Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacja Tonsil Excellence ex 1s


czubekst-ce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wiem ze byl juz watek o tych kolumnach, ale chcialbym tu uzyskac dokladne informacje o nich.

 

Bylbym bardzo wdzieczny jezeli ktos z was moglby mi napisac jakie elemnty sa w zwrotnicy. Napisac dokladnie jakie wartosci maja miec nowe elemnty i jakiej firmy maja byc. (gdzie mogl bym je kupic?)

mam nadzieje ze nie prosze o zbyt duzo:)

 

chcialbym je troche poprawic, bo wiem ze sie daa ze mam troche wolnefgo czasu wieczorami to chetnie sie pobawie:)

 

aha, kolumna sa podpiete pod wzamacniacz pioneer a 400x a zrodlo dzwieku to diora cd 502 z nowym kablem sygnalowym:)

 

mam nadzieje ze nie prosze o zbyt duzo:)

 

 

pozdrawiam!!

grzesiek

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/30414-modyfikacja-tonsil-excellence-ex-1s/
Udostępnij na innych stronach

andios, 27 Gru 2006, 09:16

 

>Mogę mieć wartości elementów zwrotnicy. Ale co tych chcesz poprawiać w tych kolumnach

 

 

BYlbym wdzieczny:)

chcialbym poprawic sekcje wysokotonowego glosnika bo jest ciut za glosno..

Schemat zwrotki przerysowany z jakiejś gazety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McGyver

Ciut? IMHO tnie po uszach aż krew leci. Ale na to rada prosta-skorygować wartości tłumika rezystorowego. Oporniki w zwrotnicy masz opisane, wystarczy przeczytać.

 

moze troche bardziej niz ciut:)

 

nie chcialem rozkrecac kolumna dwa razy zeby ich nie znisczyc, daltego prosilem o opisanie elemntow:)

McGyver, mogl bys mi opisac ktore elemnty wymienic i jaki opornik wstawic?z tego co widze jest tam 4,3 Ohm.

 

Domino!!DZIEKI BARDZO!:)

Czubekst-ce, zmień kopułkę na Tesle ARV albo lepiej na Peerlessa WA; nie, nie... teraz lepsze są Heco albo jakaś genialna wysokotonówka za 7 złotych dostępna tylko dla miszczóf ;)

 

A tak poważnie, macie chyba coś z uszami ;) Wielokrotnie słuchałem Excellence i przeszkadzał mi w nich zbyt twardy i krótki bas, a nie góra pasma która potrafiła zadźwięczeć ale się nie narzucała.

 

Sprawdź lepiej czy Twój A400 trzyma fabryczne parametry, czy mu elektrolity nie powysychały albo coś się nie rozregulowało, czy ktoś w nim nie dłubał. On nawet nowy bywał męczący skracając wybrzmienia basu co przy lekko grających kolumnach mogło przyprawić o zawał. Także łączone z nim tańsze CD potrafiły brzmieć zbyt jasno.

Sprawdź też parametry CD Diory - miałem kiedyś fonikę, która w pewnym bardzo krótkim okresie zmieniła brzmienie (bas stał się bezsilny, nie sprawdzałem co to było bo się nie opłacało) możesz mieć podobnie, bo ten sprzęt nie jest już nowy. I dopiero po upewnieniu się że wszystko jest dobrze, albo po doprowadzeniu do porządku jeśli jest źle, będziesz mógł się zastanowić nad kolumnami.

czubekst-ce, 27 Gru 2006, 15:07

 

Mimo wszystko sprawdź w serwisie tego Pioneera i Diorę. To sprzęt piętnastoletni pewnie. Ma prawo już nie działać. Weź tez pod uwagę ze on nigdy nie grał potężnie.

Wrażenie obecności góry czy basu jest względne. Wystarczy że dół jest zbyt lekki a wtedy górne pasmo zaczyna drażnić.

Jeżeli miałeś przerabianą wtyczkę z Angielskiej w tym A400 to sprawdź prowadzenie fazy zasilania (możesz mieć odcięte uziemienie albo nawet prowadzoną nim fazę więc lepiej uważaj) przy nieprawidłowym połączeniu może grac kaszaniasto.

I zrób sobie interkonekt do CD z Gothama GAC-4/1 Wtedy jak rąbnie basem to cię w kanpę wciśnie ;)

w a400x jest gniazdo iec a kabel zasilajacy jto diy z kabla sterowniczego 7*1,5 , 3 zyly na faze i 3 zyly na 0, uziemienie jedna zyla. interkonekt narazie zrobiony jest z kabla firmy prowire.

 

 

a mozecie mi napsiac ile w tej chwili wart jest a400x??

Czubekst-ce, tym bardziej sprawdź gdzie masz fazę (a ten niby kabel profilaktycznie wyrzuć na śmietnik i kup poważny zasilający do komputera).

A400x niedłubany może pójdzie za 250 do 400 złotych maksymalnie jeśli jest z pudełkiem i oryginalnymi klamotami od niego. Ale raczej to będzie bliżej tych 250 złotych.

