Skocz do zawartości
IGNORED

Śliczne kasety audio


k.mik

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Zakup bardzo dobry ponieważ same metalki kosztują [o ile są ] tyle na Allegro i ustawia się do nich kolejka chętnych. Ja mam słabość do chromu na którym można cuda robić nagrywając fortepian gitarę lub skrzypce, a tam gzie występuje głos jednej lub dwójki walencji lub jest egzemplarz płci nieokreślonej stosuję zawsze ferro. A jeśli piszę tekst do gotowej już melodji to ferro na pozycji ferrochrom [uHER-CR-240 x 2 wyłącznik nożny podwójny mikrofon MKE-271. Kaseta zapewnia wygodę wyjątkowo wysoką jakość nagrania i świetna jest przy archiwizacji. Na pchlim targu lub w szmateksach za kasety w idealnym stanie płacę od 0.5-1 złp, w sklepach kioskach kupuję sporadycznie zakupy na Allegro raczej olewam.

Pozdrawiam

Zbyszek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powróćmy jak za dawnych lat

W zaczarowany szumów świat :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13626-100005458 1170301577_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wsparcie większość szumów pochodzi ze zdyzelowanej elektroniki niewyekranowanwego silnika niechlujstwa na kablach mikrofonowych i porąbanego skąpstwa niektórzy pacjenci mają możliwość nagrywania w domu albo na bateriach albo z zasilaczem wybierają wariant ostatni, a potem klną w żywy kamień,specjalnie z myślą o Tobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przebieg dolny na Rys.1 pochodzi z najdroższego mikrofonu Tonsil-a MC-358 o charakterystyce superkardioidalnej . Nagrywam inaczej niż pan Piotr Wrzeciono mikrofon A prawy kanał AOI ECM-1090 superkierunkowy zbiera przód pierwsza część ósemki mikrofon B o charakterystyce kołowej zbiera tył [sygnał odbity] druga część ósemki. Prawy i lewy nagrywane można regulując stosunek A/B potencjometrami ustawić tak, że nagrany i odwarzany później dzwięk będzie wyjątkowo plastyczny i przestrzenny

Pozdrawiam

Zbyszek

Napiszę coś rozsądnego o ślicznych kasetach, które wczoraj przywlokłem do domu, ale dopiero wtedy kiedy je porządnie wykasuję a potem coś gustownego na nich nagram np: gitarę klasyczną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

molibden

"BASFy są słabe. Zwłaszcza żelazowe - papier ścierny i nic więcej. Tylko wybrane kasety TDK, Sony, Maxell i kilka innych firm są godne uwagi, reszta nie. Z żelazowych np. TDK AD, AR i wyższe, z chromowych TDK SA, SA-X, Sony UX, UX-Pro, MAxell XL-II i XL-IIS, z metalowych TDK MA i wyższe, Sony Metal ES i XR, metalowe Fuju i That's, reszty nie stosowałem bądź nie polecam - zwłaszcza Fe i Cr (Scotch, BASF, Fuji)."

 

Kiedyś podobnie jak ty ferowałem kategoryczne wyroki na temat taśm. Obecnie posiadając kilka decków wysokiej klasy muszę stwierdzić, że większosć markowych kaset jest bardzo dobra tylko potrzebują odpowiedniego decka.

Na moim Sony 950ES najlepsze efekty dają taśmy metalowe TDK i Maxell. That's brzmią dość cienko a niespodziwanie doskonałe efekty daje Maxell XLII S - dorównuje metalówkom w dżwieczności wysokich i ma niesamowitę głębię i potęgę.

Z kolei Akai 95 w miarę dobrze traktuje wszystkie taśmy ale jest krok do tyłu względem Soniaka

Najlepiej kalibruje i dostosowuje parametry do taśm Teac 919x. Na nim That's chodzą zdecydowanie najlepiej grając pełnym mięsistym dżwiękiem (zupełnie inaczej niż na Soniaku). Co więcej bardzo dobrze nagrywa na BASF CRII i Maxima II, które to kasety kompletnie niechodzą na Soniaku i Akai.

