem do swojego pierwszego "reporterskiego" Thomsonika MK-122. Takiego jak tu ale był cały czerwony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy naprawdę nikt nie pamięta w którym roku nowsza "czerwona" Stilonka zastąpiła starszą wersję z napisem FOTON?

Czyżbym był tu najstarszym "piernikiem"? ;-)

Mój pierwszy Stilon w 76 roku był już nowego typu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16389-100005529 1263301939_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eskwadrat, 12 Sty 2010, 02:43

 

>RS-TR373, wow - ta Stilonka to była moja pierwsza kaseta jaką kupiłem do swojego pierwszego

>"reporterskiego" Thomsonika MK-122. Takiego jak tu ale był cały czerwony :)

>

 

Tak się składa że ta MK 122 to mojego znajomego :-) Też mam ten magnetofon, tylko cały biały z czarną maskownicą. Mój jest w idealnym stanie, prawie nie używany przez te wszystkie lata, rocznik 1971. Mam go w spadku po wujku który też się tym "bawił".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jakoś naszło żeby wrzucić na YT film z moim MK 122.

 

 

Zapraszam również do oglądnięcia pozostałych filmów na moim kanale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

 

Oto jakiego newslettera otrzymałem w dniu dzisiejszym. Nic tylko pozostaje zaprosić kolegów do Poznania. Do zareklamowania tej wystawy użyto fotki 3 kaset (1 x Philips (kaseta testowa, oraz That`s CD/ IIF oraz MR-X Pro). No to smaczek.

 

Pozdro

Harry z Tybetu

 

>>>

UWAGA WYSTAWA:

 

KONIEC KASETY

 

otwarcie: 21.01.10 godz. 20:00

Galeria Przychodnia Klubu Eskulap

ul. Przybyszewskiego 39

wystawa będzie czynna do 07.02.10 w godzinach otwarcia Klubu Eskulap

wstęp wolny

 

Wystawa Koniec kasety poświęcony jest zjawisku znikania. Sugeruje namysł nad zmianami dokonującymi się w kulturze (i technologii) mediów. Dotyczy transformacji zachodzących szybko, na przestrzeni kilku lat, na naszych oczach. W obecnym momencie możemy doskonale zaobserwować takie zjawisko na przykładzie kaset magnetofonowych. Jednak kasety stanowią tylko pretekst, punkt wyjścia dla narracji i tematów podejmowanych przez zaproszonych artystów.

 

Filozof Paul Virilio pisze: Mamy obecnie do czynienia z estetyką znikania, nieobecności, nie ukazywania, jawienia. Podstawę projektu stanowią, przygotowane specjalnie na wystawę słuchowiska odtwarzane z kaset magnetofonowych. Będzie można usłyszeć realizacje muzyczne, nagrania o formie zbliżonej do radiowych audycji, ale także opowieści osób związanych z kasetami. Słuchowiska będą oscylowały wokół takich zagadnień jak muzyka, historia, technologia, kultura, forma i funkcja kaset; pojawi się także wiele prywatnych opowieści.

 

Niektóre z nagrań będzie można usłyszeć w radio.

 

 

Podczas ekspozycji zapraszamy na wieczorne słuchanie słuchowisk w ciemności.

organizatorzy i partnerzy:

Galeria Przychodnia, Eskulap Akademickie Centrum Kultury, Fundacja ASP Poznań.

 

www.galeriaprzychodnia.pl

 

KINO MUZA Z WIELKĄ PRZYJEMNOŚCIĄ PARTERUJE WYSTAWIE "KONIEC KASETY" I ZWRACAMY SIĘ DO WSZYSTKICH Z GORĄCYM APELEM O WSPARCIE GALERII EKSPONATAMI. W KINIE MUZA BĘDZIE TRWAŁA ZBIÓRKA STARYCH KASET MAGNETOFONOWYCH. KAŻDY, KTO PRZYNIESIE CHOĆBY JEDNĄ KASETĘ OTRZYMA PLAKAT Z MUSICALU "DZIEWIĘĆ" LUB KAŻDY INNY PLAKAT DOSTĘPNY, NA ŻĄDANIE. AKCJA TRWA DO 20 STYCZNIA!