Z tą >sieciówką< wezmę za darmo ;) Nie miej złudzeń, każdy wzmacniacz w tym wieku może nie grać już tak jak od nowości. A w porównaniu z Kasprzakiem to by zagrał jak największy Pass Aleph ;)

 

Pioneer ucina po prostu wybrzmienia na basie. Taką ma manierę. Słychac to zwykle z małymi dośc efektywnymi i lekkimi głosnikami. Mnie sie to kojazy ze strzelaniem z bata (słyszysz schodzący nisko dźwiek i nagle takie jakby przyśpieczenie i wygaśnięcie jakby ktoś przekęcił gwałtownie gałke potencjometru).

czubekst-ce, zmniejsz pierwszy kondensator po R 4,3 ohm z 8,2uF na 4,7...6,8uF, drugi zostaw tak jak jest.

Będziesz miał mniej górnego środka - dźwięk "przyjemniejszy", bas wyda sie wiekszy(tak jak Qubric wyżej pisał - kwestia proporcji podzakresów)

Myslę, ze to będzie Twoje "ciut" :)

Nie słuchałem tych kolumn.

 

Pozdrawiam

Aha - i kup normalne kable głosnikowe. Mozesz zacząć od nudnych Cordiali lub Gothamów SPK 2*2,5. Możesz spróbowac mediamarktowych Vivanco tej samej średnicy lub Oehlbachów. A jesli masz wiecej kasy to Van der Hul Clearwater powinny złagodzić nieco wyższą średnicę. Myslę jednak że te Cordiale Cie zadowolą. Kupuj krótkie odcinki -tak po 2 do 2,5 metra na kolumnę wystarczy. Olewaj wszelkie widełki banaki i inne duperele, na które szkoda czasu i pieniędzy (w kolumnach i w A400 masz wystarczająco dobre zaciski).

No i kup tez dobre podstawki (prosta rura z nudnymi cienkimi baltami była kiedys sprzedawana przez Tonsila za 220 złotych para), kup coś takiego żeby sie dało tę rurę zasypać balastem (wsypujesz wyprazony i przesiany piaseczek w 1/3 objetości rury i stoi jak ... no stoi w każdym razie ;)

Lancaster, nie szalej. Zobacz w jego "o mnie" czym te kolumny podłączył. Jak sprawdzi wzmacniacz. połączy jak trzeba i da odpowiednie kable i interkonekt to zadne cudowanie z kondensatorami nie będzie potrzebne.

Qubric, a to fakt skrętka komputerowa za miękko nie gra.

Przynajmniej w IC, którymi ostatnio się bawiłem.

Ciepło i barwnie brzmiące są Gothamy, mam głośnikowy 2x4mm i bas jest na miejscu.

do tego IC np. Klotz lagrange, albo własnie Gotham i moze sie okazać, ze faktycznie nie ma co grzebać w zwrotnicy.

Tak tylko mi do glowy przyszło, bo jak sie ma juz kable na miejscu, to prościej jest np. wymienic konda, żeby "dograć"

system, niz kupować nowe kable;)

 

Popzdrawiam

na nich lepiej slychac niz na skretce. wiec zmiana na cos lepszego niz jamo moze rzeczywiscie przyniesie pozadna zmiany w dzwieku bez ruszania zwrotnicy.

 

gdzie tanio w warszawie moge kupic te kable? albo wyporzyczyc do posluchania??

Czubekst-ce, kto wypożycza kable po 8 złotych?

Zamów w poznańskiej Neopta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) musisz ich zapytań telefonicznie najlepiej czy akurat mają dostępny taki model kabla. Ze 4-5 metrów kabla głośnikowgo Gotham SPK 2*2,5 równoległy lub koncentryczny (lepiej równoległy bo koncentryczne są do wtyków speakon) albo 2*4 - na który cię będzie stać... I po dwa metry na interkonekt GAC 4/1 i 2/1. Do tego potrzebujesz wtyczek RCA np. Nakamichi po maksymalnie 4 złote. I dobrego zasilającego komputerowca za 20-25 złotych.

Ale sprawdzenia wzmacniacza i CD i tak nie unikniesz. To podstawa, a zwłaszcza zobacz gdzie masz tę fazę zasilania podaną jeśli ci życie miłe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na wszelki wypadek sprawdź czy nie masz fazy na obudowie (diabli wiedza co to za sieciówka, a wzmacniacz wtedy też będzie grał). Sprawdzasz próbnikiem (taka żaróweczka w czymś co wygląda jak śrubokręt).

Poza tym A400 ma uziemienie gwiaździste i kierunek włączania fazy jest istotny dla pracy urządzenia i poprawnego działania ekranowania (tak twierdził Pioneer).

W kablu od A400 masz trzy przewody: brązowy - faza, niebieski - przewód zimny i zielono-żółty - uziemienie. Jeśli wtyczka jest na bolec ochronny to nie ma możliwości włączenia fazy na obudowę. Ale i tak mozna ją przypadkowo puscić przewodem niebieskim i o ile nie ma połączenia z uziemieniem obudowy to nic nie grozi jednak może psuć brzmienie. Wiec trzeba robić tak jak zalecał producent. Zwłaszcza sprawdzać to przy stosowaniu kabli niefirmowych - czyli takich jak w A400 bo one były sprzedawane z wtyczkami angielskimi). W oryginalnej wtyczce angielskiej był jeszcze taki biały dings, wyglądający jak bezpiecznik - nie wiem co to było, może bezpiecznik, a może właśnie jakiś sygnalizator fazy?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.