 

Podsumowując, każdy magnetofon ma swoje ulubione kasety. Mimo bardzo rozbudowanej kalibracji a więc wydawałoby się możliwości idealnego dobrania parametrów zapisu dla danego nośnika, różnice są bardzo wyraźne zależnie od użytego magnetofonu.

 

Z jednym twoim stwierdzeniem muszę się absolutnie niezgodzić:

" nie polecam - zwłaszcza Fe i Cr (Scotch, BASF, Fuji)."

Fuji są rewelacyjne. Nawet DR II daje bardzo dobre rezultaty na każdym z moich decków. Nie wspominam o K2 bo ta ociera się jakością o najlepsze metalówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Korzystam z tego testu i bardzo się cieszę, że go mam, uważam jednak te informacje jako jedynie wstępne ponieważ nagrania robione na tych taśmach, które podobno nietrzymają parametrów na UHER-ze CR-240 spełniają większość ostrych norm. Doszedłem do wniosku, że tak naprawdę to nie ma złych taśm, są tylko nieprzystosowane do nich magnetofony i ludzie.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOrwin

To jakiś pseudo test, pseudo naukowca.

Jak np wytłumaczyć fakt, że Tdk CDing 90 wypada dobrze a już 60 źle? Pewnie używał starych znoszonych taśm to i wyniki ma od sasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to inna, rzec można, taśma jest! 90-tki są zawsze cieńsze, jakiś wpływ na mechanikę to ma, nie wiem czy oblew (warstwa magnetyczna ma tą samą grubość). W szpulowych taśmy np. tzw. długogrające (LP) miały nośnik grubości 20um i oblew grubości 13um a "potrójne" LP - nośnik 12um i warstwę magnetyczną o grybości już tylko 6um.

Nie mam teraz danych dotyczących taśm w kasetach - jesli ktoś może niech sprawdzi czy poza grubością nośnika także oblew był cieńszy.

Były jeszcze 120-ki, których unikać zalecali wszyscy producenci magnetofonów właśnie z powodu ich znikomej grubości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że w tak wspaniałym gronie audiofili mam do taśm stosunek nie nabożno naukowy ale superferroseksualny wszystko jest dobre co głos wydaje i na drzewo nie ucieka: silnik w UHER-ze CR- nawet tym małym ma podwójne wymiary zewnętrzne normalnego silnika stosowanego w magnetofonach kasetowych a stabilizacja jego obrotów rozbudowana w jasną cholerę ale idealna. Jest jeden rodzaj kaset którego staram się nie stosować to są C 120 jest to rzeczywiście inny rodzaj taśmy [wielowarstwowa [najczęściej 6] i znacznie cięższa] nawet chociaż podany jest na opakowaniu dokładnie taki sam opis jak na opakowaniu.Można jeszcze spopjrzeć na kasetę z innej strony niż tylko sam nośnik,bardzo wiele zależy od takich detali jak idealne prowadzenie przesuwającej się taśmy obecność lub brak za filcem dociskowym ekranu z żelaznej blaszki idealnego wyważania dynamicznego prototypów krążków na które nawija/odwija się taśma [trochę by się jeszcze detali znalazło]

Pozdrawiam

Zbyszek

PS.

Do DUDIVAN-a

Lepiej mało a stale

Było ci latosi balowania wiele

Cztery piekne stypy i wredne wesele

Wyciepne popale twoje bety wszystkie

A ty goń po babach za obwisłym cyckiem

CR-240/MKE-271/Stilon Ferrum Maxi C 90

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gg może trochę zgeneralizowałem. Oczekiwałem raczej od taśm rochę standardu i większej niezależności od magnetofonu - nie zawsze jest możliwośc kalibracji kasety czy prądu podkładu.

Fuji JPII czy JPIIx nie pamiętam - nie używałem, ponoć były niezłe, ale większość taśm żelazowych spoza wielkiej trójki (TDK, Sony. Maxell - wpadka z paskudną URI) była beznadziejna.

Te dwa BASFY CRII i Chrome Maxima II były rzeczywiście udane.

TDK CDing i większość nowych modeli kaset są naprawdę kiepskie.

