Skocz do zawartości
IGNORED

Co sądzicie o kupnie zestawu KODY


Gość Pan.m

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan.m

(Konto usunięte)

Witam,

co sądzicie o pomyśle kupienia zestawu KODY (kolumny AV860 + Subwofer SW1000 + Odtwarzacz DVD631C + Amplituner AV502) ???? Czy jest to pozycja godna polecenia w tym przedziale cenowym (ok 3500 zl) czy macie jakas inna, lepszą propozycję dla mnie????

Z góry wielkie dzięki, pomożecie mi bardzo bo za bardzo nie mam rozeznania w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde za 3500 zl nic lepszego od kody nieznajdziesz. Koda to ewenement na rynku w stosunku cena/jakosc, potwierdzaja to zarowno pisma audio jak i uzytkownicy.modele kody sa porownywane do duzo drozszych konstrukcji innych marek i czesto ta batalie wygrywaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z "jesko", za taką kaskę nie da się złożyć lepszego kompletnego zestawu kina domowego, dlatego możesz śmiało inwestować w Kodę i będziesz zadowolony.

 

Miłego oglądania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast AV 860 kupiłbym AV 702 lepsze efekty przestrzene , śmiem twierdzić że najlepsze z wszystkich zestawów KODY ( porównując z flagowcami GS coś tam za 1800 zł -fronty , AV 702 zagrały równie dobrze a czasami nawet lepiej )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo recenzji znajdziesz na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) musisz jednak wziac poprawke na to ze jest to strona producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołe,

 

W odpowiedzi na wpis Pan.m - nie jestem audiofilem i nie znam sie dobrze na sprzęcie muzycznym. Dużo jednak kiedyś słuchałem muzyki klasycznej i teraz sobie kupiłem sprzęt z przeznaczeniem do odsłuchów kina domowego / stereo. Kupiłem yamahę rx-v640 i zestaw kody av702 kody z subem 850 (wszystko na Allegro w sumie myślę, że za ok 2.000 PLN mniej niż ceny katalogowe). Nie mam jeszcze dvd bo czekam, aż mi sprowadzą Pioneera Dv-565, sprzęt jest więc podpięty tylko do telewizji cyfrowej.

 

Na tyle co go miałem okazję słuchać i co mogą wychwycić moje nie bardzo wysublimowane uszy, sprzęt gra bardzo dobrze. Rzeczywiście kolumny kody av702 mają dużą słyszlność poszczególnych efektów dźwiękowych (głos z różnych instrumentów nie zlewa się w jedną papkę). Dużo wysokich, przyjemnych dźwieków. Bas jest mocny. Czasem mam wrażenie, że subwoofer nie jest zanadto muzykalny, ale popierwsze mogę przesadzać z wyeksponowaniem basów (wzmacniacz głośnika jest u mnie ustawiony na wysoki pozim głośności), a po drugie nie miałem jeszcze czasu eksperymentować z róznymi ustawieniami, a możliwości ustawień ten zestaw ma całkem liczne) a pokój mam stosunkowo mały.

 

Jeśli chodzi o brzmienie amplitunera, to - znów, na moje nie wyrobione uszy - brzmienie jest bardzo dobre. Nie słyszę tego, aby zestaw grał sztucznie ze względu na cyfrową obróbkę wzmocnienia dźwięku (z wyjątkiem użycia afektów dsp innych niz dolby digital, czy dolby pro logic II). Na moje potrzeby - pokój ponizej 20 m2- rezerwa mocy jest bardzo duża, nie udało mi sie jeszcze słuchać zestawu grającego nawet na 3/4 mocy, bo wtych okolicach wzmocnienia wszystko gra niesamowićie głośno (i to be jakiegokolwiek słyszalnego dla mnie spadku jakości dźwięku).

 

Polecam zestawienie

 

Pozdrawiam

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan.m

 

Pewnie i tak widziałeś, ale dla pewności - poniżej ostatni wpis na temat kody AV702 na forum STEREO.

 

Nie zgadzam się co brzmienia basów, myślę że to może być kwestia zestawienia razem wszystkich komponentów - u mnie basy we frontach brzmią przyzwoicie.

 

Na marginesie powiem, że oglądałem wczoraj film na dvd z Al'em Pacino (jakiś nowy thriller). Dźwięk genialny, lepszy niż w kinie.

 

Po drugie na marginesie - jeżeli chcesz kupić kody AV 702 to może byłoby lepiej kupić zestaw bez suba, a ten ostatni kupić oddźielnie też kode ale SW 1000 (ponoć najlepszy z subów kody w tym przedziale cenowym).

 

Oto wpis, o którym mówię powyżej:

 

"te kody AV 702F mam właśnie i testuję gdzieś za miesiąc szczególowy opis dam o nich w opiniach

Na szybko pierwsze spostrzeżenia - odsłuch w pokoju ok 26-27 m2

w konfiguracji z DVD-A JVC D723 i końcówką mocy ROTEL RMB 1066

 

- dużo góry - to ewidentnie wina kolumn ale ta góra nie jest jazgotliwa

- cofnięta średnica - żle wypadają z spokojną nastrojową muzyką -

- bas potężny ale słabo kontrolowany rozlazły i buczący

- wspaniałe efekty przestrzenne

 

Trzeba uważać na kable i na wzmaka musi to być klocek co epatuje średnicą i ma cofnięte górę i dół inaczej do muzyki za bardzo się nie nada ale do kina domowego -1 klasa

u mnie jako głośniki boczne"

 

Pozdrawiam

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor wpisu o basie rozlazłym

- wszystko jest kwestią punktu odniesienia

w granicach do 2- kawałków bas ten jest standartowy , ale porównując z kolumnami za 3-4 tys bas nie jest kontrolowany.

Trzeba mieć jednak świadomość , że u mnie grało to z końcówką mocy ROTEL RMB 1066 , który na jeden kanał ma taką pojemność kondensatorów w zasilaniu jak w całym aplitunerze na wszystkie kanały ( np Yamaha 630 )- a to one w dużej częsci odpowiadają za potęgę basu

Jak powiedziałem w kinie domowym jest to pierwsza klasa ale właśnie w muzyce , gdzie utwór ma często dobry fundament basowy - ten brak kontroli wychodzi najbardziej.

Za złą kontrolę basu winę ponosi moim zdaniem w pewnej częsci obudowa , która niestety jest mało solidna , zwłaszcza tylna ścianka gra razem z głośnikami

mając 900 zł na kolumny , można kupować je w ciemno - zwłaszcza do kina domowego

ale zgadzam się z przedmówcą , że w przypadku dobrego subwofera i robiąc wysoko punkt odcięcia ok70 hz można to poprawić ale tylko w kinie domowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Dodo,

 

Dzięki za wypowiedź na temat kody AV702. Bardzo łatwo mi uwierzyć, że kody nie grają tak dobrze jak kolumny w przedziale cenowym powyżej 3 tys. PLN

 

Czy mógłbyś mi pomóc w doborze kabli do zestawu kody i amplitunera yamahy rx-v640?

 

Pozdrawiam

 

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.