 

Jako miłośnicy kina odczuwamy dużą więź z projektem "Koniec kasety", ponieważ należy sobie bardzo jasno powiedzieć, że podobny los czeka niebawem celuloidową taśmą filmową. Era cyfrowego kina już staje się faktem... taśmę 35mm też wkrótce przyjdzie nam pożegnać...

 

UWAGA KONKURS: Na ilu centymetrach tradycyjnej taśmy filmowej 35mm mieści się jedna sekunda filmu?

 

Na odpowiedzi czekam do czwartku do godziny 15.00 Co dwudziesta prawidłowa odpowiedź otrzyma podwójne zaproszenie na dowolny seans od 15 do 21 stycznia.

 

Do zobaczenia,

Ania

 

www.kinomuza.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .

 

dzis tylko dwie kasetki ale mi sie bardzo podobaja mialem kiedys duzo tych AD :) z koleji te AR-X kiedys w Baltonie jak kupowalem to chyba byly w cenie TDK SA jesli dobrze pamietam wiem ze jak na zelazo to byly bardzo drogie.

 

1. TDK AD 90 84 rok wersja na europe

2. TDK AR-X 60 88 rok wersja na europe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11402-100005318 1263505953_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to w Pewexie ta AR-X była o 10 centów tańsza od SA, a ceny wynosiły pomiędzy $2,50 a $2,80. Nie pamiętam już tego absolutnie dokładnie, ale kupiłem wtedy AR-X, SA i SA-X, i różnice między nimi wynosiły po 10c, więc mogło to być $2,60 - 2,70 - 2,80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie dlaczego na moich ostatnich zdjeciach pokazalo sie logo w dolnym prawym rogu logo Audiostereo itp. ?

o co tutaj chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiostereo "kupiło" najwidoczniej Twoje zdjęcia, nie płacąc za nie. To dobre jest! Ciekawe, czy jak bym swoje zdjęcie z dowodu osobistego wstawił, to też bym się stał własnością Audiostereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak apropo to tego wczoraj nie bylo a dzis patrze i mnawet sie cosnele i sprawdzam to jest takie logo na wszystkich zdjeciach wklejanych przez kazdego.

zabezpieczaja czy co?

tylko przed czym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 15 Sty 2010, 21:39

 

>Audiostereo "kupiło" najwidoczniej Twoje zdjęcia, nie płacąc za nie. To dobre jest!

 

Na Bocznicy już rozgorzała dyskusja na ten temat. Generalnie rzecz biorąc, wg Regulaminu (paragraf 7 punkt 1) my jako użytkownicy Forum zobowiązujemy się do publikowania tekstów (i zdjęć) wyłącznie naszego własnego autorstwa (a więc cytowanie bez podania źródła, czy publikowanie przez nas zdjęć czy skanów z prospektów, schematów, instrukcji, itd. jest naruszeniem Regulaminu), a - wg paragrafu 7 punkt 2 - w zamian za umożliwienie nam opublikowania tych treści pozwalamy właścicielowi Forum zrobić z nimi praktycznie co mu się tylko podoba...

Co prawda na Bocznicy twierdzą, że tak sformułowany punkt Regulaminu jest sprzeczny z ogólnie obowiązującym prawem...

 

Ale z drugiej strony, na jednej z zagranicznych witryn poświęconych kasetom znalazłem moje zdjęcie, które tu kiedyś zamieściłem, i które ktoś sobie tak po prostu skopiował z tego forum. W sumie nie dziwię się więc, że AS chciało zabezpieczyć jakoś te zdjęcia - skoro wg Regulaminu ma do nich prawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS-TR373, Dżisus... toż to ten sam... z tym "liniowym" (nie kołowym) wskaźnikiem napięcia baterii. Tylko że był czerwony. Skończył jako obudowa do wielotonowego gonga własnej roboty i wisiał przez nastepne 10 lat nad drzwiami (tylko część głosnikowa). Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kołowy wskaźnik w filmiku na YouTube był wstawiony zamiast oryginalnego - zapewne pochodził z MK121 albo z wczesnych modeli MK235.