Test może mało "naukowy", ale rezultat zgodny zobserwacjami różnych typów kaset i ich testami w "HFiM" i "Audio" i innymi, sprzed kilkunastu lat, gdy kasety były w powszechnym użyciu.

Taśma w 60-ce miała o ile pamiętam (lub wartstwa magnetyczna) 12, a w 90-ce 9, w 120-ce tylko 6 mikrometrów grubości. Stąd najlepsze nagrania można było uzyskać na taśmach krótszych, jedyny problem to taki, że na 90-kę wchodzi idelanie większość albumów, nawet tych 47-56 minut, bo zawsze można dograć na drugiej stronie płytę która ma te 33-40 minut.

120 zawsze było ciężko kupić, czasem trafiały się któtsze niż 60 minut (56 bodajrze)oraz 74-ki, 80-ki, 100-ki czy 110-ki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden

60 miały wszelkie prawa by być lepsze od 90tek w tym teście 90 tego samego rodzju wypadła lepiej dlatego go konstatuję. 60/90 Różniły się nie tyle grubością nośnika co taśmy na którą nosnik nakładano. Ja mimo wszystko nigdy nausznie nie byłem/jestem w stanie stwierdzić różnicy między 60/90 tego samego typu.

 

Co do BASFów. Ani moje Akai ani Sony czy Nakamichi nie potrafią ich dobrze nagrać mimo bardzo rozbudowanej kalibracji. Nie sprawiają natomiast kłopotu Teac'owi 919x i brzmią bardzo dobrze. Oczywiście wszystko to jest bardzo dziwne i wytłumaczalne jedynie założeniem, że Bias, EQ, Level to nie wszystko co decyduje o odpowiednim nagraniu.

 

Żelazówki generalnie zawsze gorzej wypadają od chromówek. Ale ponownie muszę dodać wyjątek. MIałem kiedys Akai gx65 i ten nagrywał na żelazówkach tak jak na chromówkach. Nie było żadnej różnicy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z ulubionych kiedyś ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gg zgadza się, że na dobre żelazo np TDK AD, a szczególnie AR lub AR-X można nagrywać z bardzo wysoką jakością, kojarzoną bardziej z metalem czy b. dobrym chromem, ale cena tych taśm była spora a dostępnośc znikoma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test niestety ma jedną wadę: autor nic nie pisze o kalibracji magnetofonu do taśmy, wiec jest wiarygodny jedynie dla jego magnetofonu. Swego czasu też robiłem taki test, tyle że z kalibracją (bez Dolby, z B i C - C zdecydowanie wygrywa z resztą, S nie mam) i wyniki były dużo lepsze. Większość taśm spokojnie dochodziła do 12-14 kHz, najlepsze do 18kHz a z Dolby C i do 20kHz ze stratą poniżej 2dB wg miernika mojego magnetofonu.

Ze swojego doświadczenia potwierdzam opinię, że nie ma taśm złych, jedynie niedostosowane do toru zapsu magnetofonu. Dawno temu nagrywając na magnetofonie Sanyo bez kalibracji uznałem kilka taśm za kiepskie. Troche mniej dawno temu :-) stałem się posiadaczem świetnego decka z pełną kalibracją (Sony 790ES) i nagle większosć kaset dawała się nagrać z dużo wyższą jakością. Oczywiście pewnych ograniczeń taśmy się nie obejdzie, ale da się uzyskać równowagę pozwalającą na komfortowe słuchanie.

 

W MM w Gdańsku wypatrzyłem też TDK D-60. Wiem, słabe, ale są dostępne od reki za grosze. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

TDK D 60 do zapisu wąskiego pasma jakim jest mowa ludzka [nie śpiew] są idealne maksimum ich czułości przypada na większość wymawianych głosek, Jestem na etapie kretyńskich doświadczeń: 9.5 cm sek. czyli przy C 90 1/2 = 45, 45/2 =22,5 poprawa jakości jest wyjątkowa dotyczy to zwłaszcza tonów wysokich. Jutro jest pchli targ nie wiem jakie kasety z niego przyniosę

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich dołączam się do innych forumowiczów tego wątku aby zaprezentować również i moje kasetki . Najbardziej lubię te z połowy lat 80-tych a w tym czasie uważam że najpiękniejsze wizualnie jak również najlepsze jakosciowo produkował Maxell poniżej kilka fotek moich kasetek w innym wątku o magentofonach prosiłem o pomoc w dostepie do instrukcji obsługi magnetofonu MARANTZ SD 8000 przy tej okazji również i tu proszę wszytkich którzy mają do niej dostęp o odpowiedź , zależy mi na instrukcji obsługi a nie instrukcji serwisowej. Kasetki dedykuję liderowi tematu "magnetofon" KORWINOWI . pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13781-100004682 1170302677_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13781-100004679 1170302682_thumb.jpg

post-13781-100004680 1170302680_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13781-100004677 1170302685_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem zapytać czy są jeszcze gdzieś do zdobycia takie kasetki magnetofonowe co to w środku mają szpule ? Widział gdzieś jeszcze ktoś może takie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję serdecznie najciekawsze jest to, że takie kasety Maxella mam, korzystam z nich jedynie wtedy kiedy zależy mi na klasie nagrania, albo wtedy kiedy muszę wyłowić z mówionego tekstu wszystkie fonetycznowersyfikacyjne wpadki.

Orzeł duszony potrawka z sokoła

Tylko śnieg jeszcze tak białoczerwony

Głosy ucichły..."jedźmy nikt nie woła

Ojcze Niebieski wszystkich zadżumionych

 

Tamtego kraju pośród żywych nie ma

Nawet poległym pod ziemią się nie śni

Mozart z Requiem a z nim anathema

I wszystkie siedem niechcianych boleści

 

Wierzby nie płaczą, a brzoza skarlała

I nie rozkwitły żadne białe róże

....kłamały słowa co nie chciały ciała

Jest tylko data na sztucznym marmurze.

 

Pozdrawiam

Zbyszek

PS. Oczywiście to był UHER CR-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiejszy połów na pchlim targu MP90 GEMINI China-Y [ 2 szt], ToneMaster 90minute Made in Honk Kong, TDK CDing 2 60, Maxell UDII-CD 90*, Maxell XLII 90*[2szt na jednej jest idealnie nagrany Romstain -nie kasuję], TDK SA90*, SONY CDitII 90*. oraz Laser 90 min. low Noise. TE z *) są naprawdę śliczne.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie gustuję ale, aby się na coś wypiąć trzeba to najpierw poznać, jest to świetny zespół z neonazistowskimi tekstami poczynając od pierwszego czyli Toczącego się kamienia od którego nazwę wziął, które są doskonałe od strony formalnej nie do przyjęcia od strony czysto ludzkiej. Zadałem sobie odrobinę trudu odsłuchałem i dałem na magnetofonie Rec i mam piękną czystą taśmę. Tak jak nie zbieram Eisen und Ritter Kreutz-ów Mein Kamf-ów i innego k**ewstwa postanowiłem nie trzymać tego w domu, a niedorobionym satanistom w okolicy żal było to oddać za grosze trzy razy kasowałem jest w tej chwili idealnie czysta ostatni raz przy pomocy potężnej cewki ze stycznika.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z szmelctargu i oto rezultaty cena 50 gr za sztuke i 90min.

 

2x Maxell UDII

2x Sony Metal XR - moje ulubione taśmy

3x TDK SA w tym 2 starszego typu z taka kratka na okienku.

i po jednej sztuce:

Sony UXS

TDK SF90

BASF:

Chrome Extra II

Ferro Extra I

 

Było więcej ale te wydały mi sie ciekawe. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

może to nic szczególnego ale w foli zostały mi jeszcze :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12251-100001015 1170307896_thumb.JPG

post-12251-100001016 1170307894_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12251-100001012 1170307901_thumb.JPG

post-12251-100001013 1170307899_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko w ilości po pare sztuk, mam jeszcze na oku w sklepiku po 5 sa-x i tdka ma - jak dla mnie i najlepsze z jakimi miałem kontakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12251-100001009 1170307906_thumb.JPG

post-12251-100001010 1170307904_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.