Ja też przez jakiś czas miałem MK122 i wspominam go z sentymentem, choć nie zawsze dobrze - był jednak trochę awaryjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Macieju,

"...W sumie nie dziwię się więc, że AS chciało zabezpieczyć jakoś te zdjęcia - skoro wg Regulaminu ma do nich prawa..."

 

Regulamin można napisać tak, że staniesz się: własnością, nie wynagradzanym pracownikiem, lennikiem, niewolnikiem (właściwe podkreślić) i czym tam jeszcze Redankcji. Chodzi jednak o to, by pisząc regulamin nie robić sobie jaj z ludzi.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno o tym myślałem ale trzeba to zrobić po prostu własną stonę i tyle nie będzie wtedy problemu z zawłaszczaniem już mam model i silnik teraz trochę muszę popracować nad twarzą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 16 Sty 2010, 10:08

 

>>>>Macieju,

>"...W sumie nie dziwię się więc, że AS chciało zabezpieczyć jakoś te zdjęcia - skoro wg Regulaminu

>ma do nich prawa..."

>

>Regulamin można napisać tak, że staniesz się: własnością, nie wynagradzanym pracownikiem, lennikiem,

>niewolnikiem (właściwe podkreślić) i czym tam jeszcze Redankcji. Chodzi jednak o to, by pisząc

>regulamin nie robić sobie jaj z ludzi.

 

Tak, ale ja w ostatnim zdaniu abstrahowałem od Regulaminu i tego jaki jest, tylko stwierdziłem że rozumiem, że ktoś może chcieć zabezpieczyć coś, do czego rości sobie prawa (nieważne: słusznie czy niesłusznie). Gdybym zbudował sobie jakąś swoją stronę www, pewnie też bym w jakiś podobny sposób chciał zabezpieczyć publikowane tam treści.

Jakiś czas temu pewien użytkownik "znanego portalu aukcyjnego" pościągał sobie z AS i AH różne fragmenty moich wypowiedzi dotyczących magnetofonów Kenwood, i wkleił do opisu swojej aukcji, oczywiście nie zaznaczając, że to cytaty ani skąd pochodzą, i w dodatku, ponieważ zostaøy one "pocięte", została wypaczona ich wymowa, ponieważ ja zawarłem też uwagi krytyczne, które oczywiście pominięto. "Ruszyło" mnie to wówczas. Okazuje się, że wg Regulaminu to chyba nie mnie już powinno to "ruszać". W sumie z Regulaminu wynika, że my dajemy Redakcji prawo do korzystania ze stworzonych przez nas treści, ale nie wiem, czy my to prawo "oddajemy", tzn. sami je tracimy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację MaciejLK

 

Forma forum jest jaka jest każdy może wklejać i pisać do woli prawda czy fałsz nie znając języka polskiego cudzoziemiec zaglądając na forum zobaczy np takie wspaniałe kasety które wymyśla jeden z naszych kolegów i zacznie szukać i co wtedy chciałbym to zmienić budując bazę katalog itd ale mając możliwość poprawiania korygowania wpisów . Nieredagowalne wpisy w forum to jest to co mnie najbardziej denerwuje potem napisze coś więcej pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eskwadrat, 15 Sty 2010, 22:51

 

>RS-TR373, Dżisus... toż to ten sam... z tym "liniowym" (nie kołowym) wskaźnikiem napięcia baterii.

>Tylko że był czerwony. Skończył jako obudowa do wielotonowego gonga własnej roboty i wisiał przez

>nastepne 10 lat nad drzwiami (tylko część głosnikowa). Pozdr

 

Ciekawy recycling... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciejLK, 15 Sty 2010, 23:32

 

>Ten kołowy wskaźnik w filmiku na YouTube był wstawiony zamiast oryginalnego - zapewne pochodził z

>MK121 albo z wczesnych modeli MK235.

>Ja też przez jakiś czas miałem MK122 i wspominam go z sentymentem, choć nie zawsze dobrze - był

>jednak trochę awaryjny.

 

Awaryjny jak niemal każdy magnetofon ZRK...

Chociaż pare miesięcy temu upolowałem na Allegro M 536 SD "Finezja 1" i jestem zadowolony, użytkuję dość często i nic złego się z nim nie dzieje, a stan - idealny :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tymczasem skompletowałem ostatnią przyzwoitą serię BASFa:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.